Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko203
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Komunikat
Wiarygodność AMA została potwierdzona

446

Robię z ojcem lody - AMA

Robię z ojcem lody - AMA

Sezon lodowy w pełni. Nie robię już na cztery fajery jak dawniej, więc chętnie podzielę się swoim know-how ( ͡° ͜ʖ ͡°) Odpowiem każdemu w miarę możliwości.

y0da
y0da
z
wykop.pl
dodany: 16.07.2018, 13:10:22
  • #
    ama
  • #
    lody
  • #
    gelato
  • #
    ustroniemorskie
  • #
    wakacje
  • #
    lato
  • 292
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Słynny youtuber pokazuje jak robić lody w USA.
Seif
z youtu.be
  • 23
o lodach naturalnych / rzemieślniczych
vogello
z wroclawskiejedzenie.pl
  • 5

Komentarze (230)

najlepsze

stworek_potworek_pokaze_jezorek
stworek_potworek_pokaze_jezorek
16.07.2018, 18:07:33
  • 40
Niedawno kupiłem maszynę do lodów za 44 zł z przesyłką na alledrogo. Lody z tego wychodzą naprawdę zajebiste, bez porównania do tych mrożonych w zamrażarce. Maszynka składa się z części dolnej z podwójnymi metalowymi ściankami, w których jest zamknięty jakiś płyn i którą przez dobę mrożę w zamrażarce oraz górnej pokrywy z silnikiem i mieszadłem. Gdy dolną część mam zamrożoną, wyciągam ją z zamrażarki, zakładam pokrywę i włączam. Teraz trzeba wlać przygotowaną
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

y0da
y0da
Autor
17.07.2018, 08:29:55
  • 0
@kyaroru @stworek_potworek_pokaze_jezorek: odsyłam do komentarzy wyżej odnośnie E składników

jak macie czas, chęci i pieniądze, to zapraszam do rozkręcenia konkurencyjnego biznesu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@elqjp: dzięki, będzie na czym próbować żeby nie robić tego od razu w ilości 4kg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i może jeszcze ojca wysiudam ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
paypalowiec
paypalowiec
16.07.2018, 13:38:15
  • 25
@y0da Pare pytań.

1. Jaka jest przebitka w lodziarni?
2. Po czym najszybciej rozróżnić czy lody są wyrabiane własnoręcznie czy robione masowo?
3. Ile zarabiasz? (pytania nie mogło zabraknąć ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

y0da
y0da
Autor
16.07.2018, 14:04:03
  • 76
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
stoprocent
stoprocent
16.07.2018, 13:22:00 via Android
  • 22
@y0da wasz przepis na loty śmietankowe jakie proporcje śmietany mleka? Co z chemii sypiecie?
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

y0da
y0da
Autor
16.07.2018, 13:41:45
  • 106
@stoprocent: 10 litrów mleka:1 litr śmietany. +/-

emulgatory (E471, E472a, E473), substancje zagęszczające (sól sodowa karboksymetylocelulozy, guma guar, guma tara, karagen), aromaty

jeśli lód ma stać po godzinie, dwóch, ( ͡° ͜ʖ ͡°) to bez tego się nie obejdzie
  • Odpowiedz
BlaziuBlaz
BlaziuBlaz
16.07.2018, 15:33:13
  • 15
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

y0da
y0da
Autor
17.07.2018, 08:38:30
  • 2
@BlaziuBlaz @coo84 @Lorenzo_von_Matterhorn @ej-no-nie-przesadzaj:
mleko, śmietana, cukier, czekolada, orzechy, półprodukty, prąd, woda - wszystko w górę, panie
można samemu zrobić i przeznaczyć na to kilka godzin, czy pół dnia, gdzie ci może nie wyjść, albo przejść się do mnie i dostać smacznego loda w minutę
coś za coś
  • Odpowiedz
B.....o
B.....o
konto usunięte 16.07.2018, 13:18:39
  • 15
Rodzinny biznes lodowy. (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

Ile takie lody stoją w chłodni?
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

y0da
y0da
Autor
16.07.2018, 13:34:28
  • 35
@ButDlaczego: maks dzień, góra dwa jeśli źle ogarniemy temat
jedyne co im wtedy dolega to szron z częstego otwierania zamarażarki
  • Odpowiedz
Boobees
Boobees
16.07.2018, 13:42:23
  • 14
w ktorym miescie mozna sprawdzic czy dobre? ;)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

y0da
y0da
Autor
16.07.2018, 14:07:54
  • 376
@Boobees: Ustronie Morskie i Sianożęty

na hasło "a czy nie ma lodów o smaku rogali?" gała gratis ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
File_not_found
File_not_found
16.07.2018, 19:39:11
  • 11
Słabe to Ama w uj
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

y0da
y0da
Autor
17.07.2018, 08:40:20
  • 1
@File_not_found: nie siedzę na tyłku przed kompem cały czas
odpowiadam teraz

proszę o ciekawe pytania wtedy
  • Odpowiedz
tomeks85
tomeks85
16.07.2018, 19:31:22
  • 9
czym sie niby roznia lody rzemielsnicze od tych ktore zamawiacie w plastikowych kuwetach? Bo ja mam wrazenie ze niczym oprocz tego kto je miesza
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

y0da
y0da
Autor
17.07.2018, 09:43:42
  • 0
@tomeks85: w fabryce masz napchane powietrza ile wlezie (z reguły 100%), strzelam że mogą stać od roku do dwóch w ciemnej chłodni i nic im nie będzie, a nasze już będą traciły na jakości po tygodniu, w ciągu miesiąca zrobi się ciemniejsza, ciągnąca się warstewka na wierzchu i zaczną być piaszczyste (wyczuwalne drobiny)
w fabrycznych może być samo mleko odtłuszczone w proszku z dodatkiem pełnego w proszku wymieszane z wodą
  • Odpowiedz
Jaracz_Joint
Jaracz_Joint
16.07.2018, 16:36:55 via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Czy jak wbije do was i powiem

Mihalov bialkov nie ma jajków ale u yody są najlepsze lody


To dostanę darmową polewę ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

y0da
y0da
Autor
17.07.2018, 08:52:41
  • 0
@Jaracz_Joint: dlaczego nie? ¯\_(ツ)_/¯
nie stoję za witryną cały czas
poinstruuję kogo trzeba
  • Odpowiedz
Herubin
Herubin
16.07.2018, 15:59:29 via Android
  • 9
Jak duża część rynku lodów to rzeczywiście lody rzemieślnicze, a ile z tego to co można spotkać to produkty fabryczne stylizujace się na ręczną produkcję?
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

y0da
y0da
Autor
16.07.2018, 18:32:05
  • 24
@Herubin: lody fabryczne to powinny być Grycan, Haagen Dazs, Scholer, Nestle, Zielona Budka, Algida, Carte D'Or, Jaś, Koral

Poznasz po tym że są w plastikowych kuwetach w witrynie.
Nie wiem ak to ma się w skali kraju, ale:
W mojej miejscowości jest ze trzech rzemieślników. Ze dwóch sprzedawców bierze z zewnątrz. Pozostałe parędziesiąt (50+) budek ma fabryczne albo automaty z włoskimi/amerykańskimi.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
2465
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2352
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
1930
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1769
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
1672
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #pytanie
  • #wykop
  • #heheszki
  • #palikot
  • #ciekawostki
  • #duda
  • #oswiadczenie
  • #jkm
  • #reddit
  • #4konserwy
  • #kuzniar
  • #neuropa
  • #tanajno
  • #mariankowalski
  • #miriamshaded

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking