Wpis z mikrobloga

Wiec trzeba było myśleć co się podpisuje


@Martinjz: ale czemu do mnie pijesz? Ja wlasnie koncze splacac kredyt ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie zmienia to faktu, ze nie jestem takim idiota jak polowa wykopu i nie ciesze sie z tego ze panstwo znowu zrobilo polakow w bambuko :) Ty dalej mieszkaj z rodzicami albo na wynajetym ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@RozowaWkolorachTeczy: rzeczywiście bardzo smutne, że ludzie buntują się płacenia kredytów na podstawie WIBORu liczonego na podstawie ilości aktualnie widocznych gwiazd na niebie podzielonej przez liczbie gał #!$%@? przez glonojady glapy xD
  • Odpowiedz
@fff112: masz 15 lat albo nigdy nie interesowałeś się ofertą kredytową w Polsce ale mimo wszystko chętnie się wypowiadasz. Nie ma w Polsce ofert kredytów ze stałym oprocentowaniem na okres 20-30 lat, jeszcze 2 lata temu nie było nawet na 10 lat... Dodatkowo istniejące oferty są bardzo niekorzystne i różnica między stałą stopą a zmienna, to nie jest aktualnie kwestia "dołożenia pół procenta". Jesteś baranem albo dzieciakiem, usuń konto
  • Odpowiedz
@Pwado: Niby w jaki sposób zrobiło w bambuko? Fakt, wynajmuje mieszkanie, ale tylko dlatego żeby nie płakać jak nieuki chcące żyć lekką ręką na koszt innych. Budowa w toku, kredyt mógłbym wziąć, aby cały proces przyspieszyć, ale nie jestem #!$%@?ęty.
  • Odpowiedz
@wrth: na umowie kredytowej jest napisane co ma wpływ na wibor i kiedy się zmienia. Każdy kredytobiorca to podpisuje. Więc doskonale wiedzieli w co się pakują tylko liczyli, że stopy procentowe wiecznie będą niskie.
Teraz ty i ja za to zapłacimy w postaci rządowych częściowo bezzwrotnych dopłat do kredytów. Żeby otrzymać taką dopłatę między innymi wystarczy, że jedna osoba w gospodarstwie będzie bezrobotna. Więc w niektórych przypadkach, ktoś sobie będzie leżał
  • Odpowiedz
@wrth: dodatkowo każdy bank oferuje oprocentowanie stałe i zmienne. Osoby biorące zmienne zagrały w ruletkę z bankiem i przegrały, a teraz krzyczą o pomoc. Wystarczyło zgodzić się na nieco gorsze na wejściu warunki stałego oprocentowania i teraz spali by spokojnie.
  • Odpowiedz
@x-odus: @piotre-gie: @Pwado:

ING wprowadziło do oferty kredyty hipoteczne ze stała stopa w maju 2018. Różnica nie była taka jak piszecie, raczej przedział 1-1,5 p.p w oprocentowaniu względem bazowego zmiennego oprocentowania. Obligo w prezentacji oferty były porównanie symulacji ze stopa stala i zmienna. 99% widząc nawet niewielka różnice na racie wybierało zmienna.
  • Odpowiedz