Wpis z mikrobloga

Wiecie co, ostatnio rozmawiałem długo z moim kuzynem (którego bardzo lubię i bez względu na jego poglądy raczej się to nie zmieni) i wiem, że ostatnio bardzo się nawrócił na #katolicyzm. To skrót jego poglądów:
- jedyną szansą na uratowanie Polski to uznanie Chrystusa królem Polski
- świat ma 6000 lat
- ewolucja to kłamstwo
- ludzie żyli razem z dinozaurami
- znajdywane skamieliny w ziemi to efekt potopu
- znajdywano współczesne narzędzia (młotki etc.) w pokładach węgla niby sprzed milionów lat, ale już nie ma tych narzędzi bo teraz wszystko maszyny mielą. Więc to ma być dowód na to, że ziemia nie ma 4,6 mld lat tylko on wpadły parę tysięcy lat temu do tego węgla.
- datowanie węglem C14 to kłamstwo
- jedynym politykiem, który ma rację to braun

Nie chciałem jakoś bardzo kontrować bo chciałem jak najwięcej wysłuchać. Ja nie mam jakiś specjalnych rozkmin na temat #religia bo #ateizm we mnie mocno siedzi, ale jak powiedziałem, że generalnie zawsze mnie dziwiło w religiach, że każdy uważa, że ma rację. I czy on nie zakłada, że to może ktoś inny może mieć rację. To mi odpowiedział, że jedyną słuszną i prawdziwą religią jest katolicyzm, a wszyscy inni żyją w błędzie.

I generalnie po tym jak przemyślałem, to co mi powiedział to zrobiło mi się go szkoda :( Ale nie odbieram mu tego w co wierzy, niech sobie wierzy w co chce. Tylko nie pasuje mi, że chce żeby kraj był rządzony według praw jezuska xD

ps. nie trollował
ps.2 nie jesteśmy gimbami, jesteśmy w okolicach 40 xD

#pytanie Co o tym myślicie? Macie kogoś takiego w swoim otoczeniu?

#rozkminy
  • 66
  • Odpowiedz
@acidd ateiści też uważają że mają rację. Każdy ma swoją rację. Jeżeli pozwala to danej osobie przetrwać na ziemi, to niech sobie wierzy, dopóki nie krzywdzi siebie i kogokolwiek innego.
  • Odpowiedz
  • 10
ateiści też uważają że mają rację. Każdy ma swoją rację.


@tekserew: of kors, nigdy nikomu nie odbierałem prawa do wiary w to co chce. Aczkolwiek:
- ja nigdy nie przekonywałem nikogo do tego żeby nie wierzył
- za to wiele ludzi próbowało mnie przekonać do tego żebym ja uwierzył

dopóki nie krzywdzi siebie i kogokolwiek innego.


no właśnie, podporządkowywanie całego kraju/świata według praw spisanych w biblii jest już krzywdzące dla innych
  • Odpowiedz
dopóki nie krzywdzi siebie i kogokolwiek innego.


@tekserew: Zwolennicy Brauna popierają publiczne biczownie gejów.

Radykaliści religijni to nie jest grupa, która chce sobie w coś wierzyć i nie przeszkadzać innym.
  • Odpowiedz
@acidd moze dlatego, ze przez setki lat kultowana byla dana religia na tym terenie i wpisalo sie to w wartosci i tradycje majace wplyw po dzis dzien. Ja zdaje sobie sprawe, ze wy ateisici jestescie oburzeni na kazda z religii, ale smialo moge zalozyc, ze wiekszosc z panstw zbudowana jest na fundamentach danej religii. Celebrowane przez tysiace lat uksztaltowaly pewne wartosci i hierarchie w spoleczenstwie. By dokonac przelamania i braku podporzadkowania, lub
  • Odpowiedz
  • 11
Ja zdaje sobie sprawe, ze wy ateisici jestescie oburzeni na kazda z religii

niz cierpiec w nienawisci do kazdej religijnej osoby.


@tekserew: właśnie takie coś mnie śmieszy xD czy ja latam po mieście i nakłaniam innych do przejścia na niewiarę? odpowiadam, że nie robię tego. I nie cierpię w nienawiści do każdej religijnej osoby.

Co do tego, że religia na przestrzeni tysięcy lat popychała rozwój cywilizacyjny to prawda i taka jest
  • Odpowiedz
@acidd:

Macie kogoś takiego w swoim otoczeniu?

Tak, moich rodziców jehowych.

Co o tym myślicie?

Uważam że religia pierze mózg i szkoda mi takich ludzi, ale nic z tym nie zrobisz. Przychodzi taki moment że odcinają się od Ciebie za to że nie wierzysz w to samo co oni, ale nie przejmuj się, pamiętaj że nie potrzebujesz warunkowej miłości, czy warunkowej przyjaźni. Ci ludzie sami zamykają się w swoim hermetycznym środowisku
  • Odpowiedz
@acidd jakbym mial dalej wchodzic w dyskusje, to bym pewnie zaczal od tego, ze ludzie wczesniej byli po prostu tepi, a z wiekami zyskiwali wyksztalcenie, ktore teraz my posiadamy. Religia pozwalala na wytlumaczenie wielu niejasnych rzeczy czlowiekowi. Jednakze nie widze potrzeby. Twoj kuzyn po prostu wczul sie w sekcje filmow z zoltymi napisami i jezeli zalezy ci na kontakcie z nim, to omijaj te niekomfortowe tematy, ktore dla ciebie brzmia idiotycznie i
  • Odpowiedz
, że każdy uważa, że ma rację. I


@acidd: A ty byłbyś w stanie przyjąć, ze to on morze mieć "rację", czy religijnie odrzucasz inne swiatopoglady?
  • Odpowiedz
ostatnio bardzo się nawrócił na #katolicyzm


@acidd: to jest szokujące. Bo ja rozumiem mieć jakiś kryzys życiowy, nawrócić się na wiarę w stylu wesołego protestantyzmu, gdzie "bozia cię przytula do serca" i masz poczucie zaopiekowania. No, zdarza się, czasem człowiek potrzebuje. Ale nawrócić się na wynaturzoną wersję (i tak już przecież wynaturzonego) katolicyzmu? Tak w wersji braunowskiej? Coś strasznego.
  • Odpowiedz
poglądów zawsze sobie potrafimy


@acidd: Z moim najlepszym przyjacielem mam w wielu kwestiach skrajnie różne poglądy, w przyjaźni to nie przeszkadza.
  • Odpowiedz
nie odbieram mu tego w co wierzy, niech sobie wierzy w co chce


@acidd: i tu popełniasz kardynalny błąd, bo on nie uważa podobnie w stosunku do ciebie.

Jakby miał możliwość zmuszenia cię do swojej wiary albo ukarania za jej niewyznawanie to by to zrobił.
  • Odpowiedz
- świat ma 6000 lat

- ewolucja to kłamstwo

- ludzie żyli razem z dinozaurami

- znajdywane skamieliny w ziemi to efekt potopu


@acidd: to poglądy typowe dla protestantów a nie katolickie. KK uznaje ewolucję, wielki wybuch itp
  • Odpowiedz