Wpis z mikrobloga

Wiecie co, ostatnio rozmawiałem długo z moim kuzynem (którego bardzo lubię i bez względu na jego poglądy raczej się to nie zmieni) i wiem, że ostatnio bardzo się nawrócił na #katolicyzm. To skrót jego poglądów:
- jedyną szansą na uratowanie Polski to uznanie Chrystusa królem Polski
- świat ma 6000 lat
- ewolucja to kłamstwo
- ludzie żyli razem z dinozaurami
- znajdywane skamieliny w ziemi to efekt potopu
- znajdywano współczesne narzędzia (młotki etc.) w pokładach węgla niby sprzed milionów lat, ale już nie ma tych narzędzi bo teraz wszystko maszyny mielą. Więc to ma być dowód na to, że ziemia nie ma 4,6 mld lat tylko on wpadły parę tysięcy lat temu do tego węgla.
- datowanie węglem C14 to kłamstwo
- jedynym politykiem, który ma rację to braun

Nie chciałem jakoś bardzo kontrować bo chciałem jak najwięcej wysłuchać. Ja nie mam jakiś specjalnych rozkmin na temat #religia bo #ateizm we mnie mocno siedzi, ale jak powiedziałem, że generalnie zawsze mnie dziwiło w religiach, że każdy uważa, że ma rację. I czy on nie zakłada, że to może ktoś inny może mieć rację. To mi odpowiedział, że jedyną słuszną i prawdziwą religią jest katolicyzm, a wszyscy inni żyją w błędzie.

I generalnie po tym jak przemyślałem, to co mi powiedział to zrobiło mi się go szkoda :( Ale nie odbieram mu tego w co wierzy, niech sobie wierzy w co chce. Tylko nie pasuje mi, że chce żeby kraj był rządzony według praw jezuska xD

ps. nie trollował
ps.2 nie jesteśmy gimbami, jesteśmy w okolicach 40 xD

#pytanie Co o tym myślicie? Macie kogoś takiego w swoim otoczeniu?

#rozkminy
  • 66
  • Odpowiedz
@acidd: Jasne, historyjka o tym jak to w typowym dla wykopka świecie, spotkał głupiego katola, by napisać o tym specjalnie na wykopie a siebie osadzić w roli tego normalnego. XD

Tak samo prawdziwe jak te rzekome historyjki lewitzy na temat dziewczynek udających rodzenie jezuka za kotarą, i mówienie że transy w przedszkolach to nic takiego w porównaniu do jasełek.

Dobrze wiesz, że taka jest prawda, oszuście.
  • Odpowiedz
Też bym uważał że to bait, ale pokrywa się w jakichś 90% z tym, w co wierzy mój ojciec. Ojciec uważa się za katolika, jak na mój gust fanatycznego. Biorąc pod uwagę wyjątkową zbieżność poglądów, to jak na mój gust oni to biorą z jednego źródła. Do tej pory myślałem, że sam sobie jakieś śmieci w necie poznajdował i posklejał to w jakiś dziwny ulep światopoglądowy.
  • Odpowiedz