Wpis z mikrobloga

@ralph-galinski: Nie przypominam sobie abyśmy w coś grali skoro twierdzisz czy ktoś z nas wygrywa/przegrywa. Każdy wyraził swoje zdanie i tyle. Udanego dnia mordeczko ;)
@su1ik Szkoda tylko, że nie ruszają mnie teksty internetowego pozera ;) Idź się dowartościować gdzie indziej ;)
  • Odpowiedz
@lukenzi już tłumaczyłem, że nie istnieje sposób na zaopatrzenie złamanego 5. palca u stopy. Powiedzą "no złamany" proszę jeść paracetamol wedle potrzeby i nosić buta z twardą podeszwą. Podobne postępowanie jest z zbitym tylko zamiast tego powiedzą "no zbity".
  • Odpowiedz
@Funcfotek: chciałbym tylko dopowiedzieć za tych, którzy na SOR to tylko z urwaną głową ( ͡° ͜ʖ ͡°) że jest to miejsce do którego udajemy się z nagłym zagrożeniem życia lub ZDROWIA; a potencjalne złamanie jest jak najbardziej stanem nagłym, bez różnicy czy to mały paluszek stopy, czy otwarte złamanie z wystającą kością.
  • Odpowiedz
@zwykly_szarak otóż nie, z stanami które nie są nagle, mogą poczekać lub w żaden sposób nie wymagają zaopatrzenia należy udać się do lekarza w trybie zwykłym. Złamany palec śmiało może poczekać na stwierdzenie że jest złamany kilka dni, bo i tak się go nie zaopatruje w żaden sposób.
  • Odpowiedz
@Funcfotek: jedź, zrobia Ci prześwietlenie i się dowiesz czy złamany. Jak masz ubezpieczenie to będziesz mogła wywalczyć kilka złotych za to.
  • Odpowiedz
@garfild1994g: mylisz się kolego. Nie raz miałem problem, bo przez złamanie, rozcięcie nie mogłem podjąć pracy. Jak szedłem na sor, to tylko i wyłącznie wtedy nie było problemu z l4 i prześwietleniem, które jest kluczowe przy stwierdzeniu złamania. Te sytuacje zagrażające życiu to jakie? Bo w 80% przypadków, jak byłem na sorze, przywozili śmierdzącego żula, który wstrzymywał kolejkę. Wymądrzaj się na inny temat.
  • Odpowiedz
@DrMiranda sor nie jest od tego. Lekarz ortopeda może wystawić w trybie zwykłym skierowanie na prześwietlenie i sam to stwierdzić. Śmierdzący żul też może być w stanie nagłym. A prawdziwe Stany nagłe to udary, NZK, zawały mięśnia sercowego, amputację, masywne krwotoki i inne stany które wymagają nagłej interwencji inaczej pacjent zemrze na śmierć lub będzie mieć trwały uszczerbek. Powtarzam po raz wtóry złamany 5. Palec u stopy nie jest taki stanem. Od
  • Odpowiedz
  • 1
@Funcfotek Palec jest złamany jak nic, ale ze złamaniem małego palca się nic nie robi (miałem złamania łacznie 3 palców u stóp). Nosić sztywną podeszwę, samo przejdzie. Jak masz jakieś ubezpieczenie, to potrzebujesz jednak kwitów od lekarza potwierdzających złamanie do wypłaty odszkodowania.
  • Odpowiedz
@Funcfotek polecam zrobić badania pod kątem akromegalii. TK wszystko pokaże jak na tacy. To nie żart tylko z takimi palcami może być albo nadmiar hormonu wzrostu albo jesteś mega gruba. Jeżeli gruba to omiń wpis a jeżeli masz grube palce u rąk i stop to zrób badania. Btw na złamanego palca nic nie zrobisz max to l4 mogą wystawić ale to też nie zawsze. Plastrem przywiązać doc drugiego i za 3tyg będzie
  • Odpowiedz