Wpis z mikrobloga

Drogie Mieli i Mirabelki.
Przychodzę do was z propozycją. Jako że wypok się sypnął to mam trochę więcej wolnego czasu między studiami a pracą.
Pomyślałam więc, że chętnie przygarnę kogoś z was do współpracy dietetycznej. Na razie robię diety na rynek angielski bo tutaj też studiowałam i mieszkam ale myślę, że przyjemną odmianą byłoby mieć kilku rodaków wśród moich podopiecznych.

W związku z tym wśród plusujacych zrobię #rozdajo na miesięczną współpracę (zielonki też), wyniki po 48h od dodania wpisu. Jeśli ktoś się nie załapie to zapraszam do napisania wiadomości, coś poradzimy.

#dieta #jedzzwykopem #mikrokoksy #chudnijzwykopem #odchudzanie
  • 82
@Vamyss: bardzo dużym skrócie. Tak schudniesz jedząc cokolwiek jeśli jesteś na minusie ale czy to będzie zdrowe dla twojego ciała i psychiki? Pewnie nie, potem wychodzą zaburzenia odżywiania i inne kwiatki. Masz rację, że słaby dietetyk skupi się na tu i teraz pomoże osiągnąć cel i juz. A wszystkim powinno chodzić o EDUKACJE ludzi, żeby taka osoba po 3 miesiącach współpracy już nigdy nie potrzebowała pomocy dietetyka, żeby się czuła dobrze
jesteś chudy- żryj więcej


@Kroledyp: jeżeli jesteś chudy i masz pracę biurową, do której jeździsz samochodem, a po pracy siedzisz przed telewizorem czy kompem to polecam bardzo - z chudego zmienisz się w śmieszną karykaturę karalucha, piłka do koszykówki z wystającymi patykami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ekimek: powodzenia w takim razie. A jeśli to problem, mogę zapytać co się stało, że 11 latek potrzebuje takiej pomocy? Zalecenie lekarza? (Możesz napisać na pw jeśli nie chcesz się dzielić ze wszystkimi)
@NieRozumiemIronii: naprawdę? Troszkę mnie zszokowało to pytanie. Myślisz że dana osoba będzie w stanie żyć cały czas czując, że ma jakieś "restrykcje" ? Gdzie tu zadowolenie i brak poczucia winy po zjedzeniu hamburgera czy innego "zakazanego jedzenia"?
Właśnie dlatego ważna jest edukacja i zmiana tego sposobu myślenia, to że wybierasz owoce to nie przez restrykcje tylko przez prawidłowe nawyki. Masz ochotę na burgera? Jesz go ciesząc się nim i jednocześnie wiesz,
@programik: to takie trochę synonimy, współpraca dietetyczna z podopiecznymi, w końcu musimy wspólnie pracować by osiągnąć efekt:). Dopiero zrozumiałam, że to może być trochę mylące, dzięki za zwrócenie uwagi.
@Astygmatyk: Cena za współpracę, która jest przedmiotem rozdajo to 240zl(nie robię raczej samych konsultacji) dla jednej osoby. W te cenę wchodzi 7dniowy jadłospis + konsultacje co tydzień i ewentualna zmiana niektórych posiłków wedle uznania, do tego jestem do stałej dyspozycji w razie pytań i potrzeby wsparcia.
@MallaCzarna: a to ja nie dostałem chyba nigdzie w wersji papierowej. Znaczy to nawet nie ja tylko robiłem za tłumacza i wydaje mi się, że ta osoba miała wyniki badań krwi robionych przez GB w apce nhs. Ręki sobie za to uciąć nie dam ale jak dalej tam mieszkasz to może rzuć okiem czy tam ich nie masz przypadkiem.
@MallaCzarna
dobra kurba o! sprawa wygląda następująco. Dwudziestego ósmego sierpnia 2022 roku miałem diagnozę stłuszczenie wątroby ALT i AST wysoko. Waga 93kg w szczycie wzrost 176cm. Po dwóch i pół miesiąc 72,5kg na wadze. Do tego doszedłem sam i teraz przydałoby mi się ogarnąć "dietę". Teoretycznie jestem na Low carb ale sam wszystko sobie ogarnąłem. Teraz nie wiem co mam jeść bo mi się znudziło. Podbiłem węgle i staram się trzymać kalorie