Wpis z mikrobloga

I cyk dziś urodziła mi się córeczka to już drugie dziecko pierwszy był syn i ma rok i 8 miesięcy
51cm 3360g a czy zdrowa to się okaże przez całą ciążę były problemy najpierw zagrożona ciąża potem płyn rdzeniowo mózgowy na górnej granicy normy teraz trzeba się upewnić czy nie ma zatoru w odpływie mimo ciągłego stresu przez ostatnie 8 miesięcy jestem znowu najszczęśliwszy na świecie i niesamowicie dumny z mojej kobiety #chwalesie #zwiazki #ojcostwo #rodzicielstwo
  • 33
@boyano Gratulacje! U nas syn miał NT grubo ponad normę:/ Coś około 4mm. Dużo stresu, badanie genetyczne na już, później miesiąc czekania na amniopunkcję.... Ale wszystko wyszło dobrze. I tak już prawie trzy lata na świecie:)
@BCRMockingbird: widzę, że masz podobne doświadczenia. Ja pomimo 5 lat jakie minęły od urodzenia naszej małej cały czas się niepokoję, kiedy coś jednak wyjdzie, że jakieś geny są nie tak jak trzeba. Pani profesor do której chodziliśmy całą ciążę powiedziala nam, że przy takim wyniku nie kojarzy w swojej karierze całkowicie zdrowego dziecka i dawala jakiś 1% szansz, że będzie wszystko dobrze. Amniopunkcja wyszla bardzo dobrze i jak na razie tragedii
@zielonkanawieki doświadczenie bardzo trudne. Nie śmiem oceniać waszej pani profesor, ale statystyka i moje doświadczenie 3 letnie jest inne. Zwiększone NT nie jest objawem czegoś, a tylko zwiększonym prawdopodobieństwem czegoś. Statystycznie ponad 70% płodów o zwiększonym NT rodzi się zdrowe. Zainwestowaliśmy sporo kasy aby przepadać genom płodu. Nie wykazało to żadnych zmian. Syn rozwija się prawidłowo. Motorycznie wyprzedzał w niektórych aspektach średnią dla jego wieku. Rozwój psycho też bez zarzutu. Nasz lekarz