Wpis z mikrobloga

@mati1990 co to za wysryw xD
Grube ściany w wielkiej płycie? XD do tego krzywe że na 3 metrach potrafi kilka cm uciec
Metraż do przeważnie max okolice 60m2. Parking pod chmurą i też nie zawsze zorganizowany. Trzeba jeździć dookoła osiedla i szukać miejsca na ulicy.
@majkel88 jakie minusy? Pol życia mieszkałem w Wielkiej płycie. Później w starym budynku a teraz w nowym. Bardzo chętnie wrócił bym do wielkiej płyty. Nie słychać sąsiadów. Tereny zielone i parkingi. Blisko szkoly sklepy.
@GoracyStek nowe bloki najczęściej nie maja zadnego internetu bo trzeba bylo posmarować jakiemuś dostawcy za dociągnięcie neta a to już obniża zysk wiec najczęściej nie ma nic procz internetu mobilnego/ radiowego
@Drill nowe osiedla to w większości gówno jakich mało, nikt nad tym nie panuje. Kurnik na avii ruczaju czy na stańczyka, no #!$%@? nie wmówicie mi, że życie na takich osiedlach ma cokolwiek wspólnego z naturą człowieka. W okolicy północnej to całkiem podobają mi się te małe bloki na filtrowej i zygmunta, o ile ma się widok na zieleń. Wielka płyta to natomiast gówno techniczne. Tak źle i tak niedobrze, co nie
@Drill w każdym jakim mieszkałem było paru isp bardzo tanio, teraz u siebie mam 1/1 za 35zl i wojnę cenową dostawców, nie wiem skąd mit o braku internetu w nowych blokach
@Drill z resztą jak #!$%@? można woleć starą płytę xd, mieszkałem na śliwkowej na Czyżynach przez chwilę, windy brak, smród na klatce obecny, syf na klatce obecny. parking to walka o miejsce chyba że mieszkasz na zadupiu/osiedlu gigant ale to jescze gorsze od kurników xddd
nowe mieszkanie:

-ściany z dykty, aż strach pierdnąć bo sąsiedzi usłyszą


@mati1990: Jak czytam takie posty to zawsze mnie zastanawia w jakim kraju żyją autorzy bo na pewno nie w Polsce. Wielka płyta słynie z gównianej akustyki, a rurami to się jak #!$%@? dźwięk niósł. Żyjąc na 3 piętrze wkurzał mnie palący sąsiad z parteru co ciągle kaszlał i charkał, co się niosło do mnie. W nowym budownictwie jak za ścianą
@krolwsi no nie Max 300. To zależy od rejonu. W tych, w których jest realny problem z parkowaniem to jest min 300. Np miejsce postojowe Piasta towers 450 zl. Nie garaż. Os oświecenia w tym bloku od Bryksego co zbudowali na miejscu biedronki - teraz nawet nic nie ma, ale wynajem od 400zł. Problemu z parkowaniem w wielkiej płycie nie ma takiego dużego na wzgórzach krzeslawickich. Jak masz osiedla emerytów, którzy nie
@majkel88 można prosić jakieś oferty tych dużych metraży totalnie tanich? Chętnie zerknę okiem bo jeszcze chyba czegoś takiego nie spotkałem a wydaje mi się że znam rynek krakowski. Może wymienię swoje mieszkanie w wielkiej płycie które kupiłem parę lat temu, wyremontowałem i mogę sprzedać w ciągu paru dni za 2,5 raza drożej bo taki jest popyt.
@interpenetrate Sycylia to gówno. Po pierwsze Sycylia śmierdzi. Oni od kilku lat mają problem z wywożeniem śmieci. Masz szczury, śmieci i smród na ulicach. Po drugie to dziura - tam nic nie ma, nawet mafii ( ͡° ͜ʖ ͡°) praca to chyba tylko w turystyce. Po trzecie - przestępczość. Chyba najniebezpieczniejsze miejsce w całych Włoszech. Poza miastami malowniczo, ale mieszkać to bym tam nigdy nie chciała. No i
@interpenetrate ciężko mi powiedzieć, gdzie dokładnie by się ekstra żyło. Moi znajomi programiści 15k zdalnie planują przeprowadzkę do Chorwacji. Tam masz ciepło, (ale nie tak mega ciepło), cywilizację, ładnie, są jakieś firmy, a jak coś się stanie to zawsze autem wrócisz do Polski. Zorientowałabym się jak jest na Cyprze, bo tam dużo firm ma swoje filie ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc mogłoby to mieć sens, ale na Cyprze
@DrCieplak: Zgadzam się, ale na starych osiedlach nie widuje drogich samochodów więc w sumie problem sam się rozwiązuje XD Nie no, w sumie stoi jedno BMW X5 takie nowiutkie jakby z salonu wyjechało i póki co jeszcze stoi. Można wynająć garaż, ale to blaszak i jeszcze wychodzi z 2000 zł rocznie za niego lub nawet więcej, może 2500 zł.

Ja nie gloryfikuje starego budownictwa. Po prostu staram się widzieć zalety bo
-internet? xD lte, w najbliższych latach możesz zapomnieć o światłowodzie albo jeden isp który ma monopol i #!$%@? transfery


@mati1990: o czym ty mówisz, skoro od ładnych paru lat już nowa deweloperka musi mieć światłowód do mieszkania?