Wpis z mikrobloga

Dobra w #!$%@? to już mam XD 1,5 miesiąca codziennych treningów siłowych/cardio/basenu, 1,5 miesiaca zapisywania wszystkiego co jem pije sram, nie podjadania nie picia alkoholu 0 słodyczy 2200-2500kcal cały czas trzymane #!$%@? w to wszystko, na wadze -2kg (woda) a w obwodach może 2cm tez spadły wiec wielki #!$%@? do dupy Idę na kebaba musiałem gdzieś wyładować frustracje
#mikrokoksy #dieta
  • 63
@Boroborro: i dobrze, jak sam nie możesz ogarnąć diety, to dietetyk powinien pomóc. Ja nie ukrywam, że po pierwszym mega zjeździe na wadze ponad 2 lata temu. Teraz mam znów problem nieco zejść. Mimo, że napitalam treningi intensywne. Teraz dieta i też konsultuję z dietetykiem, szczęśliwie że też jest jednocześnie trenerem fitness.
Co do treningów to pytanie co robisz? Ja np chodzę na grupowe fitness w ramach cardio i teraz od
@malinq: no tak, ale jak sama zawartość paczki z vifonem ci waży powiedzmy 70g i masz podane kalorie powiedzmy 80kcal na 100g gotowego produktu, a w przepisie zalecają dodać 300ml wody no to wiadomo że gotowego produktu otrzymujesz 370g czyli ~300 kalorii, dużo ludzi jednak nie zwraca uwagi że te kalorie są na gotowy produkt i policzą jakby zjedli 70g a nie 370g
@malinq: no właśnie, a potem dziwne że ludzie nie chudną ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogólnie podawanie kalorii na gotowy produkt to #!$%@? bo ludzie na to nie zwracają uwagi

tym bardziej że kalorie na gotowy produkt oczywiście mają sens dla ilości wody dodawanej zgodnie z przepisem, a znajdą się tacy co zważą vifonka już po przygotowaniu ale dodadzą mniej wody to stwierdzą że ma mniej kalorii xD
@Boroborro: 90% początkujących nie liczy prawidłowo kalorii. Jestem praktycznie pewien tego, że:
a) przeceniasz ilość spalanych kalorii podczas treningu cardio (spontaniczna aktywność fizyczna jest 10x ważniejsza, poczytaj o "NEAT")
b) nie doceniasz ilości spożywanych przez siebie dziennie kalorii - rozwiązaniem jest wliczać dosłownie wszystko

No i do tego może źle obliczyłeś swoje zero kaloryczne.
Będąc na optymalnym deficycie kalorycznym rzędu 0,85 raczej niemożliwe jest schudnąć tylko 2kg. 0,85 czyli 85% zera
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Boroborro: widocznie twoje zapotrzebowanie jest niższe niż myślałeś. Ja wg kalkulatorów powinienem mieć zapotrzebowanie ~2700 kcal więc na redukcję robiłem 2400. I dopóki byłem na 2400 to szło jak krew z nosa (czytaj w ogóle). Zmniejszyłem do 2100 i ruszyło
@Brzuchol00: Ja nie do końca jestem taki początkujący bo mam za sobą już redukcje około 20 kg i szło legancko na 2800kcal i wiem jak liczyć kcal, teraz wliczam tez wszystko nic nie pomijam. Zobaczymy co w środę powie dietetyk xd póki co jestem po Chińczyku i kupiłem 3 piwka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Boroborro: Qwa w 1,5 mca to nawet ja ćwicząć, biegając i licząc kalorie schudłem 8 kg.
Nie znam się, ale się wypowiem. 3 rzeczy mogły się wydarzyć:

1. Masz ujową wagę kuchennną i za dużo żarłeś.
2. Dolewałeś nawet do herbaty smalec.
3. Przerobiłeś tłuszcz na mięsień. A jak wiadomo mięsień cięższy. :)

Dziękuję
@dsomgi00: @Titsuman: @gurken: @Matr0niXX: @Loginconajmniej4znaki: @ImYourPastClaire: @PiersiowkaPelnaZiol: @dos_badass: @oiomek: @MajloooONE: @coma24: @Stormweaver: @Freyu77: @NieRozumiemIronii: @malinq: @little_muffin: @Brzuchol00: @wyjechany: @Marmite: @XIONC_CI_MORDE_LIZAL: @ArturKa: @rigidigibum:
Nie wiem czy was to interesuje xD ale stwierdziłem ze napisze bo problem się chyba rozwiązał. Po napisaniu tego posta zrobiłem badania tsh morfologię i inne rzeczy i