Wpis z mikrobloga

wiadomo lepsze po ,które #!$%@? z państwa połowę firm i podnosili wiek emerytalny. Nie jestem fanem ani po ani PiSu.


@wymiana_steam: Ale czy ty mądry jesteś człowieku?

Wiek emerytalny musi być podwyższany tak długo jak długo wzrasta średnia długość życia. System był budowany w oparciu na tym, że ktoś sobie na emeryturze pożyje średnio 10, a nie 20 lat. Dodatkowo był budowany zupełnie w innej epoce. Teraz rodzi się znacznie mniej
  • Odpowiedz
@lagi_mozgu: tak na szybko, bo nie mam czasu na pisanie elaboratu.

Od dwóch kadencji mamy rządy prawe i sprawiedliwe, jeżeli wszyscy tam kradli, to czemu jeszcze nie siedzą w więzieniach (poza Nowakiem, który został złapany przez Ukraińców właściwie).

Spółki skarbu państwa są dalej zle zarządzane i są używane w głównej mierze do wyciągania pieniędzy i handlowania stołkami. Spółki górnicze są prawie 10 lat w zupełnie innych rękach, nie widzę żeby ich
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: To tak, niemce przejeli cukrownie i jakoś hasają. Próbowali też #!$%@?ć nasze mleczarnie, bo po co były limity produkcji mleka? W tym przypadku się nie udało. Co do budżetówki, pensje spoko mogą podwyższać, ale nie na hura, tak jak doniu by chciał to zrobić. Najpierw redukcja etatów, ukrócenie debilnych staży i zatrudnienia po znajomości, w urzędach jest masa ludzi którzy są tam tylko dlatego, że ktoś na wyższej pozycji zatrudnił,
  • Odpowiedz
poza tym przy naszym upadającym ZUS to była dobra decyzja


@Ryshe: z jednej strony tak a z drugiej do ilu można podnosić wiek emerytalny przy malejącej dzietności, za 10 tal do 90 podniosą. Tu trzeba zmian systemowych
  • Odpowiedz
@moskal888: żadna partia nie jest święta, nigdzie. ale rządy tuska zmieniały polską we w miarę nowoczesny, cywilizowany kraj, który powoli budował swój dobrobyt, przede wszystkim dzięki pracy zdolnych. tylko, że to się nie podobało nierobom i biedakom, którzy posłuchali pisu obiecującego gruszki na wierzbie i teraz cofamy się do poziomu katolibańskiego nic nie znaczącego kraju obsranego gównem.

i prawda jest taka, że ci zdolni nadal sobie jakoś radzą, a to biedaki
  • Odpowiedz
że podnoszenie wieku emerytalnego to konieczność


@FrasierCrane: Tylko to nie przejdzie. W Polsce mamy matriarchat. Każda próba ruszenia wieku emerytalnego kobiet znajdzie wielką opozycję (największymi obrońcami tego są faceci pantoflarze XDDD).

W PL mamy zbyt wiele nierówności emerytalnych (wcześniejsze emerytury dla wybranych zawodów). Ogólnie każda próba ruszenia tego tematu to będzie wielki dramat społeczny w 3 aktach.
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: W normalnych europejskich państwach, wiek emerytalny jest podnoszony, to prawda, ale są też furtki jak wychowywanie dzieci czy staż pracy po np 43 latach. W tym kartonowym państwie ludzie często pracowali od zawodówki i mieli #!$%@?ć przez 50lat, to jest ta różnica, jednocześnie #!$%@? milicja szła sobie w wieku 50 lat na luzaku. Mało tego, nawet sprzątaczki, księgowe itd na posterunkach miały prawo przejść na wcześniejszą, bo nasze dziurawe prawo
  • Odpowiedz
To grupa głównie po podstawowce która nawet nie wie co to inflacja, ludzie z brakiem uzebienia mający problemy z wypowiadaniem się że nie zrozumiesz takiego osobnika bez napisow, do nich nic nie dotrze nawet jak dostaną po dupie i będą zarli gruz to powiedzą ze to wina tuska a pis sie starał. Niestety ale ktoś w tym kraju to IQ zaniża ewidentnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
do zaorania jest ZUS a nie podnoszenie wieku emerytalnego


@magnat32: na pewno nie powielasz jakichś konfederackich populizmów, tylko masz konkretny plan, jak zaorać zus, co zrobić z obecnymi emerytami, co zrobić z przyszłymi, którzy tam ładowali siano, prawda? PRAWDA?


@sebusik: akurat tu się mylisz, bo nawet Korwin powiedział że ZUS jest wiążący i państwo powinno najpierw spłacić swoje zobowiązania wobec osób, które już teraz płacą składki.
  • Odpowiedz
Od dwóch kadencji mamy rządy prawe i sprawiedliwe, jeżeli wszyscy tam kradli, to czemu jeszcze nie siedzą w więzieniach


Z tego samego powodu dla którego nie siedzą partacze z pisu z lat 2005-2007. PO i PIS się nie ruszą, niezależnie od tego kto z nich będzie u władzy.

wszelkie niegospodarności i nieumiejętności są wina zewnętrznych czynników xD


Nie wiem skąd taki wniisek, cały mój post opisywał czynniki wewnetrzne.

@szaman_aman:
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: Może dlatego, że se radzę, to mam inne zdanie. Obiektywnie rzecz biorąc, część rzeczy jest gorzej część lepiej i tak naprawdę obstawiam, że ani ja ani Ty, nie zrobimy pełnej listy #!$%@? i dobroci obu partii. Połowa rzeczy dzieje się zakulisowo to po pierwsze, po drugie za dużo czasu by to zabrało. Ogólnie jest to trochę wróżenie z fusów, bo nie mamy pojęcia co po by robiło w czasach rządów
  • Odpowiedz