Święta hipokryzja. Matka Teresa z Kalkuty, zamiast walczyć z biedą, tylko...

Święta hipokryzja. Matka Teresa z Kalkuty, zamiast walczyć z biedą, tylko...

[...] tylko 5 proc. procent pieniędzy, która zebrała, poszło na opiekę nad potrzebującymi. Cała reszta została przeznaczona na budowę domów dla sióstr misjonarek albo przejęta przez Watykan. Matka Teresa dysponowała majątkiem wynoszącym ponad 100 milionów dolarów.

 •  

  pokaż komentarz

  Najdalej od założeń własnej wiary są zwykle hierarchowie kościoła.

 •  

  pokaż komentarz

  Miała sporo za uszami, chorym kazała się modlić a sama jeździła po specjalistach.

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-chlopas: Może wiedziała że to gówno daje, więc wolała jeździć po zagranicznych klinikach na leczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-chlopas:

   Była też przeciwna stosowaniu leków przeciwbólowych w hospicjach, bo cierpienie przybliżało do Boga.
   W hospicjach, podkreślam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sea-Wolf Słyszałem że prawo w Indiach zabraniało stosowania czy kupowania takich leków ze względu na jakieś ustawy antynarkotykowe. Potwierdzenia na to że specjalnie nie dawała przeciwbólowych nie znalazłem

  •  

   pokaż komentarz

   Była też przeciwna stosowaniu leków przeciwbólowych w hospicjach, bo cierpienie przybliżało do Boga.

   @Sea-Wolf: Nie była przeciwna, tylko tego typu leków ówcześnie w Indiach nie dało się dostać. To nie jest jakiś ibuprom xD

  •  

   pokaż komentarz

   @kilemile: czyli milionowe zbiorki na leki przeciwbolowe to scam? czemu hospicja prowadzone przez inne organizacje i szpitale mialy dostep do przeciwboli a swieta teresa nie?

   I was disturbed to learn that the formulary includes no strong analgesics. Along with the neglect of diagnosis, the lack of good analgesia marks Mother Theresa's [sic] approach as clearly separate from the hospice movement. I know which I prefer.

   nie mieli pojecia co robia (w najlepszym przypadku) albo celowo nie podawali (co bez watpienia klasyfikuje sie jako tortury) lekow przeciwbolowych. za tym pierwszym przemawia chocby 'leczenie' malarii antybiotykami i paracetamolem. za drugim wielokrotne slowa o czczeniu bolu ¯\_(ツ)_/¯

   Fox witnessed one patient with high fever being treated with paracetamol and tetracycline, an antibiotic, only to be later diagnosed with malaria by a visiting doctor, who prescribed chloroquine. Fox specifically held Teresa responsible for these conditions in the Home, writing, Mother Teresa "prefers providence to planning".

   I think the world is being much helped by the suffering of the poor people.

   dwa pierwsze cytaty od lekarza, jednego z czlonkow zalogi The Lancet - chyba najbardziej powazanego i najstarszego naukowego czasopisma medycznego na swiecie. ostatni oczywiscie swieta. ponizej swietne podsumowanie dzialan swietej:

   caring for the sick by glorifying their suffering instead of relieving it

  •  

   pokaż komentarz

   @KaenKania: Nie chodziło tylko o niestosowanie środków przeciwbólowych, ale o nieprzestrzeganie nawet najbardziej podstawowych zasad higieny i aseptyki. Chorzy byli brudni, leżeli w fatalnych warunkach sanitarnych, robiły im się odleżyny, bo siostry nie były zainteresowane tym, żeby interesować się stanem pacjentów i co jakiś czas przekręcać ich na drugi bok i w ten sposób uniknąć tworzenia się odleżyn. Ani żeby utrzymywać ich w czystości i higienie.
   A Teresa środki finansowe, które dostawała, wolała wysyłać do Watykanu oraz na swoje prywatne konta i potrzeby zamiast na podniesienie standardu opieki w hospicjach. Ją interesowało przede wszystkim wzmacnianie instytucji Kościoła.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie była przeciwna, tylko tego typu leków ówcześnie w Indiach nie dało się dostać. To nie jest jakiś ibuprom xD

   @kilemile: @Sea-Wolf:
   no właśnie z tego co czytałem w internecie to osobiście jeździła po hospicjach i przypalała pacjentów kubańskim cygarem które przysyłał jej Fidel xD

 •  

  pokaż komentarz

  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: blasty.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Zuldzin: lewactwo to ma dopiero poczucie humoru i logike menela z monopolowego.

  •  

   pokaż komentarz

   lewactwo to ma dopiero poczucie humoru i logike menela z monopolowego.

   @publiczny2010: A czy widzisz to "lewactwo" teraz w tym pokoju? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Zuldzin: pokoju? zapytał bym czy z głową w porżadku, ale jesteś lewakiem więc szkoda pytać.

  •  
   MacGyver87

   +91

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: a pierdzielisz jak potłuczony, ja jestem prawakiem jakich mało i mnie takie memy śmieszą. Tutaj jeszcze jeden dla Ciebie

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: oaza-memow.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @MacGyver87: uderz w sracz, a gówno się odezwie. A ja jestem papieżem.

  •  
   MacGyver87

   +24

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: widzę wielkie oburzenie z Twojej strony, wnioskuję że jesteś katolikiem (ja zresztą też) ale czy Wam, wrzącym katolikom nie powinno zależeć na wyplewieniu takich wrzodów na organizmie jakim jest kościół?

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Myślę dość podobnie jak @MacGyver87, w mojej ocenie kościół odwrócił się od Boga, a wiarę żywi się w... Boga, a nie w kościół.

  •  

   pokaż komentarz

   @MacGyver87: kościół ma wiele za uszami i sam księży nie szanuje, ale tylko tych którzy na to zasłużyli, a nie wszystkich bo w mediach pierd... "ksiundz pedofil" , czy teraz o matce Teresie, wali mnie to, czy jest świata, czy nie,
   Natomiast żenujące jest to pieprzenie na jej temat i ten kretyńskie dziecinne argumenty na poziomie turbo ułoma intelektualnego. Jak można nie widzieć absurdu tej argumentacji, jak niskie trzeba mieć IQ, żeby łykać te bzdury.

   wrzód to są ludzie co pierd@ bez namysłu herezje i kocopoły, które wyczytały na demotywatorach, jakim trzeba być cymbałem, żeby swoją wiedze i poglądy o świecie opierać na demotach i portalach typu kwejk itp.

  •  
   MacGyver87

   0

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: wyżej powinno być wierzącym katolikom, sorki, autokorekta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zuldzin: wszedłem tu tylko po to i nie zawiodłem się

  •  
   MacGyver87

   +9

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: no tak, zapomniałem że jesteś wszechwiedzący ( ͡° ͜ʖ ͡°) i wiesz że przeglądam demoty i kwejka. Dla Twojej wiedzy tylko wykop, jeb z dzidy i sadol ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiedzę na te tematy czerpię z książek, które zaakceptował kościół i tych które np. dostałem w prezencie od księdza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @nirvikalpasamadhi: KOŚCIÓŁ TO NIE JEST JEDNA OSOBA, to nie sa księża, to my wszyscy jeśli uważasz,ze jest źle to to zmień, a nie ubierać każdego katolika w tego złego,

  •  

   pokaż komentarz

   @Zuldzin kiedy mowa o kościele zaczyna się ostrzał lewicy:

   źródło: ei_1664202145889.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Jak sam widzisz, piszę o kościele z małej litery. Pisane wielką literą Kościół oznacza wiernych Boga. Małą literą oznacza instytucję kościoła, czyli budynki, administrację i duchowieństwo zarządzające tymi obiektami, ale też księży odprawiających msze. Myślę, że tę zasadniczą różnicę powinieneś znać z katechizmu, jest to podstawowa wiedza o twojej wierze. Uważam, że kościół, a nie Kościół odwrócił się od Boga. Głoszenie herezji w imię Boga jest grzechem niewybaczalnym. Myślę tak dlatego, że w katolicyźmie już od dłuższego czasu zapomniano o prawdziwym nauczaniu jak osiągnąć jedność z Bogiem. Moim zdaniem przez destrukcyjne działanie kościoła, Kościół oddala się od Boga. To przez to, że kościół odwrócił się od Boga i nie głosi już Jego słowa. Nie głosi LOGOS, nie uczy najwyższej formy modlitwy jaką jest Kontemplacja Ducha Świętego. Jej nauczanie jest ograniczone tylko do wysokich hierarchów, ale żaden z nich nie modli się w ten sposób. Nie wiem na jakim poziome zgłębienia wiary jesteś, dlatego mogę najwyżej życzyć ci nieustannego zgłębiania jej nadal. Podstawą jest wiedza o tym, w co wierzysz. Bez tej wiedzy wiara jest pusta i na pokaz.

  •  

   pokaż komentarz

   @minus273: Za oszczał po lewiźnie zawsze plus. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: @minus273: widzę, że nie lubicie zasłużonej krytyki Kościoła. Czy jesteście jednymi z tych, którzy zamiatają pedofilię w Kościele pod dywan? Odpowiedzcie poważnie - czy przyznajecie, że Kościół Katolicki ma problem z pedofilią w swojej organizacji?

   Obrońcy pedofilów w takiej sytuacji by próbowali zmienić temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @srogie_ciasteczko

   Obrońcy pedofilów w takiej sytuacji by próbowali zmienić temat.

   Myślę, że sytuacja za naszą wschodnią granicą jest na tyle poważna, że skupianie się teraz na tak prozaicznych sprawach...( ͡º ͜ʖ͡º)
   A tak na poważnie kościół nie tylko ma problem z pedofilią, ale z całym szeregiem spraw od dogmatów które przeczą Biblii poprzez sposób finansowania który zupełnie wypacza i zniekształca obraz instytucji która niby jest przedłużeniem spuścizny Jezusa z Nazaretu i jego apostoła Piotra.
   A pedofilia to najohydniejsze z obrzydlistw i występków przeciwko tym którzy szukają schronienia i opoki, a znajdują kreatury które nie zasługują na życie. Bardzo ciekawą opinie usłyszałem lub przeczytałem, lecz nie pamiętam gdzie, że pedofile i wykolejeńcy w kościele pojawili się po 2 wojnie światowej i byli to agenci związku sowieckiego którzy mieli podkopać zaufanie wiernych do KK.

   A reakcja jaka widziałeś w tym wątku jest bardzo prosta. Osoby spod tagu neuropa skrzętnie wyszukują i publikują, następnie podbijają ilość plusów w ich znaleziskach (główna z płomieniem bardzo często) dotyczących pedofili kościelnej, ale jeśli pojawi się temat pedofili wśród osób LGBT, nadprezentacji pedofili wśród homoseksualistów czy wykorzystywaniu dzieci do promocji zboczeń jest masowo zakopywane. Uważam że brak obiektywizmu jest rakiem czy to w tematach związanych z sytuacją na Ukrainie czy polityce, a już szczególnie w tematach około LGBT.

  •  

   pokaż komentarz

   @srogie_ciasteczko: skończ z tymi pedofilami bo to śmieszne takie tematy rajcują tylko ubogich intelektualnie, kościół zamiata pedofilie? w jaki sposób, to jest śmieszne i niedorzeczne powielenie bzdur wyssanych z palca, jeśli ksiądz, piekarz, murarz czy akrobata ma postawione zarzuty przez prokuratora to idzie siedzieć, a jak nie ma to próbuje żyć normalnie i musi zmienić miejsce niemieszkania, bo dla debili jak ... zawsze będzie pedofilem, chcoiaż by był najświętszym na świecie. To nie kościół osądza, czy ktoś jest winny tylko sąd i prokuratura, policja zbiera dowody, wielu księży siedzi w pierdlu, ale ci co byli faktycznie winni, a nie ci którym małolata chciała zrobić koło dupy, albo zrobić go na kasę, tak samo jak przedstawiciele, każdego innego zawodu. Jedynie ci którzy się migają od tego to są ludzi wpływowi i też mogą być w kazdym zawodzie również i w kościele.

   Deprawacja to nie domena księży tylko ludzi nie ma znaczenia jaki zawód wykonujesz. Ale pustki usrały sobie jakąś filozofie, że kościołek ukrywa pedofilie.

   Czy szef jakikolwiek innej firmy zwalania pracowników dlatego, bo prokuratura postawił im zżuty o pedofilie? Nie, bo to nie ich sprawa. Czy oznacza to,że kogoś kryją? nie, bo nie oni się tym zajmują.

  •  

   pokaż komentarz

   @nirvikalpasamadhi: ja wierze w Boga bez instytucji kościoła, sam kościół potrzebny mi by zgłębiać wiarę i po to bo lubię tez pójść do kościoła się pomodlić, ale po mszy, czasami przyjąć sakramenty, a nie po to bym ich bezmyślnie słuchał, coraz częściej wolę w niedziele posłuchać słowo boże od Szustaka na YT niż iść do samego kościoła z tego powodu iż faktycznie księża robią to bez powołania. Natomiast irtuje mnie ta nagonka na kościół czy teraz te herezje o Matce Teresie, pomijam aspekt sakralny, to była dobra kobieta, która bezinteresownie pomagała innym, a teraz grono przygłupów twierdzi, że mogła to robić lepiej, to niech może pokażą jak się to robi lepiej, bo ona przynajmniej coś robiła tak jak umiała najlepiej.

   Podobnie jest teraz z instrukcjami lewicowymi srają na kościół, ale żadne nie wybuduje łaźni, przytułków dla bezdomnych, domów samotnych matek czy podobnych instytucji pro społecznych, które niby są w ich założeniach, tymczasem tylko krytykuj i niszczą, a sami nic nie robią.
   Moim zdaniem kościół powinien zainwestować w marketing, odstawić na ławeczkę grubych leniwych opasłych księży i Biskupów i oświecać ułomów co tak naprawdę robią, bo robią i to duzo, ale bez rozgłosu medialnego, dlatego teraz jest taki odbiór kościoła.

  •  

   pokaż komentarz

   Podobnie jest teraz z instrukcjami lewicowymi srają na kościół, ale żadne nie wybuduje łaźni, przytułków dla bezdomnych, domów samotnych matek czy podobnych instytucji pro społecznych, które niby są w ich założeniach, tymczasem tylko krytykuj i niszczą, a sami nic nie robią.

   @publiczny2010: jesteś naiwny jak dziecko. Kościół najpierw zbierał kupę kasy i złota, a potem część oddawał na potrzebujących, próbując ich jednocześnie ewangelizować, co jest dla nich zyskiem. Poczytaj o początkach chrześcijaństwa po śmierci Jezusa. Wiesz jak wyglądały? Nie zgadniesz! Pierwsi przywódcy Kościoła potrzebowali dużo pieniędzy od swoich wiernych! A później im CZĘŚĆ oddawali, tacy byli dobrzy i łaskawi. Kościół od prawie 2 tysięcy lat wykorzystuje ludzi, a potem oddaje im część pieniędzy, żeby wychodzić na dobrych. ONI TEGO ZYSKU NIE WYPRACOWUJĄ, ONI ZBIERAJĄ DANINY. Dzięki manipulowaniu ludźmi głupimi, potrzebującymi, w desperacji. Księżom zabronili się żenić, żeby przejmować ich majątki.

   Daj innej organizacji tyle pieniędzy, to łatwizną będzie oddanie 90% na biednych i dalsze życie jak królowie. Tyle że Kościół nawet tyle nie oddaje, bo kumuluje niesamowite bogactwa i ziemie, często wchodząc w ich osiadanie w sposób niemoralny. A taka z ich organizacja charytatywna, że ich finanse są TAJNE. To mówi wszystko o ich szczerości i dobroci. Ale naiwne barany będą ich chwaliły.

   I nie mówię o tych ludziach na samym dole, którzy naprawdę chcą pomagać i to za darmo, tylko o organizacji, która wszystkich wykorzystuje.

  •  

   pokaż komentarz

   jeśli ksiądz, piekarz, murarz czy akrobata ma postawione zarzuty przez prokuratora to idzie siedzieć, a jak nie ma to próbuje żyć normalnie i musi zmienić miejsce niemieszkania,

   @publiczny2010: jesteś świetnym targetem Kościoła, idealnie pasujesz do naiwniaków, którzy łykają ich kłamstwa.

   Albo wczoraj się urodziłeś i nie wiesz kompletnie o co chodzi w sprawie pedofilii w Kościele - ale wtedy po co się w ogóle wypowiadasz? Doedukuj się. Albo celowo kłamiesz. Kościół i ich wierni prowadzili nagonki na ofiary, prokuratury na polecenie Ziobry nie interesowały się stawianiem zarzutów. To samo co tu p@$$$%%isz mówiono w sprawie księży, których potem PRAWOMOCNIE SKAZYWANO. Takie same przestępstwa popełniali księża w innych krajach i przynajmniej w Stanach doprowadziło to do bankructwa wiele mniejszych Kościołów. Takie same przestępstwa popełniają też kapłani innych religii, bo wszędzie jest ten sam schemat - religia to władza i pozwala wykorzystać ludzi, w tym dzieci.

   Jesteś naprawdę głupi, kraju myślisz, że problem pedofilii w Kościele jest przesadzony.

  •  

   pokaż komentarz

   @srogie_ciasteczko: ile ty masz lat 10 zę piszesz takie durnoty? a problemy z pedofilią to ty masz raczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: jesteś degeneratem bez żadnej moralności. Tyle można o tobie napisać. Ważniejszy tłusty ksiądz niż zgwałcone dziecko.

  •  

   pokaż komentarz

   @srogie_ciasteczko: zgwałcona to jest przez media twoja ciasna głowa. Nie napisałem, żeby nie karać księży, tylko, że media celowo rozdmuchują te sprawy związane z kościołem sprawiając wrażenie ogromnej skali, żeby taki ciasnogłowy jak ty, miał anty katolicką postawę. Pedofilia w kościołach nie jest większa, ani mniejsza niż w innych zawodach.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli nie żyła zgodnie z przykazaniami i nauczaniem Jezusa z Nowego Testamentu? Zaskakujące!

  Mk 10,21-22
  "Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną! Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości."

  Może też spochmurniała jak to przeczytała? ( ͡º ͜ʖ͡º)

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna