Wpis z mikrobloga

jak można jeść śniadanie z brudnymi zębami, ja jestem team mycia przed śniadaniem


@lukiboss: ja tam nie wiem co ty w nocy robisz, że po wieczornym myciu rano masz brudne, ale ok, nie oceniam ( ͡º ͜ʖ͡º)
rozumiem że #!$%@? całe nagromadzone przez noc bakterie, które osiadły na zębach, języku itp nie no super


@lukiboss: poczekaj aż się dowiesz, ile jest bakterii na jedzeniu które jesz codziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Akurat "jedzenie" bakterii z jamy ustnej nie ma żadnego znaczenia. Jaka jest w ogóle teoria, jaki mechanizm miałby za tym stać
@fsfdjf: Czytałem artykuł naukowy o tym i wychodzi że lepiej przed śniadaniem.
Rano poziom bakterii w jamie ustnej osiąga szczyt, dlatego po przebudzeniu mamy nieświeży oddech - dodaje. Usta pełne bakterii i śniadanie pełne słodkich węglowodanów oznaczają, że mikroby mają idealne warunki do rozwoju i namnażania się
@shiverr: krótka piłka, myjesz zęby przed spaniem, idziesz spać, wstajesz rano - i tak capi kapciem z mordy. Możesz pół godziny zęby być, ale rano i tak będzie #!$%@?ło, o czymś to chyba świadczy
@fsfdjf: team mycie przed śniadaniem, trochę dlatego że nie jestem w stanie przełknąć niczego szybciej niż godzinę po przebudzeniu.
Robię tak już kilka lat i po wielu testach, również na innych osobach stwierdzam że właśnie mniej #!$%@? z paszczy myjąc zęby przed śniadaniem. Czytałem kiedyś wytłumaczenie (nie wiem czy prawdziwe, ale sensowne), że pozbywamy się wtedy bakterii z jamy ustnej, ale nie tylko z samych zębów, ale też tkanek miękkich.
@lukiboss: bakterie ci z niczego się robią? xD w ogóle pomysł że bakterie w ustach miałyby szkodzić w dalszych odcinkach układu pokarmowego to żart, albo masz 12 lat albo jesteś trollem albo nie powiem czym jeszcze xd. Lepiej nie sprawdzaj co jest w jelitach, bo zawału dostaniesz i się zesrasz ze strachu xd. bakterie e. coli albo w ogóle ogólnie mówiąc gówno XD. Pewnie odpisuję na baita ale #!$%@? tam
@fsfdjf: nie głupie pytanie, ja płucze i później myje i dopiero jem. Niestety robię w terenie a nie ma ochoty na śniadanie od razu po wstaniu i w aucie to średnio, ale chyba rozsądnie byłoby wypłukać płynem przed śniadaniem a umyć szczoteczką z pastę po.
jak ci z rana capi z ryja to idź do dentysty albo lekarza bo albo masz #!$%@? zęby albo przewlekłe przeziębienie lub coś innego. A tak to polecam myć dokładnie zęby i używać nici dentystycznej xd. Tak samo normalnie dupa nie śmierdzi nawet po całym dniu jak się umiejętnie i dokładnie podciera nawilżanym papierem a nie suchym rozmazuje i niedokładnie
@lukiboss: jesteś jak ludzie co brzydzą się jeść wieprzowinę bo wcześniej swinia taplała się w błocie.

Ja płuczę usta albo piję szklankę wody, żeby pozbyć się tego posmaku i suchości w jamie ustnej. Nie brzydzi Cię, że w jelitach masz ponad 1 kg bakterii?