Wiarygodność AMA została potwierdzona
-------

Wykopowiczki i Wykopowicze,
serdecznie dziękuję, że wspólnie spędziliśmy ten wieczór. Mimo problemów technicznych i trudów kampanii, starałem się odpowiedzieć na jak najwięcej Waszych pytań.
Tymczasem muszę kończyć już dzień, aby jutro wrócić do kolejnych spotkań z wyborcami.
Do zobaczenia w niedzielę!

https://www.wykop.pl/link/5594199/#comment-79385477

 •  

  pokaż komentarz

  @Andrzej-Duda "– Jeżeli okazałoby się, że są osoby, które nie mogą być zaszczepione (…), a w związku z tym każdy kto byłby nosicielem koronawirusa dlatego, że nie chce się zaszczepić byłby dla nich zagrożeniem, to ja bym rozważał czy nie wprowadzić tych szczepień jako obowiązkowych – powiedział." Jednak jest to pewna zmiana od czasu tamtego Q&A.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomo_BiF:

   Jestem zdecydowanym przeciwnikiem zwrotu mienia bezspadkowego.

   Nie ma dzisiaj w polskim systemie prawnym możliwości, aby obowiązywała w Polsce ustawa państwa obcego. Nasze Państwo nie jest związane jakimkolwiek obcym aktem prawnym. Wszyscy są równi wobec prawa, żadne rozwiazanie prawne nie może premiować jakiejś grupy ze względów etnicznych.

   Wszystko, co nie ma spadkobierców, przechodzi na własność Skarbu Państwa - taka zasada obwiązuje wszędzie na świecie. Dopóki ja jestem Prezydentem - ta zasada w Polsce się nie zmieni.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy posprząta Pan wszystkie swoje plakaty wyborcze po wyborach? Po każdych zostaje straszny bałagan

 •  

  pokaż komentarz

  @Andrzej-Duda w swoich spotach wyborczych mówi pan o bezpieczeństwa państwa itp.. tylko jak ma nasze państwo być bezpieczne kiedy na socjal idzie więcej niż na obronność tego kraju?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pavelow: Wydatki na obronność naszego kraju wzrastają stale - to my wprowadziliśmy ustawową zasadę, że mają wzrosnąć do 2,5 % PKB do 2024 roku. Dziś jesteśmy bezpieczni dlatego, że nie tylko my jesteśmy w NATO, ale także NATO jest u nas - zwłaszcza armia amerykańska. To zresztą przyciąga poważnych amerykańskich inwestorów jak chociażby Microsoft i Google. Trudno nie widzieć tu związku. Ale wzmacnianie naszego potencjału jest ważne, dlatego stworzyliśmy WOT i zwiększyliśmy liczebność polskiej armii o 30 000 żołnierzy. Kupujemy też najnowocześniejsze, sprawdzone w warunkach bojowych uzbrojenie.

 •  

  pokaż komentarz

  @Andrzej-Duda Czy rzeczywiście obiecał Pan światłowody do każdego domu? Ponieważ stary program światłowodów dla wsi i małych miast jest bardzo dyskryminujący, widziałem jak specjalnie kopali je dla rolników, którzy i tak się nie podłączyli - bo po co, a w małych miejscowościach ok 10-15 tys. osoby które na prawdę by to doceniły, muszą sobie radzić same. Jestem programistą i bardzo mnie to denerwuje, ale nic nie mogę z tym zrobić, żadna firma nie chce się podjąć tego, bo to mało opłacalne dla nich.