Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko171
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko zostało zakopane
Znalezisko zostało zakopane. Głosowanie na treść nie jest już możliwe.

219

Związkowcy proponują 80 tys. zł średniego wynagrodzenia miesięcznie dla...

Związkowcy proponują 80 tys. zł średniego wynagrodzenia miesięcznie dla...

Strona związkowa proponuje, aby średnie wynagrodzenie kontrolera lotów w Warszawie wynosiło ok. 80 tys. zł miesięcznie; osoby te obecnie zarabiają średnio ok. 33 tys. zł miesięcznie - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, strona...

D.....y
D.....y
konto usunięte
z
polsatnews.pl
dodany: 25.04.2022, 08:54:14
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    polityka
  • 381
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Na wieży Okęcia rządził nieformalny układ
Bolxx454
z businessinsider.com.pl
  • 23
paski wynagrodzeń z trochę innymi kwotami
wedrowycz
z ozzsrl.org
  • 4

Komentarze (381)

najlepsze

stefan_pmp
stefan_pmp
25.04.2022, 08:55:50
  • 123
80 tys. zł średniego wynagrodzenia miesięcznie (..) powiedział rzecznik rządu Piotr Müller


czyli kłamstwo jak wszystko co z rządowych ust wychodzi
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

stefan_pmp
stefan_pmp
25.04.2022, 09:12:32
  • 134
powiedział rzecznik rządu


@Rebbe_Kcewasch_Hajs:
  • Odpowiedz
h225m
h225m
h225m
25.04.2022, 16:06:34
  • 36
@Rebbe_Kcewasch_Hajs: zapytaj dworczyka, bo on twierdzi co innego
  • Odpowiedz
zapomnialemhaslo
zapomnialemhaslo
zapomnialemhaslo
25.04.2022, 09:47:42
  • 95
Dworczyk dzisiaj mowil, ze chca podwyzke 30%. Muller mowi, ze ponad 100% - kto tu klamie?:)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MCz89
MCz89
25.04.2022, 16:01:51
  • 116
Obaj kłamią.
  • Odpowiedz
n.....i
n.....i
konto usunięte 25.04.2022, 16:01:53
  • 78
@zapomnialemhaslo: Pewnie obaj kłamią. Zapomnieli ustalić zeznania. Ten gowniany rząd myśli, ze każdy problem da się rozwiązać głupawym PR-em.
  • Odpowiedz
Bolxx454
Bolxx454
25.04.2022, 14:58:29
  • 63
W wieży kontroli lotów na Lotnisku Chopina przez długie lata utrzymywał się nieformalny układ osób, które ustawiały grafiki w taki sposób, aby zarobić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie - dowiedział się Business Insider Polska. - Najlepsi wyciągali ponad milion złotych w rok - mówi nasz informator. https://businessinsider.com.pl/firmy/uklad-z-wiezy-lotniska-chopina-zarobki-kontrolerow-ruchu-lotniczego/8lkdljg
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gorzki99
gorzki99
gorzki99
25.04.2022, 15:17:24
  • 130
W wieży kontroli lotów na Lotnisku Chopina przez długie lata utrzymywał się nieformalny układ osób, które ustawiały grafiki w taki sposób, aby zarobić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie - dowiedział się Business Insider Polska. - Najlepsi wyciągali ponad milion złotych w rok - mówi nasz informator. https://businessinsider.com.pl/firmy/uklad-z-wiezy-lotniska-chopina-zarobki-kontrolerow-ruchu-lotniczego/8lkdljg


@Bolxx454: No dobra. Wszystko spoko. Wlazenie w dupe kierownictwu zeby "zapisali na sobote, niedziele czy swieto" gdzie zawsze byly lmity to widzialem w poprzedniej
  • Odpowiedz
gorzki99
gorzki99
gorzki99
25.04.2022, 16:21:06
  • 12
i naprawdę myślisz, że to było tak za wazelinę? Chłopie na jakim ty świecie żyjesz. Ten kraj w każdym sektorze, gdzie wymagana jest wiedza specjalistyczna jest PRZEŻARTY układem korupcyjnym lub feudalnym, a potem zdziwienie, że młodzi po studiach emigrują.


@ZlyCzarodziejRumburak: I naprawde zrozumiales o czym ja pisalem?

Moze jasniej bo Ci umknelo miedzy
  • Odpowiedz
L.....t
L.....t
konto usunięte 25.04.2022, 16:55:38
  • 42
Nikt się nie domaga pensji 80k nie dajcie się zaszczuć PiSowskiej propagandzie.

Jedyne czego domagają się kontrolerzy to pensja na poziomie Europejskim (ponieważ PAŻP zarabia w Euro i pobiera takie same opłaty jak zagraniczne kraje) oraz przywrócenia standardów bezpieczeństwa.
L.....t - Nikt się nie domaga pensji 80k nie dajcie się zaszczuć PiSowskiej propagand...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

L.....t
L.....t
konto usunięte 25.04.2022, 17:52:07
  • 24
@alteron: a NFZ przyjmuje składki w PLN czy w EUR według zachodnich stawek?
  • Odpowiedz
tezeten
tezeten
tezeten
25.04.2022, 18:22:30
  • 7
@LuxEtClamabunt: ot moze kazdemu wyrownamy do poziomu europejskiego?
  • Odpowiedz
WarolKajtyla
WarolKajtyla
25.04.2022, 16:12:29
  • 35
Nie wiem co rząd chce wynegocjować robiąc nagonkę w ten sposób
Przecież kontrolerzy nie są nawet na strajku tylko się po prostu pozwalniali xD
To nie są biedni ludzie mogą się przekwalifikować do innej branży lub innego kraju
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rafal-heros
rafal-heros
rafal-heros
25.04.2022, 15:54:28
  • 24
Kiedyś podobna byla akcja w USA. Zwolnili wszystkich i zastapili ich wojskowymi.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Massad
Massad
Massad
25.04.2022, 17:19:44
  • 33
Kiedyś podobna byla akcja w USA. Zwolnili wszystkich i zastapili ich wojskowymi.


@rafal-heros: w Polsce problem polega na tym, że ich zwolnili (i okres wypowiedzenia kończy się z końcem kwietnia).
Tylko ktoś zapomniał sprawdzić czy są wojskowi aby zastąpić.
  • Odpowiedz
Massad
Massad
Massad
25.04.2022, 17:28:48
  • 24
pracownikami federalnymi którym nie przysługuje możliwość strajku


@Kanapkazchlebem420: w Polsce kontrolerom lotu też nie przysługuje prawo strajku. Oni nie strajkują. Onie po prostu przyjęli wypowiedzenia.
  • Odpowiedz
BMcM_2
BMcM_2
25.04.2022, 16:55:08
  • 23

Komentarz usunięty przez moderatora

Tsumugi
Tsumugi
25.04.2022, 17:46:43
  • 4
@BMcM_2: Kontroler lotów jest częścią łańcucha bezpieczeństwa, który pozwala bezpiecznie wzbić się w powietrze i wylądować zgodnie z umiejętnościami pilota. Nie jest jedynym ogniwem, ale jest też bardzo ważnym ogniwem.

Katastrofy w których zginęli ludzie przez błąd ludzki (czy to pilota, czy to kontrolera) są najczęściej efektem decyzji podjętych na podstawie niepełnych lub źle zrozumianych danych - rzadko to jest coś, co się dzieje przez ułamek sekundy - często jest
  • Odpowiedz
t.....e
t.....e
konto usunięte 25.04.2022, 19:54:24
  • 2
@BMcM_2: Bo wiedza większości komentujących bierze się z filmów.

Dodatkowo zawód kontrolera dorobił się swoistej legendy - gdzie na początku, przy niskiej cyfryzacji, informatyzacji i automatyzacji - był faktycznie stresujący, wymagający.

Ale teraz? To wymierający zawód - szczególnie ze testuje się z powodzeniem systemy automatycznej kontroli ruchu
  • Odpowiedz
peposlaw
peposlaw
25.04.2022, 11:58:45
  • 18
TVPis Lite powtarza rządowe kłamstwa.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

precz_z_komunia
precz_z_komunia
25.04.2022, 17:38:58
  • 2
@peposlaw: A wykop je powiela dalej. Od tego narodu głupsze są już tylko kacapy.
  • Odpowiedz
Ishimura
Ishimura
25.04.2022, 16:56:01
  • 11
no ciekawe, bo tutaj jest sporo mniej, wiec ktoś kłamie
https://ozzsrl.org/wp-content/uploads/2021/02/ozzsrl_sprostowanie_20.02.2021.pdf
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

A.....o
A.....o
konto usunięte 25.04.2022, 17:27:59
  • 1
@Ishimura:

Nie ustalili jednej wersji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
red-thunder
red-thunder
25.04.2022, 17:28:33
  • 1
@Ishimura: nie wiem jak sytuacja wygląda realnie teraz ... ale cyferki z tego sprostowania to przelewy głównie z 2020 roku.
  • Odpowiedz
kodyak
kodyak
25.04.2022, 18:46:24
  • 10
oj oj oj. Wyglada ja napuszczenie opinii publicznej. No moze by mnie to dziwilo gdyby to nie bylo juz pierdyliardowa akcja tego nierzadu
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
3276
Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
3164
Dziś mija 54 rocznica podjęcia decyzji o budowie elektrowni atomowej
Dziś mija 54 rocznica podjęcia decyzji o budowie elektrowni atomowej
3115
Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek
Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek
2799
Paradoks na rynku czekolady. Jest dużo droższa, choć kakao potaniało o 60 proc.
Paradoks na rynku czekolady. Jest dużo droższa, choć kakao potaniało o 60 proc.
2466
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #4konserwy
  • #heheszki
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking