Wpis z mikrobloga

jakiej własności zostali pozbawieni ci twórcy?


@podjad3k: Intelektualnej. Wiem, że na chłopski rozum trudno sobie to wyobrazić, że pracujesz i nie powstaje nic fizycznego. Wiadomo jak kopiesz rów to widzisz, że wykopałeś to jest prawdziwa praca, a nie tam jakieś klikanie w kąkuter.

Nie płacicie za czyjąś pracę, za to, że siedział i zrobił gierę, a potem płacz, że wszędzie DLC i gierki drogie...
  • Odpowiedz
@BreathDeath w stu procentach się zgadzam, aczkolwiek wątpię żeby brak piractwa kierował firmy do zaprzestania robienia DLC -> marketing ma działać tak żeby maksymalizować zyski, wiec jeśli tylko gracze będą skłonni zapłacić za DLC to będą doić. Zwłaszcza w większych firmach.
  • Odpowiedz
@Merdarion_PL Nie ma czegoś takiego jak "obiektywnie złe". Nie ma obiektywnej moralności, nie ma uniwersalnych zasad moralnych. Ponieważ wymagałoby to aby wszyscy ludzie doświadczali moralności i poczucia zła w ten sam sposób tak jak na przykład doświadczamy istnienia Wykopu. Istnieją różni ludzie, kierujący się różnymi zasadami moralnymi. Są także psychopaci, którzy mogą mordować innych bez najmniejszych oporów i nie czują aby to było złe. Dlatego jak widzisz nie ma obiektywnego zła czy
  • Odpowiedz
Pobrałeś, zagrałeś, już nie kupisz. Jakbyś nie pobrał to możliwe, że byś kupił. Może na jakiejś przecenie może w pakiecie z czymś. A może nie. Nie dowiemy się, bo już ukradłeś. Nawet jakbyś pobrał za darmo z Epic Store to też byłby zysk dla deva. Wiem zbyt abstrakcyjne, nie wszystkie dzieci w równym tempie dojrzewają i w równym tempie przyswajają różne informacje. Spoko, też tak miałem jak miałem te 15-19 lat. To
  • Odpowiedz
branża gier jest #!$%@? cenowo w związku z czym korzystałem i będę korzystał z torrentów


@cpt_foley: dopóki nie będzie opcji kupowania gier na PC, to nie widzę nic złego w piraceniu, nie będę płacił 300zł za wypożyczenie gry, bez żadnych praw, bo mnie znowu okradną.
Tzn. Nie okradną, bo punkt regulaminu nr 174 zakładał, że nic mi się nie należy i nie mogę narzekać ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
twoje zaskoczenie jest zwyczajnie potwierdzeniem tego co napisałem. Tak, że przynajmniej się nie kompromituj dalej


@Szumny: jakie zaskoczenie? Proszę mi tu nie moralizować, bo ja nie dyskutuję z tym czy piractwo jest dobre czy złe. Wskaż mi co zostało ukradzione, bo kradzież zakłada pozbawienie kogoś jakiegoś dobra, a nie nieautoryzowaną replikację. Osoba pobierająca to nie osoba udostępniająca. Analogicznie jak idę ulicą i znajdę 100 zł to jestem złodziejem, ponieważ ktoś wcześniej
  • Odpowiedz
@podjad3k: Wiadomka, jak nie ma nic fizycznego to znaczy, że praca nie jest wykonana. Tylko praca fizyczna, widzisz, że jest 10 metrów wykopane to praca została wykonana.

Jak ktoś siedzi i klika w kąkuter to nie pracuje, bo co to jest za praca. Wcześniej miałeś wiele argumentów, nie dotarło to przykro.
  • Odpowiedz
przykro mi to jest nieuleczalny debil. Argumenty i alegorie najbardziej wysublimowane, logiczne od #!$%@? ludzi się niestety odbijają ¯\(ツ)/¯


@Szumny: jak używasz mądrych słówek to weź takie wrzucaj co chociaż pasują, a nie losowo takie co ładnie wyglądają i brzmią pseudointeligencie xD
  • Odpowiedz
@podjad3k: Wiadomka, jak nie ma nic fizycznego to znaczy, że praca nie jest wykonana. Tylko praca fizyczna, widzisz, że jest 10 metrów wykopane to praca została wykonana.


@BreathDeath: ale gdzie ja coś takiego napisałem? Pisałem za to wcześniej, że za tą pracę to już dawno zapłacone. Programista, grafik, aktor i inni nie czekają aż ktoś kupi grę by kupić bułki na śniadanie, bo procent z sprzedaży poprzednich wydali wczoraj na
  • Odpowiedz
Nie chce wołać tego tumana wyżej, bo skończyłem dyskusje z nim. Natomiast dla zainteresowanych mam inną ciekawą analogię w odniesieniu do tego cytatu

Za tą pracę to płaci pracodawca przecież, jak ktoś siedział i robił grę to miał płacone normalnie przez cały czas i nawet ta gra nie była jeszcze w sprzedaży. Logiki tego, że jak coś się nie sprzedaje to zróbmy drożej to już nie skomentuje xD


Wyobraźcie sobie, że ktoś
  • Odpowiedz
pewnie wpuszczają cie do kina za darmo bo pokonujesz kasjerów swoją żelazną logiką


@flaa: nie no ja wszystko z torrentów ciągnę przecież, jeszcze trzy dni, może cztery i kina zbankrutują od tych moich kradzieży xD

#!$%@? chłopie...elo xD ten podjadek z twojego awatara ma więcej oleju w głowie


@Szumny: ile zapłaciłeś za swój awatar? Czy może go ukradłeś złodzieju parszywy? ;3
  • Odpowiedz