Wpis z mikrobloga

Wiecie co, ostatnio rozmawiałem długo z moim kuzynem (którego bardzo lubię i bez względu na jego poglądy raczej się to nie zmieni) i wiem, że ostatnio bardzo się nawrócił na #katolicyzm. To skrót jego poglądów:
- jedyną szansą na uratowanie Polski to uznanie Chrystusa królem Polski
- świat ma 6000 lat
- ewolucja to kłamstwo
- ludzie żyli razem z dinozaurami
- znajdywane skamieliny w ziemi to efekt potopu
- znajdywano współczesne narzędzia (młotki etc.) w pokładach węgla niby sprzed milionów lat, ale już nie ma tych narzędzi bo teraz wszystko maszyny mielą. Więc to ma być dowód na to, że ziemia nie ma 4,6 mld lat tylko on wpadły parę tysięcy lat temu do tego węgla.
- datowanie węglem C14 to kłamstwo
- jedynym politykiem, który ma rację to braun

Nie chciałem jakoś bardzo kontrować bo chciałem jak najwięcej wysłuchać. Ja nie mam jakiś specjalnych rozkmin na temat #religia bo #ateizm we mnie mocno siedzi, ale jak powiedziałem, że generalnie zawsze mnie dziwiło w religiach, że każdy uważa, że ma rację. I czy on nie zakłada, że to może ktoś inny może mieć rację. To mi odpowiedział, że jedyną słuszną i prawdziwą religią jest katolicyzm, a wszyscy inni żyją w błędzie.

I generalnie po tym jak przemyślałem, to co mi powiedział to zrobiło mi się go szkoda :( Ale nie odbieram mu tego w co wierzy, niech sobie wierzy w co chce. Tylko nie pasuje mi, że chce żeby kraj był rządzony według praw jezuska xD

ps. nie trollował
ps.2 nie jesteśmy gimbami, jesteśmy w okolicach 40 xD

#pytanie Co o tym myślicie? Macie kogoś takiego w swoim otoczeniu?

#rozkminy
  • 66
  • Odpowiedz
@acidd: Nie rozumiem dlaczego łączysz katolicyzm z szurskimi poglądami, przecież jedno nie wynika z drugiego. Jak ktoś się nawraca na religię to nie staje się z automatu szurem wierzącym w reptilian, a też nie każdy szur jest katolikiem.
  • Odpowiedz
  • 1
Nie rozumiem dlaczego łączysz katolicyzm z szurskimi poglądami, przecież jedno nie wynika z drugiego.


@Monke: Ja serio nie rozróżniam aż tak dokładnie, powiedział mi, że uważa się za katolika i dlatego tak napisałem
  • Odpowiedz
@acidd: Jeśli wychowałeś się i mieszkasz w Polsce i nie odróżniasz poglądów katolickich od wiary w kreacjonizm i brauna to jesteś jak ci ludzie co wyjechali za granicę na kilka miesięcy i zapominają słów, mówią po polsku z zagranicznym akcentem bo "oni już nie pamiętają jeżyka" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze napisz że zastanawiasz się o co chodzi z tymi budynkami z krzyżem na dachu bo "#
  • Odpowiedz
@kerdian: Katoliccy tradycjonaliści twierdzący, że od śmierci Piusa XII papieski tron stoi pusty, a Watykan jest okupowany przez masonów, protestantów i heretyków, zaś najlepszym papieżem w dziejach był Pius X (m.in. ze względu na wprowadzenie przysięgi antymodernistycznej i zwalczanie modernizmu), a jedyną słuszną mszą jest trydencka, mają bardzo podobną wizję świata do radykalnych, ewangelikalnych protestantów.
  • Odpowiedz
@acidd: Jeśli faktycznie jesteście w okolicy 40 roku życia to ani on ani Ty nie grzeszycie intelektem - on z tego powodu że wierzy w takie dyrdymały, a Ty że z niego szydzisz zamiast zadbać o osobę ewidentnie upośledzoną.
  • Odpowiedz
- świat ma 6000 lat


@acidd: To bym anglikański biskup - nie katolik

W 1654 r., arcybiskup irlandzki James Ussher, na podstawie Biblii obliczył, że początek świata nastąpił w 4004 r. p.n.e. Wkrótce potem wiek Ziemi został uściślony przez wicekanclerza Uniwersytetu w Cambridge na 26.10. i godzinę 9:00 rano.


czat dżi pi ti renderuje:

According to the teachings of the Catholic Church, the Church does not provide a specific age for
  • Odpowiedz
@acidd: dla mnie to jest konflikt interesow. Bo 100% tego co korzystają codziennie stworzyla nauka. Telewizory, komputery, transport, medycyna, itd.

To jest takie pieprzenie, ze bozia bozia, ale jak cos boli albo dolega to nie ida do Boga tylko do lekarza.
  • Odpowiedz
Macie kogoś takiego w swoim otoczeniu?


@acidd: Katolików jest pełno w każdym otoczeniu. :) Natomiast same "dogmaty" są wybierane przez nich takie jak im się podobają więc w zasadzie każdy z nich wierzy w co innego. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@acidd: ale wiesz, że to co opisałeś to protestanci z USA wierzą, nie katolicy? Powiem więcej... Katolicki ksiądz na papieskim uniwersytecie to teorie wielkie wybuchu stworzył.
Na #!$%@? ja odpowiadam na te bejty
  • Odpowiedz