Wpis z mikrobloga

strzelaj do tego szkodnika


@Marvel7: Bóbr to nie szkodnik.

@SzyszQ Gratuluję fajnego bobra. U mnie też są w rowie melioracyjnym przy polu, fajną retencję zrobiły i to za darmo, wcześniej wysychał okresowo a teraz woda jest przez cały rok. Sam rok wcześniej planowałem budować zastawkę w miejscu tej bobrowej tamy ale jak zobaczyłem ile to roboty papierkowej i pozwoleń wodnoprawnych to sobie odpuściłem, na szczęście zwierzaków nie obowiązują wymagania Wód Polskich
@SzyszQ:

też zauważyłem ze zawsze wysychalo. A teraz jakimś tam poziom wody się utrzymuje. Więc mi on zupełnie nie przeszkadza. A przy suszach jego obecność jest na plus


Z ciekawostek to też bóbr jest gatunkiem chronionym i niszczenie jego tam/żeremi/nor jest przestępstwem, a za szkody spowodowane jego obecnością skarb państwa wypłaca odszkodowania (zalane drogi/pola/piwnice)
dokładnie. Szkoda, że myśliwiec mimo zezwoleń nie strzelają z lenistwa do tego szkodnika.


@dzidek_nowak: Ministerstwo nie wydaje "hurtowych" zezwoleń na odstrzał bobrów, jeśli już to pojedyncze sztuki bo to gatunek chroniony.

j... szkodniki i tyle z bobrów.


A potem chłop płacze, że od 10 lat w Polsce jest susza hydrologiczna i pustynnienie xd Oddaj torfowisko, złóż wniosek o odszkodowanie za utraconą łąkę w wysokości dopłat i ciesz się obecnością bobra. Ale
@PfefferWerfer jak nie wydaje zezwoleń? Jakie pojedyncze sztuki? U mnie w regionie ochrona wydała na kilkanaście sztuk zezwolenie na odstrzał bo degradują środowisko. A w ogóle nie występowały na tych terenach naturalnie więc są szkodnikami.
A co do suszy to przyczyniają się do tego bo naturalne oczka wodne zamieniają w bagno a ostatecznie wysycha ono.
@Marvel7: sam jestes szkodnik

bo degradują środowisko.


@dzidek_nowak: bóbr degraduje środowisko? Wytłumacz mi jak to jest możliwe żeby element przyrody degradował przyrodę. Lew degraduje sawannę bo zabija zebry?

A w ogóle nie występowały na tych terenach naturalnie więc są szkodnikami.


@dzidek_nowak: Pokaz mi źródło tych rewelacji xD

A co do suszy to przyczyniają się do tego bo naturalne oczka wodne zamieniają w bagno a ostatecznie wysycha ono.


@dzidek_nowak: