Wpis z mikrobloga

@Stachu_a_kto_przy_telefonie: Te wszystkie fuckupy w ostatnich 8 miesiącach to nie jest przypadek, to jest skutek rządów nieudaczników z PISu. Tego nie da się obronić, to jest brak logicznego myślenia, to jest pęd do władzy po trupach, to jest niekompetencja, kolesiostwo, manipulacje, kłamstwa. Zaczynając od pandemii, ich działania i ilość przewalonej kasy, a teraz finał mamy jaki mamy. Wojna, inflacja, brak węgla,m i jeszcze teraz zanieczyszczenie Odry. Czy to jest 7 plag
podnoszenie wieku emerytalnego to konieczność i coś, co każda ODPOWIEDZIALNA parta powinna robić.


@FrasierCrane: ale musisz do tego dodać skuteczność, Tusk wprowadził w taki sposób że tego nie ma czyli nie wprowadził. Odpowiedzialna partia powinna była to zrobić tak żeby ludzie ogarnęli co i jak i zaakceptowali to rozwiazanie. Szczególnie że argumenty dość dobre są za tym, nie było powodu żeby wymyślać jakieś nieistniejące ekspertyzy
skończyłem czytać na Pawlaku, bo reszta to pewnie też kłamstwa. Wojciech Jasiński to hasło na dziś dla ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


XD
Tak kłamstwa. Pawlak nie wiedział co negocjuje, NIK Kwiatkowskiego też nie wiedział o Jasińskim, który przebrał się za Pawlaka i negocjował za niego 3 lata po straceniu wladzy przez pis. Ale oczywiście wszytsko wina jasińskiego.

Oczywiście wiem do czego bijesz, do artykułu w Wyborczej, gdzie
awet nie chce mi się komentować tego wysrywu, jak nie ogarniasz, że podnoszenie wieku emerytalnego to konieczność i coś, co każda ODPOWIEDZIALNA parta powinna robić. Taka, która patrzy dalej niż do następnych wyborów i dla której liczy się dobro kraju..


@FrasierCrane: nie czytałem komentarza, do którego to jest odpowiedź ale wrzucę swoje 2gr wobec powyższego.
W liczbach "na sucho" oczywiście to prawda co napisałeś. Problem w tym, że obecne pokolenie młodych
@jakacper: Reforma, likwidacja

Przecież nie w każdym kraju taki twór jak zus istnieje i jakoś te kraje działają...najlepiej jest samemu troszczyć się o swoją emeryturę - inaczej #!$%@? wszystko rozkradna

Przyszłych emerytów nie będzie, tzn nie będzie emerytur emeryci pewnie chwilę będą aż umrą z głodu

Ten system nie ma prawa działać, bo jest zwykła piramida finansowa i demograficzną - musi zostać zmieniony zanim się zapadnię...
@masterdick jasne że warto zadbać sobie samemu i odkładać kasę. Jednak dalej nie zaproponowałeś jak chcesz to zastąpić.
Łatwo jest rzucić hasło reforma/likwidacja. Jednak nadal trzeba wypłacać z czego pieniądze ludziom którzy już są na emeryturze, lub sporo lat opłacają już ZUS.
Jak chcesz to rozwiązać? Populizmu rzucać to umie każdy...
@moskal888 problem z polskimi cukrownia mi, stoczniami, innymi zakładami był taki, że one faktycznie mogłem działać, ale do #!$%@? było 2/3 załogi. P0laczki nie chciały tego, związki to blokowały, więc nara upadłość i inni to mogli zrobić
@jakacper: Jak chce to rozwiązać?
#!$%@?, niech dotychczase emerytury są wypłacane z budżetu państwa

To co ludzie wpłacili powinni dostać na konto z odsetkami i koniec

Rozwiązań są miliony, masz tu jedno

Nie ja tu jestem od szczegółowych rozwiązań - zresztą rozejrzyj się po świecie jak wyglądają systemy emerytalne, co ja #!$%@? jestem google?
@masterdick skoro popierasz takie rozwiązanie to chyba masz to jakoś przemyślane, albo politycy na których oddajesz głos przedstawili jak sobie to wyobrażają.
Budżet nie bierze się z kosmosu, jeśli chcesz z niego wypłacać do dalej musisz komuś zabrać.
Co chcesz ograniczyć? Zaciągnąć kredyt? Zlikwidować 500+ i przeznaczyć to na emerytów. Jak mówiłem, fajnie się głosi populistyczne hasła. Gorzej z realizacją.
Już Mentzen miał świetny pomysł na likwidację ZUS itd. po czy u