Wpis z mikrobloga

#cpk

Raczej chciałbym, żeby CPK powstało, ale mam kilka wątpliwości:
- Czy, żeby CPK miało sens to musimy zlikwidować Okęcie? Wszyscy mówią o końcu przepustowości tego lotniska, ale nikt nie mówi co dalej.
- Jeżeli likwidować Okęcie, to kiedy? Najpierw chyba trzeba wybudować CPK i przynajmniej linie Y.
- Jaki ostatecznie będzie koszt budowy samego lotniska?
- Co dalej z lotniskami regionalnymi w okolicy?
- Jaki jest sens budowy części szprych? Jaki sens ma centralizacja połączeń kolejowych w jednym miejscu? Dlaczego nie powstaną osiowe linie KDP wschód-zachód, np. bardzo potrzebna Wro-Kato-Krk-Rzeszów? Albo jakieś sensowne połączenie Szczecin-Rzeszów?
- Do kogo należy ziemia pod budowę lotnika?

Dlaczego w debacie na temat CPK nie padają takie pytania? Są one rzadkością? A na pewno nie padają odpowiedzi.
  • 15
  • Odpowiedz
Czy, żeby CPK miało sens to musimy zlikwidować Okęcie?


@Legionek: i resztę okolicznych portów lotniczych.

I 1M+ miasto będzie po 1.5h jeździć na lotnisko, no na pewno bez likwidacji Okęcia wróżę sukces¯\(ツ)/¯

Co dalej z lotniskami regionalnymi w okolicy?


@Legionek: no już napisałem.

Dlaczego w debacie na temat CPK nie padają takie pytania? Są one rzadkością? A na pewno nie padają odpowiedzi.


@Legionek: bo są niewygodne pod tezę jakie
  • Odpowiedz
  • 0
@Bad_Wolf:

@Legionek: bo są niewygodne pod tezę jakie to potrzebne.

Zamiast dostosować Okęcie i Modlin robiąc z nich duoport to pisowcy sobie misia znaleźli ¯\(ツ)/¯

Ale czy douport ma sens? To by wymagało jakieś bezpośredniej szybkiej linii kolejowej miedzy Okęciem a Modlinem, żeby to miało sens i dawało możliwość wygodnej przesiadki. Bo jeżeli czekałby mnie transfer przez Warszawę pod tytułem ląduje w Okęciu i mam zapierdzielać do Modlina na własną
  • Odpowiedz
@Legionek @Legionek

#cpk

- Czy, żeby CPK miało sens to musimy zlikwidować Okęcie? Wszyscy mówią o końcu przepustowości tego lotniska, ale nikt nie mówi co dalej.


Tak trzeba zlikwidować Okęcie. Okęcie nie ma potencjału rozwojowego. Co więcej, Okęcie ogranicza rozwój Warszawy.

- Jeżeli likwidować Okęcie, to kiedy? Najpierw chyba trzeba wybudować CPK i przynajmniej linie Y.


Ewolucyjnie i bez rewolucji.. sukcesywnie..

- Co dalej z lotniskami regionalnymi w okolicy?


CPK to HUB
  • Odpowiedz
To by wymagało jakieś bezpośredniej szybkiej linii kolejowej miedzy Okęciem a Modlinem,


@Legionek: tej linii brakuje 2km¯\(ツ)/¯ gdzieś. Nawet ślad został wytyczony.
Cały rozwój Modlina uwalił Sasin bo z Radomia nikt nie chciał korzystać
  • Odpowiedz
  • 0
@Pan_krecik:
Dzięki!

Ewolucyjnie i bez rewolucji.. sukcesywnie..

O to mi chodziło, brakuje w przestrzeni publicznej ze strony CPK jasnej komunikacji planu działania / harmonogramów - tak budujemy najpierw CPK, Y, łączymy je z Warszawa i Łodzią, dopiero wtedy likwidujemy Okęcie.

Zaryzykuję twierdzenie że czasowo z Rzeszowa bliżej jest do Berlina niż Szczecina. To jest porażka.

Bo tak jest.

Ależ padają na każdym kroku. Trzeba tylko wyjść z bańki informacyjnej.

Najwięcej to
  • Odpowiedz
@Legionek: na chwilę obecną pociąg między lotniskiem a nowym dworem (ostatnia stacja) to ok 45 - 60 min tyle, że zatrzymuje się na sporej ilości stacji.
Dedykowany z pominięciem "przystanków w polu" ogarnąłby się w 20 - 30 min
  • Odpowiedz
  • 0
@Pan_krecik: Oglądałem ten kanał na bieżąco, ale ten film nie odpowiadał na moje pytania, właściwie to je zrodził. :D

Dedykowany z pominięciem "przystanków w polu" ogarnął by się w 20 - 30 min

@Bad_Wolf ok, nie jest źle, chociaż dojście z lotnika przystanek Okęcie jest już samo w sobie czasochłonne.
Teraz pytanie kluczowe - częstotliwość.
Imo, to nie może być linia współdzielona z ruchem lokalnym, to musi być dedykowana linia z
  • Odpowiedz
chociaż dojście z lotnika przystanek Okęcie jest już samo w sobie czasochłonne.


@Legionek: windą nie umiesz zjechać?
Stacja jest pod terminalem na Okęciu.
Takiej brakuje w Modlinie bo Sasin Radom na siłę budował.

Teraz pytanie kluczowe - częstotliwość.

Imo, to nie może być linia współdzielona z ruchem lokalnym, to musi być dedykowana linia z kilkunastoma połączeniami na godzinę.


@Legionek: da radę
  • Odpowiedz