Przeglądasz archiwalną wersję znaleziska.
Czy BNP Paribas złamał regulamin promocji?

Czy BNP Paribas złamał regulamin promocji?

Czyli jak przeprowadzić skuteczną antyreklamę.

 •  

  pokaż komentarz

  Żeby było śmieszniej jeden punkt regulaminu nie pozwalał zamknąć konta przez 12 miesięcy inaczej trzeba zapłacić karę 400zł... Tak więc nie dość ,że nie dali tabletu to jeszcze mam lojalkę z karą 400zł...

  Zresztą BNP nie widziało problemu ,żeby nałapać leszczyny ile wejdzie a później wykręcić się sianem !

  •  
   a.....t

   +30

   pokaż komentarz

   @adam-skowyt: płacisz 400 jeżeli otrzymasz tablet i zamkniesz konto, teraz spokonie możesz zamykać, ale ja radził bym nie zamykać tylko reklamować i czekać bo w kulki ostro pojechali i może przyznają się do błędu

  •  

   pokaż komentarz

   @adamrut: a gdzie to jest napisane ,że mogę zamknąć ? Mam otwarte konto w ramach promocji z tabletem. Mimo ,że tabletu nie otrzymałem to jednak regulamin mnie obowiązuje. Zaraz złoże dyspozycję zamkniecia konta i jeszcze dostanę karę 400zł z komornikiem...

  •  
   a.....t

   +4

   pokaż komentarz

   @adam-skowyt: jest napisane że musisz zwrócić równowartość otrzymanej nagrody - 400zł ale skoro nagrody nie ma to nie masz co zwracać i możesz zamknąć konto.

  •  

   pokaż komentarz

   jest napisane że musisz zwrócić równowartość otrzymanej nagrody
   @adamrut: Gdzie tam widzisz słowo "otrzymanej"?

   5. Uczestnik przystępując do Sprzedaży Premiowej wyraża zgodę na to że w przypadku, gdy wypowie umowę o prowadzenia iKonta BNP Paribas Banku Polska S.A. w okresie do 12 miesięcy od daty jej zawarcia jest zobowiązany do zwrotu Bankowi
   wartości nagrody, która strona 2 z 2 wynosi 400zł i jednocześnie oświadcza, iż upoważnia BNP Paribas Bank Polska S.A. do
   obciążenia jego iKonta BNP Paribas Banku Polska S.A. wartością nagrody.

  •  
   a.....t

   0

   pokaż komentarz

   @mietek79: takie info dostałem na infolini oraz z tego co widzę na dole również dział prasowy pisze : "Osoby, które wzięły udział w sprzedaży premiowej „iKonto BNP Paribas z Tabletem”, a nie nabyły prawa do nagrody, mogą zamknąć wymagane w promocji konto, w każdym z oddziałów banku bez jakichkolwiek kosztów dodatkowych."

  •  

   pokaż komentarz

   @adam-skowyt: odpowiedź od działu prasowego BNP:
   Osoby, które wzięły udział w sprzedaży premiowej „iKonto BNP Paribas z Tabletem”, a nie nabyły prawa do nagrody, mogą zamknąć wymagane w promocji konto, w każdym z oddziałów banku bez jakichkolwiek kosztów dodatkowych.

   źródło: http://livesmarter.pl/bnp-paribas-tablet-galaxy-tab-ikonto/#comment-46303

   pokaż spoiler już koniec pitolenia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


   chociaż posłuchałbym rady @adamrut i walczył o swoje

  •  

   pokaż komentarz

   takie info dostałem na infolini oraz z tego co widzę na dole również dział prasowy pisze : "Osoby, które wzięły udział w sprzedaży premiowej „iKonto BNP Paribas z Tabletem”, a nie nabyły prawa do nagrody, mogą zamknąć wymagane w promocji konto, w każdym z oddziałów banku bez jakichkolwiek kosztów dodatkowych."

   @adamrut: Masz rację - tak napisał dział prasowy i tak samo, jak w przedmiotowej sprawie jest to wyłącznie ich bieżąca interpretacja, nie mająca odniesienia do regulaminu - co widać wyraźnie po przeczytaniu punktu 5 regulaminu, gdzie nie ma nigdzie mowy o tym, jakoby trzeba było tablet otrzymać. Innymi słowy - widać, że się przestraszyli nadchodzącej burzy i usiłują korzystną interpretacją punktu 5 zgasić pożar wywołany bezsensowną i niekorzystną interpretacją reszty regulaminu, którego nie potrafili jednoznacznie napisać.
   Na szczęście są w tym kraju instytucje, typu Bankowy Arbitraż Konsumencki, która, mam nadzieję, tę radosną twórczość regulaminową i interpretacyjną skutecznie ukróci.

  •  

   pokaż komentarz

   Bankowy Arbitraż Konsumencki

   @mietek79: Nie wiem co tak wszystkich ciągnie do BAK, KNF i UOKiK. Pisemnie zażądać wydania nagrody, jeśli nie wydadzą, to wysłać "ostateczne przedsądowe wezwanie do naprawienia wyrządzonej szkody poprzez zapłatę sumy pieniężnej w wysokości nagrody - 400 zł", e-sąd, a na koniec komornik odzyska dla was kasę.

  •  
   j.................k

   +4

   pokaż komentarz

   "Osoby, które wzięły udział w sprzedaży premiowej „iKonto BNP Paribas z Tabletem”, a nie nabyły prawa do nagrody, mogą zamknąć wymagane w promocji konto, w każdym z oddziałów banku bez jakichkolwiek kosztów dodatkowych."

   @adamrut: Regulamin mówi:

   1. Uczestnik nabywa prawo do nagrody - tabletu Samsung Galaxy Tab P3 Lite SM-T110 jeśli spełni łącznie następujące warunki:
   1) w okresie trwania Sprzedaży Premiowej kliknie w banner reklamowy z wizerunkiem tabletu i informacją o sprzedaży premiowej, wypełni wniosek o otwarcie iKonta BNP Paribas Banku Polska S.A. i dokona przelewu identyfikującego,
   2) do 30.09.2014 aktywuje iKonto w BNP Paribas Banku Polska S.A. i wykona transakcje kartą debetową na kwotę przynajmniej 400 zł.


   (pogrubienie moje)

   Zatem osoby, które nabyły prawo do nagrody, ale jej nie otrzymały ze względu na punkt II.1 regulaminu ("lub do wyczerpania Nagród"), nie mogą zamknąć konta w dowolnym momencie bez ponoszenia kosztów. Zgadza się?

  •  

   pokaż komentarz

   @adam-skowyt: gdyby chcieli aby im klient zwracał coś czego nie dostał to by ich UoKiK nieźle pogonił za stosowanie klauzul niedozwolonych.

   Opłata za rozwiązanie umowy przed terminem nie może być wyższa niż to co otrzymał klient za jej zawarcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam-skowyt: Zakładanie konta aby dostać tablet, to jeszcze bardziej sromotne niż branie wysokiego abonamentu dla telefonu.

 •  

  pokaż komentarz

  Jasne, że złamał. Ograniczona była tylko sprzedaż premiowa, która została zamknięta w połowie sierpnia. Samo wzięcie w promocji i spełnienie warunków gwarantowało dostanie sprzętu, ale jak widać bank chce się z tego wymigać. No nic, tylko na tym straci..

  •  

   pokaż komentarz

   @Auuron: Ha, nawet nie w połowie, tylko 8ego sierpnia.. (miała ogólnie trwać do do 31.08)

   Ciekawe co by było, gdy w ogóle jej nie zamknęli..

  •  

   pokaż komentarz

   trwania

   1.Uczestnik nabywa prawo do nagrody jeśli w okresie trwania Sprzedaży Premiowej kliknie w banner reklamowy z wizerunkiem tabletu i informacją o sprzedaży premiowej, wypełni wniosek o otwarcie iKonta BNP Paribas Banku Polska S.A. i dokona przelewu identyfikującego,

   2.
   Okres trwania Sprzedaży Premiowej trwa od 01.08.2014 r. do 31.08.2014 r. lub do wyczerpania Nagród.

   Zgodnie z ich regulaminem jest wszystko w porządku

   P.S. - Nie, nie płacą mi za to ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kszyhoop: ale sprzedażą premiową jest założenie konta, a nie spełnienie warunków umowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kszyhoop: Jak widać czytanie ze zrozumieniem w narodzie nadal słabe, a na maturze przecież uczą ;) Sam sobie wytłuściłeś fragmenty, w których wyraźnie czarno na białym jest napisane, że zgodnie z ich regulaminem właśnie takie zachowanie nie jest w porządku, a piszesz, że jest. Wniosek - powtórzyć czytanie ze zrozumieniem :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Auuron:
   Jeden z ciekawych komentarzy na FB:
   Proponuję też złożyć zawiadomienie do GIODO dotyczące PODEJRZENIA wyłudzenia danych. Przy kilkudziesięciu, kilkuset zawiadomieniach, GIODO poprosi nie tylko o wyjaśnienie, ale też z dużym prawdopodobieństwem przeprowadzi kontrolę... i będzie musiał wydać opinię czy zbieranie danych nie miało charakteru oszustwa...czyli tak naprawdę ocenić regulamin ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kszyhoop: ja dostałem maila o treści "dziękujemy za [...] wzięcie udziału w Sprzedaży Premiowej", a dalej "nie udało Ci się znaleźć wśród osób, które otrzymały nagrodę". Bank tym samym stwierdza, że zdążyłem z wzięciem udziału w Sprzedaży Premiowej, czyli tablet mi przysługuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @MendaDesuu:
   nie wiem jak teraz wyglądają matury, dawno temu ją zdawałem, ale skoro ciebie to dotyczy, to powinieneś też wiedzieć, co to jest implikacja:

   nagrody się wyczerpały -> sprzedaż premiowa się skończyła -> uczestnik nie nabył prawa do nagrody

   @GregoryX:
   jasne, ze przecholowali i przyzwoitość nakazywałaby wstrzymać otwierania tych kont(albo chociaż informować, że nie ma nagród). Ale zgodnie z tym regulaminem wszystko jest ok, natomiast słowo przyzwoitość w pobliżu słowa bank wygląda nieco dziwnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kszyhoop: to Ty chyba jakiś inny regulamin czytasz

  •  

   pokaż komentarz

   @ms93 (i inni) - okej, z maila wynika, że może uda się coś wyciągnąć(skupiałem się tylko na regulaminie) bo dali ciała. Znając życie pewnie jednak i tak wykręcą się sianem

   @Auuron - to co konkretnie jest nie tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @kszyhoop: nie rozróżniasz okresu sprzedaży premiowej od spełnienia warunków, były dwa różne terminy, które jasno wynikają z regulaminu

   ---> sprzedaz premiowa (trwająca) ---> zawarcie umowy na warunkach określonych w regulaminie ---> spełnienie warunków (do 30.09) ---> nabycie prawa do nagrody (a nie do udziału w losowaniu nagrody itp.).
   Sprzedażą premiową była akcja oferowania produktów bankowych z tabletem, skończyła się wtedy, gdy bank przestał przyjmować wnioski o otwarcie konta na jej zasadach, a przestać je przyjmować mógł albo 31.08 albo w momencie wyczerpania zapasów. Wyczerpanie zapasów nie wpływa jednak na prawa osób, które zanim zapasy się wyczerpały zawarły umowę, a następnie spełniły warunki wynikające z regulaminu najpóźniej 30.09.

  •  

   pokaż komentarz

   @kszyhoop: a sorry, że zauważyłem, ale i tak punkt drugi mówi o limitowanym czasie sprzedaży premiowej, a nie o limitowanym sprzęcie, sprzedaż premiowa rzeczywiście została zamknięta wcześniej, ale wszystcy którym ja kupili nagrody się należą

 •  

  pokaż komentarz

  Odpowiedź z działu prasowego

  Witam,

  BNP Paribas Bank Polska konsekwentnie rozwija oraz promuje bankowość internetową i mobilną. Po wprowadzeniu do oferty nowego rachunku bankowego „iKonto”, bank do jego promocji wykorzystał m.in. limitowaną sprzedaż premiową „iKonto BNP Paribas z Tabletem”. Klienci, zainteresowani nowym rodzajem konta, mogli otrzymać tablet po spełnieniu warunków promocji. Sprzedaż Premiowa miała charakter limitowany. Jej czas trwania przewidziany był na okres jednego miesiąca (od 01.08.2014 r. do 31.08.2014 r.) lub do wyczerpania nagród.

  Ze względu na bardzo duże zainteresowania sprzedażą promocyjną „iKonto BNP Paribas z Tabletem”, bank zdecydował niezwłocznie o wycofaniu informacji o możliwości skorzystania z oferty, ze względu na ilość zgłoszeń przekraczającą liczbę nagród. Zgodnie z regulaminem tablet Samsung Galaxy Tab P3 Lite SM-T110 otrzymały osoby, które najszybciej spełniły łącznie dwa warunki:

  4.1.1 w okresie trwania Sprzedaży Premiowej kliknęły w banner reklamowy z wizerunkiem tabletu i informacją o sprzedaży premiowej, wypełniły wniosek o otwarcie iKonta BNP Paribas Banku Polska S.A. i dokonały przelewu identyfikującego,

  4.1.2 do 30.09.2014 aktywowały iKonto w BNP Paribas Banku Polska S.A. i wykonały transakcje kartą debetową na kwotę przynajmniej 400 zł.

  Osoby, które wzięły udział w sprzedaży premiowej „iKonto BNP Paribas z Tabletem”, a nie nabyły prawa do nagrody, mogą zamknąć wymagane w promocji konto, w każdym z oddziałów banku bez jakichkolwiek kosztów dodatkowych.


  TYLKO NA JAKIEJ PODSTAWIE ???

  Czemu jest winny ktoś kto dostał kartę 1 lub 2 dni później...

 •  

  pokaż komentarz

  Nie brałem udziału w tej promocji, ale życzę powodzenia wszystkim, którzy zostali wykukani przez ten bank. Zwykłe cwaniactwo, żeby przyciągnąć jak najwięcej klientów. Nikt mi nie wmówi, że planując taką akcję reklamową z nowym produktem nie pomyśleli nad tym ilu będzie chętnych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  
  p........y

  +36

  pokaż komentarz

  BNP należy omijać szerokim łukiem. Nie tylko w Polsce. A im więcej skarg na nich tym lepiej.