Wpis z mikrobloga

@tellet: W mojej okolicy, takim wiekszym osiedlu głównie domków jednorodzinnych jeszcze w granicy Warszawy, właśnie takie społeczniaki przeforsowały budowę biblioteki multimedialnej. W 2023 kiedy każdy ma w domu internet, istnieją ebooki, audiobooki, a lokalna biblioteka zajmowała 2 pokoje i babki tam pracujące wciskały każdemu po kilka losowych książek 'żeby statystyki wyrobić' xD Oczywiście społeczniaki klaszczą uszami, że nowe miejsce spotkań, zajęć integracyjnych dla dzieci i młodzieży, promowanie czytelnictwa itp. Szkoda, że
@bakafaka: Szkoda tylko że to wszystko jest finansowane za kasę od kierowców i opłat w paliwie. Chcecie pedałki ścieżki rowerowe to sobie zbudujcie za swoje

Podaj dokładnie ile wydajesz na to jako kierowca i ile z opłat w paliwie idzie na ścieżki rowerowe i drzewa xD
@tekserew: Śmieszy mnie argument, że Warszawa ma świetną komunikację miejską. Co z tego, że wszędzie dojedziesz, skoro kisisz się w autobusie czy tramwaju jak sardynka w puszce? XD Fancy Warszafka będzie błyszczeć i ładnie wyglądać, a mieszkańcy będą gnić w korkach, bulic horrendalne sumy za parkingi, czekać czy może do trzeciego autobusu z kolei się wcisną lub zasuwać rowerem w śnieżyce byleby tylko moc brać dalej udział w wielkomiejskim wyścigu szczurow.
@bakafaka:

jak dorośniesz i będziesz miał dziecko np to się dowiesz po co jest własny samochód. Głupim mieszczuchom co to całe życie MPK ten pomysł się podoba. Szkoda tylko że to wszystko jest finansowane za kasę od kierowców i opłat w paliwie. Chcecie pedałki ścieżki rowerowe to sobie zbudujcie za swoje


jako że sam zacząłeś od ad personam (wiek + głupi mieszczuch) to nie będę się ograniczał
debilu napisałem że mieszkam
mieszkam już z 10l w wawie, od 6 nie mam auta i poza rzadkimi sytuacjami jak podjechanie gdzieś szybko(taxi/uber) czy przewiezienie czegoś wiekszego(bagazowka/wynajem busa) nie widzę sensu posiadania auta w miescie.

Zakupy robie w sklepach pod blokiem, jak musze cos specjalistycznego to rowerkiem sobie podjadę w pół godzinki akurat dla sportu.


@ButtHurtAlert: ja mieszkam w mniejszym mieście i mam samochód, ale lepiej bym tego nie ujął, tak właśnie wygląda podejście cywilizowanego
@Sebastix co ty z małej za głupoty wypisujesz xd na lokalnej grupce każdy ku*wi na te lewackie szczucie samochodów xD wejdź na profil miejski na fb i zobacz ile jest reakcji haha. Naprawdę pod postem ratusza jest ponad 20 komentarzy każdy ze swoimi subkomentarzami, że jest to nieludzkie planowanie.

Robaki z klasy średniej i biedoty mają chodzić z buta. Samochód nie dla psa
@tekserew: Nadal zaskakuje mnie ilu jest podludzi na wykopie, co z powodu braku samochodu nienawidzą ich posiadaczy i chcą im utrudnić życie, biedacka mentalność psa ogrodnika. W normalnych warunkach tacy ludzie powinni się wstydzić swojej biedy i prymitywnych instynktów oraz pracować dla poprawy swojego bytu, ale zamiast tego wolą pluć na tych, którzy mają więcej.
@tekserew: lewacka polityka Warszawy xd nowe nie znałem. Jeszcze jakby wawa miała chociaż przeciętnie działająca komunikację miejską xd ale tym gównem, jadąc z deacymi mordy migrantami w ramach jednej dzielnicy, poza.godxibami szczytu to nawet 1h z punktu A do punktu B