Wpis z mikrobloga

@GlenGlen12 #!$%@?, bo Wy w Polsce macie jakieś gówno, a nie kasy. Idę do sklepu, biorę sobie skanerek taki pistolecik. Latam po sklepie i skanuje sobie co wkładam do koszyka. Podchodzę do bezobsługowej, skanuje kod QR ze skanera albo kładę go w odpowiednie miejsce (prawdopodobnie NFC). Wyświetla się rachunek, a jedna Pani z daleka akceptuje wiek w 2 sekundy, bo jest tam przydzielona. Daleko jeszcze biedronkowym samoobsługowym kasom, żeby podgonić. I nie
Te kasy to się nadają, jak soczek kupujesz. Przy większych zakupach, są w #!$%@? upierdliwe. Już pomijam, ze nikt mi za bycie kasjerem nie płaci, to czemu mam się w niego bawić?


@wojniz:
1. Zobacz Carrefour, normalnie z wózkiem podjezdzasz
2. Jak ktoś nie umie korzystać to cóż, future is now grandpa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3. Kasujesz w swoim tempie, dzięki temu praktycznie nie masz kolejki
@GlenGlen12: ale koparka wszystkim pomaga i przyspiesza prace. Kasy samoobslugowe sa upierdliwe gdy robisz zakupy wieksze niz zakupy licealisty po lekcjach w postaci czipsow i koli. 1 piwko juz wymusza udzial czlowieka w odblokowaniu mozliwosci platnosci.
@wojniz

@GlenGlen12: Te kasy to się nadają, jak soczek kupujesz. Przy większych zakupach, są w #!$%@? upierdliwe. Już pomijam, ze nikt mi za bycie kasjerem nie płaci, to czemu mam się w niego bawić?


Jakoś ja nie mam problemu z kupowaniem przy samoobsługowej. Owszem, zdarza się że kasa się zawiesi i koniec. Dotyczy to jednak tylko biedry. W innych sklepach jak Auchan, Carrefour, Lidl zawsze stoi pracownik który w razie czego
@GlenGlen12 czytam ten wątek i muszę stwierdzić, że niektóre wykopki to gorsze płatki śniegu niż największe amerykańskie lewaki - olaboga, sklep mnie obraża robiąc ze mnie kasjera, toż to potwarz xD
nikt mi za bycie kasjerem nie płaci, to czemu mam się w niego bawić?


@wojniz: co za argument z #!$%@? XD W sklepie samoobsługowym też się srasz, że musisz sam zdejmować produkty z półki, bo nikt ci za to nie płaci? Kraj debili którzy będą stać w kolejce, bo nie potrafią nic samemu zrobić. Pewnie jeszcze płacisz rachunki na poczcie i robisz przelewy w okienku, bo nikt ci nie płaci za
@GlenGlen12 tylko tradycyjne kasjerki, precz z maszynami! ( ͡° ͜ʖ ͡°) tłuc w smarfony pół dnia mariuszki potrafią, ale nauczyć się osbługi kasy samoobsługowej, to nagle fizyka kwantowa xD

krytykujący kasy obsługowe jest ten typ ludzi co będą stać godzinę po darmowe lody warte 5 zł xD
pomachanie rękami przy skanerze i zapamiętanie rodzaju bułki, to problem, ale stanie jak debil w kolecje, a później pakowanie wszystkiego w
Śmieszy mnie ból dupy o kasy samoobsługowe, bo kasjerki stracą pracę. To tak jakby zakazać koparek, bo w miejsce jednego operatora można zatrudnić 5 chłopów od łopaty.


@GlenGlen12: Nie nie do końca. Bo tam gdzie jakaś firma kopie Ci rów pod światłowód - nikt nie każe Ci włazić do koparki i operować nią przez 20 minut.
@markhausen: w Lidlu to jeszcze super że chociaż jedna kasa otwarta. W biedronce przez większość dnia wszystkie kasy zamknięte poza tymi samoobsługowymi, jak chcesz płacić gotówką to idź szukać pracownika po sklepie albo zapleczu
@wojniz za bycie ekspedientką też ci nikt nie płaci, a zaakceptowałeś fakt, że sam sobie musisz zbierać rzeczy z półek a nie pani sklepowa ci je podaje, jak w małym wiejskim sklepiku.
Kasy samoobsługowe wyraźnie zastępują ludzi i super. Po to jest postęp.
@GlenGlen12: To doprowadzi do tego, że wielki kapitał będzie jeszcze bardziej bogaty, a szary człowiek będzie zabiegał o pracę gdzie płacą ochłapy. Najpierw to, a potem programiści nie będą potrzebni.
@wojniz: bo polacy są jacys niedokołysani i sie pchają z całymi wózkami do tych kas jak to jest dla tych co wpadają po kilka rzeczy XD widze do polski dotarła cywilizacja tylko polacy cywilizacyjnie do niej nie dojrzeli xD

@markhausen bo u was wszystko jest na opak, niby kasy samoobsłógowe a jakieś latanie z rachunkami co to krwa jest w UK przykładasz karte, maszyna drukuje ci rachunek i tyle XDDD
Tak dokładnie, od kasowania produktów jest kasjer a nie klient co tutaj trudnego do zrozumienia?


@Dietetyq: To nie jest trudne do zrozumienia tylko głupie. Czasy się zmieniają.
Gdyby wcześniej dało sie zastąpić kasjerów to zdążyłbyś się już do tego przyzwyczaić.
Już pomijam, ze nikt mi za bycie kasjerem nie płaci, to czemu mam się w niego bawić?


@wojniz: tylko dzięki takim rozwiązaniom nie czujesz skumulowanej inflacji w wysokości 50% w tak dużym stopniu