Wpis z mikrobloga

znasz ludzi którzy dla przyjemności i odpoczynku czytają takie książki?


@aarahon: Dzień dobry ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Cała seria od "Astronomii dla zabieganych" właśnie tak sie czyta. Przecież to nie chodzi o wykucie tego na pamięć, tylko przeczytanie czegoś ciekawego.
Nawet jak zostanie mi z tego 5%, to jest to całkiem fajne
  • Odpowiedz
czy zastanowiłeś się po co mi to piszesz przed wysłaniem wiadomości? Bo nie rozumiem czemu piszesz mi rzeczy nie na temat.


@aarahon: Zadajesz publicznie pytanie czy ktoś zna takich ludzi (w domyśle czytających książki o np. fizyce, bo o tym pisała autorka). Masz odpowiedź (co prawda nie od @WielkiNos a ode mnie), że znam np. moich rodziców, również siebie podałem jako przykład.

Dlatego Ci to napisałem, dlatego nie rozumiem gdzie tu
  • Odpowiedz
Zadajesz publicznie pytanie czy ktoś zna takich ludzi (w domyśle czytających książki o np. fizyce, bo o tym pisała autorka). Masz odpowiedź (co prawda nie od @WielkiNos a ode mnie), że znam np. moich rodziców, również siebie podałem jako przykład.


@xfin: nie zadałem takiego pytania, to pytanie wymyśliłeś sobie Ty. Za zadałem pytanie o "takie książki" a tymi książkami były konkretnie książki historyczne i podręczniki do fizyki kwantowej. Sam zauważasz że
  • Odpowiedz
@aarahon: A to przepraszam za brak precyzji i się rehabilituję. Proszę - precyzyjnie na temat już piszę o książkach historycznych i podręczniku do fizyki kwantowej. ( ͡º ͜ʖ͡º)

To drugie to akurat moje okołozawodowe hobby, dlatego na wyrywki czytałem np. Griffithsa i wykłady Feynmana. Polecę też otwarty podręcznik do fizyki, bo jest zgrabnie napisany (choć wolę wersję angielską):
https://openstax.org/details/books/fizyka-dla-szk%C3%B3%C5%82-wy%C5%BCszych-tom-1

Co do historii to kolejny raz przytoczę
  • Odpowiedz
  • 0
czytasz książki historyczne i książki o fizyce żeby się podniecić?


@leeaxe nie, ale podziwiam ludzi, którzy to robią.

@aarahon tak, znam. Męczy go czytanie książek fabularnych, a jakiś podręcznik z matematyki relaksuje.

jak ktokolwiek głównie płci męskiej chce się pochwalić, że w przeciwieństwie do reszty świata ma jakieś zainteresowania, to wymieni jedno z top trzy:


- fizyka kwantowa


@AlienFromWenus przede mną by się popisał jeśli naprawdę to czyta ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@jukel: ale dla was top trzy zainteresowań to wasze max możliwości, zapytam jakiegokolwiek faceta o jakikolwiek temat to nic nie wie ale jak gry, polityka, historia, motoryzacja czy sport to wie wszystko. Faceci mają z reguły te same zainteresowania.
  • Odpowiedz
@WielkiNos ja kiedyś dorwałem książkę o charakterystyce pracy silnika, o #!$%@? chyba z 5 razy ją przeczytałem od deski do deski XD teraz już wiem, że nie powinienem, bo to nie są książki
  • Odpowiedz
A to przepraszam za brak precyzji i się rehabilituję.


@xfin: to czemu w całej swojej wypowiedzi tego nie zrobiłeś? Przerasta cię napisanie - "tak, znam kogoś kto czyta książki historyczne dla przyjemności"? Może poczytaj podręczniki do języka polskiego, najlepiej z czasów gdy uczęszczałeś do szkoły podstawowej to nauczysz się odpowiadać wprost na pytania.
  • Odpowiedz
tak, znam. Męczy go czytanie książek fabularnych, a jakiś podręcznik z matematyki relaksuje.


@WielkiNos: a książka historyczna lub podręcznik do fizyki kwantowej?
  • Odpowiedz
to czemu w całej swojej wypowiedzi tego nie zrobiłeś? Przerasta cię napisanie - "tak, znam kogoś kto czyta książki historyczne dla przyjemności"? Może poczytaj podręczniki do języka polskiego, najlepiej z czasów gdy uczęszczałeś do szkoły podstawowej to nauczysz się odpowiadać wprost na pytania.


@aarahon: Tak szczerze - dostałeś normalną odpowiedź z przykładem zamiast krótkiego "tak", a teraz to już się #!$%@? do słówek dla samego #!$%@? się ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@jukel: To zależy od wyboru człowieka, nie ma nic złego w tym, że nie chce się czytać, po co się męczyć, jest wiele innych ciekawych rzeczy, jak choćby piłka, można zostać nawet akademikiem piłki nożnej.
  • Odpowiedz