Wpis z mikrobloga

Drogie Mieli i Mirabelki.
Przychodzę do was z propozycją. Jako że wypok się sypnął to mam trochę więcej wolnego czasu między studiami a pracą.
Pomyślałam więc, że chętnie przygarnę kogoś z was do współpracy dietetycznej. Na razie robię diety na rynek angielski bo tutaj też studiowałam i mieszkam ale myślę, że przyjemną odmianą byłoby mieć kilku rodaków wśród moich podopiecznych.

W związku z tym wśród plusujacych zrobię #rozdajo na miesięczną współpracę (zielonki też), wyniki po 48h od dodania wpisu. Jeśli ktoś się nie załapie to zapraszam do napisania wiadomości, coś poradzimy.

#dieta #jedzzwykopem #mikrokoksy #chudnijzwykopem #odchudzanie
  • 82
można jeść objętościowo więcej i chudnąć ¯⁠\⁠⁠(⁠ツ⁠)⁠⁠/⁠¯


@MallaCzarna: a potem pikachu face, że efekt jojo i znów do dietetyka trzeba latać bo klient cały czas podtrzymywał nawyk napychania się pod korek posiłkami o dużej objętości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TakiGupiZeSzok: wow! Świetny wynik z zrzuceniem tyłku kilogramów samemu, jestem pod wrażeniem. Robiłeś badania po tej utracie wagi? To by była ważna informacja. Rozumiem że możesz mieć dość, low carb to ciężka dieta na dłuższą metę. Trzymam kciuki, a jeśli się nie uda to i tak możesz pisać do mnie, chętnie cie pokieruje. Lubię sumiennych podopiecznych ^^
@MallaCzarna: Akurat już jestem pół roku na diecie i zajadam się kurczaczkiem więc się wypowiem.

Według mnie dobry dietetyk to skarb. Wielu jest takich wannabe pseudo dietetyków którzy rozpiszą ci dietę i do widzenia.
Po pierwsze chodzi o to aby ci żarcie smakowało bo inaczej będziesz się męczyć. Dieta też musi być dostosowana do trybu życia o czym wielu zapomina. Jak ktoś #!$%@? fizycznie raz na 6, raz na 14 innym
@MateMizu: ale to jest pięknie napisane, powinieneś zrobić z tego cały wpis :P wiesz dlaczego wszystko jest pod nadwagę? Bo to jest nalatwiejszy target i takich ludzi jest najwiecej., I'm można wciskać dietę kopiuj wklej bule by był deficyt i jeśli schudnąć to zrobią dobrą reklamę ¯⁠\⁠⁠(⁠ツ⁠)⁠⁠/⁠¯ ciężej jest pomoc komuś naprawdę wymagającemu. Czekam aż w Polsce ten zawód zostanie usankcjonowany w jakiś sposób, żeby 2 tygodniowy kurs online
naprawdę? Troszkę mnie zszokowało to pytanie. Myślisz że dana osoba będzie w stanie żyć cały czas czując, że ma jakieś "restrykcje" ? Gdzie tu zadowolenie i brak poczucia winy po zjedzeniu hamburgera czy innego "zakazanego jedzenia"?

Właśnie dlatego ważna jest edukacja i zmiana tego sposobu myślenia, to że wybierasz owoce to nie przez restrykcje tylko przez prawidłowe nawyki. Masz ochotę na burgera? Jesz go ciesząc się nim i jednocześnie wiesz, że nie
@MallaCzarna: O ile rozumiem diety przy schorzeniach czy też specjalne pod sportowców to nie rozumiem jak normalny człowiek musi potrzebować dietetyka aby schudnąć czy nabrać masy. Ciekawe jakie IQ mają ludzie przychodzący na rozpiski tych diet. Nie chcę nikogo obrażać ale wszystkie osoby które mi mówiły że były u dietetyka to nie oszukujmy się tępe dzidy żrące za dużo.
@NieRozumiemIronii: "do syta" jest to bardzo subiektywne określenie, zmieniając nawyki i dietę zmienia się też odpowiedź organizmu na posiłki więc sytość można regulować. W trakcie diety ważne jest właśnie pokazać, że na diecie można chodzić bardziej sytym niż bez niej, do tostów można dodać dodatkowe warzywa zamiast dodatkowego sera albo zamiast tabliczki czekolady zrobić omleta na słodko z 3 kostkami czekolady i człowiek jest dużo bardziej syty niższym kosztem kalorycznym. To
@rafal-paszkowski: kilka komentarzy wcześniej MateMizu bardzo ładnie napisał.
To że jedzenie towarzyszy każdemu z nas od zawsze ale to nie znaczy że umiemy się z nim obchodzić, od dziecka wyrabiają się w nas nawyki, które mogą szkodzić i nie wynika to wcale z glupoty. Czemu ktoś kto jest gruby ma nie iść po porade i zamiast tego czekać aż rozwinie cukrzycę albo miażdżyce i dopiero wtedy iść? Bardzo sobie cenię osoby
@MallaCzarna tak, miałem badania po schudnięciu i wyniki były perfekcyjne, alt, ast, cholesterol, triglicerydy, wszystko książkowo. USG wątroby pokazało cofnięcie stłuszczenia. Problem ze mną jest taki, że jestem mocno wybredny xD niedoborów mam pewnie milion. Ja musiałem schudnąć dla wątroby. Teraz musiałbym troszeczkę witamin uzupełnić. Odezwę się później na priv ;)