Wpis z mikrobloga

dlaczego po prostu nie uśpią tego psa?


@Positano1: jeżeli pies jest poważnie przewlekle chory i jego codzienna egzystencja jest związana z cierpieniem i brakiem podstawowego komfortu, a właściciele stosują wobec niego tzw. uporczywą terapię, to tak, powinni natychmiast przestać i zafundować mu eutanazję, żeby nie męczyć go dłużej dla własnego egoizmu.

Natomiast w odwrotnym przypadku - czyli gdy pies ma po prostu chorobę, na którą potrzebuje leków żeby jego stan się
Mozna na luzie sobie wykupic prywatne ubezpieczenie medyczne dla zwierzaka i wtedy nie ma problemu


@krzyzakp: Nie orientuje się jak jest teraz ale pare lat temu był bardzo mały wybór i nieopłacalny, wąski zakres usług. Większość ubezpieczeń była na zwierzęta rolne i od zniszczeń, a od leczenia zwierząt domowych

to jeśli chcą leczyć psa to niech łożą pieniądze na niego ja nie mam zamiaru łożyć pieniędzy na jakiegoś pchlarza w szczególności
Nie ma sprawy, na tym to polega i nie rozumiem z czego tu szydzić xD Zamiast tego mamy podatek od psa który rozpuszcza się w powietrzu i idzie na nic


@maad: zawrotne 135zł na cały rok, nie starczy nawet na czyszczenie zasranych chodników
@Xuzoun: No i co w związku z tym? Z dwóch psów wpłaciłem już ~1k zł i czemu nie mogłoby to iść na wsparcie przy leczeniu czy refundację leków?
to że kwota jest tak śmiesznie niska


@Xuzoun: I tu się zgodzę. Taka kwota powinna być pobierana obowiązkowo miesięcznie o ile by szła tam gdzie powinna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@maad: Nie wiem jak w PL obecnie, bo nie sprawdzalem ofert, ale wiem ze sa. Mieszkam i mam takowe w Szwajcari i tutaj pokrywa wypadki, choroby genetyczne, przewlekłe i normalne. I to bez wzgledu na wiek psa.. Kosztuje jakies 230-250CHF na rok i sie nie przejmujemy.
Dla porownania - samo szczepienie to koszt kolo 80-90CHF/rok. Fakt ze nam tego nie zwraca ubezpieczenie obecnie, bo udział własny obecnie to chyba 500 czy
@Operator_imadla: ja też mam kota i może aż tyle nie wydaje ale no opiekę medyczną ma lepszą niż ja, ale w życiu by mi nie przyszło do głowy, żeby upominać się o finansowanie XD jedyne co uważam, że powinno być przymusowe i refundowane to sterylizacja i kastracja psów i kotów