Wpis z mikrobloga

@GoracyStek: Też to u siebie widzę i rozumiem jaki problem z tego może wynikać. U mnie w jednej klatce byli jacyś studenci (jeden z nich dostał mieszkanie po babci/dziadku), którzy mocno hałasowali, ale ktoś ich tam przytemperował mocno bo sąsiedzi mówili, że cicho jest od kliku miesięcy. W sumie starzy ludzie nie zawsze są tacy bezproblemowi.
  • Odpowiedz
@demimka: Jak kupowałem mieszkanie w płycie to rzeczywiście było tańsze o około 30% względem nowego budownictwa. Co do parkingów się nie zgodzę, mieszkam ponad dwa lata a auto najdalej zaparkowałem 50m od wejścia do klatki. Z plusów to rzeczywiście infrastruktura. Do apteki mam 30m, minimarket 35 (drzwi obok apteki), fryzjer 50, szkoła 300, przedszkole 200, a do przychodni z 70. Nie wiem jak oni to wszystko upchneli wokół. Poczta czy inne
  • Odpowiedz
  • 0
@majkel88 następny ekspert, jasne stoją za pół darmo i nikt ich nie chce, zejdź na ziemię. W zeszłym tygodniu sprzedałem za ponad bańkę we Wrocławiu mieszkanie wybudowane ponad 100 lat temu, drewniana dziurawa podłoga, wszystko się sypie, klatka i podwórko jak z kiepskich. Ale miało 90 metrów i blisko tramwaj, zeszlo w 2 dni.
  • Odpowiedz
@Adicts: chłopie, inwestuje w nieruchomości i mam masę znajomych co tez kupują i flipuja. I doskonale wiem co idzie, a co nie idzie.

To ze ty swojego trupa sprzedales jakimś desperatom znaczy tyle co nic. Tak jak pisałem wcześniej - nikt ogarnięty kto ma wiedzę tego nie kupuje.
  • Odpowiedz
@Czoso:

Lokalizacja, którą wrzuciłeś, dodatkowo znajduje się prawie idealnie na przedłużeniu pasa startowego z pobliskiego lotniska. To też mogłoby tłumaczyć cenę.
  • Odpowiedz
  • 2
@Czoso a nie wiem, dużo mieszkań w tej cenie wisi na witrynie. Tutaj do centrum nie ma po co jechać, chyba że robisz w gastro, sami turyści. Still, jakie porównanie ma Rzym do Krakowa czy Poznania? Metro, firmy z całego świata, szybka kolej do każdego dużego miasta w kraju, loty do kazdego zakątka świata. Nie mówiąc o tym że tutaj słońce masz prawie cały rok a nie listopad vibe w Polsce
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka: Mógłbyś coś powiedzieć więcej, jakie byłoby najlepsze miejsce do mieszkania w rejonie tego miasta i okolic (jeśli oczywiście jest w ogóle takie), żeby było względnie blisko na lotnisko najlepiej po trasie jakiejś komunikacji miejskiej tak do 30min, ale zarazem nie było właśnie turystów za dużo? Myślałem nad Sycylią, ale miejsce takie trochę odseparowane trochę, jak myślisz?
  • Odpowiedz
@krolwsi no bo mają parkingi podziemne i miejsca na własność. Koło wielkiej płyty jak budują nowe bloki to wynajem miejsca 400zł/mc. Wolę kupić miejsce i mieć spokój niż krążyć godzinę i nosić torby z zakupami kilkaset metrów.
  • Odpowiedz
@Dysanix tylko ja kupiłam mieszkanie w nowym budownictwie i też jeśli chodzi o usługi to mam to samo. Wystarczy nie kupować mieszkania w szczerym polu. Co do miejsc parkingowych to mam porównanie z mistrzejowicami, starą hutą i ruczajem. Wszędzie problem z parkowaniem. Czynsz za mieszkanie 64m2 na os. Oświecenia kilka lat temu wynosił 800zł + media. Bez ochroniarzy. Plus na blokowiskach masz dosyć sporo przestrzeni między blokami, a tak jest trawa i
  • Odpowiedz
@demimka: Sytuacja zależy od punktu siedzenia. Jeżeli chcesz kogoś zaprosić do siebie, to on i tak zostawi to auto na osiedlu z wielkiej płyty, bo w nowym za 50k jedynie masz miejsce na jeden samochod. Na osiedlu z wielkiej płyty nie krązyłem nigdy godziny, więc nie wiem skąd ta godzina. Mam wielu znajomych, gdzie mieszkają w nowym osiedlu, a auto zostawione osiedle obok z "wielkiej plyty", bo nie ma gdzie tego
  • Odpowiedz