Wpis z mikrobloga

#sen #spanie #medycyna #leki #narkotykizawszespoko #niebieskiepaski #rozowepaski #zdrowie #suplementy #trening #silownia #mirkokoksy #sport

Da radę farmakologicznie ogarnąć sen tak, żebym po prostu brał jakieś środki i w miarę sprawnie zasypiał?
Mam mega problem ze spaniem, nie pamiętam kiedy spałem dłużej niż 6h. Ciągle chodzę zmęczony. Daje radę ciężko trenować na siłce ale już powoli czuję się wyczerpany. Zależy mi na tym śnie właśnie ze względu na to, że się nie regeneruje odpowiednio i nie mogę zapie*rzać na siłce. Mam w planach powrót do sportu na wyczynowym poziomie ale jak nie ogarnę snu, to nie mam po co wracać. Wszystko musi grać perfekcyjnie. Kolejna sprawa wygląd, chcę dobrze wyglądać i nie starzeć się zbyt szybko. No i oczywiście zależy mi na zdrowiu i ogólnie chęci do działania.

Jestem też świadom, że sam sobie trochę szkodzę i siedzę przed snem przed telefonem ale odechciewa mi się leżeć kilka godzin z zamkniętymi oczami i liczyć że może uda mi się zasnąć. Kolejna sprawa, to mieszkam z rodzicami i dla nich kwestie snu są nieistotne i ogólnie potrafią zakłócać mój spokój. Tutaj za wiele nie zdziałam. Może trzeba by ogarnąć jakieś wyciszenie.
  • 10
  • Odpowiedz
@LadnyChlopczyk: Może trzeba spróbować podstaw - zasłonięcie okien, zatyczki do uszu (polecam jednorazowe), telefon w tryb samolotowy na czas snu, ostatni posiłek na 3h przed snem (żeby brzuch nie mielił jak już śpisz) i nie patrzenie w ekran do godziny przed pójściem spać. No i może kawę za późno w ciągu dnia pijesz. Wszystko co wymieniłem jest do zrobienia żadnym lub bardzo małym kosztem a o niektórych rzeczach już wspomniałeś ;)
  • Odpowiedz
@moonlisa Bie dam radę z tym posiłkiem, bo siłkę kończę około 21-22. Czasami ćwiczę 3h+. Zatyczki do uszu, nie wstanę wtedy do pracy. Kwestie światła mam ogarnięte. Fajnie by było nie pracować 8-16 (w sensie mogę 6-14 ale kto by chciał tak szybko wstawać.
  • Odpowiedz
@LadnyChlopczyk: Masz jakąś półkę, stolik czy szafkę przy łóżku? To nie jest tak, że jest totalna cisza po użyciu zatyczek. Wibracje i w efekcie niskie częstotliwości + dzwonek spokojnie dojdą do uszu. A co do posiłku to odpuść sobie po prostu coś ciężkiego, tylko raczej rzeczy lekkostrawne typu twaróg, białko, jajka. Odradzam raczej coś w stylu mięs czy warzyw, chyba że się przyłożysz do bardzo dobrego pogryzienia.
  • Odpowiedz
@LadnyChlopczyk: Przychodzisz o 22 z siłki, nażresz się, a potem bombardujesz się niebieskim światłem z telefonu i się dziwisz, że masz #!$%@? sen. To są podstawy, które musisz zmienić - albo idź wcześniej na siłkę, albo weź sobie szejka i zjedz na siłce. Ponadto taki późny trening też może słabo wpływać na sen. Może zrób sobie deloada pare treningów do tego, zregeneruj się.
  • Odpowiedz
@LadnyChlopczyk: 1-2mg alpry i duza szansa ze zasniesz wystarczy sie polozyc
tyle ze mozesz sie szybko wybudzic, choc nie jest to pewne
jakas zetke se #!$%@? jak zolpidem nasen jak cie jebia konsekwencje, to sa leki na spanie i ćpanie
  • Odpowiedz
Ja se #!$%@? sen nagraniami Adam bytof na świadomy sen, geatwaybrxpirence i synchronizacja na YT, teraz śpię max 4-5 h, też ćwiczę też czuje że się nie regeneruje, już rok tak, jedyne co mi pomagało to muchomor czerwony przed snem i jak się wybudziłem, ale czasem jak wszedł chory sen to... Narazie nie zażywam ale pewnie wruce za miecha lub dwa, ps robiłem badania nerki wątroba zdrowe, a brałem pół roku co
  • Odpowiedz