•  

  pokaż komentarz

  Cóż, czyżby stawało się to normą? Cracker ukradł dane, hulaj dusza, tu okradziony jest winny i ponosi konsekwencje. Zgwałcone też będą karane więzieniem, za czerwoną bieliznę...

 •  

  pokaż komentarz

  Czy jest drugi tak zdegenerowany pod wzgledem naduzyc fiskalnych kraj jak Polsza? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Demoralizacja polegajaca na niszczeniu najważniejszej tkanki spolecznej jaka sa przedsiebiorcy polscy to w Polszy rzecz normalna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Heh, to słuchajcie co ja mam aktualnie za problem. Wystawiłem klientowi X fakturę w lutym, za serwis, itp. praca serwisu, części.... 14tys brutto. Gość fakturę zaksięgował jako koszty i po 2 tygodniach się utopił. Samobója strzelił. Miał pełno długów. Banki wzięły wszystko, itp. Firma windykacyjna nic nie zrobi, bo gość wszystko przepisał na Józka a z kobietą miał rozdzielność. Nie ma sposobu odzyskania ani grosza. Cóż, myślę sobie, zrobię korektę to chociaż odzyskam VAT i dochodowy. W żadnym wypadku. Musi być podpis pod korektą. Tłumacze że gość nie żyje, nic z tego nie będzie. Nie ma opcji. Postępowanie spadkowe będzie na pewno. Owszem będzie ale człowiek miał długi, ogromne długi. Wszędzie tylko nie w skarbówce jak się okazało. Niestety. Wszyscy muszą odrzucić spadek i dopiero wtedy mogę cokolwiek ugrać z korektą, ale muszę się liczyć z kontrolą. W sumie nie bardzo wiadomo czy się śmiać, czy płakać. Wiem że takie same jaja już za Tuska by były ale sam fakt okradania podatników przez biurwy jest coraz bardziej wyrafinowany. Zapomniałem napisać. Józek to słup.

 •  

  pokaż komentarz

  W moim przypadku klient niemiecki przestał wypłacać mi wynagrodzenie za realizowane usługi spedycyjne.

  Urząd Skarbowy - przykro nam, że zostałeś okradziony, ale są faktury, no to mamy przychód, trzeba zapłacić podatek ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  Prokurator - Ja nie widzę tu żadnego przestępstwa (pomimo przedłożonych sfałszowanych potwierdzeń przelewów od klienta, żeby wymusić dalszą współpracę), sprawa cywilna, sądź się sam - umorzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  Sprawa zgłoszona do Sądu Niemieckiego w Berlinie - poniesione koszty, ale jest efekt - nakaz zapłaty + egzekucja komornicza.

  W międzyczasie: Sąd w Polsce rozpatruje zażalenie na umorzenie prokuratora - Sąd stwierdza że prokurator nie zrobił nic i sam Sąd po ocenie materiału dowodowego jest w stanie stwierdzić ewidentne oszustwo prowadzące do niekorzystnego rozporządzenia majątkiem. Sprawa wraca do ponownego rozpatrzenia przez Prokuratora. Od oszustwa do orzeczenia Sądu mija rok ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  W tej chwili komornik dokonuje egzekucji długu + 40€ za każdą niezapłaconą fakturę i pojawia się kto? Urząd Skarbowy! Mamy przychód więc będzie podatek ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  •  

   pokaż komentarz

   @DominusArts: Znaczy, że drugi raz ci chcą podatek naliczyć? Nie pomyliłeś się gdzieś w rozliczeniu?

  •  

   pokaż komentarz

   @kuncol02: Może źle to ująłem, podatek chcą mi naliczyć od odsetek za zwłokę i rekompensaty. Sąd niemiecki zasądził na moją korzyść od klienta 40€ za każdą fakturę (w ramach rekompensaty), jaką mój klient zapłacił nieterminowo (w sensie komornik ściąga należność główną + koszty sądowe + odsetki + 40€ od każdej faktury). Księgowa mi już potwierdziła, że Urząd Skarbowy od odsetek i rekompensaty będzie domagał się zapłacenia podatku.

  •  

   pokaż komentarz

   @DominusArts: A w ten sposób to nie dziwne, bo u nas to skarbówka potrafi stwierdzić, że zabranie dzieci do domu dziecka to zysk, bo rodzice nie muszą na ich utrzymanie płacić. Była kilka lat temu taka sytuacja opisana
   Dodam, że moim zdaniem rekompensaty i odsetki za zwłokę zasądzone sądownie nie powinny być opodatkowane, tak samo jak kwota wolna od podatku powinna mieć wartość co najmniej kwoty minimum socjalnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @DominusArts: pop!$@$?@one. Zamiast pomóc, to jeszcze dop!$@$?@ą. Ale po nie swoje to pierwsi łapska wyciągają. Sk%!?ysyństwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @kuncol02: Bardziej pisząc o mojej sprawie chodziło mi o takie przesłanie, że do ściągania podatku są pierwsi w kolejce, ale jak jest problem i uczciwy przedsiębiorca prosi o pomoc w wyegzekwowaniu długu poprzez nacisk ze strony czy też Urzędu Skarbowego, czy też Prokuratury, to umywają ręce. I przedsiębiorca traci podwójnie, więc równowaga w świecie zostaje zachowana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @DominusArts: Skarbówka jest od ściągania podatków a nie pomagania przedsiębiorcom. Może jeszcze mieli by cię informować o tym, że masz błąd w rozliczeniu wcześniej niż dwa miesiące przed przedawnieniem? /s

   Prokuratura natomiast to jest tylko minimalnie lepsza od polskich sądów. Poziom skuteczności taki sam, a przynajmniej nie poniesiesz kosztów sądowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @DominusArts: z własnego doświadczenia wiem że niemcy to oszuści gorsi od naszych. Byli to prawdziwi niemcy czy jakieś Turkimajsce tam tylko firmę?

  •  

   pokaż komentarz

   @DominusArts: kolego jeśli naliczają co podatek od powiedzmy naddatku który ściągnie ci Niemiecki komornik to nic dziwnego. U nas w kraju skarbówka potrafi od wszystko oczekiwać podatku. A twoja sprawa pokazuje tylko jak gównianym krajem jest Polska, nie dość że nie pomogli w egzekucji należności to jeszcze podatek. Zaorać to i posadzić las.

  •  

   pokaż komentarz

   @kuncol02: Miałem sytuację w okolicach Maja, kiedy to Niemiecki Urząd Skarbowy dopytywał się za pośrednictwem mojego Urzędu czy jedna faktura została uwzględniona i opłacona, okazało się, że księgowa ją pominęła w rozliczeniu. Finalnie wszystko się wyjaśniło i US nie zrobił mi kontroli, ale jeśli z Niemiec potrafili podziałać, to w drugą stronę na logikę pewnie też jest to możliwe, ale wyszło jak wyszło, bo komu by się chciało, skoro już podatek zapłacony ( ͡° ͜ʖ ͡°).

   @k_suchy: Niestety tak jak przypuszczałeś - Turek. Prawdziwy Niemiec, który był jego klientem i który dowiedział się o całej sytuacji pewnie mu dalej zleca transporty. Mi życzył jedynie powodzenia w odzyskaniu należności ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @adrian43: W całości się zgadzam, lecz mimo wszystko to trochę boli, gdyż na pewno szybciej wszystko by poszło jakby między urzędowo coś podziałali, lub chociaż chcieli próbować, a nie umywali ręce bo podatek odprowadzony i czekali czy może przedsiębiorca się podniesie po stracie by z niego dalej zdzierać. Ja mimo wszystko musiałem przewoźnikom zapłacić i pomimo trudnej sytuacji w jakiej się znalazłem US i tak dowalił swoje.

 •  

  pokaż komentarz

  Cicho tam robaki

  źródło: i1.kwejk.pl

Dodany przez:

avatar Bednar dołączył
627 wykopali 10 zakopali 9.2 tys. wyświetleń