Wpis z mikrobloga

Ma ktoś podobnie jak ja, że nie pamięta nic z matury? xD Nie mogę sobie przypomnieć nawet tematu wypracowania z polskiego, a pisałem ją całkiem niedawno, 7 lat temu.
#matura
  • 81
  • Odpowiedz
@MateMizu
Jakby to nie miało znaczenia, to ludzie na wykopie by takich głupot nie pisali. A jednak piszą xD. I podejrzewam, że to nie były klasowe orły z czerwonymi paskami, tylko gamonie z oślich ławek.
  • Odpowiedz
@MateMizu Matury z polskiego nie zdawały tylko największe debile, które nawet zdania po polsku nie były sklecić nie mówiąc już o posiadaniu dobrych ocen xd Także nie gadaj głupot, że ty "mądry ale ze słabymi ocenami" zdałeś a ci z lepszymi ocenami nie pozdawali xddd
  • Odpowiedz
@belv: ja najlepiej pamiętam ustne, zwłaszcza ustny polski bo u mnie jeszcze wybierało się tematy i przygotowywało pracę i ja sobie temat sam napisałem i mi go komisja zaakceptowała. Dzięki temu świetnie bawiłem się robiąc opracowanie na ten temat.
"Obraz szaleńca w literaturze i sztuce filmowej" jakby kogoś interesowało.
  • Odpowiedz
@belv
na ustna napisalem prace na 6 stron a4 wykute na blache o bochaterach powiesci tolkiena, ich archetypach i jak sie zmianiaja.

Kupilem mape na cala sciane, zeby pokazac motyw drogi.

Juz prawi konczylem recytować 6 stronę po 30min jak mi babeczka od polskiego przerwala.

Mieli jedno pytanie. Po 10 minutowej odp, mieli dość. 100%, 20pkt - maksymalna ilość.

Będę to pamiętał, uwielbiam Tolkiena.

  • Odpowiedz
@belv: matura 15 lat temu, pamiętam tylko temat z ustnej bo to sam sobie robiłeś prezentację - coś o cierpieniu pisałem xD

potem już tylko z matury pamiętam dzień wyników jak ludzie pisali smsy kto zdał a kto nie (bardziej kto nie), bo widzieli w sekretariacie listę Poprawkową
  • Odpowiedz
@belv u nas po maturze poszliśmy całą klasa na whisky, a popołudniu było ogłoszenie wyników. Nauczyciele się dziwili co my tacy radośni;)

Ostatnia stara matura, nikt nie dostał poniżej 4.
  • Odpowiedz
@belv: matura 10 lat temu, pamiętam tytuły i fragmenty dwóch książek, z których trzeba było wybrać temat rozprawki, ale tylko jeden temat kojarzę, nie wiem co było tematem, na który pisałam. Pamiętam też mniej więcej temat części pisemnej z języka angielskiego, ale nie pamiętam ani słuchanki ani pytań pierwszej części, ani o czym był fragment tekstu z polskiego, do którego były pytania w pierwszej części. Z matmy nie pamiętam nic, za
  • Odpowiedz
@belv: Ustny polski pamiętam jak najbardziej, mimo upływu 13 lat - "Motyw Ikara w literaturze i sztuce."
Do tej pory pamiętam wiersz Jarosława Iwaszkiewicza i obraz Petera Bruegela. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MateMizu: jak się chce robić coś bardziej ambitnego niż murowanie, kładzenie kafelków czy prowadzenie rozściełacza asfaltu to bez dyplomu uczelni wyższej ani rusz.

Natomiast do wszystkiego co dzieje się pośrednio zgoda. System ocen jest bez znaczenia. Ważne jest tylko to żeby umieć myśleć, selekcjonować i pielęgnować wiedzę potrzebną do realizacji określonych zadań w życiu.
  • Odpowiedz
Ja z matur zapamiętałem taką sytuację. Jeszcze przed otworzeniem kopert z tematami była dość luźna sytuacja na sali i ktoś głośno zapytał, niby żeby sobie przypomnieć:
- Kain zabił Abla czy Abel Kaina?
- To on nie żyje?
  • Odpowiedz
Nie ma znaczenia żadna ocena na koniec roku, półrocze, sprawdziany te ważne nawet


@MateMizu: No ocena nie ma znaczenia, ale ona jest skorelowana z wypracowanymi w dzieciństwie umiejętnościami np. organizacji czasu czy przyswajania wiedzy. Jednak na Harvardzie częściej spotkasz ludzi, którzy mieli dobre oceny w szkole, a na magazynie DHL pod Pruszkowem przeciwnie.
  • Odpowiedz