Wpis z mikrobloga

@Funcfotek: na #!$%@? nie na sor jedź- ogarnij gdzie masz punkt świątecznej/nocnej opieki lekarskiej i tam jedź. będzie szybciej i zaoszczędzisz sobie i innym dnia.

potem na sorze są kolejki po 6 godzin bo ludzie walą tam z otłuczonymi palcami i wysypką na pindolu.
  • Odpowiedz
@garfild1994g w jakim SOR pracujesz że masz same amputacje, masywne krwotoki, zawały i NZK? Bo o ile na prawdę pracujesz to wiesz że 90% Pacjentów na SOR to są gówna i zawracanie dupy. A ostry ból (a ten palec pewnie boli i #!$%@? wie czy nie złamany, i pacjent nie musi wiedzieć że złamanie piątego palca to jest zawracanie dupy) to jest jak najbardziej wskazanie do SOR. Chyba że odsyłasz kolki nerkowe
  • Odpowiedz
@Kapitan_Pudenda: No niestety w obecnym systemie jest też od właściwie każdego złamania. Ja wiem, że istnieją dyżury opieki nocnej/weekendowej ale nie mają tam RTG i i tak trzeba jechać na SOR...
  • Odpowiedz
@garfild1994g: no nie wiem w jednym odcinku dr House właśnie nienastawiony palec u stopy powodował uwalnianie się ze szpiku do krwioobiegu jakiś substancji i dopiero nastawienie pomogło… może tutaj tak samo i warto by sprawdzić?
  • Odpowiedz
@Funcfotek mamy w rodzinie sytuację że chłop uderzył się w palec, palec zczerniały, chłodził tak przez miesiąc aż zaczęło #!$%@? nie do wytrzymania. Okazało się że wdało się zakażenie, chłop poleżał w szpitalu dwa dni i umarł na sepsę. Prawdziwa historia, nie zmyślam. Decyzję pozostawiam tobie ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Wezwoguleicstont ojojoj ile agresji. Skocz na sor i poproś o haloperidol, czy inną midaśkę. Szpitalny oddział ratunkowy jest od stanów nagłych zagrażających życiu. Podejrzenia złamania 5. palca u stopy nie jest stanem zagrożenia życia. Poza tym nie zaopatruje się tego w żaden sposób, a zaleca się but z twardą podeszwą. Jest to wyłącznie zawracanie dupy w trudnym dniu jakim jest 1. Maja. Będzie od uja poważnych urazów, a każdy z pierdołą robi
  • Odpowiedz