Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko176
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

453

Skrzypce Stradivariusa zrabowane przez nazistów z Warszawy odnalezione?

Skrzypce Stradivariusa zrabowane przez nazistów z Warszawy odnalezione?

300-letnie skrzypce Stradivariusa warte 10 mln dolarów skrzypce zostały zrabowane przez nazistów w 1944 r. z muzeum w Warszawie. Przed II wojną światową instrument należał do polskiego przemysłowca Henryka Grohmana, który przed śmiercią przekazał go do muzeum.

burzka
burzka
z
rfi.fr
dodany: 26.04.2026, 12:46:48
  • #
    stradivarius
  • #
    skrzypce
  • #
    nazisci
  • #
    polska
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Warto posłuchać jak nas widzą Niemcy
mikolaj-von-ventzlowski
z youtu.be
  • -3

Komentarze (54)

najlepsze

trach
trach
26.04.2026, 12:54:06 via Wykop
  • 201
Skrzypce zrabowane przez Niemców. Niemców największych złodziei Europy którzy okradli pół kontynentu i do dziś korzystają ze swojego złodziejstwa.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

baltic-vodka
baltic-vodka
baltic-vodka
26.04.2026, 16:34:56 via Wykop
  • 40
Niemców największych złodziei Europy


@trach: do Anglików to im jednak trochę brakuje
  • Odpowiedz
Karol12341234
Karol12341234
Karol12341234
27.04.2026, 06:26:11 via Wykop
  • 48
@baltic-vodka: Angole rabowali poza Europą, Niemcy ograbili głównie Europejczyków.
  • Odpowiedz
Adihal
Adihal
Adihal
26.04.2026, 20:31:12 via Android
  • 79
informacja nieprawdziwa, niemcow
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wykopyrek
wykopyrek
27.04.2026, 06:31:41 via Wykop
  • 19
dlaczego tak bardzo upieracie się na wybielanie Austriaków Włochów i całej reszty bandy?


@jamajskikanion: To byli niemcy, w niemieckich mundurach, trzeciej rzeszy niemieckiej, pod dowództwem niemieckich oficerów.
Nigdy nie było takiego kraju jak „naziland”, który miałby obywateli „nazistów”.
  • Odpowiedz
toczyski
toczyski
toczyski
27.04.2026, 08:09:22 via Wykop
  • 0
posiadać wiedzę, gdzie leżą te legendarne krainy, z których pochodzą naziści, faszyści, sowieci itp...


@Adihal: I teraz dylemat zakop czy wykop (zresztą po obu stronach granicy) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mieszalniapasz
mieszalniapasz
27.04.2026, 06:34:41 via Wykop
  • 24
Żeby tylko posiadać wiedzę, gdzie leżą te legendarne krainy, z których pochodzą naziści, faszyści, sowieci itp...
mieszalniapasz - Żeby tylko posiadać wiedzę, gdzie leżą te legendarne krainy, z który...

źródło: colombo

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zbiegok
zbiegok
zbiegok
27.04.2026, 14:40:05 via Wykop
  • 2
@sq2fog: A ten facet rozpętał II WŚ. Jest nawet o tym film.
zbiegok - @sq2fog: A ten facet rozpętał II WŚ. Jest nawet o tym film.

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
sq2fog
sq2fog
27.04.2026, 18:37:11 via Wykop
  • 0
@zbiegok: ......i krzyczał palncer.... :P
  • Odpowiedz
pawloka1
pawloka1
pawloka1
26.04.2026, 15:32:14 via Wykop
  • 18
Żeby nie okazało się tak jak z rzekomym fortepianem Paderewskiego za czasów PiS

https://www.salon24.pl/newsroom/1401487,fortepian-paderewskiego-czy-grubsza-sciema-tragikomiczna-afera-z-czasow-pis
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Jare_K
Jare_K
27.04.2026, 06:24:01 via Wykop
  • 14
Artykuł to dno z powiązaniami niemieckich mediów. W całym artykule wspomina się o nazistach, którzy tego dokonali, nie o Niemcach. Żeby chociaż napisali "German nazi" to by miało trochę przyzwoitości! A tak, równie dobrze niedoedukowani mogą pomyśleć o nazistach z Francji, Holandii czy Hiszpanii...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ogau
Ogau
Ogau
27.04.2026, 07:15:41 via Wykop
  • 4
@Jare_K: pomijanie Niemców to i tak najmniejszy problem tego artykułu. Przecież tam nie ma niczego wartościowego. Są skrzypce, może to są TE skrzypce, a może to nie są TE skrzypce, ale inne skrzypce, ale jakiś typ wierzy, że to TE, ale inny typ wierzy, że to nie te. Koniec.

Wygląda jak jakieś g---o wygenerowane przez AI
  • Odpowiedz
oOobywatel
oOobywatel
oOobywatel
27.04.2026, 08:02:09 via Wykop
  • 2
@Jare_K: albo Polski
oOobywatel - @Jare_K: albo Polski

źródło: Screenshot 2026-03-05 at 14-47-16 Skandal po słowach Nowackiej. Podczas konferencji powiedziała o polskich nazistach - YouTube

Pobierz
  • Odpowiedz
Kampinos
Kampinos
27.04.2026, 06:05:06 via Wykop
  • 12
Zrabowane przez nazistów z Warszawy? Raczej zrabowane z Warszawy przez nazistów.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kampinos
Kampinos
27.04.2026, 06:51:57 via Wykop
  • 0
@kraven2024: w tytule jest napisane nazistów.
  • Odpowiedz
kraven2024
kraven2024
27.04.2026, 06:54:27 via Wykop
  • 1
@Kampinos: tytuł kłamie. To byli najbardziej niemieccy niemcy.
  • Odpowiedz
Jailer
Jailer
27.04.2026, 06:49:15 via Wykop
  • 9
@burzka naziści z Warszawy?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

6xo0009ac7iwdb2
6xo0009ac7iwdb2
6xo0009ac7iwdb2
27.04.2026, 05:49:39 via Wykop
  • 7

Komentarz usunięty przez moderatora

jednorazowka
jednorazowka
27.04.2026, 08:20:34 via Wykop
  • 5
Flaga Niemiec z czasów drugiej wojny światowej:
jednorazowka - Flaga Niemiec z czasów drugiej wojny światowej:

źródło: 250px-Flag_of_Nazi_Germany

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Aleale2
Aleale2
Aleale2
27.04.2026, 08:18:49 via Wykop
  • 4
nazistów?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa
Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa
4537
32-letni ortopeda zarobił 3 mln zł brutto w rok
32-letni ortopeda zarobił 3 mln zł brutto w rok
3643
Lekarze na zamkniętej grupie sprzeciwiają się ujawnieniu zarobków po PESEL
2975
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
2886
Większość lekarzy nie chce zakazu łączenia pracy w sektorze publicznym i prywatn
Większość lekarzy nie chce zakazu łączenia pracy w sektorze publicznym i prywatn
2593
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #skrzypce
  • #przemyt
  • #inditex
  • #mirkoanonim

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking