"Czasami ludziom zdarza się potknąć o prawdę, ale większość prostuje się i idzie dalej, jakby nic się nie stało"

 •  

  #rozowepaski #zwiazki #mirabelkopomusz

  Co przynieść na obiad zapoznawczy z ojcem niebieskiego.
  Będę gościem.
  Jakieś ciasto?

  Alkohol odpada.

 •  

  #mecz #mundial #francja
  Macron do piłkarzy: Musicie świecić przykładem. Oni odpowiadają: Wszystko zniszczymy
  http://www.rmf24.pl/raporty/raport-mundial-2018/fakty/news-macron-do-pilkarzy-musicie-swiecic-przykladem-oni-odpowiadaj,nId,2607089

  Tłumy francuskich kibiców mają powitać drużynę piłkarskich mistrzostw świata późnym popołudniem w Paryżu. Trójkolorowi mają przejechać autokarem przez Pola Elizejskie, a następnie udać się na spotkanie z prezydentem Emmanuelem Macronem w Pałacu Elizejskim. Polemikę wywołało jednak nagranie wideo prezydenta w szatni francuskiej drużyny.

  Nagranie udostępnili sami francuscy piłkarze. Widać tam Macrona, który tłumaczy zawodnikom, że muszą teraz świecić przykładem, bo staną się idolami francuskiej młodzieży, na co mistrzowie świata reagują na te słowa skandując: "Wszystko zniszczymy".

  Część obserwatorów sugeruje, że to karygodne zachowanie ze strony piłkarzy, którzy zdobyli mistrzowski tytuł. Inni twierdzą, że to raczej zwykła bezmyślność po męczącym meczu, w czasie którego musieli oni wykazać wolę walki i później nie zdali sobie sprawy z tego, jak ich zachowanie może zostać odebrane.

  Wcześniej Francuzi wtargnęli na pomeczową konferencję prasową, na której oblali szampanem swojego trenera Didiera Deschampsa.
  #wtfcontent #4konserwy #neuropa

  Tymczasem we Francji... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  pokaż całość

  źródło: youtu.be

 •  

  Takie kobiety są najlepsze, najbardziej wyjątkowe. Właśnie dla takich kobiet mam konto na #tinder( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: tinder2.png

 •  

  #mecz

  Bez wątpienia wygrał lepszy. Najlepszy finał ever. Gratulacje dla Francji (i @NadiaFrance). Pokłony dla Chorwacji za waleczność i podziękowania za emocje. Szacunek dla sędziego za mądre i odważne decyzje.

  pokaż spoiler Dziękujemy pan Putin za super #mundial ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  https://www.wykop.pl/link/4415837

  Stany Zjednoczone oskarżyły Koreę Północną o złamanie nałożonych na ten kraj sankcji ONZ

  Natychmiast należy wstrzymać sprzedaż i jakikolwiek transfer ropy do Korei Północnej” – apeluje do ONZ Waszyngton, nie podając jednak, które kraje nielegalnie dostarczały ropę.
  #geopolityka #koreapolnocna #wtfcontent
  pokaż całość

 •  

  #mirkoreklama #sport
  Dlaczego w jednen dzień rzuciłem oglądanie #mecz #reprezentacja i stałem się fanem #lekkoatletyka

  TL,DR: foto

  Lekkoatletyczny Puchar Świata odbywa się po raz pierwszy w zmienionej formule. Osiem najlepszych ekip narodowych z klasyfikacji punktowej zeszłorocznych mistrzostw świata zostało zaproszonych do rywalizacji w Londynie.Oprócz biało-czerwonych startują lekkoatleci z Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec, Francji, Jamajki, Chin i RPA. Ale tylko Polska wyznaczyła do startu niemal same największe gwiazdy.

  Po pierwszym dniu zawodów w Londynie Polska zajmuje trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej

  Polacy triumfowali w czterech konkurencjach. Pełną pulę punktów zdobyli Anita Włodarczyk, Sofia Ennaoui, Karol Hoffmann oraz Michał Haratyk

  Adam Kszczot był drugi w biegu na 800 metrów, a Justyna Święty-Ersetic trzecia w biegu na 400 m. Zbyt wielu punktów dla polskiej kadry nie zdobyli Ewa Swoboda (piąta w biegu na 100 m), Piotr Małachowski (szósty w rzucie dyskiem) czy Sylwester Bednarek, który był szósty w skoku wzwyż.

  W niedzielę drugi i zarazem ostatni dzień rywalizacji.
  http://www.sport.pl/lekkoatletyka/7,64989,23674262,lekkoatletyka-puchar-swiata-polska-trzecia-po-pierwszym-dniu.html

  #ladnapani
  pokaż całość

  •  

   @CzaryMarek: a ile ludzi oglądało 20 lat temu skoki narciarskie?

   Ze stwierdzeniem, że sukcesy i popularność Adama Małysza wpłynęły na zainteresowanie skokami narciarskimi w Polsce zgodziło się niemalże 97% ankietowanych mężczyzn i prawie 94% kobiet. Dla ponad 54% ankietowanych mężczyzn i niemal 44% ankietowanych kobiet powodem zainteresowania skokami narciarskimi są właśnie sukcesy Polaka. Przy wyłączeniu z tej grupy osób, które nie interesują się skokami, liczba ta wzrasta kolejno do ponad 68% w przypadku mężczyzn i ponad 56% w przypadku kobiet (por. ryc. 18). Potwierdzają to pytania o opinie lub fakty dotyczące skoków lub samej osoby Adama Małysza. Znakomita większość ankietowanych odpowiedziała poprawnie na pytana o ilość zwycięstw skoczka w konkursach Pucharu Świata czy o jego aktualnie zajęcie. Prezentowane wcześniej sondaże również potwierdzają powyższą hipotezę. Od czasów „małyszomanii” skoki narciarskie są zdecydowanie najpopularniejszym sportem zimowym oraz jednym z najbardziej popularnych dyscyplin w ogóle. Konkursy z najważniejszych zawodów w skokach biły rekordy oglądalności, a osoba Adama Małysza przewodzi pod względem popularności wśród polskich sportowców. pokaż całość

  •  

   @offway:
   Dziękuję. Zebrałem na razie wszystkie uczestniczki aktualnej imprezy, a wszelkie takie uzupełnienia czynią te nitkę... będę do niej wracał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • więcej komentarzy (34)

 •  

  Wytłumaczy ktoś skąd się biorą tak duże wahania cen skupu danych owoców? Np. malina w 2015 r. była po 8 zł, teraz jest po 1,50. Nie jestem rolnikiem, ale mnie to zaciekawiło

  #rolnictwo #ekonomia #gospodarka

  źródło: agrofakt.pl

  +: Viridae
 •  

  Ja nic nie sugeruję, ale pierwszy raz widzę na #wykop, żeby ktoś w ciągu dwóch dni wypluł tyle znalezisk anty-homoseksualnych (nie chciało mi się włazić w linki, więc nie wiem czy są homofobiczne). Pomijam n razy tyle na mirko. Chyba ktoś tutaj powinien się zastanowić nad swoimi frustracjami. Polecam - być może niepokojącą dla coponiektórych - lekturę opracowań naukowych.
  https://www.livescience.com/19563-homophobia-hidden-homosexuals.html
  https://www.nytimes.com/2012/04/29/opinion/sunday/homophobic-maybe-youre-gay.html
  https://www.jstor.org/stable/3528773?seq=1#page_scan_tab_contents
  #frustracje #homoseksualizm #lgbt #kryptogeje #psychologia #homofobia #ukrytypierog #seksuologia
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: bandicam 2018-07-14 01-37-54-062.jpg

 •  

  "Oburzacie się, że chcemy znieść własność prywatną. Ale w waszym dzisiejszym społeczeństwie własność prywatna jest zniesiona dla dziewięciu dziesiątych jego członków. Istnieje ona właśnie dzięki temu, że nie istnieje dla dziewięciu dziesiątych"
  Karol Marks, Manifest Komunistyczny.
  #komunizm #socjalizm #anarchizm #socdem #ciekawostki #historia #ciekawostkihistoryczne #antykapitalizm #ekonomia #gospodarka pokaż całość

 •  

  Skoro zwierzęta postrzegają świat w podobny sposób co ludzie, mają sny, pamięć i też mają uczucia w pewnym stopniu to znak że posiadają jakąś samoświadomość (nie muszą jej definiować).
  Zwłaszcza że układ nerwowy działa w podobny sposób i skladają się też z podobnego DNA co my.
  Tak więc gdyby podłączyć mózg kota do komputera to bez problemu za pomocą symulacji dodatkowych połączeń neuronowych mógłby stać się nawet mądrzejszy od większości ludzi, dzięki czemu jego instynkty zeszłyby bardziej na bok.
  Taka akcja wywołałaby niemały skandal, dzięki któremu wiele organizycji religijnych by się rozsypało z kościołem katolickim na pierwszym ogniu.
  Ludzkość by stanęła przed nie małym problem moralnymi (w sumie dobrze tak by było bandzie mistyków) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #filozofia #sztucznainteligencja #transhumanizm #takaprawda #religia #zwierzeta #nauka #nihilizm #przemyslenia
  pokaż całość

  GIF

  źródło: i.kym-cdn.com (391KB)

 •  

  Gdzie jest możwliwość wędkowania w okolicy Zwierzyńca, Zamościa, Szczebrzeszyna bez opłaconego zezwolenia a najlepiej to i bez karty wędkarskiej?
  Bede w okolicy ze znajomymi, mam karte weskarska ale oni nie. Najlepiej jak byly jakis prywatny staw. A w zwierzyńcu na tym kościelnym stawie mozna wedkowac za jednodniowa oplata?
  #roztocze #wedkarstwo #zamosc #zwierzyniec #szczebrzeszyn @szczebrzeszyn @zamojski pokaż całość

  •  

   @badtek:
   xD

   W sumie nic mnie nie zdziwiło. Beka że ja Ci to muszę tłumaczyć, bo ja wędkowalem w sumie może 10h w życiu (no ale "na rybach" troche czasu straciłem #pdk)

   Kilka protipow:
   - PZW to państwo w państwie jak LP. Resztę się domysl
   - środowisko wędkarskie to snoby. Taka wiedza jak terminy połowów, sezony, wymiary...itp. to jak katechzim
   - z związku z powyższym nie ma żadnych taryf ulgowych przy kontrolach. Oni tylko takich szukają, bo nie mają komu wlepiac... bez nich zostają tylko ich znajomi i cwane janesze, które od zawsze grają z nimi w kotka i myszkę (ale to inna bajka)
   - nigdy nie idź na konfrontację przy kontrolach. Lepiej się z nimi zakumplowac. To takie skrzyżowanie gliniarz z sokistami.

   (zbiornik w okolicach Krakowa)
   Im mniej zbiorników w okolicy tym bardziej pojebane zderzenia z systemem. W sumie ja ci opisuje realia Warmii, Mazur i Podlasia. U Was może być jeszcze gorzej... wiesz jak jest, gdy urzędy/urzędnicy muszą udowadniać że są potrzebni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   pokaż całość

   +: badtek
  •  

   @badtek: ja tam nie wiem. Dlatego pytam. Nigdy nie miałem:) Wystarczy że mój stary to fanatyk wędkarstwa, brat, masa znajomych, rodziny... w ogóle nie kojarzę na szybko żadnych niefananatykow. Szczególnie jak się wszyscy kumple pożenili to był zastrzyk zasobów ludzkich w sekcie. Beke mam z wędkarstwa, ale jak widzę że duża ekipa się wybiera, to zawsze płyne na supporta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  #publicystyka

  Schröder o Krymie: „Zapomnijcie, jest rosyjski na zawsze"
  Były kanclerz Niemiec Gerhard Schröder, człowiek doświadczony, posiadający autorytet i dobrze zorientowany w rosyjskiej tematyce, powiedział to, o czym nie chcą mówić inni europejscy politycy.


  - Przewiduję, że nie będzie ani jednego rosyjskiego prezydenta, który odda Krym — odpowiedział Schröder na dość prowokacyjne pytanie dziennikarza „Stern", „co będzie po Putinie".

  Zresztą, byłoby dziwne, gdyby dobrze zorientowany w sprawach Rosji niemiecki polityk odpowiedział inaczej. Można wierzyć lub nie w to, co mówią rosyjscy politycy, w tym aktualny prezydent tego kraju. Ale nie można kwestionować lub zaprzeczać faktom. Na przykład, istnieje podstawowy dokument określający rozwój postukraińskiego Krymu — federalny program docelowy „Rozwój społeczno-gospodarczy Krymu i Sewastopola do 2020 roku".

  Na jego realizację przeznaczono ponad 708 miliardów rubli, w tym ponad 688 miliardów bezpośrednio z budżetu federalnego. Jednocześnie należy zauważyć, że same łączne inwestycje z budżetu Rosji na Krymie i w Sewastopolu przekraczają cały program kredytowy Międzynarodowego Funduszu Walutowego dla Ukrainy.

  Po przyłączeniu Krymu w kwestii transportowej półwysep wypełnił testament „pisarza-szestidziesiatnika" Wasilija Aksionowa i stał się „wyspą". Zaczął też tak funkcjonować. W wyniku ukraińskiej blokady transportowej obecnie dobudowywany jest most kerczeński i częściowo zrekonstruowane lotnisko w Symferopolu rozpoczęło budowę nowego kompleksu dworca z terminalami i budynkami służbowymi o powierzchni ponad 78 tys. m.kw.

  Został on obliczony na obsługiwanie 7 mln pasażerów rocznie z możliwością rozszerzenia do 10 mln. Już teraz lotnisko w Symferopolu zajmuje piąte miejsce wśród portów lotniczych w Rosji pod względem liczby obsługiwanych pasażerów (5,2 mln pasażerów w 2016 roku).

  Oczywiste jest, że Krym nie żyje wyłącznie transportem oraz budową i modernizacją infrastruktury. Tylko w 2017 roku dotacje do upraw winorośli wyniosły 235 mln rubli. Władze mają w planach (a plany rosyjski władz w ostatnich latach, pomimo pewnych opóźnień, są realizowane) założenie winnic na Krymie na powierzchni 60 tys. ha, podwajając rosyjski wskaźnik. Ogólnie na rozwój rolnictwa na Krymie do 2017 roku przeznaczono 25 mld rubli.

  Jeszcze bardziej agresywna jest „aneksja" krymskiego przemysłu. Wiele zakładów zbrojeniowych już włączono do systemu rosyjskich zamówień sektora obronnego, co umożliwi ich modernizację. Nawiasem mówiąc, poziom życia na Ukrainie po wydarzeniach na Majdanie zmniejszył się znacznie. A poziom życia mieszkańców Krymu znacznie się poprawił, nawet w porównaniu do błogosławionych dla ukraińskiej gospodarki rządów Janukowycza.

  W wielu aspektach doszło do tego dzięki podniesieniu wynagrodzeń urzędników i emerytur, które stopniowo sprowadzano do poziomu federalnego. Jednak to nie wszystko. Krym w tej chwili jest niemal wzorcowy w sensie włączenia się w gospodarkę kontynentalnej części Rosji. Nawet w przypadku niemieckiej gospodarki po obaleniu muru berlińskiego odbywało się to bardziej boleśnie. I wiele dysproporcji między wschodem a zachodem jest dość boleśnie odczuwalne do tej pory.

  A Krym i Sewastopol faktycznie nigdy nie stały się „znowu rosyjskimi ziemiami". Po prostu nigdy nimi nie przestawały być. Obecnie jest to trudny, ale płodny rosyjski region, ze swoją specyfiką. Ale istotny, funkcjonujący wewnątrz Federacji Rosyjskiej. W tym względzie słowa Gerharda Schrödera nie są deklaracją, a stwierdzeniem faktu.
  #rosja #ukraina #krym #donbaswar #ruskapropaganda
  pokaż całość

  źródło: 6292958.jpg

  •  

   @BlackHawk144:

   W ramach równowagi to powinna powstać niepodległa Republika Bałtycka/Bałtika w miejsce Obwodu Kaliningradzkiego.
   Chyba tylko właśnie to uważam za bzdurę. Reszta ok.

   Sama koncepcja wydaje się mieć sens, ale wykonanie... To wymagałoby nastawienia przeciw Rosji mieszkańców ObwoduKal. Wydaje mi się to zbyt mało prawdopodobne

  •  

   @Aryo:

   Jeśli wziąć pod uwagę aktualne nastroje oraz interes Ukrainy to federalizacja byłaby potencjalnym samobójstwem.
   Samobójstwem najbardziej patologicznego quasi-panstwa w Europie. 2 zamachy stanu w - 10 lat, najwyższa korupcja, najwyzsza(?) przestępczość. 2 narody, które coraz bardziej skaczą sobie do gardeł. Nie rozumiem Cię. Nie widzisz żadnych analogii z przyczynami rozpadu innych takich tworów stworzonych palcem na mapie (mało było w historii?) Jakiego rozmiaru tragedia humanitarna sprawi, że zmienisz zdanie? pokaż całość

  • więcej komentarzy (15)

 •  

  Kanasta + wino gruszkowe + arbuzik (。◕‿‿◕。)#grybezpradu #karty

 •  

  Tymczasem w dziale PR pewnej belgijskiej firmy z branzy RTV
  #mecz #pdk #humor

  źródło: i.ytimg.com

 •  

  #ciekawostki #rolnictwo #myslistwo #ekologia

  100 lub 200 zł za znalezionego padłego dzika, a nawet 650 zł za odstrzeloną samicę

  Opłata za znalezionego martwego dzika będzie wprowadzona na terenie całego kraju – 200 zł brutto zainkasują zgłaszający znalezienie na obszarach ochronnych, objętych ograniczeniami i zagrożenia, a 100 zł poza nimi. Po pół roku obowiązywania będą zmiany w tegorocznym „Programie zwalczania ASF”.

  Założono zwiększenie liczby dzików w ramach odstrzału sanitarnego i planów łowieckich i liczby wykonanych testów PCR.

  Powiatowy lekarz weterynarii będzie mógł wprowadzić nakaz odłowu dzików tam, gdzie nie prowadzi się polowania i odstrzału sanitarnego.
  #dobrazmiana #pdk
  pokaż całość

  źródło: dzik-2.jpg

 •  

  Czy uważasz, że pary homo powinny mieć prawo do wychowywania dzieci?

  #ankieta #pytanie #lgbt #homoseksualizm #4konserwy #neuropa #bekazlewactwa #bekazprawakow

  ........

  • 77 głosów (39.29%)
   Nie
  • 12 głosów (6.12%)
   Tak, ale tylko z domów dziecka itp. sieroty
  • 95 głosów (48.47%)
   Tak (własne też - surogatki)
  • 12 głosów (6.12%)
   Nie mam zdania
 •  

  #ciekawostki #iran #izrael #palestyna

  Szef irańskiego departamentu obrony cywilnej Gholamreza Jalali powiedział, że zmiany klimatyczne w Iranie spowodowane są obcą ingerencją. Generał oskarżył o kradzież chmur Izrael. Czy Iran ma ku temu naukowe podstawy, a może podobna retoryka oscyluje w kręgu fantastyki?
  Jak i dlaczego Izrael „kradnie” irańskie chmury?

  Fragmenty:

  Komentarz Władimira Semenowa, zastępcy dyrektora Instytutu Fizyki Atmosfery im. A. M. Obuchowa Rosyjskiej Akademii Nauk i kierownika laboratorium klimatologii Instytutu Geografii RAN.
  — W teorii jest to możliwe, ale z dużym zastrzeżeniem. Faktycznie do rozpędzenia chmur burzowych i obłoków należy użyć samolotów z działkami załadowanymi specjalnym odczynnikiem. W Rosji stosujemy tę metodę, gdy przygotowujemy się do parad i pokazów akrobatycznych, głównie podczas obchodów 9 maja i Dnia Rosji. Na zwykłe masy chmur wpływa się przy pomocy specjalnych, ekologicznych, nieszkodliwych dla środowiska odczynników, które powodują, że na ziemię spada deszcz lub śnieg, zanim pojawią się chmury nad określonym obszarem. Stosuje się następujące odczynniki: granulki suchego lodu, kryształy parowania ciekłego azotu, jodki srebra. Nie stwarzają one zagrożenia dla środowiska. W związku z tym proces rozpędzania chmur odbywa się w odległości 50-100 km od miejsca, gdzie potrzebna jest dobra pogoda. Dlatego niewłaściwe jest mówienie o tym, że Izrael faktycznie był w stanie na całym terytorium Iranu wpłynąć na klimat, działając z odległości ponad 1000 km. Takie coś przeprowadza się tylko na skalę lokalną. Ważne jest też to, że użycie wymaganego sprzętu (samolotów i działek z odczynnikiem) nie mogło pozostać niezauważone w przestrzeni powietrznej Iranu, a nawet innych sąsiednich państw. Głównie dlatego wywołuje to wątpliwości – wyjaśnił ekspert.


  Jednak izraelski politolog Simon Tsipis, ekspert ds. bezpieczeństwa i Bliskiego Wschodu z Instytutu Badań nad Bezpieczeństwem Narodowym (The Institute for National Security Studies, INSS) w Tel Awiwie powiedział w rozmowie ze Sputnikiem, że dopuszcza możliwość, iż w warunkach wojny hybrydowej z Iranem Izrael może stosować specjalne urządzenia lub „broń klimatyczną” do wpływania na sytuację w Iranie od wewnątrz i obalenia aktualnych władz.
  pokaż całość

  źródło: 8309044.jpg

 •  

  #publicystyka
  Tajemnica amnestii. Po co Rosji zbiegli oligarchowie

  Rosyjski prezydent podpisał w tym tygodniu pakiet ustaw przewidujących przedłużenie amnestii dla kapitałów do 28 lutego 2019 roku włącznie. Odnośne dokumenty zostały wcześniej przyjęte przez Dumę Państwową i zatwierdzone przez Radę Federacji.

  Zmiany w obowiązującym ustawodawstwie uruchamiają drugą fazę amnestii dla kapitałów na kolejny rok — od początku marca 2018 roku do końca lutego 2019 roku.

  Wobec tych, którzy złożą deklaracje w czasie trwania nowej fazy, zostaną utrzymane te same gwarancje, co w fazie pierwszej. Podkreślają to przedstawiciele władz różnych szczebli — począwszy od prezydenta, a kończąc na deputowanych.

  Nota bene, także wobec tych, którzy skorzystali już z amnestii dla kapitałów w czasie pierwszego etapu w latach 2015-2016, ale nie wykorzystali ich możliwości do końca. I oczywiście takie same gwarancje przewidziane są wobec „specjalnych" uczestników drugiego etapu.
  Liczba tych uczestników w obecnej sytuacji międzynarodowej może się dość solidnie zwiększyć. Bo sławetne „proroctwo" Putina na temat męczarni, jakie przechodzić będą właściciele kapitałów, biegając po zagranicznych sądach w celu ich rozmrożenia, zaczyna się spełniać.

  Na drugim etapie amnestii dla kapitałów „osoby fizyczne dostają możliwość wskazania w deklaracji nie tylko rachunków w bankach otwartych przed 1 stycznia 2018 poza granicami Rosji, ale też rachunków zamkniętych na moment składania deklaracji pod warunkiem, że takie rachunki były otwarte przed 1 stycznia 2018 roku". Przedłużony jest także termin tak zwanej bezpodatkowej likwidacji zagranicznych firm kontrolowanych przez rosyjskich rezydentów, którzy chcą skorzystać z amnestii.

  Dość naiwne jest myślenie, że jest to ważne tylko dlatego, że rosyjska gospodarka potrzebuje pieniędzy. Pieniądze Rosja ma. Jeśli Rosja miałaby nóż na gardle, to prościej byłoby jej wziąć pieniądze ulokowane w papierach wartościowych amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

  Chodzi nie o pieniądze lecz o ludzi. Bo amnestia to, jak z definicji wynika, to akt wybaczenia. A wybaczanie pieniądzom nie ma sensu. One są instrumentem, ale nie celem i nie podmiotem. Amnestiowanie narzędzi jest śmieszne: to tak jakby wybaczać łopacie. O ileż ważniejszy jest człowiek, który trzyma w rękach tę łopatę (lub miliardy).
  Szef państwa zwracał się bynajmniej nie do kapitałów, kiedy mówił: „To wyjście naprzeciw rosyjskiemu biznesowi otworzy nowe możliwości dla tych, którzy chcą uczciwie, cywilizowanie, na biało pracować w Rosji, tworzyć tu przedsiębiorstwa i nowe miejsce pracy".

  To znaczy prezydent, który w swoim czasie przejął stery państwa, gdy to znajdowało się w pełnym rozkładzie, zajmuje się tym, czym zwykle, to znaczy przezwycięża „rozłam w społeczeństwie".

  Historycznie tak się już złożyło, że jest nas (Rosjan — red.) katastrofalnie za mało jak na taki gigantyczny kraj. I państwo poprzez kolejny humanitarny akt zaprasza do współpracy i powrotu „do domu" tych, którzy chcą i mogą wrócić.

  I nieprzypadkowo te osoby — te, które zgodzą się na dobrowolną deklarację aktywów i rachunków w bankach — otrzymują gwarancję, że taka deklaracja objęta będzie „tajemnicą podatkową".
  To wcale nie „ anulowanie grzechów", bo nie chodzi tutaj o pieniądze pochodzące z przestępstwa. Tym nie mniej to rzeczywiście carska propozycja.

  A ci, którzy jej nie przyjmą, zostaną sam na sam z tym zewnętrznym „cywilizowanym światem", który już pokazuje im szeroki uśmiech z trzydziestoma dwoma kłami.

  Nota bene „deoffshoryzacja kapitałów" to nie tylko wewnątrzrosyjski trend. I rozkułaczanie słabych przez silnych (wystarczy poobserwować pogrom w sektorze bankowym, jakiemu poddają dziś USA maleńką wierną Łotwę) tylko nabiera obrotów.

  Wszyscy ludzie są dorośli, niech sami decydują.

  #rosja #ekonomia #gospodarka
  pokaż całość

  źródło: 7276573.jpg

 •  

  #publicystyka

  Latem 2012 roku w 41 numerze prestiżowego czasopisma socjologicznego Social Science Research ukazał się raport Marka Regnerusa (2012a) zatytułowany "How different are the adult children of parents who have same-sex relationships? Findings from the New Family Structures Study." Artykuł wywołał lawinę komentarzy, jest najczęściej pobieranym tekstem z dziedziny nauk społecznych na platformie ScienceDirect. Badania przeprowadzone przez Regnerusa, socjologa, profesora Uniwersytetu w Austin, choć były skoncentrowane tylko na charakterystyce dorosłych dzieci wychowywanych przez pary homoseksualne, automatycznie dotykały "gorącego" społecznie tematu jakim jest kwestia homoseksualizmu i statusu homoseksualistów we współczesnym świecie. Co spowodowało tak wielkie kontrowersje w związku z publikacją Regnerusa? Otóż, uzyskane przez amerykańskiego autora wyniki okazały się sprzeczne z dotychczasowymi ustaleniami dotyczącym homoseksualnego rodzicielstwa, wyrażanymi przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne. Niejednokrotnie otrzymywano sprzeczne wyniki w danej dziedzinie, albo pierwsze doniesienia nie zostały potwierdzone w kolejnych badaniach. Niemniej, zanegowanie stanowiska dokonanego przez zawodową korporację amerykańskich psychologów musiało odbić się szerokich echem, tym bardziej, że w tym samym numerze Social Science Research ukazało się także opracowanie Lorena Marksa (2012), w którym autor poddał dogłębnej krytyce wspomniany raport APA w kontekście metodologii przywoływanych tam prac badawczych. Wystąpienia Regnerusa i Marksa zakwestionowały dotychczasowy porządek sprowadzający się do twierdzenia jakoby pomiędzy dziećmi wzrastającymi w normalnych nienaruszonych biologicznie rodzinach a dziećmi wychowywanymi przez pary homoseksualne "nie było różnic".
  http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=710

  W niniejszym artykule zostaną naświetlone okoliczności powstania raportu, szczególnie na tle wcześniejszych publikacji obejmujących tą dziedzinę, konsekwencje jego opublikowania i kulisy licznych działań i dyskusji, które powstały po jego ukazaniu się. Historia raportu i kontrowersje powstałe wokół jego recepcji nasuwają naturalne pytania o swobodę badań naukowych i zagrożenia w tym obszarze.
  #nauka #psychologia #lgb #gruparatowaniapoziomu
  pokaż całość

  •  

   @fozikajod: pirat chwalący się swoim zlodziejskim skillem. I jak w tym kraju może być normalnie?

  •  

   @Croce:

   W kwestii stabilności część krytyków (za: Regnerus, 2012b) postawiła zarzut jakoby opisywanie w opracowaniu związków homoseksualnych jako niestabilnych jest już nietrafne i nieaktualne, albowiem rzeczywistość społeczna zmieniała się i we współczesnych Stanach Zjednoczonych pary homoseksualne nie są poddawane takim uprzedzeniom społecznym i dyskryminacji jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu, żyją stabilnie i harmonijnie. Ale badania nie potwierdzają takiej argumentacji. Obserwacje przeprowadzone na norweskich i szwedzkich małżeństwach wykazały, że ryzyko rozwodu jest wyższe u małżeństw tej samej płci i że "ryzyko rozwodu dla kobiet żyjących w związku partnerskim jest dwa razy większe niż w przypadku związków męskich" (Andersson i wsp., 2006, s.89). Ponadto wczesne małżeństwa homoseksualne - te zawarte wkrótce po pojawieniu się prawnych możliwości - wykazywały podobne wskaźniki rozwodowe tak jak małżeństwa nowsze, co sugeruje, że niestabilność tych związków nie jest pochodną istniejącego prawa, ma głębsze podłoże. Autorzy badania szacują, że w Szwecji 30% kobiecych małżeństw prawdopodobnie zakończy się rozwodem w ciągu 6 lat od powstania, w porównaniu z 20% dla mężczyzn i 13% dla małżeństw heteroseksualnych. Do podobnych konkluzji dotyczących populacji amerykańskiej doszedł M. Rosenfeld relacjonując swoje badania na corocznym zjeździe Amerykańskiego Towarzystwa Socjologicznego w 2012roku (za: Regnerus, 2012b). pokaż całość

  • więcej komentarzy (60)

 •  

  Elton John z mężem i dziećmi, Neil Patrick Harris z mężem i dziećmi, pozdrawiają z wakacji ^^
  https://www.instagram.com/p/BlEQXSYhhDw/
  #lgbt #zwiazki #milosc #homoseksualizm #rodzina #dzieci #neuropa

  źródło: 20188.PNG

  •  

   @smyl: errata:
   Weganizm jest jednak piąty. Z bretarianami na pierwszym są ex aequo amfetaminiarze

  •  

   @fozikajod: znam masę podobnych i nawet lepszych kozaków: Bolt, Sunfire, Sunspot, Bishop...

   Najciekawsze trójka:

   Vulcan

   Prawdziwe nazwisko: Gabriel Summers
   Zdolności: Absorbuje różne rodzaje energii i promieniowania oraz potem je różnorodnie wydzielać nawet zmieniając w inne. Potrafi latać z prędkością światła. Może poruszać się w kosmosie, bo oddycha też w próżni, dzięki posiadaniu powłoki energetycznej. Wspomaga ona też jego regenerację. Wytwarza też bariery zakłócające moce innych mutantów. Ogranicza go zmęczenie fizyczne po długotrwałym absorbowaniu energii.


   Jubilee/Wondra
   Prawdziwe nazwisko: Jubilation Lee
   Zdolności: Potrafi tworzyć i wchłaniać eksplozje plazmatyczne jako kolorowe fajerwerki. Ich siła zależy od stanu emocjonalnego Jubilee (im bardziej zdenerwowana, smutna tym silniejsze).


   ...i oczywiście krul hellfireclub tak jak Korwin jest krył wykopu - Sebastian Shaw:
   pokaż całość

   GIF

   źródło: i.imgur.com (8.17MB)

  • więcej komentarzy (22)

 •  

  Mircy ja rozumiem że praca ciężka, że niby brakuje kierowców itp.
  Ale dzisiaj rozmawiałem z takim ananaasem że szok.

  Taknowałem samochód na stacji paliw i podszedł gość zapytać czy w tej firmie do pracy nie szukają. No to akurat mówię że firma moja ale nie szukamy nikogo. Ten tam wypytywał gdzie jeździmy itp i że jakby wakat był wolny to on byłby chętny bo blisko mieszka. Coś zaczeliśmy rozmawiać o pieniądzach i on powiedział że chce 12,5zł/h na godzinę. Zapytałem go więc jak liczy te godziny, a on odparł że od wyjazdu z bazy do powrotu. Czyli jak śpi to też sobie to liczy.

  Może jestem #januszebiznesu, ale odpowiedziałem mu że jak sobie liczy 12,5zł/h i to x 24h. To mogę tak płacić ale jak wogóle nie będzie spał tylko ciągle w dyspozycji.

  Oczywiście wyzwał mnie od dziadów i poszedł.

  #pracbaza #bekaztransa #transport #spedycja #logistyka #ciezarowki
  pokaż całość

  +: foxbond
 •  

  #ciekawostki #prawo
  Czy rygorystyczne przepisy przeciw nepotyzmowi nie działają na szkodę państwa, utrudniając karierę zdolnym i pracowitym osobom tylko dlatego, że są spokrewnione z wpływowymi politykami?

  Nepotyzm na świecie. Jak radzą z nim sobie różne kraje

  Taka debata przetoczyła się w latach 90. przez Francję. 1 czerwca 1999 r. Sąd Najwyższy wydał wyrok, w którym uznał, że samo pokrewieństwo nie może być jedyną przyczyną zwolnienia lub wstrzymania kariery zawodowej. I to zarówno gdy idzie o więzy małżeńskie, jak i więzy krwi.

  Francja: Generał hamował karierę syna

  Ten przepis wykorzystał Nicolas Sarkozy. Pod jego naciskiem syn prezydenta Jean w wieku 23 lat i z trudem uzyskanym dyplomem licencjackim z prawa został mianowany zastępcą przewodniczącego rady departamentu Hauts-de-Seine i był odpowiedzialny za przyznanie cennych terenów pod inwestycje w sąsiedztwie Paryża. Sprawa wywołała oburzenie i przyczyniła się do porażki wyborczej prezydenta, choć nigdy nie zarzucono Sarkozy’emu złamania prawa.

  Nawet przed wyrokiem z 1999 r. nepotyzm na najwyższym szczeblu był we Francji rozpowszechniony. Nigdy się go nie dopuścił generał de Gaulle, który wręcz wstrzymywał karierę swego syna w armii. Jednak Francois Mitterrand niedługo po zwycięstwie w wyborach w 1981 r. mianował swojego syna doradcą ds. Afryki, który z punktu widzenia Quai d’Orsay jest jednym z najważniejszych regionów. Bratanek prezydenta, Frederic Mitterrand, zrobił w tym czasie wielką karierę w telewizji publicznej.

  Wielka Brytania: nepotyzm na wszystkich szczeblach

  W Wielkiej Brytanii nepotyzm nie jest regulowany prawnie. A z ankiety przeprowadzonej w sierpniu 2011 r. przez agencję Aldi Graduate Recruitment wynika, że jego zasięg jest duży. I to na wszystkich szczeblach. Aż 34 proc. spośród 3 tys. przepytanych pracowników przyznało, że spokrewniona z nimi osoba pomogła im w karierze lub bezpośrednio zapewniła im stanowisko. Jedną z przyczyn jest ścisły związek między uniwersytetem a klasą społeczną, z której wywodzi się student.

  Dziennik „Guardian” opisuje wicepremiera Nicka Clegga, który karierę zawdzięcza bliskiemu znajomemu ojca, lorda Carringtona (m.in. sekretarza generalnego NATO).

  Skandynawia: ścisłe regulacje

  Walka z nepotyzmem jest uregulowana prawnie w krajach skandynawskich. Między innymi dlatego w najnowszym rankingu Transparency International Finlandia i Dania zajmują pierwsze miejsce, gdy idzie o walkę z korupcją i nepotyzmem w administracji, a Szwecja miejsce czwarte. Ścisłe regulacje przewidują w Finlandii m.in. podanie do publicznej wiadomości stopnia pokrewieństwa z osobami zatrudnionymi na innych stanowiskach w instytucjach publicznych, łącznie z pracą współmałżonka. Taka nominacja w przypadku osób podległych hierarchicznie nie jest możliwa. Podobnie jest w Szwecji i Danii.

  USA: tylko w sytuacjach nadzwyczajnych

  W Stanach Zjednoczonych, zarówno na poziomie federalnym, jak i w poszczególnych stanach, regulacje są dość ścisłe. Przewidują, że osoba kierująca danym urzędem nie ma prawa mianować w nim lub w instytucji mu pośrednio podległej osoby spokrewnionej w szerokim znaczeniu. Wyjątek stanowią tylko sytuacje „nadzwyczajne”, czyli takie, w których nie da się znaleźć innego kandydata o niezbędnych kwalifikacjach, a jest on potrzebny do sprawnego działania instytucji. Taki stan ma być jednak przejściowy.

  Chiny: nepotyzm powszechny

  Krajem o wszechobecnym nepotyzmie w aparacie państwa są Chiny. Ale i tu problem zaczyna być coraz bardziej dostrzegany, przynajmniej oficjalnie. W lutym tego roku władze przyjęły regulacje, zgodnie z którymi zwierzchnicy nie mają prawa zatrudniać krewnych do trzeciego pokolenia w podległych sobie instytucjach.

  W Polsce nie ma regulacji, które ułatwiałyby walkę z nepotyzmem.

  #publicystyka

  pokaż spoiler artykuł z 2012 jbc
  pokaż całość

 •  

  #geopolityka #trump #nato

  Trump postawił sprawę nie tylko natychmiastowego podniesienia do 2 proc. PKB wydatków na obronę, lecz ustanowił nowy pułap - 4 proc. Powiedział to i potem po prostu sobie poszedł 

  Wszyscy przywódcy byli skonsternowani, ponieważ każdy myślał, co oznaczają te cztery procenty i na ile prezydent Trump był poważny, stawiając taki warunek
  (rmf) #polityka
  pokaż całość

  źródło: pobrane (1).jpeg

 •  

  Własne wydobyto dwóch kolejnych chłopców z zalanej jaskini. dzisiaj akcja się zakończy i cała drużyna i trener wrócą do domu.

  Udało się to dzięki najlepszym nurkom którzy używali zwykłych butli z tlenem i masek do nurkowania.
  Spytacie zdziwieni ale JAK TO? Obyło się bez superultra technologii #spacex i pierwszego człowieka na Marsie Elona Muska?

  No ja też jestem w szoku. Nie rozumiem jak specjaliści od nurkowania jaskiniowego mogli uznać że wynalazek Boring company jest chuja warty bo to ciasna jaskinia a ci tu jakąś trumnę do targania chcą dawać xD

  https://www.wykop.pl/link/4405651/elon-musk-tworzy-mini-lodzie-podwodne-aby-ratowac-dzieci-w-tajlandii/
  Myślę że ci ludzie po prostu nie rozumieją geniuszu Elona. Przykre to :(

  #elonmusk
  pokaż całość

  •  

   Jest tu jakiś poważny Muskomaniak?

   pokaż spoiler W ogóle tacy istnieją?

   +: denuke
  •  

   @anon-anon:
   Kurwa skasowało mi się więc odpisze szybko i dosadnie, bo ta rozmowa i tak nie ma sensu. Jesteś zielony w temacie i poziom absurdu już sięga biturbohumanistycznych symulacji przepływów planetarnych na jednokilometrowych siatkach. Sorry ja #tylkomowiejakjest
   ...ale już odpisze skoro zajrzałem do tego gówna które linkujesz

   Każdy kto ma chociaż blade pojęcie po sekundzie zauważy że ten obrazek aż świeci dzbanizmem. Tu się można przypierdalac do wszystkiego. Nawet nie wiem od czego zacząć.

   - Nawet wariant LCA jest jakiś z dupy:

   The complete life cycle of the vehicle summarized into
   four parts: 1) Well-to-Tank (WTT) stage - the fuel supply chain, 2) Tank-to-Wheel (TTW) - energy conversion in the vehicle, 3) Glider – manufacturing, maintenance and recycling of the vehicle, and 4) the powertrain - manufacturing the motor, battery and electronics.
   Wtf. Przecież to jest kurwa ZNORMALIZOWANE to po co to pajacowanie? (kto w przemyśle przygotowywał kiedyś materiały marketingowe B2C te wie po co #pdk... pozdrawiam wszystkich praktykantow z pierwszych lat studiow:)
   I ten dzban na 8.stronie powołuje się na jakąś książeczkę tysiąca autorów #pdk

   - Jednostki na wykresie też niepoujednolicane i jakieś zamieszanie ale opre się na lewej skali i spróbuję podejść do tego poważnie.

   - skąd te 163 t2w dla diesla? Dla jakiego silnika oni to po liczyli że wyjdzie 6-7 litrów na setkę. 6 to ja mam średnie spalanie w suvie diesla 2l.

   Że str. 4 twego gownobadania:

   PHEV and ICE represent large family cars and the BEV is represented by a small family car.
   Lol. Nieźle porównanie. SUVa do Leafa. Tego nie pisał dzban tylko bezczelny troll, którego celem jest zrobienie z was wafli.

   - już chyba nawet nie ma sensu nabijać się z wartości "13" na wykresie dla baterii. Co to w ogóle jest?...

   Eee, nie chce mi się, zmęczony jestem. Zostawię kilka obrazków, a ty oraj. Jesteś specem to nie trzeba Ci nic tłumaczyc. Masz już pewnie gotowe kolejne ściany tekstu kopiuj wklej, a jak dojdziemy do recyklingu to zawsze wpadnie Saiki pozeracz akumulatorów od Tesli i pozamiatane.

   PS
   Jak oceniasz wpływ przeszczepu włosów i operacji plastycznych Elona na poziom sprzedaży Tesli?

   PS2
   Tesla nigdy jeszcze nie sprzedała więcej niż 100k aut w rok. Prawilnie przypominam że elon obiecał w roku 2018(2019?) pół miliona:)

   PS3
   Ktory rok Elon zaplanował jako pierwszy przynoszący zysk? 2100?
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (75)

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Powiedzcie mi czy to ja jestem jakiś zjebany czy firma w której pracuję? Zatrudniłem się w małej firmie gdzie robię modele 3D. Pierwszy raz pracuję w zespole, wcześniej pracowałem sam (freelancer). Oprócz mnie jest jeszcze 6 innych grafików, wszyscy mamy ten sam "status" i pensję (dowodzący zespołem nie jest grafikiem). I z ogłoszenia, i z rozmów później wynikało, że moja praca to przyjść, dostać concepty i opisy, zrobić modele i cześć, do domu. Tymczasem ciągle jest mi dawane do zrozumienia, że mam się dzielić wiedzą z innymi pracownikami, że mam im podpowiadać jak wiem jak coś zrobić szybciej itp. No nie umawiałem się na to. Uważam, że ja sprzedaję swój czas, a nie umiejętności. Wiedza i ogólnie know-how są ZNACZNIE więcej warte niż czas. Uczyłem się ponad 10 lat, żeby umieć tyle co umiem, wydawałem swoje pieniądze na kursy, sam analizowałem modele ludzi z internetu, poświęcałem swój czas na wyszukiwanie rozwiązań problemów i teraz ja mam im oddać w 5 minut coś, na co ja musiałem poświęcić czasami i miesiąc, żeby się dowiedzieć? No chyba ktoś tu się z dupą na mózgi pozamieniał i nie jestem to ja. Ja nawet nie mam emocjonalnego stosunku do tych ludzi i firmy, ja tam przychodzę zarobić pieniądze na życie. #pracbaza #it #grafika

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  pokaż całość

  Czy powinienem dzielić się wiedzą ze współpracownikami?

  • 1430 głosów (59.12%)
   Tak
  • 989 głosów (40.88%)
   Nie
  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania:
   Z tego co opisujesz:
   - przychodzisz do pracy po kasę
   - znasz swoją wartość
   - wszyscy są świadomi twojej wyższości nad nimi
   (nic nie pojebalem? ...bo zrobiony po meczu)

   Ja tu widzę zdrowa i klarowna sytuację. Jeżeli szef nie jest Januszem i czai sytuację, to po max(!) 3 miechach idziesz do szefa i ustawiasz się na kasę jaka Ci się "uczciwie należy" (każdy ma tyle ile wynegocjuje)

   Jeżeli jest wśród Was jakas oficjalna/bekowa hierarchia to zostaw im te ułude i wszyscy będą szczęśliwi ...a wiedzą oczywiście się dziel. Z fartem bo widzę cwaniaka. Lubię takich
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (97)

 •  

  #neuropainformuje #takaprawda
  Lista prawdziwych żydowskich nazwisk tzw. polskiej elity

  Nazwiska autentyczne (rodowe) niżej wymienionych osób zostały usta­lo­ne w oparciu o:

  Dane tajne kartoteki ludności Polski przy Centralnym Biurze Adresów MSW (nr arch. 1/6526/1 - data archiwizacji 9.07.1984, nr rejestracyjny 14750-99 - data rejestracji Wydz. III- 2, SUSW Warszawa).

  Relacje osób znających osobiście wielu spośród wykazanych.

  Dane ujawnione przez historyków w ich licznych publikacjach.

  Jerzy Albrecht - Finkelstein

  Amsterdamski - Saul Henrykowski

  Stanisław Arski - Apfelbaum

  Stefan Arski - Artur Salman

  Bronisław Baczko - Gideon

  Leszek Balcerowicz - Aaron Bucholtz

  Jan K. Bielecki - Izaak Blumenfeld

  Bolesław Bierut - Rotenschwanz

  Alef Bolkowiak - Alef Gutman

  Michał Boni - Jakub Bauer

  Jerzy Borejsza - Beniamin Goldberg

  Wiktor Borowicki - Aaron Berman

  Marek Borowski - Szymon Berman - jego wuj - Jakub Berman

  Stefan Bratkowski - Blumstejn

  Stanisław Brodzki - Bronstejn

  Jan Brzechwa - Jan Worobiec

  Ryszard Bugaj - Izaak Blumfeld

  Zbigniew Bujak - lewy syn rabina Małachowskiego

  August Chełkowski - Dawid Cnajbaum

  red. Kamila Chilińska - Halpern

  Wiesław Chrzanowski - Szymon Knopfstejn

  Adam Cichocki - Aaron Zigenbaum

  Włodzimierz Cimoszewicz - Dawid Goldstein

  Bernard Cukier - Kolski

  Józef Cyrankiewicz - Izaak Cymerman

  Marek Czekalski (prezydent Łodzi) - Wachter

  Tadeusz Daniszewski - Dawid Kirschbaum

  Ostap Dłuski - Adolf Langer

  Jan Dobraczyński (pisarz) - Gutmacher

  Ludwik Dorn - Dornbaum

  Andrzej Drzycimski - Abraham Engel

  Lech Falandysz - Aaron Fleischman

  Arkady Fidler - Efroim Trusker

  Pawel Finder - Pinkus

  Aleksander Ford - Liwczyc

  Władysław Frasyniuk - Rotenschwanz

  Jerzy Frydberg - Izrael Frydberg

  Bronisław Geremek - Berele Lewartow

  Zofia Gomułkowa - Liwa Szoken

  Henryk Goryszewski - Jakub Glikman

  Jan Górecki - Muhlrad, dyr. gen. Min. Finansów

  Wiktor Górecki - Muhlrad,"komandos" z 1968

  Maria Górowska (sędzia) - Sad lub Berger

  Halina Górska - Rasa Kugelschwanz

  Alina Grafowska - Rasa Rotenfisch

  Hanna Gronkiewicz-Waltz - Haka Grundbaum

  Ryszard Marek Wroński - Goldberger

  Wiktor Grosz - Izaak Medres

  Jacek Groszkowski - Hersz Herszkowicz

  Leon Halban - Blumenstok, prof. KUL-u

  Aleksander Hall - Miron Hurman

  Marian Hemar - jan Marian Herscheles

  Józefa Hennelowa - Zyta Goldmond

  Szymon Hirszowski - Szymon Hirsz

  Józef Hubner - Dawid Szwarc

  Piotr Ikonowicz - Dawid Goldsmith

  Henryk Jabłoński - Apfelbaum

  Jerzy Jakubowski - Miszkatenblit

  Ludwika Jankowska - Luba Kowieńska

  Andrzej Jaroszewicz - Aron Samet

  Piotr Jasienica - Lech Benar

  Jerzy Jaskiernia - Aaron Aksman

  Mieczysław Jastrun - Agatstein

  Tomasz Jastrun s. Mieczysława - Agatstein

  Kalina Jędrusik - Makusfeld

  Roman Juryś - Chaim Szacht

  Jarosław i Lech Kaczyńscy - Kalkstein

  Ida Kamińska - Rachel, dyr. Teatru Żyd. w W-wie

  Jan Karski (kurier AK) - J. Kozielewski-?

  Andrzej Kern - Dawid Ginsberg

  Jan Kobuszewski - Weisleder

  adm. Piotr Kołodziejczyk - Robert Cajmer

  Grzegorz Kołodko - Samuel Hanerman

  Maria Komar (generałowa) - Riwa Zukerman

  Janusz Korczak - Henryk Goldszmit

  Janusz Korwin-Mikke - Ozjasz Goldberg

  Jerzy Kosiński - Josek Lewinkopf

  Janina Kotarbińska - Dina Steinberg, ż. prof. Kotarbińskiego

  Mikołaj Kozakiewicz - Jakub Kleinman

  Helena Kozłowska - Bela Frisch

  Stanisław Krajewski - Abel Kaimer

  Hanna Krall - Haka Rejchgold

  Krzysztof Król - Aaron Rosenbaum

  Marian Krzaklewski - Dawid Zimmerman

  Lucyna Krzemieniecka - Wiera Zeidenberg

  Edward Krzemień (dziennikarz GW) - Wolf

  Kunicki - Goldfinger

  Kazimierz Kuratowski - Kuratow

  Zofia Kuratowska-Jaszuńska - Goldman

  Jacek Kuroń - Icek Kordblum

  Aleksander Kwaśniewski - Izaak Stoltzman

  Jolanta Kwaśniewska -Konty - Kohn

  Stanisław Jerzy Lec - Letz de Tusch

  Janusz Lewandowski - Aaron Langman

  Olga Lipińska - Fajga Lippman

  Teresa Liszcz - Rasa Lankamer

  Jan Lityński - Jakub Leman

  Lubiejski - Zygielman

  Łozowski - Salomon Abramowicz

  Aleksander Łuczak - Dawid Lachman

  Helena Łuczywo - Chaber (ojciec), Guter (matka)

  Aleksander Małachowski - Jakub Goldsmith

  Marek Markiewicz - Samuel Moritz

  Tadeusz Mazowiecki - Icek Dikman

  Jacek Merkel - Samuel Nelken

  Adam Michnik - Aaron Szechter

  Andrzej Milczanowski - Aaron Edelman

  Jerzy Milewski - Dawid Machonbaum

  Leszek Moczulski - Robert Berman

  Karol Modzelewski - Samuel Mendel

  Zygmunt Modzelewski - Fischer

  Jerzy Morawski - Izaak Szloma

  Stanisław Nadzin - Gutman

  Stefan Niesiołowski - Aaron Nusselbaum

  Piotr Nowina-Konopka - Haim Kromer

  Róża Ochabowa - Grunbaum

  Andrzej Olechowski - Mosze Brandwein

  Józef Oleksy - Szymon Buchwio (Łemek)

  Jan Olszewski - Izaak Oksner

  Janusz Onyszkiewicz - Jojne Grynberg

  Jerzy Osiatyński - Szymon Weinbach

  Janina Paradowska - Rachela Busch

  Jan Parys - Haim Pufahl

  Aleksander Paszyński - Finkelstein

  Mirosława Pażyńska - Srula Kundelman

  Lesław Podkański - Izaak Freinkel

  Ezdra Podlaski - Rotenschwanz

  Kazimierz Pomian - Furman lub Rotenschwanz

  Radkiewiczowa, żona min. - Ruta Teitsch

  Helena Radlińska, prof.- Rajchman, Akad.Organ.Sł. Społ.

  Mieczysław Rakowski - Mojżesz Rak

  Jan Reguła - Josek Mützenmacher

  Jan Maria Rokita - Izaak Goldwicht

  Adolf Rudnicki (pisarz) - Schneider

  Jan Rulewski - Fikelman

  Rutkowski - Botwin

  Hanka Sawicka - Szapiro

  Ryszard Setnik - Szymon Bauman

  Izabela Sierakowska - Rebeka Sommer

  Janusz Sityński - Jakub Leman

  Ernest Skalski - Wilker lub Nimen

  Skrzeszewski - Fokenman

  Krzysztof Skubiszewski - Szymon Schimel

  Władysław Sławny - Rosenberg

  Antoni Słonimski - Stomma

  Zenon Smolarek - Izaak Zimmerman

  Ewa Spychalska - Salome Stein

  Marian Starownik - Symeon Steinman

  Stefan Starzewski - Gustaw Szusterman

  Stanisław Stomma - Szaja Sommer

  Michał Strąk - Baruch Steinberg

  Julian Stryjkowski (pisarz) - Pesah Stark

  Jerzy Stuhr (aktor) - Josek Feingold

  Hanna Suchocka - Haka Silberstein

  Bolesław Sulik - Jakub Steinberg

  Kalman Sultanik - Chaim Studniberg

  Irena Szewińska (sportowiec) - I. Kirszenstein

  Stefan Szwedowicz (brat Michnika) - Szechter

  Roman Szydłowski - Szancer

  Wiesława Szymborska - Rottermund

  Paweł Śpiewak - Stinger

  Bolesław Tejkowski - Benio Tejkower

  Jerzy Turowicz - Jakow Turnau

  Stanisław Tuszewski - Salomon Hardnik

  Magda Umer (piosenkarka) - Humer (córka zbrodniarza UB)

  Jerzy Urban - Josek Urbach

  Mieczysław Wachowski - Jakub Windman

  Henryk Walczak - Zukerman

  Lech Wałęsa - Lejba Kohne

  Dawid Warszawski - Konstanty Gebert

  Adam Ważyk (poeta) - Wagman

  Andrzej Werblan - Aaron Werblicht

  Andrzej Wieczorkiewicz - Hirsz Gelpern

  Aleksander Wirpsza - Leszek Szaruga

  Dariusz Wójcik - Dawid Wisental

  Andrzej Wróblewski - Andrzej Ibislauer

  Ludmiła Wujec - Okrent

  Jan Wyka - Leopold Wessman

  Roman Zambrowski - Rubin Nusbaum

  Janusz Zaorski - Jakub Bauman

  Andrzej Zoll - Rojeschwanz, b. prezes Tryb. Konst.

  Janusz Ziółkowski - Izaak Zemler

  wojskowi:

  gen. Edward Braniewski - Brandsteter

  gen. Jan Drzewiecki - Holzer

  gen. Marian Graniewski - Gutaker

  gen. Wiktor Grosz - Izaak Medres

  gen. Artur Jastrzębski - Artur Ritter (Niemiec)

  gen. Grzegorz Korczyński - Kalinowski

  gen. Leszek Krzemień - Maksymilian Wolf

  gen. Matejewski - Kugelschwanz

  gen. Marian Naszkowski - Wasser

  gen. St. Popławski - Siergiej Grochow (Rosjanin)

  gen. Karol Świerczewski - Walter Goltz lub Tenenbaum

  gen. Leon Turski - Tennenbaum

  gen. Mieczysław Wągrowski - Izaak Pustelman

  gen. Tadeusz Wilecki - Wałłach

  gen. Zarako-Zarakowski - Zarako, Nacz. Prok. WP

  gen. Janusz Zarzycki - Neugebauer

  płk Michał Bron - Bronstein, prac. MSZ

  płk dr Charbicz - Marek Heberman, kom.Szpit.Woj.,Warszawa

  płk Otto Fiński - Finkenstein, szef sztabu "Służba Polsce"

  płk Garbowski - Caber lub Gruber, d-ca dyw.

  płk Gradlewski - Goldberg, GZP WP

  płk Mieczysław Kowalski - Kohn

  płk Anatol Liniewski - Liberman, prac. ASG

  płk Rosiński - Rosenberg, DOW

  płk Rotowski - Rotholtz, szef Zarz. Sł. Techn. WP

  płk St. Sokołowski - Szabat, prac. WAP

  płk Paweł Solski - Pinkus, szef Sł. Samoch. WP

  płk Szulczyński - Szulcynger, d-ca pułku

  płk Wł. Tykociński - Tikotiner, attache wojsk.

  płk Wadlewski - Waldman, dyr. Dep. Wojsk. w Min. Zdrowia

  płk Żarski - Silberstein, prac. WAP

  ppłk Jerzy Bryn - Izrael Alter, prac. MSZ

  ppłk Jan Dolanowski - Dollinger, DOW

  ppłk Adam Łaski - Gutbrot, prac. ASG

  ppłk Henryk Zieman - Zysman, DOW

  mjr Roman Domanski - Rosenstand, DOW

  mjr Marcel Kot - Abram Sterenzys

  mjr Józef Śliwiński - Flaumenbaum, szef Wyd. "Służba Polsce"

  mjr Henryk Umiński - Keff

  Filip Berski - Badner, prokurator wojskowy

  Kazimierz Golczewski - Bauman, Nacz. Prok. Wojsk.

  sędzia Franciszek Kapczuk - Natanel Frau, Sąd Wojsk. Wrocław

  Maksymilian Litiński - Lifszyc, Nacz. Prok. Wojsk.

  Lubiejski - Zygielman, II Zarząd

  Jakub Lubowski - Chase Smen, prok. Dep. Sł. Spraw.

  Jan Orliński - Unterweiser, Prok. Wojsk.

  Henryk Podlaski - Fink, Nacz. Prok. Wojsk.

  Rajski - Rajgrodzki, II Zarząd

  Roman Rawicz - Vogel, Najw. Sąd Wojsk.

  Henryk Trojan - Adler, II Zarząd

  Henryk Walczak - Zukerman

  Zagórski - Winter, II Zarząd

  Arnold Załęski - Załkind, prac. Prok. Wojsk.

  pracownicy MSW:

  gen. Józef Hübner - Dawid Szwarc

  gen. Matejewski - Kugelschwanc

  gen. Miecz. Moczar - Mykoła Demko (Ukrainiec)

  Gen. Julian Polan - Harasim, morderca sądowy

  gen. Roman Romkowski - Natan Grinspan-Kikiel

  gen. Józef Maria Różański - Rosenzweig

  płk Leon Andrzejewski - Ajzen Lejb-Wolff, dyr. Gabin. Ministra

  płk Bielecki - Moniek Buchman, szef WUBP Kraków

  płk Julia Brystiger - Prajs

  płk Górecki - Goldberg, dyr. Depart. IX

  płk Mieczysław Mietkowski - Mojżesz Borowicki, doradca MSW

  płk Orłowski - Kugelschwanz

  płk Marian Reniak - Marian Strużyński

  płk Józef Różański - Josek Goldberg, dyr. dep. MBP

  płk Sienkiewicz - Lewi, dyr. depart.

  płk Szeryński - Szhnkman, prac. MBP

  płk Józef Światło - Izaak Fleischfarb, z-ca dyr. depart. X

  ppłk Helena Wolińska-Brus - Ochsmann

  mjr Adam Kornecki - Dawid Kornhendler, szef WUBP Kielce

  Antoni Alster - Nauman, v-ce szef MBP

  Barbara Giller - Basze Lea, prac. MBP

  Lista znanych Żydów mających wpływ na rządy w Polsce
  (alfabetycznie):

  Jacek AMBROZIEWICZ b. szef URM u Mazowieckiego

  Bogusław BAGSIK aferzysta, ukradł 4.5 mln.dol.

  Leszek BALCEROWICZ b. V-Premier, Min. Finansów

  Ryszard BUGAJ Przew.UP-zbiorow żyd.-kom.

  Zbigniew BUJAK Unia Pracy, agent w NSZZ "Solidarność"

  Juliusz Jan BRAUN Unia Wol., Przew.Sejm.Kom.Kult.

  Michał BONI b. Min. pracy, liberał

  Bogdan BORUSEWICZ Unia Wolności

  Jan Krzysztof BIELECKI b. Premier RP, Unia Wolności

  Marek BOROWSKI V-Premier, Minister Finansów

  Andrzej CELINSKI Unia Wolności

  Jerzy CIEMNIEWSKI Unia Wolności

  Elżbieta CHOJNA-DUCH V-Minister Finansów

  Wiesław CHRZANOWSKI b. Marszałek Sejmu, przew.ZChN

  Izabela CYWINSKA b. Min. Kultury

  Kazimierz DEJMEK Minister Kultury

  Ludwik DORN Przew.. Poroz. Centrum

  Andrzej DRAWICZ b. Prezes Radiokomitetu

  Marek EDELMAN sztandarowa postać dział. Żydów

  Lech FALANDYSZ z-ca Szefa Kancelarii Prezydenta

  Dariusz FIKUS Red. Nacz.RZECZYPOSPOLITA

  Wlasyslaw FRASYNIUK Unia Wolności

  Aleksander GAWRONIK aferzysta

  Bronisław GEREMEK U.W. główny ideolog Antypolonizmu.

  Hanna GRONKIEWICZ-WALZ Prez. Narod. Banku Polskiego

  Aleksander HALL Przew. Partii Konserwatywnej

  Bogdan JASTRZEBSKI Wojewoda Warszawski

  Andrzej JONAS Przew. Unii Wydawców Prasy

  Jarosław KACZYNSKI Przew. Porozumienia Centrum

  Lech KACZYNSKI b.Prezes Najw.Izby Kontroli

  Wiesław KACZMAREK Min.Przekszt.Wlasnosciowych

  Stefan KAWALEC b. Dyr.w Min.Finans. Bank Śląski

  Bronisław KOMOROWSKI b. Wicemin. Obr. Narodowej

  Marian KRZAK Przew. Zw. Bankow Polskich

  Piotr NOWINA KONOPKA Unia Wolności

  Waldemar KUCZYNSKI b. Min.Przek .Własności

  Zofia KURATOWSKA V-Marszalek Sejmu U.W.

  Jacek Kuroń 1948 Szczecin likw. ZHP, członek KC PZPR, organizator czerwonego harcerstwa

  Krzysztof KOZLOWSKI b. Minister Spraw Wewnętrznych

  Aleksander KWASNIEWSKI były czl.KC PZPR, przew.SLD

  Barbara LABUDA Unia Wolności

  Jan LITYNSKI Unia Wolności

  Bazyli LIPSZYC b. doradca Min.Finansow

  Janusz LEWANDOWSKI b. Min. Przekszt. Wlasn.

  Wojciech MANN właściciel Radia KOLOR

  Ewa LETOWSKA b. Rzecz. Praw Obywatelskich

  Maciej LETOWSKI zastępca red. naczelnego LAD-u

  Krzysztof MATERNA współwłaściciel Radia KOLOR

  Tadeusz MAZOWIECKI b.Prem., b.Przew. Unii Wolności

  Adam MICHNIK Red. Nacz. GAZETY WYBORCZEJ

  Wojciech MACIAG b. Wiceminister Finansów

  Aleksander MALACHOWSKI V-Marszalek Sejmu,Unia Pracy

  Witold MODZELEWSKI Wiceminister Finansów

  Tomasz NALECZ Unia Pracy

  Piotr NAJMSKI Przew.Klubu Atlantyckiego

  Marek NOWICKI Kom. Hel. Praw Czlowieka

  Malgorzata NIEZABITOWSKA b.Rzecz.Pras.Mazowieckiego

  Michał OGOREK twórca Antypolonizmu

  Janusz ONYSZKIEWICZ b. Min.Obr.Nar., Unia Wolności

  Jerzy OSIATYNSKI b. Min. Finansow,Unia Wolności

  Daniel PASSENT publicysta

  Aleksander PASZYNSKI b. Minister Budownictwa

  Andrzej POTOCKI Rzecz. Pras. Unii Wolności

  Danuta PIONTEK byznesmenka, Part. Suchock.

  Mieczyslaw RAKOWSKI b.I.Sekr.PZPR, b.Prem.PRL

  Alicja RESICH-MODLINSKA prezenterka w TVP

  Jan Maria ROKITA b. szef URM, Unia Wolności

  Wiesław ROZLUCKI Prezes Gieldy Pap. Wartosciowymi

  Jan RUTKIEWICZ Burmistrz W-wa Srodmiescie

  Tadeusz ROSS twórca Antypolonizmu

  Ireneusz SEKULA aferzysta, b. V-Premier PRL-u

  Ernest SKALSKI z-ca Red.Nacz. GAZETY WYBOR.

  Krzysztof SKUBISZEWSKI b. Min. Spraw Zagranicznych

  Marek SIWIEC Krajowa Rada Radiofonii I TVP

  Andrzej SZCZYPIORSKI Literat, twórca Antypolonizmu

  Hanna SUCHOCKA b. Premier, Unia Wolności

  Marcin SWIECICKI b.czl.KC PZPR,Prez.W-wy, UW

  Jacek SERYUSZ-WOLSKI Integracja d/s Europejskich

  Tadeusz STRYJCZYK b.Min.Przem.,doradca Suchockiego

  Grazyna STANISZEWSKA Unia Wolności

  Szymon SZURMIEJ Przew.Sw.Federacji.Zydow Polskich

  Anna SZULC Prezenterka TVP

  Ewa SPYCHALSKA Przewodn. OPZZ

  Jacek TAYLOR Unia Wolności

  Jerzy TUROWICZ sztandarowa postać Żydów w Posce

  Witold TRZECIAKOWSKI b.Min.w rzadzie Mazowieckiego

  Jerzy URBAN b.Przew.Radiokom.,b.Rzecz.Pras .rzadu PRL, red.nacz.tygodnika NIE

  Kazimierz UJAZDOWKI Koalicja Konserwatywna

  Janusz WAISS wspolwlasciciel Radia "ZET"

  Piotr WIERZBICKI red. nacz. GAZETY POLSKIEJ

  Andrzej WIELOWIEJSKI Unia Wolności

  Henryk WUJEC Unia Wolności

  Andrzej WOYCIECHOWSKI wlasciciel Radia "ZET"

  Wojciech ZIEMBINSKI Str.Wiern.Rzeczypospolitej, agentura zydowsko - niem.

  Andrzej ZAREMBSKI b. Rzecz.Pras.Kr.Rady Rad.i TVP

  Andrzej ZOLL Przew. Trybun. Konstytucyjnego.

  Antoni MACIEREWICZ b. Min.Spr.Wew., Przew. Ak.Pol.

  Listę sporządzono na podstawie Kartoteki Ludności Centralnego Biura Adresów MSW. Nr arch.: 1/6526/1; Data Arch.: 9.07.1984r.; Organ Rej.: Wydz. III-2SUSW W-wa;Nr Rej:. 14750- 99;Data Rej.: 29.06.1969r.

  #polska #polityka #neuropa #4konserwy #3centryny #2kuce #zmiana #prawica #lewica #ruskapropaganda
  pokaż całość

 •  

  #ekonomia #gospodarka #polska #polityka #4konserwy #neuropa #gruparatowaniapoziomu

  Najwyższa Izba Kontroli oceniła pozytywnie wykonanie ustawy budżetowej na rok 2017.
  Stwierdziła także, że sprawozdanie Rady Ministrów z wykonania budżetu państwa za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 r., we wszystkich istotnych aspektach przedstawia rzetelne informacje i dane o wysokości dochodów, wydatków, należności i zobowiązań oraz wyniku budżetu państwa.


  Ocen wykonania budżetu państwa w poszczególnych częściach oraz wykonania planów finansowych skontrolowanych jednostek dokonaliśmy w trójstopniowej skali. Wśród 140 wystawionych not dominowały te najwyższe.

  Prawidłowość ksiąg rachunkowych zaopiniowaliśmy pozytywnie u wszystkich dwudziestu skontrolowanych pod tym względem dysponentów budżetowych. Zbadaliśmy dowody księgowe dokumentujące wydatki w łącznej wysokości 114 mld zł.
  https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/wykonanie-budzetu-panstwa-w-2017.html

  Prawilnie przypominam jak to wyglądało za poprzedniego rządu:

  System sprawozdań dotyczących finansów publicznych nie był w kontrolowanym okresie przejrzysty. Nie dostarczał on spójnych danych, które przedstawiałyby rzeczywisty obraz procesów zachodzących w państwie. Rozbieżności dotyczyły nawet danych kluczowych dla finansowej oceny państwa, takich jak łączne wielkości dochodów i wydatków publicznych oraz rozmiar długu publicznego. W rezultacie dane zawarte w różnego typu sprawozdaniach mogły prowadzić użytkowników do sprzecznych wniosków. NIK stwierdza, że wielu danych o istotnym znaczeniu dla oceny sytuacji finansowej państwa nie opublikowano wcale.

  Najwyższa Izba Kontroli dokonała również oceny wiarygodności danych prezentowanych w sprawozdaniach sporządzanych przez jednostki budżetowe, w bilansie, rachunku zysku i strat oraz zestawieniu zmian w funduszu jednostki. We wszystkich kontrolowanych jednostkach wystąpiły nieprawidłowości w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, przy czym w czterech z nich były one na tyle istotne i rozległe, że sporządzone na ich podstawie sprawozdania były niewiarygodne.
  https://www.wykop.pl/wpis/19163127/ekonomia-gospodarka-polska-4konserwy-neuropa-jak-t/

  Kto zaprzeczy, że #dobrazmiana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  pokaż całość

  •  

   @stan-tookie-1:

   wygląda zaskakująco dobrze

   zaskakująco
   Mi się wciąż ciśnie na usta słowo "niewiarygodnie", bo "zaskakująco" to za mało i wciąż zostawiam margines nieufności. Po tym co widziałem przez lata (przeglądam sprawozdania budżetowe gdzieś od ok. 2008r) ciężko mi uwierzyć, że to państwo zaczęło w końcu prowadzić rzetelną i wiarygodną księgowość. Niesamowity skok jakości i w końcu można mówić o prowadzeniu jakiejś sensownej polityki gospodarczej i planowaniu makro. Wcześniej na podstawie naszej rachunkowości państwowej, to można było nawet bajki o zielonych wyspach pisać i ludzie to łykali (bo kto to sprawdzi?)

   PS
   Smutne jest to, że jaramy się rzeczami, które powinny być powszechne i oczywiste jeżeli uważamy PL za europejski, cywilizowany kraj.
   pokaż całość

  •  

   @50HerbatGreya:
   Dług skarbu państwa, to zadłużenie osobowości prawnej "Skarb państwa" (bez samorządów, agencji celowych i zus/fus)

   Dług państwowy to po staremu zadłużenie całego sektora finansów publicznych po wyeliminowaniu wzajemnych przepływów (z państwem jak z Żydami - Icek wisi Ozjaszowi, Ozjasz Aaronowi, a Aaron Ickowi)
   Ten dług powinien być już jedyny prawilny wg. unijnych wymagań, ale nie wiem czemu odejmuja jeszcze Fundusz drogowy, żeby go potem dodać i tworzyć ten unijny (nadal niezbadane są wszystkie polskie akrobacje budżetowe)

   pokaż spoiler W 2008/09 (lub coś około) było jeszcze takie przedszkole, że największą pozycja w rocznym sprawozdaniu budżetowym po stronie wydatków była "inne"... chyba 80mld przy niecałych 300mld budżetu:) i schowane gdzieś na końcu. Raz nie było i po czasie dorzucili rozwinięcie, a jednego roku przez 2 miechy od ukazania się w MS do ściągnięcia były tylko zjebane zipy których nikt nie mógł rozpakować. Lvl.meksyk Dziś jest cywilizacja
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Udana pacyfikacja Trybunału Konstytucyjnego przez PiS prowokuje do dyskusji o rezygnacji z istnienia Trybunału. Inaczej staniemy przed wyborem: stosując się do metod PiS, złamać konstytucję i wyrzucić z niej dublerów (np. sejmową uchwałą „unieważniającą” ich wybór), czy wytrzymać do końca ich domniemanej kadencji, godząc się, że wyroki Trybunału z ich udziałem będą nieważne. Jest jeszcze inny problem: na koniec tych rządów PiS będzie miał – nawet bez dublerów – większość w Trybunale: ośmiu sędziów na trzynastu. A więc – biorąc pod uwagę oksfordzką wypowiedź dublera sędziego Lecha Morawskiego czy zachowanie pozostałych wybrańców PiS do Trybunału – będzie miał większość sędziów dyspozycyjnych wobec swoich protektorów. Pytanie, czy chcemy mieć przez następne lata tak funkcjonujący Trybunał?
  Podczas debaty na 20-lecie referendum konstytucyjnego Ludwik Dorn, były „trzeci bliźniak” braci Kaczyńskich, uznał, że metody PiS, choć dziś tak krytykowane, będą jedynym możliwym wyjściem z sytuacji. Jednak innym rozwiązaniem jest zmiana konstytucji przekazująca np. orzekanie o konstytucyjności prawa Sądowi Najwyższemu.


  Ciekawy artykuł o tym jak powinna wyglądać konstytucja
  #publicystyka #polityka
  pokaż całość

  •  

   @Grewest:

   „Trzeba odbudować w społeczeństwie szacunek dla prawa” – apelował, podsumowując konferencję, prof. Marcin Matczak, ekspert prawny Fundacji im. Stefana Batorego.
   Spoko, ale nie tak, jak te dzbany sobie w tym artykule wyobrażają. Szacunek do prawa buduje się w społeczeństwie poprzez działanie tego prawa w praktyce (czyli postępowanie sądów, prokuratury, jakości wyroków, uzasadnień, podejścia do obywatela itd.), a nie przez kolejne gównopapierki pokroju obecnej konstytucji i potem jeszcze kabarety przy interpretowaniu jej przez TK gdy komuś niewygodna. Wtf? To już było i właśnie wyciskanie ludziom na siłę na piedestał i sztandary takich komunałów jak "konstytucja jest najważniejsza", "wyroki TK są święte", "trójpodział", "praworządność"... m.in. zabijały w ludziach szacunek do prawa/instytucji i zrobiły z nich pośmiewisko. Ludzie jednak nie są aż tak tępi, żeby nabierać się na trolololo KODu czy opozycji (nie wszyscy ofc:)

   Strasznie nędzny artykuł, nędzne pomysły i nędzne autorytety się za to biorą. Antypislamizm aż się wylewa i marne ich zabiegi mające dawać złudzenie obiektywności. Sorry, ja tylko #mowiejakjest i wcale nie zaprzeczam, że jest problem po tych wojenkach politycznych na tym polu (wręcz przeciwnie)

   PS

   wpisaniu do konstytucji praw zwierząt
   Nawet śmiechłem
   pokaż całość

   +: Kruva
 •  

  Od paru lat możemy zaobserwować na głównej stronie treści które są lewicowymi fake newsami. Na wykopie działa grupa trolli która rekrutuje kolejnych do swoich grup(istnieją conajmniej 3 duże grupy troll neuropy) i ma przyzwolenie na tworzenie list od moderacji.

  https://www.wykop.pl/link/4408277/lewicowy-trolling-grup-neuropejskich-manipuluje-znaleziskami-na-wykopie/

  Uderz w stół od razu nożyce się odezwą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Morderacjo Aj Waj! Ratuj bo bijo!!!

  To zabawne oglądać jęki jednego z największych manipulatorów i spamerów politycznych na wykop.peel
  XD

  pokaż spoiler #moderacjacontent
  pokaż całość

 •  

  #ciekawostki #smolensk

  Jak podaje belgijski dziennik internetowy "The Brussels Times", wiodąca kancelaria prawna z siedzibą w Londynie zamierza wszcząć postępowanie prawne z wykorzystaniem międzynarodowej jurysdykcji w celu unieważnienia dotyczących katastrofy smoleńskiej raportów MAK i komisji Millera oraz wyciągnięcia konsekwencji karnych.

  "The Brussels Times" opisuje pracę brytyjskiego eksperta w dziedzinie katastrof lotniczych, Franka Taylora, który współpracował z podkomisją smoleńską kierowaną przez ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza i - jak czytamy w "TBT" - dowiódł, że "wcześniejsze rosyjskie i polskie raporty na temat katastrofy smoleńskiej nie wykazywały zgodności z formatem załącznika 13. chicagowskiej konwencji ICAO, znajdowały się w nich oczywiste braki i poważne zaniedbania, a także brakowało wystarczających dowodów na poparcie głównych tez raportów".

  25 czerwca przedstawiciele 46 państw w komisji prawnej Rady Europy przyjęła rezolucję, w której wzywa Rosję do niezwłocznego zwrotu wraku rządowego Tu-154M i innych materiałów należących do państwa polskiego. "Powstrzymywanie się od zwrotu tych przedmiotów do Polski bez uzasadnienia prawnego jest równoznaczne z nadużywaniem praw, które może być postrzegane jako prowokacja" - czytamy w rezolucji. Przedstawiciele komisji prawnej RE przyznali, że Rosja "nie wyrażała żadnej chęci współpracy" z powołanymi przez Radę ekspertami. Autorem przegłosowanego dokumentu jest holenderski parlamentarzysta Pieter Omtzigt z Europejskiej Partii Ludowej.
  #4konserwy #neuropa

  http://www.brusselstimes.com/eu-affairs/11830/council-of-europe-calls-on-russia-to-return-wreckage-from-smolensk-air-crash #polityka
  pokaż całość

 •  

  #publicystyka #medycyna #depresja

  Ponad jedna trzecia dorosłych Amerykanów używa leków, których możliwym skutkiem ubocznym jest depresja, a jedna czwarta takich, które zwiększają ryzyko samobójstwa.

  Ostatnie samobójstwa celebrytów, Anthony'ego Bourdaina i Kate Spade, skłoniły wielu z nas do bliższego przyjrzenia się temu, co może doprowadzać ludzi do depresji lub do zakończenia swojego życia.

  W dyskusji tej niewiele uwagi poświęcono jednemu z czynników ryzyka: przyjmowaniu leków.

  Ponad jedna trzecia dorosłych Amerykanów stosuje leki, które mogą zwiększać ryzyko depresji - wynika z badania opublikowanego w tym tygodniu na łamach JAMA , a prawie jedna czwarta stosuje takie, których znanymi niepożądanymi efektami ubocznymi mogą być skłonności samobójcze.

  203 leki tego typu zidentyfikowane przez badaczy nie należą do środków rzadko spotykanych; przeciwnie, znajdują się wśród nich niektóre z najczęściej przepisywanych leków, takich jak pigułki antykoncepcyjne, beta-blokery stosowane przy wysokim ciśnienie krwi i inhibitory pompy protonowej stosowane w przypadku refluksu. (Pełną listę znajdziesz na końcu tego artykułu.)
  org eng:
  https://www.vox.com/science-and-health/2018/6/14/17458726/depression-drugs-suicide-side-effect
  tłum. pl - >
  https://hyperreal.info/info/depresja-i-sklonnosci-samobojcze-efektami-ubocznymi-ponad-200-popularnych-lekow
  pokaż całość

 •  

  #4konserwy #neuropa #polska #socjologia #zakazhandlu

  Od wejścia w życie ograniczeń w handlu minęły już cztery miesiące. Jak Polacy postrzegają zmiany? Czy utrudniają one życie? Jak spędzamy czasu w niehandlowe niedziele?
  Zespół badawczy Havas Media Group – Intelligence Team przeprowadził cykl badań od marca do czerwca 2018 r.

  https://www.forbes.pl/gospodarka/polacy-i-zakaz-handlu-w-niedziele/gzg8s7e

  Jak w ogóle oceniamy ograniczenia w handlu? Tu jesteśmy podzieleni niemal po połowie. Nieznacznie większy odsetek osób ocenia wprowadzenie ograniczeń za pozytywne.
  pokaż całość

 •  

  #4konserwy #neuropa #walesacontent #bekazlewactwa #polityka

  Wałęsa pisze list do Rolling Stonesów. "Reżim chce zniszczyć niezależność sądownictwa"
  Już jutro:

  "Kaczyński pisze list do Rammsteina z prośbą o wsparcie w walce z rebelią"

  Heil Hydra
  pokaż całość

 •  

  Na razie chyba jedyny obiektywny opis wczorajszego spotkania Morawieckiego z PE.
  http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/katarzyna-szymanska-borginion/blogi/news-morawiecki-kontra-europarlament-wygralo-wzajemne-niezrozumie,nId,2602458

  To było zderzenie dwóch ideologii, dwóch światów, które się nie znają i nawet nie zamierzają się poznać i zbliżyć. Morawiecki podjął zadany temat – przyszłości Unii Europejskiej. Przemówienie premiera nie było wizjonerskie, nie było nawet konkurencyjne wobec Victora Orbana, ale było jednak – proeuropejskie. Jednak nikt z eurodeputowanych nawet nie zwrócił na to uwagi, bo z założenia to, co mówił utożsamiano z wizjami nacjonalistów czy eurosceptyków.

  Praktycznie żaden z eurodeputowanych nie podjął z premierem Morawieckim debaty nt. przyszłości UE. Od samego początku - eurodeputowani przeprowadzili zmasowany atak za łamanie zasad praworządności. 

  Nie potrzebujemy innej Europy. Nasza Europa się sprawdza- wołał Manfred Weber, szef chadeków. To było według mnie kluczowe zdanie dla tej debaty. Niemiecki chadek powiedział innymi słowy, w sposób arogancki do Polaków : "Nie interesuje mnie co macie do powiedzenia na temat przyszłości UE, mogę was tolerować pod warunkiem, że będzie tacy jak ja chcę". A to już jest wykluczenie.
  #4konserwy #neuropa #polityka #europa
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Cheater

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.