Wpis z mikrobloga

@bigos555: Typie napisałem, że nawet przy chodzeniu może zdarzyć się wypadek śmiertelny więc jazda w kasku jest wskazana. To zaraz wychodki bezmózgi zaczęli pisać bym chodził w kasku. Dałem źródła z dowodami że obowiązek jazdy w kasku zniwelował poważne obrażenia o 30%. Po prostu jest to przydatne i każdy zrobi z tymi informacjami co chce.

A że wykopowym zerom przeszkadza racjonalizm to nie moja wina
bym chodził w kasku


@kochamschabowe: I słusznie bo chodzenie w kasku zniwelowało by poważnie obrażenia pieszych. Nie trzeba być do tego geniuszem. A czy chcesz chodzić w kasku? To już zależy od tego jakie ryzyko jesteś w stanie ponieść i ile poświęcić dla jego zmniejszenia. To jest subiektywny wybór a nie żaden racjonalizm. To tylko i wyłącznie twój punkt ryzyka i twoje poczucie bezpieczeństwa. Nie ma żadnego "racjonalnego" miejsca.

A że
@kochamschabowe: Wiem, regularnie poruszam się rowerem po mieście. Jestem jednak zwolennikiem podejścia duńczyków czy też holdendrów, którzy hejtują kaski w ruchu miejskim, z wielu powodów - ale głównym jest to, że traktowanie roweru jako niebezpiecznego środka transportu zniechęca do niego ogół społeczeństwa.
Tak mówią dane, badania i eksperymenty, chociaż często jest to kontrintuicyjne.


@AzbestowyRoman: pokaż jedno badanie, które udowodniz że jeżdżenie w kasku powoduje więcej urazów głowy. Jedno.

Bo to, że jeżdżenie w kasku = więcej wypadków to już czytałem i ma to sens, nawet intuicyjny
@kochamschabowe: Tak masz racje, szanse nie są te same, nie mniej jednak nie boje się o swoje zdrowie idąc chodnikiem, a jak mam się #!$%@?ć na rowerze to i tak się #!$%@?, tak samo jak ktoś ma mnie popchnąć czy coś na ulicy, to i tak sie to stanie. Umiem chodzić umiem jezdzic rowerem Boje się tak samo, czyli prawie wcale :)
@Frygus96: Gratuluję. Jak pisałem wyżej ja mimo kadry na rowerze setki kilometrów miesięcznie od 9 roku życia miałem dwie sytuacje gdzie kask rozbiłem.

Kask daje dodatkowe bezpieczeństwo, jak dla Ciebie nie jest ono nic warte Twoja sprawa. Ale to jaki jad na mnie spadł z strony wykopków to żałosne.
więc sklej p****


@kochamschabowe: Przestań się mazać mały zamordysto z dużymi kompleksami.

I dalej będzie mowa że nic nie dają i by spacerowac w kasku...

Ty masz jakiś duży problem ze spójnym wnioskowaniem. By spacerować BO dają. Miałeś udar?