Wpis z mikrobloga

Wiecie co, ostatnio rozmawiałem długo z moim kuzynem (którego bardzo lubię i bez względu na jego poglądy raczej się to nie zmieni) i wiem, że ostatnio bardzo się nawrócił na #katolicyzm. To skrót jego poglądów:
- jedyną szansą na uratowanie Polski to uznanie Chrystusa królem Polski
- świat ma 6000 lat
- ewolucja to kłamstwo
- ludzie żyli razem z dinozaurami
- znajdywane skamieliny w ziemi to efekt potopu
- znajdywano współczesne narzędzia (młotki etc.) w pokładach węgla niby sprzed milionów lat, ale już nie ma tych narzędzi bo teraz wszystko maszyny mielą. Więc to ma być dowód na to, że ziemia nie ma 4,6 mld lat tylko on wpadły parę tysięcy lat temu do tego węgla.
- datowanie węglem C14 to kłamstwo
- jedynym politykiem, który ma rację to braun

Nie chciałem jakoś bardzo kontrować bo chciałem jak najwięcej wysłuchać. Ja nie mam jakiś specjalnych rozkmin na temat #religia bo #ateizm we mnie mocno siedzi, ale jak powiedziałem, że generalnie zawsze mnie dziwiło w religiach, że każdy uważa, że ma rację. I czy on nie zakłada, że to może ktoś inny może mieć rację. To mi odpowiedział, że jedyną słuszną i prawdziwą religią jest katolicyzm, a wszyscy inni żyją w błędzie.

I generalnie po tym jak przemyślałem, to co mi powiedział to zrobiło mi się go szkoda :( Ale nie odbieram mu tego w co wierzy, niech sobie wierzy w co chce. Tylko nie pasuje mi, że chce żeby kraj był rządzony według praw jezuska xD

ps. nie trollował
ps.2 nie jesteśmy gimbami, jesteśmy w okolicach 40 xD

#pytanie Co o tym myślicie? Macie kogoś takiego w swoim otoczeniu?

#rozkminy
  • 66
  • Odpowiedz
@acidd: nie brzmi to jak fascynacja katolicyzmem, raczej twój kuzyn wpadł w orbitę jakiejś wspólnoty pentakostalnej, których ostatnio bardzo dużo w Polsce, a które są jeszcze bardziej groteskowo antynaukowe niż nasza rodzima tradycja. Albo w świat prawicowych filmów z żółtymi napisami, bo fascynacja Braunem trochę do tego nie pasuje. W katolicyzmie poza wyjątkowymi rodzynkami nikt nie kłóci się z teorią ewolucji czy kosmologią fizyczną, doktrynalnie uznaje się, że stworzenie świata przez
  • Odpowiedz
Bo ja rozumiem mieć jakiś kryzys życiowy, nawrócić się na wiarę w stylu wesołego protestantyzmu, gdzie "bozia cię przytula do serca" i masz poczucie zaopiekowania.


@Precypitat: @acidd Właśnie wymienione teorie to wpływ protestantyzmu z USA jak zielonoświątkowcy, dać mu do ręki katechzim KK i wcale nic tam takiego nie znajdzie, wręcz zaprzeczenie tego już od twórców KK (św. Augustyn). Najlepiej go wysłać do jezuitów czy dominikanów i oni sami mu powiedzą,
  • Odpowiedz
@acidd: jeśli przejdziemy się szlakiem ewolucji dojdziemy do punktu kiedy byliśmy obojniakami, a to oznacza że Ci którzy zatrzymali się w rozwoju mają 100% racji. Tak powstało gender.
#ciekawostka
  • Odpowiedz
Co o tym myślicie? Macie kogoś takiego w swoim otoczeniu?


@acidd: a co tu myśleć, w społeczeństwie mamy cały wachlarz osobowości, na wykopie to widać też mocno.

Dopóki takich osób w społeczeństwie jest mały procent i nie wpływa to na mnie to mam to gdzieś.

W moim otoczeniu mam hm..powiedzmy podobne osoby, chociaż mocno ciągle ewoluują, nie wiem czy w lepsze czy gorsze strony w różne.

Najpierw powiedzmy średnia religijność, za
  • Odpowiedz
  • 0
wcześniej ostro ćpał albo chlał i po monarze się nawrócił? Jeśli tak, to nic nowego po prostu teraz ćpa religie, żeby nie walić fety


@RwandyjskiFront: a to to nie, nic nie ćpał - nie licząc różnych wybryków za gówniaka, ale imho to się nie liczy
  • Odpowiedz
@acidd Ja mam znajomego (przyjaciel teściów) w okolicach 60, który co prawda nie ma odpałow na punkcie religii (taki typowy polak katolik co do kościoła chodzi bo mu stara każe), ale ostatnio namiętnie ogląda starożytnych kosmitów i tym podobne gówna i wszystko co tam jest łyka bez popity. Na wakacje razem z teściami on i jego stara lecą do Egiptu i się podnieca że zobaczy te piramidy co je kosmici zbudowali xD
  • Odpowiedz
@acidd: a ten twój kuzyn nie ma jakiś problemów rodzinych? Wcześniej był religijny?
Widziałem przypadek schizofrenii której objawem było między innymi tego typu nawrócenie.
Potem było wysyłanie kasy na jakieś dziwne szurskie religijne organizacje itd
  • Odpowiedz
  • 0
a ten twój kuzyn nie ma jakiś problemów rodzinych?


@AdamKarolczak02137: nie no wygląda w miarę wszystko ok a wcześniej to tak jak większość: chodził bo mu kazali/wypadało etc.
  • Odpowiedz
@acidd jak dla mnie nie wiara a odklejka, jest masa osób wierzących która nie gada takich glupot wyjętych dosłownie ze stremów tego polskiego pastora(teraz już zapomniałem jego imienia)
  • Odpowiedz
I generalnie po tym jak przemyślałem, to co mi powiedział to zrobiło mi się go szkoda :(


@acidd: jemu też się pewnie zrobiło ciebie szkoda :)
Ja tam często zazdraszczam takiej uproszczonej wizji świata i jednocześnie szanuję, że ma w co wierzyć, bez wyrządzania innym krzywdy - uznaję to za nieszkodliwe.
  • Odpowiedz
Macie kogoś takiego w swoim otoczeniu?


@acidd: mam lepszych gagatków xD

- ateista
- ale przeszkadzało mu, że jego partnerka jest nieochrzszczona, i wymusił to na niej, bo stwierdził, że wtedy jest poganką (xD) - nie było ważne w jakim kościele, jakiego wyznania
- ale popiera pis
- ogląda tvp i wierzy w te brednie
- jak rządziła platforma to prawił peany na jej cześć i cześć UE
- teraz uważa,
  • Odpowiedz
To mi odpowiedział, że jedyną słuszną i prawdziwą religią jest katolicyzm, a wszyscy inni żyją w błędzie.


@acidd: Ta osoba nie jest katolikiem. Od tego zacznijmy.

Zwolennicy Brauna popierają publiczne biczownie gejów.


@60scnds: XDDD
  • Odpowiedz