•  

  pokaż komentarz

  Podziękujcie Balcerowiczowi/Milerowi/Pawlakowi i wszystkim co rządzili w 90'

  •  

   pokaż komentarz

   @LordAxe82: Chcesz płacić mniej to trzeba po pierwsze zlikwidować przywileje emerytalne i podnieść wiek emerytalny.
   Praktycznie każda złotówka kosztów pracy idzie na emerytury i NFZ.
   Każdy psioczy na 500+ a nie zauważa, że PiS w dłuższej perspektywie rozdał najwięcej emerytom i w pędza gospodarkę w scenariusz włoski gdzie emeryci żyją kosztem młodych co powoduje stagnację. Zabrał z rynku 700 tys pracowników i zwiększył liczbę emerytów o blisko 10%.
   Gdyby nie emerytury to płacił byś jedynie składkę zdrowotną bo równowartość PIT idzie na przywileje emerytalne.
   Obniżenie wieku emerytalnego i sposób dyskusji o temacie to prawdziwa katastrofa.

   Koszty pracy to mamy bardzo niskie na tle krajów rozwiniętych i całej Europy.
   @mechagodzilla:

   Balcerowicza nie znoszę ale akurat on jest za podniesieniem wieku emerytalnego ma hopla na punkcie kosztów pracy. Miller dał przywileje mundurowym i Kaczyński chce je teraz przywrócić. Pawlak z PSL skutecznie blokował zmiany w KRUS.

  •  

   pokaż komentarz

   skutecznie blokował zmiany w KRUS.

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: KRUS w obecnej formie to granda, ale tam żadnych miliardów nie ma - jest to raczej sposób na ukrywanie bezrobocia poprzez podtrzymywanie wegetacji bieda gospodarstw.

  •  

   pokaż komentarz

   Podziękujcie Balcerowiczowi/Milerowi/Pawlakowi i wszystkim co rządzili w 90'

   @LordAxe82: @mechagodzilla:
   Przy tej okazji chciał bym się od was dowiedzieć.

   Jakk byście sobie wyobrażali zmiany, co zostało źle zrobione i kto inny by to zrobił lepiej od wyżej wymienionych, kto to miałby być?

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @LordAxe82 A co mają do rzeczy historyczne postacie? Podziękujcie sobie, bo na 99 procent nie głosowaliście w ostatnich wyborach na jedyną opcje, która chciała to zmienić. Efektem tego, w przyszłych wyborach nie będziecie mieli takiej opcji w ogóle.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: może się mylę ale załóżmy, że od jutra kwota brutto jest naszym dochodem na rękę. Czemu państwo dostaje mniej skoro ja będąc bogatszy wydaje więcej pieniędzy płacąc vat? to powoduje stworzenie nowych miejsc pracy, czyli pracodawca odprowadza kolejne pieniądze za nowych pracowników, a oni mając lepiej płatna pracę lub pracę w ogóle i również wydają wiele więcej niż dotychczas.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl

   Chcesz płacić mniej to trzeba po pierwsze zlikwidować przywileje emerytalne i podnieść wiek emerytalny.
   Jeśli chcesz płacić mniej, to trzeba zlikwidować ZUS.

  •  

   pokaż komentarz

   @LordAxe82 A co mają do rzeczy historyczne postacie? Podziękujcie sobie, bo na 99 procent nie głosowaliście w ostatnich wyborach na jedyną opcje, która chciała to zmienić. Efektem tego, w przyszłych wyborach nie będziecie mieli takiej opcji w ogóle.

   @deviator: No mam nadzieję, że nie będzie chcącego zamykać homoseksualistów w więzieniach Brauna, Godek chcącej całkowitego zakazu aborcji czy Mentzena i reszty szurów w polskiej polityce :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ogar_Ogar: nie bieda gospodarstw tylko cwaniactwa wiejskich nierobów, wiem bo znam ludzi co na czarno w Niemczech rabotają 2ha pola w dzierżawę na oczywiacie na KRUSie. Socjalny od gopsu, wakacje dla dzieci nad morzem za darmo, objady w szkole sponsorowane bo bida. I śmieją się w twarz każdemu kto zapi3rda1a dorabiając na truskawkach, jakimś rabarbarze a normalnie robota na etat i ubezpieczony w zusie wiec frajer.

  •  

   pokaż komentarz

   jest to raczej sposób na ukrywanie bezrobocia poprzez podtrzymywanie wegetacji bieda gospodarstw.

   @Ogar_Ogar: Zlikwidowac KRUS a tych biedaków zapisać do MOPSu

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: zacznijmy od tego, że kobiety które żyją dłużej mają niższy wiek emerytalny. Kupa kasy idzie na stare baby. W to inwestujemy - stare baby, które spokojnie mogłyby pracować. Nigdy nie rozumiałem dlaczego wiek emerytalny jest odwrotnością średniej długości życia i dlaczego jest to powszechnie akceptowane w tym kraju pantoflarzy, ale później uświadomiłem sobie, że przecież system jest oparty na populiźmie. Nikt nie zaproponuje "podnieśmy wiek emerytalny", bo starzy ludzie, którzy generalnie mają w dupie przyszłość młodych go nie wybiorą. Wybierani są populiści, którzy obiecają dać, a wybierają ludzie, którzy myślą, że politycy wezmą to z magicznej czapki.

   Można się sprzeciwiać i burzyć, ale prawda jest taka, że nigdy się nie rozwiniemy, bo dzietność będzie spadać, ludzi produktywnych będzie mniej, a tych, których trzeba będzie utrzymywać więcej.

   Ja chciałem pracować w polskiej firmie i dokładać się do rozwoju Polski, ale co ja mam zrobić jak ten kraj się uparcie nie chce rozwijać tylko inwestuje w rozdawnictwo?

  •  

   pokaż komentarz

   Podziękujcie Balcerowiczowi/Milerowi/Pawlakowi i wszystkim co rządzili w 90'

   @LordAxe82: Największą siłę sprawczą mają obecnie rządzący, niezależnie od tego pod jaki skrót się podszywają. Tutaj bym się udał z największymi podziękowaniami. Bo nie chodzi o to, żeby gadać jak to poprzednicy wszystko popsuli, tylko zdiagnozować problem i go rozwiązać.

   Tylko problem jest inny dla rządzących i inny dla społeczeństwa, mają sprzeczne interesy. A społeczeństwo zamiast użyć swojego rozumu, to daje się zaszufladkować w jednej z dwóch jedynie słusznych opcji politycznych i zajmuje się prowadzeniem wojenek. A to u cioci na imieninach, a to na przystanku. I nie widzi, że jest wykorzystywane od lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl Tajemnica poliszynela jest to, że za podniesieniem wieku emerytalnego jeszcze kilka lat temu byli prominentni eksperci PIS. Wręcz chcieli z tej kwestii robić ponadpartyjne. porozumienie dla dobra Polski

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

   Balcerowicza nie znoszę ale akurat on jest za podniesieniem wieku emerytalnego ma hopla na punkcie kosztów pracy.

   Ale wiesz jak by się to skończyło? Podniosą wiek emerytalny, a resztę zostawią bez zmian. Jeszcze więcej hajsu dla nich, a Polak robak niech zap!!%#%!a ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   scenariusz włoski gdzie emeryci żyją kosztem młodych co powoduje stagnację

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

   Polska jest już stracona, pokolenie lat 80' - 90' - 00' będzie musiało utrzymywać starsze pokolenia będąc jednocześnie w mniejszości wyborczej (emeryci + pracownicy przed emeryturą), aż wszyscy nie uciekną.

  •  

   pokaż komentarz

   @krwawytornister: Tych to w ogóle za wolnościowców nie należy uważać. Oni owszem chcą wolnego rynku, ale nie dla Wrogów Narodu, czyli jakieś 99% nie szurniętych obywateli się nie łapie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl "emeryci żyją kosztem młodych" :))))
   Emeryt sobie wypracował emeryturę. Większość z nich gdy zaczynała pracować miała wyznaczony wiek graniczny.
   To, że ich pieniądze ze składek magicznie zniknęły, to nie ich wina. Oskarżać możesz kogo chcesz, ale na pewno nie tych ludzi, którzy pracowali całe życie i faktycznie wypracowali to, co dostają.

  •  

   pokaż komentarz

   @vartan: pieniądze 'magicznie nie znikają', jeżeli sobie coś zarobiłeś i odłożyłeś, a ktoś ci to ukradł, to nie masz tych pieniędzy i teoretycznie to nie jest twoja wina, choć mogłeś bardziej dopilnować bezpieczeństwa swoich oszczędności. Trzeba wtedy dochodzić swoich praw przy pomocy wymiaru sprawiedliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adam1394: Kazdy kto ma leb ma karku dal juz nozke albo da za chwile.

 •  

  pokaż komentarz

  Informacja nieprawdziwa, trafiło w postaci 500+, opieki zdrowotnej, utrzymania służb.

 •  

  pokaż komentarz

  Mowa tylko o kosztach pracy, tymczasem przeszło drugie tyle z wypłaty zabierają inne daniny. VAT, akcyzy, mandaty, opłaty urzędowe, prowizje, zezwolenia, cła, opłaty stałe dla spółek skarbu państwa, itd... Zasadniczo nastąpiło już całkowite oderwanie ekwiwalentności podatków od usług państwa. Obecnie niemal wszystkie usługi, które powinny być świadczone przez państwo w ramach obciążeń podatkowych są dodatkowo płatne. W urzędach nie ma już "petentów". Zamieniono to określenie na "klienci". Z usług państwa świadczonych bezpłatnie pozostało już chyba jedynie bezpieczeństwo i edukacja, ale ich poziom systematycznie się obniża co zmusza coraz większą liczbę osób do przejścia na rozwiązania komercyjne i w perspektywie również stanie się nieekwiwalentne. Do tego należy dodać "drukowanie" pieniędzy w postaci inflacji oraz kredytów celowych udzielanych przez banki rządom i organizacjom rządowym na wielką skalę. Mimo to podatki jednak trzeba będzie płacić. Obstawiam że coraz wyższe. #wrogawladza #wrogaekonomia

  •  

   pokaż komentarz

   @mechagodzilla: Zastanawia mnie jaka jest faktyczna stawka opodatkowania produktow w sklepie bo zeby je dowiezc to trzeba uzyc paliwa ktore jest mocno opodatkowane.Zawsze mowi sie tylko o 8% VAT albo 23% VAT

  •  

   pokaż komentarz

   W urzędach nie ma już "petentów". Zamieniono to określenie na "klienci".

   @mechagodzilla: akurat daaaaawno temu uczestniczyłem w projekcie rządowym "Klient w centrum uwagi administracji", idea temu przyświecająca miała na celu zmianę myślenia urzędników i była następująca: petent - upierdliwy typ przeszkadzający w piciu kawy. Klient - płacący (w podatkach) za usługę i przychodzący do urzędu.

   Mów co chcesz, ale moim zdaniem poziom obsługi w urzędach w ciągu ostatnich lat jednak się poprawił.

  •  

   pokaż komentarz

   Zawsze mowi sie tylko o 8% VAT albo 23% VAT

   @robertK: wg badań około 60% Polaków uważa że nie płaci VAT xD

   poważnie wykopki, wierzycie w jakieś zmiany systemowe jak naród jest tak głupi?

  •  

   pokaż komentarz

   @TwojStaryToKorniszon: Ja w nic nie wierze a jestem ciekaw jak to wyglada.Czysta matematyka

  •  

   pokaż komentarz

   @robertK: Żeby je sprzedać trzeba opłacić CIT, 42% pensji kasjerski zabiera Wielki Brat, podatek gruntowy na którym stoi sklep, akcyza w prądzie który utrzymuje lodówki i pali światło.

   Myślę że spokojnie dochodzi do 50%.

  •  

   pokaż komentarz

   Zastanawia mnie jaka jest faktyczna stawka opodatkowania produktow w sklepie

   @robertK: Akcyza, "opłata paliwowa", VAT, ale także PIT, badania lekarskie, ZUS i uprawnienia kierowcy oraz opłaty za samochód i inne narzędzia.

   idea temu przyświecająca miała na celu zmianę myślenia urzędników
   @knoor: Typowy punkt widzenia segregatora, ale mnie nie oszukasz. Cała ta akcja miała na celu zmianę myślenia społeczeństwa, które z petentów czyli osób przychodzących do urzędu załatwić sprawę (przeważnie bezpłatnie bądź za szczątkową opłatą skarbową) stało się klientami urzędów tak samo jak się jest klientem firmy. Kasa za usługę czyli za zezwolenie, za rejestrację, skargę, itp... A ponieważ w wielu przypadkach segregatory mają monopol na swoje tzw. usługi (księgi wieczyste, sanepid, PIP, PIH, komunikacja, itd...) to i ceny są z kosmosu i wymagania jak nie przymierzając gwiazdy diskopolo.
   Każdy segregator powinien mieć tuczone do łba, i to od samego początku służby - pracujesz za pieniądze, które ktoś inny dla ciebie zarobił pracą własnych rąk. Jesteś na służbie i masz służyć pomocą. Nie podoba ci się taki sposób myślenia - zapraszam wyp#?$%%?ać z urzędu.

  •  

   pokaż komentarz

   @TwojStaryToKorniszon: bo do póki jeden z drugim nie będzie musiał wziąć do swojej rączki części pensji i sam iść zapłacić ZUS itd to się niegdy nie zainteresuje nawet co się dzieje z jego pensją, bo to "płaci pracodawca" nie on hehe ostatnio usłyszałam. To samo VAT, gdyby jak w USA podszedł do kasy i tam by mu dopiero podatek doliczyli to by się zesrał i oczy wywalił co to jest. Ignorancja jest błogosławieństwem.

 •  

  pokaż komentarz

  ważniejsze są przecież walki na naklejki, marsze równości, marsze dla rodzin, Dulkiewicze, Adamowicze, peło złodzieje, pis zdrajcy, homofobie, dyskryminacje kobiet... po co normalny zjadacz chleba miałby się jakimiś kosztami pracy przejmować? dawać k@rwa 500+ i zajebioza

  źródło: 4c9.png

 •  

  pokaż komentarz

  Przy okazji obłożenia przez aparat skarbowy - o waloryzacji 2 progu podatkowego też można zapomnieć, przynajmniej za czasów rządów Morawieckiego i pis. Niedługo osoba zarabiająca lekko powyżej średnią krajową będzie łapać się na 2 próg. To jest chore. Ale przynajmniej patologia ma na chlanie, elektorat jest, polska gospodarka w rozjebce, koryto jest więc jedziemy dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Widur: I rząd ogłosi sukces. "Średnia krajowa wynosi już 7000 zł brutto! Takiego dobrobytu jeszcze nie było!" A chleb i paliwo po 7zł, wynajęcie kawalerki 3000 ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Niedługo osoba zarabiająca lekko powyżej średnią krajową będzie łapać się na 2 próg. To jest chore.

   @Widur:

   srednia krajowa: ~5k pln
   zaarobki wymagane do przejscia do 2 progu (przy umowie o prace): ~8,8k pln

  •  

   pokaż komentarz

   @Widur: tak z ciekawości, bo widzę, że znasz się na rzeczy: na czym dokładnie polega rozsypka polskiej gospodarki?

  •  

   pokaż komentarz

   @MAGNIFIER: To może ja wyjaśnię za kolegę:

   Przyrównajmy gospodarkę kraju do pewnej rodziny Kowalskich - tak w uproszeni. Pan Kowalski korzysta na tym, że jego forma prosperuje, zamówienia spływają, dzięki jego staraniom pozbył się 80% kontrahentów oszustów co to od niego kasę wyłudzali na lewe faktury. Dochód Pana Kowalskiego zwiększył się o 15% r/r więc stoi on przed nie lada dylematem - spłacać obecne zadłużenie, inwestować i zwiększać innowacyjność swojej firmy poprzez zwiększenie budżetu działu R&D (co w dłuższej perspektywie polepszy jego konkurecyjność) czy może lepiej kupić nową kostkę brukową pod biuro, samochody służbowe dla dyrektorów czy rozdać zysk swoim pracownikom - ale tylko tym co mają dzieci? Trudny wybór, ale decyzja został podjęta...

   Mija kilka lat, prosperity się skończyło, oszczędności brak. Pozostali tylko ludzie, nauczeni do hojności swojego pracodawcy i boga gospodarki, którzy nie chcą się pogodzić ze słowem "oszczędność". Protestują, wychodzą na ulicę, bo przecież jak to jest możliwe, że przez ostatnich 10 lat były pieniądze, a teraz ich nie ma? "Panie Kowalski, weź pan kredyt, bo nasze dzieci >>głodują<<". Biedny Kowalski nie ma wyboru, musi się zadłużać, aby utrzymać stołek prezesa - ale w końcu spłata dopiero za 20 lat, więc co go to obchodzi.

   A wystarczyło tylko nie rozpasać ludzi, zamiast rozdawać (500+) wystarczyło nie zabierać (likwidacja PIT) a co za tym idzie zredukować kadry naliczająco/przeliczające (urzędników) o połowę.

   ---------------
   Jako Państwo mamy jeszcze rozpasane grupy społeczne, które aż ociekają przywilejami, kryzys w służbie zdrowia, brak innowacyjności co skazuje nas na import technologii, szkolnictwo podstawowe na dramatycznym poziomie nie uczące tego na czym polega życie w społeczeństwie, co to są podatki, jak działa pieniądz... Można taż jeszcze długooo

  •  

   pokaż komentarz

   @Nartenlener: mówisz o prawdopodobnym stanie przyszłym spowodowanym rozpasanym socjalem i przekupywaniem wyborców. Ja się pytam na czym dokładnie polega rozsypka (a dokładniej, jak to napisał komentujący, rozjebka) polskiej gospodarki obecnie - w latach prosperity.

  •  

   pokaż komentarz

   @MAGNIFIER: Brakiem innowacyjności, brakiem dużych firm, które liczą się na świecie nie tylko w produkcji surowców, brakiem szerokopojętej współpracy na linii Państwo - Uczelnie - Gospodarka

   Nasza gospodarka to kolos na glinianych nogach, bo głównie opieramy się na branżach subproduktów, a nie gotowych towarów. Wystarczy, ze kontrahenci zagraniczni zrezygnują z naszych usług i może być nieciekawie ze zbytem.