Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie dziś z pracy bo kogoś tam upomniałem że nie robi swoich obowiązków jak należy,typ cierpi na "anxiety" i dostał ataku paniki wybiegając z płaczem...25 lat na karku a ludzie płaczą że im się powie prawdę w twarz
Nie żale się tylko litościwe usmiecham. Jak żyje nigdy nie straciłem pracy i generalnie śmiać mi się chcę jakie standardy panują w UK. Dobrze że nie było to chociaż za misgendering
#uk
  • 83
@chef_r2r: To co ile będziesz te prace zmieniał, bo nie umiesz pracować z ludźmi? :)

Może i powiedziałeś prawdę w twarz, ale od tego jest właśnie empatia, by zrobić to bez wywoływania u kogoś płaczu. Zwłaszcza jak szkolisz tę osobę, chodzicie na drinki i inne rzeczy, o których wspomniałeś - albo tej osobie się ulało po wiecznych twoich „prawdach”, albo też zrobiłeś to w mocno nieasertywny sposób. Tylko w sobie winy
@chef_r2r miałem takiego w klasie ( ͡º ͜ʖ͡º)
raz kolega mu tzw. "kebaba" chciał z plecaka zrobić zobaczył jak tylko wyciągnął książki, podbiegł, spakował, położył się a potem płacz i atak astmy xD
a to jeden z wieeelu przypadkow jakie z nim mieliśmy
@shmoofy_foofer: do połowy wypowiedzi się zgadzam, poniżej już nie. Rozumiem, że z uśmiechem na pół twarzy będziesz poprawiać i brać na siebie robotę kolegi nie mogąc mu jednocześnie powiedzieć, że #!$%@? robi?
@shmoofy_foofer: jak zacznie z kazdą #!$%@?ą latac do przelożonych to w koncu jego wywala za robienie problemow xd latwo sie pisze takie bzudry dopoki nie przyjdzie realna sytuacja. Dobrze mirek zrobiles. #!$%@? frajera. 25 latek z takim zachowaniem niech lepeij siedzi w piwnicy
Muszę niestety was zmartwić -dzis dostałem pracę,kasa średnia bo 43k na początek ale restauracja niezła,4.7 rating i blisko domu.
Powiedziałem wprost co się stało wczoraj w poprzedniej firmie ale referencje z poprzednich i CV wystarczyło aby zacząć od następnego poniedziałku.
Ps-pozycja oczywiście head chef więc znów będę musiał toksycznie ludziom mówić co i jak ¯\_(ツ)_/¯.
@sruba_m3: @siepan: @Steven_Hyde: @MerytorycznieNiepoprawny: @krne:
@chef_r2r: Wiekszosc kucharzy/szefow kuchni Ktorzy nie potrafia sie odnalezc w nowych, calkowiecie swietnych zasadach pracy na kuchni konczy w krajach trzecirgo swiata typu Emiraty, Szwajcaria czy Polska. W chwili obecnej praca na kuchni w Londynie jest super. Swoja droga Musisz pracowac w jakiejs mega slabej knajpie skoro wyciagasz 43k jako head chef ale Pewnie tam Bedziesz mogl #!$%@? ludzi :) junior sous here 56k przy 38h umowie :)
@toma27: Brighton kolego,odejmij 20% stawek od Londynu....a 56k za junior sous to wielkie klamstwo jest chyba że masz 30k a reszta service charge albo dzielone napiwki które są albo nie ma....albo podaj nazwę restauracji to od razu zweryfikujemy.
@chef_r2r: Dorchester. Znam wiele restauracji ktore za juniora daja juz na poczatek 45-50k. Bez service charge I nadgodzin. Annabel’s, Soho House, Four Seasons, amazonico, Claridges, D&D. Ale z Twoim mindsetem i soft skills bedzie ciezko :)
Soho House płaci ,znam od podszewki i raczej wybitne to nie jest,amazonico nie płaci tyle,d&d za junior sous też nie dostaniesz tyle...wodzisz-20 lat w London w kuchniach pracowałem więc nie ściemniaj...