Wpis z mikrobloga

@DrMiranda co do wypadku w pracy nie ma tam obowiązku badania na sor. Opis lekarski może wystawić każdy lekarz. Oczywiście w zależności od kalibru urazu zrm lub sor może być zasadny, ale nie musi.
  • Odpowiedz
@Funcfotek: Ja miałem kiedyś podobny przypadek z dużym palcem. W nocy coś mi się śniło i kopnąłem w ścianę śpiąc ( ͡° ʖ̯ ͡°) To dopiero śmieszne, ale nikt się nie śmiał jak z tym pojechałem i powiedziałem co się stało. To był dzień roboczy wtedy, poszedłem do przychodni, udało mi się, że lekarz rodzinny mnie przyjął, powiedział, żebym pojechał na SOR, bo tak mnie nigdzie nie
  • Odpowiedz
@Funcfotek: Nawet jeśli jest złamany, to i tak bez sensu jechać na sor, bo nic z tym nie zrobią. Kup sobie altacet, bandaż i coś do usztywnienia, posmaruj altacetem i usztywnij w razie gdyby był złamany. Trochę Cię będzie boleć przez tydzień, potem się zrośnie i Ci przejdzie.. Małego palca u stopy i tak się nie gipsuje. Miałem podobną przygodę, mały palec okazał się złamany, ale na sorze nie doradzili mi
  • Odpowiedz
ojojoj ile agresji. Skocz na sor i poproś o haloperidol, czy inną midaśkę. Szpitalny oddział ratunkowy jest od stanów nagłych zagrażających życiu. Podejrzenia złamania 5. palca u stopy nie jest stanem zagrożenia życia. Poza tym nie zaopatruje się tego w żaden sposób, a zaleca się but z twardą podeszwą. Jest to wyłącznie zawracanie dupy w trudnym dniu jakim jest 1. Maja. Będzie od uja poważnych urazów, a każdy z pierdołą robi potencjalną
  • Odpowiedz
@Werdna: nie ma już służby zdrowia. Jest ochrona zdrowia. SOR właśnie służy do pomocy ludziom, którzy "zdychają", a takim co nie "zdychają" powinni pomóc lekarze POZ, NiŚOL oraz cały aparat ochrony zdrowia a trybie niealarmowym. Kwestie użycia słowa "polaczek" pominę, bo bardzo go nie lubię.
  • Odpowiedz