Wpis z mikrobloga

@LetMeStay: Do gier single player to ja wolę kupić dostęp do konta za 2-5zł i mieć "legala", zawsze zaktualizowane, bez żadnych bugów itp. a nie jakąś piracką wersję sprzed 20 aktualizacji. Niektóre gry multiplayer też normalnie działają np. Forza - ograłem najdroższą wersję za 4zł
@Serniczek_Szatana piraci to strasznie dziwna grupa społeczna. Sam nim kiedyś byłem - z biedy. Teraz nie jestem, czy żałuję, że kiedyś piraciłem? Nie, bo bym nie ograł w #!$%@? fajnych gier, ale teraz mnie stać to kupię. Bo gram tylko w gry subiektywnie według mnie dobre i chce za to docenić twórców, zapłacić za grę. I jakby no rozumiem, dlaczego ludzie piracą gry czasem to nie oceniam, ale jak widzę jakie usprawiedliwienia
@aegispolis no gra z 2013 i nadal rozwijana, wiele można paradoxowi zarzucić, ale ta polityka dlc trzyma przy życiu gry, które miałyby porzucone inaczej wsparcie w 2 lata po premierze. Zresztą dzisiaj to można sobie kupić suba za 20 ileś złoty i ogrywać do woli przez miesiąc bez żadnych ograniczeń, jak lubisz multiki to można się z kilkoma kumplami zgrać, złożyć na suba i lecieć bo dlc oprócz tych na wygląd jednostek
@LetMeStay a ja mam jeszcze inne podejście, nie jestem jakoś super umoralniony i zdarzyło mi sie spiracić, szczególnie dawnej ale dziś własnie kupuję bo zazwyczaj jest odwrotnie niż w memie.

W piracie wiecznie gubiłem gdzieś zapis przy formacie, instalacja aktualizacji itp była katorgą, dziś kupię klucz na steam i wszystko się samo robi, save zawsze aktualny i na kazdym zalogowanym komputerze.

Dalej denerwują mnie gry wymagające jakichś innych kont niż steam ale
@podjad3k: Z kasy tumanie xD Wyobraź sobie, że gry się robi za pieniądze, taką pożyczkę od wydawcy lub inwestora, którą trzeba oddać. Wiesz, jak ludzie kupują twoją grę to najpierw oddajesz tę pożyczkę, a potem może coś z tego zarobisz xD No chyba że jesteś Blizzardem to wtedy nie, po prostu masz stratę i zwalniasz ludzi, bo nakłady się nie zwróciły. No to dyskusja znowu na poziomie "rząd bierze rządowe pieniądze"