Wpis z mikrobloga

OHP 170KG. OGIEŃ! Nie ma zmiłuj, nie ma przebacz, JENCÓW NIE BIORĘ! +10KG względem ostatniego razu. Bez pomocy nóg jak zwykle :)

Żeby nie było za łatwo najpierw zrobiłem sobie 1/2 ruchu, tak zwane wstępne zmęczenie mięśnia, a od razu po tym wycisnałem już pełny zakres ruchu. LOL.

Prawda jest taka że klatka jest za mała, i już problem ze zmieszczeniem się mam. W tym pierwszym powtórzeniu dotknąłem lewą ręką stojaków i zabrało całe siły... TO MNIE TYLKO ROZJUSZYŁO. Od nowa od razu kolejna próba i poszło gładko.

Też niestety na OHP negatywnie wpływa ciężki trening lower poprzedzający ten trening. Przedwczoraj robiłem jeden z cięższych wariantów czyli 1RM box squat vs bands, co po prostu dojechało mi cały core, barki i łapy. I ciężko po czymś takim dobrze "czuć" to ohp, przeciwnie czuje się brak siły, brak stabilizacji.
Akceptuję to bo po prostu OHP nie jest moim priorytetem, robię to sporadycznie, właściwie to będzie kilka razy w roku i tyle. Siła i tak rośnie, idzie coraz lepiej. Tutaj dzisiaj pomimo tego "wstępnego zmęczenie" poszło elegancko.

Ten trening to też taki odpoczynek od wyciskania na klatę, dlatego też po ohp nic dalej nie cisnę. No z trochę cięższych asyst to zrobiłem 1H DB side raise 40kg, 3x15, ale to też właściwie ciężkie nie było. Przeważnie preferuje zrobić wznosy mniejszym ciężarem, na koniec treningu, z przytrzymaniem u góry i wydłużoną ekscentryką. Dzisiaj po prostu dla odmiany inaczej :)

Cały trening
OHP - 170kg x 1
1h DB side raise 40kg 3x15
Rope triceps pushdown 3x20
Wide lat pulldown 5x12
Cable shrugs 4x30
Band triceps 3x60
Band facepull 3x25

#silownia #strongaf #sport #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme
IntruderXXL - OHP 170KG. OGIEŃ! Nie ma zmiłuj, nie ma przebacz, JENCÓW NIE BIORĘ! +10...
  • 72
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: niektórzy, a nawet większość, tyle na martwy nie bierze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A na siłę w ohp negatywnie wpływa nawet zły układ planet i już wtedy grawitacja nie taka jak trzeba xD
  • Odpowiedz
  • 14
@IntruderXXL OHP jest "zaliczany" przy wyciskaniu z wysokości brody? Sztanga nie powinna być trochę niżej na tych uchwytach? Czy to prawda, że będziesz grać Hulka w nowym filmie Marvela?
  • Odpowiedz
  • 9
OHP jest "zaliczany" przy wyciskaniu z wysokości brody? Sztanga nie powinna być trochę niżej na tych uchwytach? Czy to prawda, że będziesz grać Hulka w nowym filmie Marvela?


@cielo: Tak. Problemem jest tutaj mobilność po prostu i ogromne łapy ~50cm w przedramieniu, ~60cm w bicepsie, i po prostu niżej nie dam rady tego opuścić.
  • Odpowiedz
  • 1
Pełny zakres ruchu xDD

Jak można ćwiczyć przy takim wyciu z głośników?!


@furcio: Dla mnie pełny :) Właściwie większość dużych chłopów tylko tak zrobi OHP :) A co do wycia, to jest wycie z głośników 300W ;P Dlatego moje krzyki przy tym gdzieś znikają lol.
  • Odpowiedz
  • 8
Ale z Ciebie wielkie bydle, od dawna sledze postepy. Sylwetka marzenie, zazdroszczę


@Kielbasiarz: Dzięki staram się, teraz jestem w głównej fazie mutacji i w najbliższych miesiącach powinienem znacząco zwiększyć rozmiar :P
  • Odpowiedz