Wpis z mikrobloga

@xdrcftvgy:

Rzadko poruszany temat, ale moje zdanie jest takie że jeżeli nie stać Cię na raty malejące (czyli regularną spłatę kapitału) to nie stać Cię na kredyt. Co dopiero będzie jak Ci ludzie zorientują się że po np. kilku czy kilkunastu latach zaciskania pasa właściwie prawie nic nie spłacili? Szczególnie jeśli jeszcze stopy pójdą wyżej.
@fff112: pół procenta? w jakim banku? XD tabele oprocentowania na stałe to +2% / +3%

a i od każdego wykopka uważającego że podniesienie oprocentowania starych kredytów ma jakikolwiek sens w walce z inflację proszę o wytłumaczenie
Jakim cudem, zwiększenie oprocentowania już udzielonych kredytów zainwestowanych i skonsumowanych ma pomóc w walce z inflacją?
@fff112: jakiej kasy za darmo?? Przecież każdy spłaca to co bierze. Tutaj chodzi o koszt jaki ponosi kredytobiorca. Zorientuj się jak wyglada to w bankach na zachodzie Europy, gdzie oddajesz niewiele więcej niż pożyczasz. W #!$%@? kraju z kartonu i śliny wydymają Cię ze wszystkiego co tylko można. I żeby było jasne, nie bronie kredyciarzy, powinni wiedzieć w co się pakuja
a ja się pytam dlaczego w strefie euro lub w wielkiej brytanii, pomimo podobnej inflacji, stopy procentowe są na poziomie 1 proc i 0 proc?

@pendu1um: Bo euro i funt to waluty na które jest popyt na całym świecie więc nie trzeba ich nadmiaru odsysać z rynku podnosząc stopy (chociaż i tak zaczynają podnosić ostatnio).
chcieli pół procent na stałą dołożyć


@fff112: Ale ty sobie zdajesz sprawę z tego że banki nie dają stałego oprocentowania na cały okres spłaty? Zwykle banki pozwalały na okresy 5 lub 10 lat. Co do abstrakcyjnego "pół procenta" to się nawet nie wypowiadam. Coraz więcej amatorów się pcha do zabawy XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@szpongiel: jeśli chcesz kupić mieszkanie czy dom po prostu do mieszkania to niestety musisz grać na warunkach narzuconych przez rynek, a w zasadzie państwo i inwestorów. Ścigasz się z „inwestorami”, fliperami i funduszami w wyścigu. Jak chcesz coś kupić na spokojnie - przegrywasz, ktoś właśnie podpisał umowę. Chory rynek i jazda coraz szybciej w przepaść bo taniej już nie będzie. Państwo jako regulator nie spełniło swojej roli i doprowadzi do katastrofy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szpongiel: nie licz, że "tama pęknie". Inflacja jest jeszcze "niska".

@eloar: mnie chodziło o to, że już pękła ale może to zbyt dramatyczne porównanie. Niech zatem będzie: w tamie wywaliło dziurę ale jeszcze stoi.
Co do zasady mój wpis miał być o pieniądzu. Nie skupiajmy się zbytnio na hydro-porównaniu ;)
rata Ci rośnie to idziesz po podwyżkę, albo podnosisz swoje ceny ¯_(ツ)_/¯


@eloar: bo wcześniej nie podnosiłeś swoich cen bo byłeś taki dobry i nie chciałeś więcej pieniążków w portfelu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@strongBAD: @pjoter-syn: @Hylfnur: PKO BP, 5 lat stałej, wziąłem kredyt taki żeby spłacić albo całość albo większość przez te 5 lat(potem przy małym kapitale i tak wartość odsetek będzie mała chyba, że #!$%@?ą stopy na 100% ale jak by była taka inflacja to zdobycie takiego kapitału bo tylo jego płacę i stałe odsetki to nie problem wtedy). Wziąłem stałe w marcu po uruchomieniu ostatniej transzy kredytu. Całość na 380
Pobierz fff112 - @strongBAD: @pjoter-syn: @Hylfnur: PKO BP, 5 lat stałej, wziąłem kredyt taki...
źródło: comment_1651832509Q16aZ3Dyhyp6EjlPhF11dE.jpg