•  

  pokaż komentarz

  A to nie jest tak, że oprogramowanie w bankach ma swoje korzenie 20 lat temu i przetwarza te dane paczkami kilka razy na dzień a nie online na bieżąco ?

 •  

  pokaż komentarz

  A jeszcze chujki w weekendy przetrzymują.

 •  

  pokaż komentarz

  Proponuje poczekać na przelew w USA tydzień to dopiero mina zrzednie co niektórym.
  W Czechach przez długi czas płaciło się DODATKOWO za dostęp online bo to przecież ekskluzywna usługa dodatkowa (zawsze można iść do okienka c'nie?)
  No ale Polska na końcu świata... LOL

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang: nie lubie się powtarzać ani nie jest to fajne, ale Polska jest lata swietlne w tym temacie jesli chodzi np o UK, opowiem krótką historię, nigdy nie miałem konta w Polsce bo byłem dzieckiem jak wyjechałem z rodziną do UK, tutaj darmowe konto to podstawa, tak samo jak przelew w kilka minut dochodzący na konto, kiedy usłyszałem w polskiej tv ze jakas nowosc ze darmowe konto bankowe czy coś to chciało mi sie smiac i płakać jak bardzo jest to zacofane w polsce, na szczęscie kulturą polska przebija to zgniłe UK, w polsce praktycznie biją się o ciebie jak chcesz założyć konto, tutaj w UK wcale im łaski nie robisz, i nie jest to najłatwiejsze ;d

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang: Jak sobie popatrzysz na ogólnie opłaty związane z kontami oraz warunki kredytowe to i tak Polska jest daleko w tyle. W Polsce nie dość ze c#$$!we warunki kredytowe to opłaty za co sie da i powolne przelewy. Ty podałeś USA a ja podam UK gdzie jest znacznie szybciej i taniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang tylko po co czekać aż zachód nas dogoni? Polska nie może być w czymś pionierem?

  •  

   pokaż komentarz

   No ale Polska na końcu świata... LOL

   @mus_tang: Też nie rozumiem narzekania w tym znalezisku. Polska to światowy top jeżeli chodzi o bankowość, płatności zbliżeniowe przyjęły się w moment absolutnie wszędzie. Karty wielowalutowe to standard, kantor wbudowany w serwis internetowy, otwieranie dodatkowych kont w minutę jednym kliknięciem, BLIK który jest tak przyjazny i wygodny że będzie wdrażany w innych krajach. Dodatkowo mamy jeszcze największy serwis Allegro które wspiera sporo operatorów płatności, raty 0%, płatność odłożoną w czasie o 30d... Można w j$$#nej Żabce dostać kartę płatniczą od ręki.

   Żeby narzekać na system bankowy w Polsce to trzeba być naprawdę oderwanym od rzeczywistości albo najdalej "w świecie" to być w... Zakopanym.

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang: mialem dwa lata temu konto w unicredit czeskim, 299 CZK miesięcznie za utrzymanie konta jeżeli nie ma wpływu 16k CZK, dostęp online to polska lat 2000. WpłatA EUR na konto w oddziale potracali prowizję, na 1k EUR wyszło jakieś 20 EUR prowizji. Tam bezpłatne prowadzenie konta to luksus...

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang: to, że gdzieś jest gorzej jest dla Ciebie dobrym argumentem?

  •  

   pokaż komentarz

   tutaj darmowe konto to podstawa

   @Frygus96: więc młody jeszcze jesteś. 17-18 lat temu darmowe konto w kilku bankach też było standardem; a w UK były płatne. mBank ksiegował przychodzące przelewy jako jeden z szybszych banków a przelewy do kilku banków były natychmiastowe (chyba do Millennium). Polska była jednym z pierwszych krajów, w których wprowadzono powszechnie IBANy, w tym czasie i w UK i w Niemczech konta były opisane w standardzie kod BIC + zj$$!ny wewnętrzny numer rachunku bankowego. (na zasadzie przelew do Royal Bank of Scottland oddział w Motherwell, konto 1234). Niestety potem KIR (jak i ustawodawca) osiedli na laurach, świat nas prześcigął itd.
   W strefie euro a także w wielu innych krajach EFTA przelewy SEPA idą systemem SCT Inst - czyli przelew europejski w max 20 sekund; przy czym kraje członkowskie mogą regulować na potrzeby wewnętrzne krótszy czas; np. w Finlandii jest to 10 sekund. W Polsce ztcw żaden bank nie jest w systemie SCT Inst, czyli u nas jak w lesie.
   (a banki takie mają inne państwa spoza strefy euro)

  •  

   pokaż komentarz

   @FeyNiX: Może, ale nadal technologicznie jesteśmy lata przed większością europy i świata. Kredyty, ubezpieczenia, opłaty to w ogóle inna kwestia i nie zawsze ma dużo wspólnego z rozwojem i technologią, a przepisami i opłatami dla państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang: To że gdzieś jest gorzej to nie znaczy od razu że u nas nie może być lepiej niż jest teraz

  •  

   pokaż komentarz

   nie lubie się powtarzać ani nie jest to fajne, ale Polska jest lata swietlne w tym temacie jesli chodzi np o UK, opowiem krótką historię, nigdy nie miałem konta w Polsce bo byłem dzieckiem jak wyjechałem z rodziną do UK, tutaj darmowe konto to podstawa, tak samo jak przelew w kilka minut dochodzący na konto, kiedy usłyszałem w polskiej tv ze jakas nowosc ze darmowe konto bankowe czy coś to chciało mi sie smiac i płakać jak bardzo jest to zacofane w polsce, na szczęscie kulturą polska przebija to zgniłe UK, w polsce praktycznie biją się o ciebie jak chcesz założyć konto, tutaj w UK wcale im łaski nie robisz, i nie jest to najłatwiejsze ;d

   @Frygus96: gościu, Polska jest przynajmniej 10 lat przed UK i pewnie z 30 przed USA jeśli chodzi o poziom usług bankowych, nie wiem kiedy słyszałeś o jakiejś "nowości" w postaci darmowego konta bankowego, ale ja pamiętam że takowe to oferował mBank już grubo ponad 10 lat temu - a pewnie były jakieś inne wcześniej... Także nie wiem skąd takie info. W UK to jest taki system że jeszcze kilka lat temu potwierdzać przelewy musiałem dzwoniąc a jak nie daj Boże nic nie było na koncie i wjechała na nie jakaś płatność np. za Netflixa to robiło overdraft i nagle ten przelew 5 GBP kosztował nas 150 GBP i to rosło z każdym dniem. W Polsce taki przelew od razu zostanie odbity. Nie chce mi się nawet wywodzić na ten temat bo szkoda zdrowia, konto w UK mi założyli w dziesiątym banku, bo mam nazwisko na które ktoś nabrał długów - nazwisko w TOP 10 nazwisk polskich... Kilka lepszych banków mi oferowało (niezgodnie z prawem) założenie konta, ale płatnego - wtedy to żaden problem... Także w UK nawet darmowego konta nie założysz jak przypadkiem ktoś kto się tak samo nazywa się zadłużył - bo wiadomo, bank może stracić masę kasy oferując Ci DARMOWE konto. Już nie wspominam o czekach... Gimme a break, już nawet nie wspominam o tym jak gówniane są systemy webowe banków w UK w porównaniu z Polską, podział wydatków na kategorie czy eksport do .csv to tam nadal jest jakiś mokry sen. O zakładaniu konta się nie wypowiem, ale u nas wystarczy wysłać 1 zł i masz założone konto w banku, nawet nie musisz od kompa wstawać. W UK miałem wrażenie że to również nie było takie proste nawet dla Anglików.

   Już pomijam fakt jak wielu Polaków okradało system bankowy w UK (i pewnie nadal okrada) pantentem na czeki, toć to trzeci świat. Znalem ludzi co przez 20 lat to robili a potem i tak uciekli przed sprawiedliwością, masa Cyganów się tak dorobiła. Powodzenia w Polsce w dymaniu banku na hajs, może 3 dni byś się pocieszył wolnością (googluj cheque fraud).

  •  

   pokaż komentarz   @Silvestre_Cucumeris: Spotkałem się też w uk z problemami jeżeli ktoś kto się zadłużył mieszkał kiedyś pod adresem pod którym teraz mieszkasz

  •  

   pokaż komentarz

   Polska to światowy top jeżeli chodzi o bankowość

   @Morf: nie przesadzaj, to z Niemiec jest N26, a z UK Monzo. Banki które w Polsce nie mają sobie równych.

  •  

   pokaż komentarz

   W Polsce nie dość ze c@#$@we warunki kredytowe

   @FeyNiX: Warunki kredytowe zależą od tego ile pieniędzy jest w bankach, jeśli bank ma tyle pieniędzy że "giniją one w magazynie" to będą dawać tanie kredyty. Jeśli pieniędzy jest mało a chętnych na nie sporo to odsetki są większe.

  •  

   pokaż komentarz

   @mus_tang: miłe słowa mówisz. Warto leczyć polskie kompleksy

  • więcej komentarzy(4)

 •  

  pokaż komentarz

  dzisiejsza technologia jest na takim poziomie zę mozna to osiagnąć bez problemu. Bankom sie jednak nie spieszy bo wolą przetrzymać pieniądze. Przy wielkich kwotach to już konkretne pieniądze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: technologia może i jest ale każdy bank działa na swoim zamkniętym systemie. Dlatego potrzebny jest operator taki jak Krajowa Izba Rozliczeniowa lub komercyjny Blue Cash. Jak musisz zgrać ze sobą tak wiele różnych systemowo rozwiązań to nie będziesz tego robił za darmo a znowu gdyby banki przeszły na jeden system to nie byłoby konkurencji i rozwoju. No coś za coś. W tej chwili obsługuję rachunki w ING, PKO, Millennium i BGŻ Paribas. Każdy z tych banków oferuje zupełnie coś innego jeżeli chodzi o panel klienta w bankowości online. Z tego poziomu już widać jak bardzo się różnią.

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: W UK idzie od razu i nic nie kosztuje¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: Jakoś w zagranicznych bankach tego nie ma, kolejny raz wspomnę o UK gdzie przelewy bez żadnych prowizji przechodzą natychmiastowo. To jeszcze żaden bank nie ma prawa pobierać opłat za prowadzenie konta i wypłaty z bankomatów są darmowe (z wyjątkiem prywatnych urządzeń ale tych jest niewiele).

   W Polsce jak zwykle ciemnota. Najlepsze jest to że te same banki jakoś sobie dobrze radzą z adaptacją systemów za granicą a w Polsce gdzie naliczaja większe opłaty już jest problem. To jest celowa zagrywka by obracać czyimiś pieniędzmi.

  •  

   pokaż komentarz

   @R2D_Z_Chicago: @FeyNiX:

   u nas przez to że ta cześć gospodarki rozwinęła się później wszystko wygląda inaczej. Można narzekać ale mamy bankowość online, mamy płatności zbliżeniowe, mamy blika. Tak samo z internetem. Przez to ze startowaliśmy sporo później mamy w tej chwili dużo nowocześniejszą infrastrukturę. Większe prędkości, tańsze usługi, mniej ograniczeń. Każdy bank w ciągu maksymalnie trzech dekad musiał samodzielnie zbudować coś od zera. W UK chyba mieli trochę więcej czasu na ustandaryzowanie rynku i koszt tego rozłożony był w dłuższym czasie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: mozna to osiagnac przy pomocy crypto, dame banki tego uzywaja do przesylu kasy miedzy soba. Ale nie, po co, lepiej utrzymywac armie banksterow i dawac sie dymac

  •  

   pokaż komentarz

   W Polsce jak zwykle ciemnota. Najlepsze jest to że te same banki jakoś sobie dobrze radzą z adaptacją systemów za granicą a w Polsce gdzie naliczaja większe opłaty już jest problem. To jest celowa zagrywka by obracać czyimiś pieniędzmi.

   @FeyNiX: p%$@$?$enie, "bo u nas w uk".

   Polskie elektroniczne systemy bankowe oraz platnicze naleza do najbardziej innowacyjnych na swiecie. To ze bankom nie zalezy na natychmiastowym przetwarzaniu nie ma nic wspolnego z "ciemnota".

  •  

   pokaż komentarz

   W UK idzie od razu i nic nie kosztuje¯_(ツ)_/¯

   @R2D_Z_Chicago: czyli robiąc przelew z UK w polskim banku masz go od razu? Z kolei robiąc przelew z Polski już czekasz?

   Jakąś blokadę regionalną masz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: szczególnie w USA gdzie ciągle kroluja czeki a za przelew przychodzący pobierana jest opłata...

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna