Wpis z mikrobloga

@winsxspl: Uaaa pamiętam jak ojciec w 2004 kupił nagrywarkę DVD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I byłem podjarany w uj odtwarzacz w jednej kieszeni zaczytywał, a nagrywareczka od razu zapisywała (ʘʘ)
Dzisiaj nie mam i śpię spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) żaden człowiek nr 000 mi z nakazem po nid for spidy nie przyjdzie
@winsxspl: z wymienionych CdEXa i ImgBurna do dzisiaj sporadycznie używam :P
Pamiętam że Nero miał bardzo ważną funkcję, kopiowanie płyt w locie, jeśli posiadało się dwa napędy, a często po prostu dokładało się nagrywarkę a stary CD zostawiało. O ile działał, to było to mega ułatwienie w moim wypadku bo jak w końcu dostałem nagrywarkę to z powrotem leciałem na dysku 6,4GB (wcześniej miałem drugi większy, używany dysk ale zdechł). W
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@winsxspl: mój stary kupił raz płytę DVD żeby coś nagrać i dostałem zadanie bojowe żeby to wykonać. Niestety coś poszło nie tak i płyta do #!$%@?, a pamiętam że wtedy płyty DVD były drogie jak #!$%@?, nie chce kłamać ale chyba okolice 20zl za sztukę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@winsxspl: mega tęsknię za tamtym poziomem informatyzacji. Brak powszechnej dostępności w każdej chwili do dowolnego medium sprawiał, że wszyscy byliśmy bardziej podekscytowani każdą płytką, każdym ściągniętym filmem czy grą (download trwał cały tydzień xD).
Śmieszki śmieszkami, że kiedyś były czasy a teraz nie ma czasów, ale nie byliśmy takimi dopaminowymi ćpunami jak teraz i wszystko jarało bardziej, a i sam internet nie był tak turbo skomercjalizowany jak teraz.
@winsxspl ja pamiętam że wypalalem płytki na prędkości dużo mniejszej niż maksymalna dostępna w nagrywarce bo panował chlopskorozumowy pogląd że wypalając na 48x często sie wypali z błędami i nie będzie szło gierki zainstalować. Więc robiliśmy to na 16 albo 24x.
@winsxspl ja pamiętam że wypalalem płytki na prędkości dużo mniejszej niż maksymalna dostępna w nagrywarce bo panował chlopskorozumowy pogląd że wypalając na 48x często sie wypali z błędami i nie będzie szło gierki zainstalować. Więc robiliśmy to na 16 albo 24x.

@Antorus a to akurat prawda, im większa prędkość nagrywania tym większe prawdopodobieństwo nierównej pracy lasera lub/i nawet pęknięcia płyty w napędzie
@Paciulok: Tez sporo rzeczy obejrzałem w rmvb. Jakość wtedy nie wydawała mi się taka zła, zwłaszcza jak się oglądało na laptopie. A jednak film wazyk 300-400 mb, a nie 700-800, co wtedy robiło różnicę :)
@plasq: Na pewno jak film czy gra ściągały się pare dni, to bardziej się je doceniało. W 2004 r. pojedyncze piosenki ściągałem z Soulseek, to nieraz trwało to godzinami, ale słuchałem każdej. Teraz mam na Spotify miliony godzin muzyki, przez co często skaczę od utworu do utworu.