Wpis z mikrobloga

@Janusz_Conway Też prawda... Kiedyś to była strona z naprawdę dobrymi memami (jednymi z najlepszych w polskiej sieci IMO). Czasem tam zaglądam, ale to co sie tam dzieje, to jest ściek gorszy niż wykop. Pewnie mi się tylko wydaje, bo mam tag przegryw na czarnej, no ale niesmak pozostaje. Straszni odklejency.
  • Odpowiedz
  • 48
@NiBBonacci wkleiłeś badania których pewnie nawet nie przeczytałeś.

Gdybyś je przeczytał to byś wiedział że badane MYSZY:
- niezależnie od spożywania słodzików przyjmowały tyle samo jedzenia
- słodziki podobnie jak cukier dostarczają przyjemność z spożywania go - jednak nie niosą wszystkich innych negatywów które ma cukier.

Te badania pokazują tylko ze słodziki to przyszłość i zdrowa alternatywa a największy ból dupy o nie mają ludzie uzależnieni od cukru ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
  • 5
@Ataxia Warto dodać, że jest więcej badań potwierdzających szkodliwość cukru, a ludzie i tak się czepiają słodzików gdzie na razie dla zdrowego człowieka nie ma zbyt dużego znaczenia dla zdrowia. Jedynie widziałem, że dla kobiet w ciąży mogą być szkodliwe. Ludzie pija cole, syropy, soki itd a jak weźmiesz słodzik do kawy to cie zjedzą że to szkodliwe XD a to że spożyli danego dnia lekko 100g cukru to okej.
  • Odpowiedz
Ile muszę ton tych słodzików zjeść żeby źle skutki przewyższyły te z cukru?


@To_ja_moze_pozamiatam: wystarczy szklanka. Dla zdrowej osoby wypicie szklanki coli nie jest problemem, picie aspartamu to kretyństwo jak ktoś się rusza, zdrowo odżywia itd. Robienie wody z mózgu, dawanie sygnałów organizmowi, że idą węglowodany/energia a naprawdę nie ma nic.

W ogóle co trzeba mieć we łbie by jeść 'jedzenie' bez kalorii i myśleć, że to nie problem.
  • Odpowiedz
SZTUCZNE ZNACZY ZABÓJCZE CZEGO NIE ROZUMIESZ


@Slonievsky: One są zdrowe, co potwierdzają niezależni eksperci.

W 2008 roku Mohamed B. Abou-Donia i współpracownicy opublikowali wyniki badań słodzika Splenda na szczurach, z których wynikało, że sukraloza nawet w ilościach mniejszych niż ADI wynoszące 5 mg/kg dziennie wykazuje szkodliwe działanie na organizm. Badania te zostały skrytykowane w 2009 roku przez naukowców powiązanych z McNeil Nutritionals, dystrybutorem słodzika, oraz przez panel 9 ekspertów powołanych przez
  • Odpowiedz
@AppleDash Ale nie wszystkie słodziki to cukier. Poza tym głównie chodzi o kaloryczność. A jak ktoś chce coś bez cukru i słodzików, może pić wodę mineralną. Cukry nadają smaku.
  • Odpowiedz