Wpis z mikrobloga

Uczestniczyłem w takim programie. W sumie darmowy, szkolenia z marketingu internetowego itd. Program bardzo fajny. Ale jest pewien problem... były jakieś miejsca na płatny staż po zakończeniu programu. Niby miałem nie kandydować ale jednak pomyślałem - a co mi szkodzi - więc się zgłosiłem. No i kandydaci byli punktowani. Zabrakło mi jednego punkta. Dlaczego o tym piszę? Chyba się domyślacie za co był dodatkowy punkt.

Niestety, tego punktu nie dostałem, bo urodziłem się z kawałkiem mięsa między nogami... Niby jakoś bardzo na tym stażu mi nie zależało, ale niesmak pozostał, bo padłem właśnie ofiarą dyskryminacji mężczyzn...

#pieklomezczyzn #pieklokobiet #dyskryminacjamezczyzn #redpill #blackpill #p0lka
  • 94
  • Odpowiedz
  • 0
@Rv0000 Powiedzieć to sobie możesz wszystko, że nie umiem czytać czy co innego, to gowno wnosi. A ty się #!$%@? że kobietom się wydaje że zrobienie jedzenia itp jest wielkim wyczynem. Myślę że większości się raczej wydaje że robią to bo to ich "obowiązek", częściej jest tak że jak facet posprząta czy ugotuje to jest wielkie wow bo to zrobił, przecież to kobieta powinna.
  • Odpowiedz
@lukasj: Też brałem udział w pierwszej edycji rok temu. Ani jeden facet się nie dostał na początku.
Pomijam już fakt załatwiania wszystkich papierów i braku informacji jak dany dokument ma wyglądać.
A i firmy zgłaszające to też czasami szukali tylko murzyna do prac niezwiązanych ze stażem xD
  • Odpowiedz
@lukasj: też uważam, że nie powinno być żadnych punktów dodatkowych.

Ale sam cel projektu jest taki, że maja 1200 miejsc - w tym 660 dla kobiet.

W Polsce jest o 100 tys. więcej bezrobotnych kobiet niż mężczyzn, szczególnie w tej grupie wiekowej 15-30 (dane ze stat.gov.pl). Te same dane pokazują, że jest więcej bezrobotnych wśród osób z mniejszych miejscowości/wsi.

Także moim zdaniem dodatkowe punkty mogły być przyznawane ze względu na te
  • Odpowiedz
@lukasj: A jeszcze bardziej boli, gdy uświadomisz sobie, że Tobie ten staż by pomógł, była by robota itd., a dziurka między nogami dostanie robotę, porobi kilka miesięcy i pójdzie na kilkunastomiesięczny, lub dożywotni urlop i zmarnowany kurs.
  • Odpowiedz
Jeżeli mówimy o przemocy domowej, to dałbym śmiało 50/50 dla kobiet i mężczyzn.


@Vaillant: nie no, przypadki przemocy domowej to w 99% przemoc mężczyzny na kobiecie, bo gdy mężczyzna zaatakuje kobietę, to wiadomo, że on jest sprawcą, a ona ofiarą, a gdy kobieta zaatakuje mężczyznę to też on jest sprawcą, bo ją czymś musiał zdenerwował. Ona jest ofiarą, bo przez niego musi się na niego denerwować i doświadczać negatywnych emocji. Kobieta
  • Odpowiedz
Przeciez oni mnie nienawidza nie mniej niz kobiet za to ze tyle lasek mialem w zyciu.


@pieczony_szczur_z_ogniska: widzisz, wszyscy cie nienawidza, zazdroszcza sukcesu po prostu ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak jedziesz lepszym autem to chamy nawet nie przepuszcza i mysla, ze maja zielone to moga jechac. No co zrobisz, taka typowa polska zawisc
  • Odpowiedz