Prawnik, felietonista, autor publikacji prawniczych, liberał ekonomiczny i światopoglądowy. Nie cierpię ignorancji i tępego konserwatyzmu.

 •  

  @Pangia

  W odpowiedzi na wpis:

  https://www.wykop.pl/wpis/55373171/tak-sie-w-sumie-zastanawiam-nad-jedna-rzecza-jest-/

  Dystrybutor nie może dystrybuować takich aut na teren UE, ale możesz kupić je jako osoba prywatna z Rosji.

  Zapewne umowa będzie na osobę fizyczną. Nie wiem czy z jakimś Ruskiem będziesz ty podpisywał umowę, czy oni to maja w komisie czy tez już cała procedurę przeprowadzili, ale prawnie da się to ogarnąć.

  Gdzieś ostatnio widziałem jakiś artykuł o nowej Ładzie Niva w ten sposób sprowadzanej. Możesz poszukać.

  Normy są adresowane do przedsiębiorców a noe do końca do osób fizycznych.

  @kuraku @namiot666
  Możesz zawołać Pangie? Ma mnie na czarnej.
  pokaż całość

  +: R.._, namiot666
 •  

  @Jestembogaty: @Piewca_Zaglady: @JanuszMirekAndrzej: @tolman123: @Lubieruchac: @Asmo: @cyberchosnek: @marv0oo: @Lorne: @DorodnyTucznik: @LostTranslation:

  Chętnie bym Wam odpisał w tamtym wątku, ale Wasza wyznająca wolność koleżanka mnie zablokowała i nie mogę odpowiedzieć. I to jest najfajniejsza metafora do tej rzekomej "wolności" według Konfederacji. Oni są za wolnością "od". A nie za wolnością jako taką.

  W dodatku, gdy pytacie o argumenty:
  - stosunek do pandemii (Braun, Dziambor)
  - stosunek do aneksji Krymu
  - stosunek do Rosji, stosunek do wyjścia z UE (w NASZEJ sytuacji geopolitycznej)
  - stosunek do Białorusi.

  #neuropa #4konserwy #polityka #bekazkonfederacji
  pokaż całość

  +: cyberchosnek, N.....t +5 innych
 •  

  Jesteś tak żenującym człowiekiem, że nie chce mi się nawet do tego odnosić. O ile posty niektórych użytkowników potrafią mnie zdenerwować bądź pobudzić do żywej dyskusji, tak twój poziom pychy i chamstwa zasługuje tylko i wyłącznie na przemilczenie twoich wysrywów lub dodania ciebie na czarnolisto, bo jesteś po prostu próżny.

  Takich ludzi jak ty może być masa, nie jesteś nikim specjalnym jako jednostka. Nie masz żadnych ludzkich cech, na pierwszy rzut oka, oczywiście, które świadczyłyby o jakiejkolwiek wyższości i poziomie inteligencji. Jesteś zwykłym januszem z grubszym portfelem, któremu wydaje się, że ma świat u swoich stóp, bo zrobił dyplom na polskiej uczelni.

  Leć na czarno, mirku i oby cię te święta odmieniły jako człowieka, bo jeśli jesteś taki na co dzień, to naprawdę współczuję ludziom z twojego otoczenia, choć raczej tobie nie grozi coś takiego jak rodzina i przyjaciele.

  Trzymaj się i pamiętaj, że zawsze jest czas na nawrócenie.

  @Sok_Mandarynkowy:

  I znowu to robisz - swoje problemy i swoje wady projektujesz na mnie. :)
  pokaż całość

  •  

   @GordonL: Nie

   Ja przedstawiłem jedynie moją subiektywną opinię na twój temat.

   I Życzę ci wszystkiego najlepszego, może kiedyś ludzie twojego pokroju zmienią nieco swoje nastawienie do innych.

   PS - Z twoim poziomem empatii bycie prawnikiem musi być istną udręką, jeśli odreagowujesz na wykopie, to słabe miejsce znalazłeś.

  •  

   @Sok_Mandarynkowy:
   Chyba nie wiesz co oznacza empatia.

   Nie masz narzędzi intelektualnych, aby ocenić moją pracę jako prawnika. Natomiast to, że Ty nie masz wiedzy na tematy, o których się wypowiadasz to po prostu widać i dlatego w każdym wpisie jestem w stanie złapać Cię na błędach, nieścisłościach i niewiedzy.

   Idealnie pasujesz do pewnego przysłowia o zbyt wysokim oddawaniu kału - serio. ;) pokaż całość

 •  

  KARP MUSI BYĆ!

  Wybaczcie ten clickbaitowy tytuł, ale im więcej nas się wypowie tym lepiej. Nie tak dawno od jednego ze znanych tu konserwatystów usłyszałem, że wśród wartości wyznawanych przez konserwatystów jest "TRADYCJA". Nie chciał za bardzo wyjaśnić na czym i jak polega kultywowanie tej wartości, ale chciałem podpytać resztę jaki ma do tego stosunek na przykładzie jednej z najbardziej znanych obecnie polskich tradycji świątecznych.

  Chodzi oczywiście o karpia i jego spożywanie przy okazji kolacji wigilijnej 24 grudnia.

  Krótkie tło historyczne:
  Karp nie był zbytnio znany Polakom przed wojną - czasem pojawiał się w przepisach i jadłospisach, a czasem znikał. Nie jest też rybą rdzennie polską (jest gatunkiem obcym --> https://pl.wikipedia.org/wiki/Karp). Raczej był kojarzony z kuchnią żydowską, gdzie pojawiał się zdecydowanie częściej. Po drugiej wojnie światowej karp stał się nieco bardziej powszechny, bo był łatwy w hodowli i tani. W czasach PRL nasza wspaniała (khe, khe) Partia postanowiła z karpia uczynić symbol wigilii, żeby się nikomu nie przypomniało, że przed wojną Polacy spożywali raczej sandacze, leszcze, liny, sielawy czy śledzie. I to właśnie Partii (khe, khe) zawdzięczamy tę świąteczną tradycję, którą lubimy bądź nienawidzimy - kto jako dziecko nigdy nie mógł się w wannie umyć, bo pływał tam karp, niech pierwszy da minusa!

  Dziś jednak jesteśmy krajem dużo zamożniejszym i Polaków stać na droższe, smaczniejsze i mniej śmierdzące mułem ryby.
  Dlatego proszę Was o odpowiedź w ankiecie:

  Z góry dziękuję. Jestem też otwarty na dyskusję o tradycji i wartości "tradycji" (cokolwiek to według was znaczy). :)

  #karp #neuropa #4konserwy #swieta #tradycja #wigilia
  pokaż całość

  +: Zuldzin

  Jaki jest Wasz stosunek do tradycji spożywania wigilijnego karpia?

  • 10 głosów (8.47%)
   ***** karpia - jestem konserwą.
  • 5 głosów (4.24%)
   Karp musi być z powodu tradycji - jestem konserwą.
  • 3 głosy (2.54%)
   Karp musi być bo mi smakuje - jestem konserwą.
  • 38 głosów (32.20%)
   ***** karpia - identyfikuję się z neuropą.
  • 2 głosy (1.69%)
   Karp musi być z powodu tradycji - jestem z neuropy
  • 12 głosów (10.17%)
   Karp musi być, bo mi smakuje - jestem z neuropy
  • 37 głosów (31.36%)
   ***** karpia - inna opcja polityczna.
  • 1 głos (0.85%)
   Karp musi być bo tradycja - inna opcja polityczna.
  • 10 głosów (8.47%)
   Karp musi być, bo lubię - inna opcja polityczna.
 •  

  DEBUNKdo tzw. poradnika w sprawie ustawy antyprzemocowej (jeszcze raz bo się kolejny moderator rozgrzał).

  1. "Ustawa nie określa w żaden sposób wymaganych relacji domowników. Fałszywie o przemoc oskarżyć może Cię współlokatorka w mieszkaniu z pokoju obok. Wtedy również, jeżeli policjant tak zechce, wylatujesz z mieszkania. A ona na dwa tygodnie zyskuje wolną chatę. Chcesz

  Pierwsza bzdura to "dowolność" decyzji policjanta. Ustawa wyraźnie wskazuje jakie kwestie policjant musi rozważyć i są to:
  "1) akty przemocy fizycznej w rodzinie;
  2) wiek osoby dotkniętej przemocą w rodzinie;
  3) stosowanie przemocy w rodzinie wobec kobiety w ciąży;
  4) niepełnosprawność w rozumieniu art. 2 pkt 10 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 426, 568 i 875) osoby dotkniętej przemocą w rodzinie;
  5) zależność osoby dotkniętej przemocą w rodzinie od osoby stosującej tę przemoc ze względu na stan zdrowia lub jej zaburzenia psychiczne;
  6) zaburzenia psychiczne osoby, o której mowa w ust. 1;
  7) stan osoby, o której mowa w ust. 1, podczas interwencji związany z użyciem, nadużywaniem lub uzależnieniem od alkoholu, środków odurzających lub substancji psychotropowych, środków zastępczych lub nowych substancji psychoaktywnych;
  8) kierowanie przez osobę, o której mowa w ust. 1, gróźb użycia przemocy ze skutkiem bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia;
  9) dostęp osoby, o której mowa w ust. 1, do niebezpiecznego narzędzia lub broni;
  10) informacje o dotychczas stosowanej przemocy lub prowadzonych postępowaniach wobec osoby, o której mowa w ust. 1, w związku z użyciem przemocy;
  11) informacje od osób, o których mowa w art. 9c ust. 1 pkt 1 ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, dotyczące ich obaw o własne życie lub zdrowie, w tym związanych z nasileniem aktów przemocy w rodzinie;
  12) informacje o próbach targnięcia się na własne życie lub życie osób wspólnie zamieszkujących przez osobę, o której mowa w ust. 1, w związku ze stosowaniem przemocy;
  13) informacje o próbach targnięcia się na własne życie przez osobę dotkniętą przemocą w rodzinie w związku ze stosowaniem tej przemocy."

  Biorąc pod uwagę zasady interpretacji i stosowania prawa należy wskazać, tylko w dość wyjątkowych przypadkach można stosować taki nakaz opuszczenia lokalu.

  2. "Ale przecież mieszkanie należy do mnie, mam to na papierze!" Nie ma to znaczenia. Eksmisja może dotyczyć właściciela mieszkania na rzeczy wynajmującego mieszkanie czy jego część np. pokój. Możesz być współwynajmującym, współwłaścicielem lub wyłącznym właścicielem - ustawa pozwala na eksmisję w każdym z tych trzech przypadków.

  To nie jest żadna eksmisja i nie następuje na stałe. I tak - nie ma znaczenia czy jesteś właścicielem czy wynajmującym etc. Ale biorąc pod uwagę to do jakich sytuacji ustawa ma mieć zastosowanie to jest to dość racjonalny środek. Jeśli rodzic bije 16-letnie dziecko i policjant widzi ślady długotrwałego maltretowania to co? ma zabrać dziecko stamtąd? Wyrwanie tego dziecka do ochronki może potencjalnie przysporzyć więcej problemu. Czasem lepiej dziecku pomóc na miejscu.

  4. "Co mogę ze sobą zabrać?"Jedynie rzeczy "osobiste". Należą do nich np. ubrania czy telefon komórkowy. O rzeczy tzw. wspólnego użytku jak samochód czy komputer o zgodę należy podczas eksmisji zapytać oskarżającą kobietę. Pamiętaj - musisz oddać klucze do mieszkania kobiecie!

  Bzdura - nie tylko rzeczy osobiste, ale także przedmioty służące do pracy. Czyli laptop, jeśli taką pracę akurat macie.
  No a co do pozostawienia kluczy - co w tym dziwnego? Gdyby zostawić klucze to cała interwencja i ochrona udzielona osobie dotkniętej przemocą byłaby bez sensu, bo sprawca po godzinie wróciłby do domu i byłoby gorzej.

  5. "Jak długo będę mieszkał na ulicy?" Eksmisja następuje na okres 14 dni. Od tej decyzji możesz się odwołać w odpowiednim sądzie. Pamiętaj jednak - jeśli akurat jest piątek wieczór, odwołanie będziesz mógł złożyć dopiero w poniedziałek. Sąd ma 3 dni na jego rozpatrzenie. W odwołaniu będziesz musiał wykazać bezzasadność decyzji policjantów, co bez dowodów w postaci nagrań czy świadków będzie bardzo trudne.

  To nie jest eksmisja!
  Wykazanie bezzasadności policjantów jest możliwe każdym środkiem dowodowym, w tym świadkami. Twierdzenia o trudności to wymysł, który nie ma żadnego oparcia w rzeczywistości.

  7. "Czy mogę oskarżyć kobietę o przemoc?" W dobie Konwencji Stambulskiej, walki o prawa kobiet, słów byłej zastępczyni RPO: "przemoc ma płeć, sprawcą jest mężczyzna, a ofiarą kobieta" czy "Believe All Women" można generalnie powiedzieć, że zgłoszenie przemocy domowej przez mężczyznę raczej nie spowoduje zastosowania tej ustawy przez policjanta. Wiemy, że większość społeczeństwa, służb czy polityków tworzących prawo, a także sędziów je oceniających nie dopuszcza sytuacji w której to kobieta stosuje przemoc czy kobieta mówi nieprawdę. Ustawa ma mieć zastosowanie w przypadku zagrożenia zdrowia i życia domownika, będzie zatem bardzo trudno przekonać policjanta, że kobieta zagraża bezpieczeństwu mężczyzny z uwagi na stereotypy i przesądy jakimi przesiąknięte jest społeczeństwo.

  Powyższe twierdzenie to oczywista bzdura, które nie ma nic wspólnego z prawdą.

  Ustawa nie rozróżnia płci i wcale nie odnosi się wyłącznie do mężczyzn jako sprawców. Wbrew twierdzeniom autora nie jest przesądem to, że większość sprawców przemocy domowej to mężczyźni. Niestety. To jest fakt wynikający wprost ze statystyk. Oczywiście - istnieje ciemna liczba przestępstw, a także inny rodzaj przemocy kobiet wobec mężczyzn (przemoc psychiczna), którą zgłasza się bardzo trudno, a jej potwierdzenie jest jeszcze trudniejsze. I jeśli ktoś chce walczyć z dyskryminacją mężczyzn to właśnie w takich sprawach - dać im wsparcie i narzędzia do walki z przemocą psychiczną i fizyczną wobec nich.

  8. "Jak mogę się chronić przed wyrzuceniem na ulicę?" Nie daj się wyrzucić - daj się aresztować! Pamiętaj, że będąc aresztowanym masz bezpłatny dostęp do adwokata, masz zapewniony nocleg, wyżywienie, toaletę i minimalne warunki sanitarne. Możesz zaskarżyć interwencję policjantów. Bycie aresztowanym otwiera o wiele więcej możliwości prawnych niż bycie eksmitowanym z powodu fałszywego oskarżenia o przemoc. Tak więc będziesz musiał odmówić wykonania poleceń policjantów, co zapewne zmusi ich do aresztowania Cię.

  Kompletne brednie. W Polsce przede wszystkim mamy zatrzymanie, a nie aresztowanie (areszt może być tymczasowy na podstawie postanowienia sądu albo jako kara za wykroczenie). Przede wszystkim zatrzymanie jest na 48h i nie daje prawa do adwokata w taki sposób jak widzimy na amerykańskich filmach, ani nie sprawia że nie zostanie wydany nakaz opuszczenia lokalu. Ta porada jest skrajnie głupia.

  9. "Co mogę zrobić po fałszywym oskarżeniu?" Za wczasu możesz podjąć odpowiednie środki w domu: odkładaj pieniądze na pomoc prawną, na życie poza mieszkaniem. Zamontuj kamery żarówkowe, dyktafon w kluczowych miejscach. Zbieraj dowody fałszywego oskarżenia. Co prawda kary za fałszywe oskarżenie o przemoc w Polsce są śmiesznie niskie, podobnie jak efekty pozwów cywilnych o zadośćuczynienie. Ale jest to bardzo ważne, aby pokazać skalę problemu.

  Nie będzie nakazu opuszczenia lokalu na podstawie pustych słów i braku śladów przemocy psychicznej, fizycznej. Całe powyższe twierdzenie jest fałszywe.

  Jasne - nadużycia mogą się zdarzyć, ale ich prawdopodobieństwo jest bardzo niskie. I oczywiście - fałszywe oskarżenia też się zdarzają. Ale... zdecydowanie częściej od fałszywych oskarżeń wobec mężczyzn zdarza się faktyczna przemoc wobec członków rodziny.
  I te hipotetyczne ryzyka nie mogą przysłonić celu, jakim jest doraźna pomoc osobom dotkniętym takim czymś jakim jest przemoc w rodzinie.

  I nie zrozumcie mnie źle - rząd obecnie w Polsce stanowią ludzie naprawdę głupi a poziom ich legislacji to dno i metr mułu. Jest sporo nieścisłości w ustawie wprowadzającej te przepisy.
  Ale żeby je zmienić to trzeba obiektywnego spojrzenia na problem.

  #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #pieklokobiet #prawo #feminizm #falszyweoskarzenie #strajkkobiet
  pokaż całość

  •  

   @Reretos: Przeciwko temu kto faktycznie włada rzeczą czy osobie, która narusza własność w inny sposób aniżeli przez pozbawienie właściciela faktycznego władztwa nad rzeczą. Czy w niektórych sytuacjach na zasadzie odszkodowania osobę która ze swojej winy szkodę wyrządziła. Pozywaj sobie małżonka który został w mieszkaniu na ogólnych zasadach, bez żadnych ułatwień w takiej wyjątkowej sytuacji, bo ustawodawca to zignorował.

  •  

   @pawel8989: No i jakie realnie ktoś prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą może wywalczyć? Załóżmy, że na laptopie, którego nie pozwolono mu zabrać miał zapisany cały projekt bez kopii zapasowych, a zabrano mu to w przeddzień deadline'u przez co nie mógł wykonać umowy.

  • więcej komentarzy (16)

 •  

  DEBUNK ustawy antyprzemocowej

  1. "Ustawa nie określa w żaden sposób wymaganych relacji domowników. Fałszywie o przemoc oskarżyć może Cię współlokatorka w mieszkaniu z pokoju obok. Wtedy również, jeżeli policjant tak zechce, wylatujesz z mieszkania. A ona na dwa tygodnie zyskuje wolną chatę. Chcesz zabrać cokolwiek z mieszkania - będziesz musiał spytać ją o zgodę"

  Pierwsza bzdura to "dowolność" decyzji policjanta. Ustawa wyraźnie wskazuje jakie kwestie policjant musi rozważyć i są to:
  "1) akty przemocy fizycznej w rodzinie;
  2) wiek osoby dotkniętej przemocą w rodzinie;
  3) stosowanie przemocy w rodzinie wobec kobiety w ciąży;
  4) niepełnosprawność w rozumieniu art. 2 pkt 10 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 426, 568 i 875) osoby dotkniętej przemocą w rodzinie;
  5) zależność osoby dotkniętej przemocą w rodzinie od osoby stosującej tę przemoc ze względu na stan zdrowia lub jej zaburzenia psychiczne;
  6) zaburzenia psychiczne osoby, o której mowa w ust. 1;
  7) stan osoby, o której mowa w ust. 1, podczas interwencji związany z użyciem, nadużywaniem lub uzależnieniem od alkoholu, środków odurzających lub substancji psychotropowych, środków zastępczych lub nowych substancji psychoaktywnych;
  8) kierowanie przez osobę, o której mowa w ust. 1, gróźb użycia przemocy ze skutkiem bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia;
  9) dostęp osoby, o której mowa w ust. 1, do niebezpiecznego narzędzia lub broni;
  10) informacje o dotychczas stosowanej przemocy lub prowadzonych postępowaniach wobec osoby, o której mowa w ust. 1, w związku z użyciem przemocy;
  11) informacje od osób, o których mowa w art. 9c ust. 1 pkt 1 ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, dotyczące ich obaw o własne życie lub zdrowie, w tym związanych z nasileniem aktów przemocy w rodzinie;
  12) informacje o próbach targnięcia się na własne życie lub życie osób wspólnie zamieszkujących przez osobę, o której mowa w ust. 1, w związku ze stosowaniem przemocy;
  13) informacje o próbach targnięcia się na własne życie przez osobę dotkniętą przemocą w rodzinie w związku ze stosowaniem tej przemocy."

  Biorąc pod uwagę zasady interpretacji i stosowania prawa należy wskazać, tylko w dośc wyjątkowych przypadkach można stosować taki nakaz opuszczenia lokalu.

  2. "Ale przecież mieszkanie należy do mnie, mam to na papierze!" Nie ma to znaczenia. Eksmisja może dotyczyć właściciela mieszkania na rzeczy wynajmującego mieszkanie czy jego część np. pokój. Możesz być współwynajmującym, współwłaścicielem lub wyłącznym właścicielem - ustawa pozwala na eksmisję w każdym z tych trzech przypadków.

  To nie jest żadna eksmisja i nie następuje na stałe. I tak - nie ma znaczenia czy jesteś właścicielem czy wynajmującym etc. Ale biorąc pod uwagę to do jakich sytuacji ustawa ma mieć zastosowanie to jest to dość racjonalny środek. Jeśli rodzic bije 16-letnie dziecko i policjant widzi ślady długotrwałego maltretowania to co? ma zabrać dziecko stamtąd? Wyrwanie tego dziecka do ochronki może potencjalnie przysporzyć więcej problemu. Czasem lepiej dziecku pomóc na miejscu.

  4. "Co mogę ze sobą zabrać?"Jedynie rzeczy "osobiste". Należą do nich np. ubrania czy telefon komórkowy. O rzeczy tzw. wspólnego użytku jak samochód czy komputer o zgodę należy podczas eksmisji zapytać oskarżającą kobietę. Pamiętaj - musisz oddać klucze do mieszkania kobiecie!

  Bzdura - nie tylko rzeczy osobiste, ale także przedmioty służące do pracy. Czyli laptop, jeśli taką pracę akurat macie.
  No a co do pozostawienia kluczy - co w tym dziwnego? Gdyby zostawić klucze to cała interwencja i ochrona udzielona osobie dotkniętej przemocą byłaby bez sensu, bo sprawca po godzinie wróciłby do domu i byłoby gorzej.

  5. "Jak długo będę mieszkał na ulicy?" Eksmisja następuje na okres 14 dni. Od tej decyzji możesz się odwołać w odpowiednim sądzie. Pamiętaj jednak - jeśli akurat jest piątek wieczór, odwołanie będziesz mógł złożyć dopiero w poniedziałek. Sąd ma 3 dni na jego rozpatrzenie. W odwołaniu będziesz musiał wykazać bezzasadność decyzji policjantów, co bez dowodów w postaci nagrań czy świadków będzie bardzo trudne.

  To nie jest eksmisja!
  Wykazanie bezzasadności policjantów jest możliwe każdym środkiem dowodowym, w tym świadkami. Twierdzenia o trudności to wymysł, który nie ma żadnego oparcia w rzeczywistości.

  7. "Czy mogę oskarżyć kobietę o przemoc?" W dobie Konwencji Stambulskiej, walki o prawa kobiet, słów byłej zastępczyni RPO: "przemoc ma płeć, sprawcą jest mężczyzna, a ofiarą kobieta" czy "Believe All Women" można generalnie powiedzieć, że zgłoszenie przemocy domowej przez mężczyznę raczej nie spowoduje zastosowania tej ustawy przez policjanta. Wiemy, że większość społeczeństwa, służb czy polityków tworzących prawo, a także sędziów je oceniających nie dopuszcza sytuacji w której to kobieta stosuje przemoc czy kobieta mówi nieprawdę. Ustawa ma mieć zastosowanie w przypadku zagrożenia zdrowia i życia domownika, będzie zatem bardzo trudno przekonać policjanta, że kobieta zagraża bezpieczeństwu mężczyzny z uwagi na stereotypy i przesądy jakimi przesiąknięte jest społeczeństwo.

  W tym miejscu autor tych twierdzeń pokazuje o co mu chodzi naprawdę. Powyższe twierdzenie to oczywiste łgarstwo.

  ustawa nie rozróżnia płci, nie odnosi się wyłącznie do mężczyzn jako sprawców. Wbrew twierdzeniom autora nie jest przesądem to, że większość sprawców przemocy domowej to mężczyźni. Niestety. To jest fakt wynikający wprost ze statystyk. Oczywiście - istnieje ciemna liczba przestępstw, a także inny rodzaj przemocy kobiet wobec mężczyzn (przemoc psychiczna), którą zgłasza się bardzo trudno, a jej potwierdzenie jest jeszcze trudniejsze. I jeśli ktoś chce wlaczyć z dyskryminacją mężczyzn to właśnie w takich sprawach - dać im wsparcie i narzędzia do walki z przemocą psychiczną i fizyczną wobec nich. Ale takie wymysły jakie poczynił sobie silenafil nie pomagają w niczym, a jedynie kompromitują jego i osoby, które faktycznie mogą chcieć pomóc.

  8. "Jak mogę się chronić przed wyrzuceniem na ulicę?" Nie daj się wyrzucić - daj się aresztować! Pamiętaj, że będąc aresztowanym masz bezpłatny dostęp do adwokata, masz zapewniony nocleg, wyżywienie, toaletę i minimalne warunki sanitarne. Możesz zaskarżyć interwencję policjantów. Bycie aresztowanym otwiera o wiele więcej możliwości prawnych niż bycie eksmitowanym z powodu fałszywego oskarżenia o przemoc. Tak więc będziesz musiał odmówić wykonania poleceń policjantów, co zapewne zmusi ich do aresztowania Cię.

  Kompletne brednie. W Polsce przede wszystkim mamy zatrzymanie, a nie aresztowanie (areszt może być tymczasowy na podstawie postanowienia sądu albo jako kara za wykroczenie). Przede wszystkim zatrzymanie jest na 48h i nie daje prawa do adwokata w taki sposób jak widzimy na amerykańskich filmach, ani nie sprawia że nie zostnaie wydany nakaz opuszczenia lokalu. Ta porada jest skrajnie głupia.

  9. "Co mogę zrobić po fałszywym oskarżeniu?" Za wczasu możesz podjąć odpowiednie środki w domu: odkładaj pieniądze na pomoc prawną, na życie poza mieszkaniem. Zamontuj kamery żarówkowe, dyktafon w kluczowych miejscach. Zbieraj dowody fałszywego oskarżenia. Co prawda kary za fałszywe oskarżenie o przemoc w Polsce są śmiesznie niskie, podobnie jak efekty pozwów cywilnych o zadośćuczynienie. Ale jest to bardzo ważne, aby pokazać skalę problemu.

  A to już jest dowód daleko posuniętej paranoi. i nie ma co tego słuchać.
  Nie będzie nakazu opuszczenia lokalu na podstawie pustych słów i braku śladów przemocy psychicznej, fizycznej.

  Jasne - nadużycia mogą się zdarzyć, ale ich prawdopodobieństwo jest bardzo niskie. I oczywiście - fałszywe oskarżenia też się zdarzają. Ale... zdecydowanie częściej od fałszywych oskarżeń wobec mężczyzn zdarza się faktyczna przemoc wobec członków rodziny.
  I te hipotetyczne ryzyka nie mogą przysłonić celu, jakim jest doraźna pomoc osobom dotkniętym takim skurwysyństwem jakim jest przemoc w rodzinie.

  I nie zrozumcie mnie źle - pisowcy to debile, a poziom ich legislacji to dno i metr mułu. Jest sporo nieścisłości w ustawie wprowadzającej te przepisy.
  Ale żeby je zmienić to trzeba obiektywnego spojrzenia na problem, a nie pieniactwa i zacietrzewienia jak w tym bzdurnym wpisie sildenafila.

  #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #pieklokobiet #prawo #feminizm #falszyweoskarzenie #strajkkobiet
  pokaż całość

 •  

  Jak tam status waszych preorderów na CyberPunk2077 w X-kom?

  Ja się zaczynam martwić bo wciąż mam przygotowanie do wysyłki :(

  #xkom #cyberpunk2077 #martwiesie

 •  

  #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #stobanowdlalewakow

  A kto to wrócił? Pan Gordon, niszczyciel prawackich bzdur, pogromca prawaków i zła wszelakiego?

  Yup.

  źródło: 4.bp.blogspot.com

 •  

  To ja (na obrazku) liżący łzy prawactwa po przegranej Trumpa w wyborach w USA.

  Kij Wam w oko, tępe dziady!

  #neuropa #usa #wyboryusa #wybory #4konserwy #bekazprawakow #trump #trump2020

  źródło: 84F9C583-D9E8-45FD-B435-82C8A2FE44A3.gif

 •  

  Od soboty nowe ograniczenia.
  Nie wiem na ile prawilne info, ale źródło w miarę mi bliskie i legitne.

  Plan rządu jest taki:
  - utworzenie czarnych stref/powiatów
  - wjazd/wyjazd do i z tych powiatów tylko w konkretnych sytuacjach - pracownicy będą musieli mieć od pracodawcy poświadczenie, że pracują na terenie danego powiatu
  - cmentarze na 1 listopada zamknięte

  Więcej nie wiem, sam jestem ciekaw na ile to prawdziwe. Możliwe, że przecieki pojawią się w jutrzejszej prasie.

  #covid19 #koronawirus #polityka #neuropa #4konserwy
  pokaż całość

 •  

  Żandarmeria Wojskowa będzie pilnować porządku razem z Policją!

  Rządowe Centrum Legislacji opublikowało właśnie zarządzenie w sprawie użycia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do udzielenia pomocy Policji. Z jego treści wynika, że od 28 października będzie ŻW będzie wspierać Policję. Czy wojsko zostanie użyte do stłumienia protestów?

  Link do znaleziska:
  https://www.wykop.pl/link/5763921/premier-wysyla-zandarmerie-wojskowa-do-pomocy-policji/

  #polska #polityka #koronawirus #aborcja #neuropa #4konserwy #bekazpisu #protest #bekazprawakow
  pokaż całość

  +: N.....t, igik1234 +6 innych
 •  

  Dzisiejsza nagroda "Debila dnia" znowu (jak 2 dni temu) powinna powędrować do @Afrobiker

  Otóż, pajac ten uważa, że w Polsce nie ma już polskiego prawa, polskich ustaw, a jedynie... a zresztą, zobaczcie sami co napisał:

  my nie mamy prawa bo u nas obowiązują dyrektywy unijne tworzone przez Niemców i Francuzów więc jak myślisz kto to prawo zna lepiej ty czy oni?

  Tego nie da się opisać słowami. Ale jego głupota i ignorancja nie powstrzymują go od pisania o w zasadzie każdym temacie na wykopie. Przez chwilę udawał nawet znawcę prawa amerykańskiego...

  #debildnia #prawo #bekazprawakow #neuropa #4konserwy
  pokaż całość

  źródło: Screenshot_35.png

  •  

   @Afrobiker:
   Nie robisz sobie żadnych jaj. Ty jesteś debilem, a teraz się głupio tłumaczysz.
   Widziałem inne twoje wpisy. Typowy życiowy przegryw z żalem do świata.

  •  

   @GordonL jak byś był inteligentny to byś wiedział że tego nie da się określić po wpisach w necie bo nikt tu nie jest sobą i myślę nawet że ty to wiesz ale nad wyraz często i z dużą łatwością posługujesz się takimi konkretnymi stwierdzeniami i weszło ci to już w krew więc nawet się nad tym nie zastanawiasz tylko po prostu piszesz. Poza tym mnie obelgi w sieci nie ruszają bo mam kosmiczny dystans do siebie i całego świata a to jak ja siebie określam w realu przy znajomych to wy tutaj jeszcze takich obelg nie znacie :) pokaż całość

  • więcej komentarzy (15)

 •  

  #neuropa #statystycznyneuropek

  Niech Wam będzie:

  źródło: 8values.png

  +: J.........c, N.....t +12 innych
  •  
   J.........c

   +3

   @TenTypZez: to, że promuje wykluczenie edukacyjne ludzie biednych lub z mniejszych ośrodków. O ile w takiej Polsce (czy Europie) jeszcze uważam, że prywatne szkolnictwo dla chętnych może istnieć, bo 95% i tak wyśle do publicznej szkoły dziecko, przez co wybory będą popierać dotowanie publicznej edukacji, to w USA bym zakazał prywatnych szkół (szkół, nie uniwerków).
   Natomiast odmiana mieszana, czyli bon oświatowy, wykluczy osoby spoza dużych miast, czyli tam gdzie jest za mało dzieci, żeby wystąpił mechanizm konkurencji. Jeszcze jako tako mógłbym poprzeć bony w przypadku szkół średnich... chociaż i tak nie. Gdyby Polska była państwem miastem, to byłbym za bonami, ale tylko w przypadku silnej interwencji państwa w program nauczania (w sumie Singapur to przykład silnej interwencji w kwestii służby zdrowia i jeśli prywatna służba zdrowia ma tak wyglądać, to jestem 100% za).
   pokaż całość

  •  

   @GordonL centrum najlepiej

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: 1593687707851.android.chrome.jpg

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  #neuropa #4konserwy #polityka #bekazpisu

  https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,26088077,prokuratura-umorzyla-postepowanie-w-ktorym-przesluchiwano-studentow.html?fbclid=IwAR3GBHGPs-VBSVdqO_fn-8kgVwkNWSvAkjKfr6SaT69UY2lTH9LdBMfD_-A

  No i co? Postępowanie umorzone, zawiadomienie w sprawie Budzyńskiej było bezzasadne. Ale oczywiście Ordo Szuris (coś mi się obiło o uszy o ich powiązaniach z Kremlem i fundamentalistycznej postawie - kojarzy ktoś o co chodzi?) musiało represjonować studentów. To jest absolutnie straszne. Za takie działania to stowarzyszenie powinno zostać rozwiązane.
  pokaż całość

 •  

  #prawo

  Też odczuwacie frustrację, gdy kontrahent waszego klienta przysyła umowę w PDF, albo w DOC, ale z włączoną ochroną i nie można nic edytować, skomentować (nawet zaznaczyć)?

  Och, jak mnie to wkurza. To taki głupi sposób narzucania warunków umowy.

  Na szczęście na ochronę pliku w doc jest prosty i skuteczny sposób. Z PDF gorzej.

  +: Jade
 •  

  Poziom wiedzy i wyparcia wśród osób popierających PiS jest zatrważający.

  Patrzcie na tego dzbana, który zarzuca innym "niewiedzę" i "wybiórczą pamięć":

  Dla tych, którzy są za młodzi: Białe Miasteczko to protest pielęgniarek za czerwca/lipca 2007 roku. Premierem był wtedy Jarosław Kaczyński. Wojewodą Mazowieckim był Jacek Sasin i to on zarządził usunięcie pielęgniarek.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82e_miasteczko

  I tacy ludzie dziś twierdzą, że to platforma rozganiała pielęgniarki, a PiS jest super.

  Jak głupi pisowcy mogą być?!

  @fullversion

  #neuropa #4konserwy #bekazpisu #shitwykopsays #bekazprawakow #polityka
  pokaż całość

  źródło: Screenshot_27.png

 •  

  #prawo #tklive #bekazpisu #covid19 #neuropa #4konserwy

  PiS znowu instrumentalnie wykorzystuje ustawy tarczowe...

  Tu projekt Tarczy 3.0:
  http://orka.sejm.gov.pl/opinie9.nsf/nazwa/344_u/$file/344_u.pdf

  Patrzcie na art. 62:

  Art. 62.1. Kadencja Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej przypadająca na lata 2016–2021 ulega skróceniu i kończy się po upływie 14 dni od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.
  [...]
  4. Do czasu powołania nowego Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej przez Sejm obowiązki Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej sprawuje wskazany przez Prezesa Rady Ministrów zastępca Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.


  Przez chwilę sobie myślałem PO CO ONI TO ROBIĄ?!
  No i przypomniałem sobie, że na mocy wcześniejszych ustaw premier wydał decyzję dot. przekazywania rządowi danych geolokalizacyjnych Polaków, ato kwestie nadzoruje UKE.
  Widocznie obecny Prezes UKE nie jest wystarczająco upolityczniony.
  A co jeszcze zrobili? Do tej pory na wybór Prezesa UKE musiał zgodzić się Senat, a skoro teraz te pisowskie bałwany nie mają tam większości to w ustawie tarczowej wycięli Senat z całego procesu.

  Nikt tak nie upartyjnił kraju po 1990 roku jak PiS. Jest to żałosne, a fakt, że społeczeństwo nie reaguje tylko dobitnie pokazuje, że mentalnie z PRL nie wyrośliśmy nigdy. #polityka
  pokaż całość

 •  

  Uwaga na @Ranven - to dziecko, które na jakikolwiek przejaw krytyki usuwa wpisy i wyrzuca na czarną listę, żeby nie można mu odpowiedzieć.

  Koleś popełnił idiotyczny wpis:
  https://www.wykop.pl/wpis/48427517/polacy-sie-dowiaduja-ze-polskie-prawo-jest-oparte-/

  W którym pokazuje, że kompletnie nie rozumie na czym polega problem z prawem.

  1. Polskie prawo nie jest oparte o kodeksy z PRL. Jest oparte o dorobek prawiestuletni. Niektóre kodeksy faktycznie pochodzą z PRL, ale były wielokrotnie nowelizowane i zmieniane. Takie twierdzenie jest po prostu głupie i nieprawdziwe.

  2. Prawo nie jest zbudowane tak, że można wszystko nagiąć. To typowe laickie pieprzenie.

  3. Brak stabilności prawa to problem wynikający nie z prawa, ale z podejścia polityków, którzy to prawo uchwalają.

  4. Twierdzenie, że konstytucja na wszystko zawiera wyjątek jest głupie, nieprawdziwe i pokazuje, że autor tego stwierdzenia nie ma zielonego pojęcia jako prawo działa.

  @Ranven - żal mi cię, dziecko.

  #prawo #polska #4konserwy #neuropa #koronawirus
  pokaż całość

 •  

  #prawo #koronawirus

  Krótkie wyjaśnienie związane z usuniętym wpisem @ziomale

  Dlaczego to co robi PiS jest niekonstytucyjne? Są ku temu dwa powody.

  1. Niekonstytucyjność ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych

  Problemem jest ustawa z 2008 roku, uchwalona przez PO i PSL, przy głosach na tak PiS i SLD. Chodzi o tą ustawę: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20082341570
  Zgodnie z art. 46 można w drodze rozporządzenia wprowadzić ograniczenia w wolności osób (np. dotyczące przemieszczania się i zgromadzeń). I tu pojawia się wątpliwość, bo w art. 31 Konstytucji mamy takie zastrzeżenie:
  „Art. 31. [Zasada wolności; ograniczenia konstytucyjnych wolności i praw]
  1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
  2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
  3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.”
  Zatem według tego przepisu ograniczenia muszą być ustanowione w ustawie, a nie zostały ustanowione ustawą, a Rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Za ten akt prawny odpowiada jednak obecna opozycja (PO+PSL).

  Co powinna zrobić władza działająca zgodnie z prawem?
  Wprowadzić stan nadzwyczajny. Konstytucja zawiera pewien przepis specjalny, to jest art. 228:
  „Art. 228. [Rodzaje stanów nadzwyczajnych]
  1. W sytuacjach szczególnych zagrożeń, jeżeli zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające, może zostać wprowadzony odpowiedni stan nadzwyczajny: stan wojenny, stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej.

  2. Stan nadzwyczajny może być wprowadzony tylko na podstawie ustawy, w drodze rozporządzenia, które podlega dodatkowemu podaniu do publicznej wiadomości.
  3. Zasady działania organów władzy publicznej oraz zakres, w jakim mogą zostać ograniczone wolności i prawa człowieka i obywatela w czasie poszczególnych stanów nadzwyczajnych, określa ustawa.
  4. Ustawa może określić podstawy, zakres i tryb wyrównywania strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela.”

  Przepis ten jest pewnego rodzaju wyjątkiem od art. 31 Konstytucji.
  Zatem PiS powinien wprowadzić stan nadzwyczajny, np. klęski żywiołowej w drodze Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów, bo na to pozwala Konstytucja. I może wprowadzić te same ograniczenia.
  A czemu tego nei robi? Decydują o tym partykularne interesy publiczne i związana z wprowadzeniem stanu wyjątkowego konieczność przesunięcia wyborów prezydenckich na później, a czas działa na niekorzyść PiS.
  2. Przekroczenie delegacji ustawowej

  Drugi problem z tym co się dzieje to kwestia Rozporządzenia.
  Zgodnie z art. 46 ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych:
  Art. 46. [Ogłoszenie i odwołanie stanu zagrożenia epidemiologicznego lub stanu epidemii]
  1. Stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii na obszarze województwa lub jego części ogłasza i odwołuje wojewoda, w drodze rozporządzenia, na wniosek państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego.
  2. Jeżeli zagrożenie epidemiczne lub epidemia występuje na obszarze więcej niż jednego województwa, stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii ogłasza i odwołuje, w drodze rozporządzenia, minister właściwy do spraw zdrowia w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw administracji publicznej, na wniosek Głównego Inspektora Sanitarnego.
  […]
  4. W rozporządzeniach, o których mowa w ust. 1 i 2, można ustanowić:
  1) czasowe ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się,
  2) czasowe ograniczenie lub zakaz obrotu i używania określonych przedmiotów lub produktów spożywczych,
  3) czasowe ograniczenie funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy,
  4) zakaz organizowania widowisk i innych zgromadzeń ludności,
  5) obowiązek wykonania określonych zabiegów sanitarnych, jeżeli wykonanie ich wiąże się z funkcjonowaniem określonych obiektów produkcyjnych, usługowych, handlowych lub innych obiektów,
  6) nakaz udostępnienia nieruchomości, lokali, terenów i dostarczenia środków transportu do działań przeciwepidemicznych przewidzianych planami przeciwepidemicznymi,
  7) obowiązek przeprowadzenia szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 3, oraz grupy osób podlegające tym szczepieniom, rodzaj przeprowadzanych szczepień ochronnych
  - uwzględniając drogi szerzenia się zakażeń i chorób zakaźnych oraz sytuację epidemiczną na obszarze, na którym ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii.”

  Zwróćcie uwagę na treść art. 46 ust. 4 punkt 1) ustawy – jest tam mowa o „czasowym ograniczeniu określonego sposobu przemieszczania się”.
  Czyli, żeby rozporządzenie było zgodne z tą legislacją (abstrahując od niekonstytucyjności) to:
  - ograniczenie musi być ograniczone czasowo
  - ograniczenie musi dotyczyć określonego sposobu przemieszczania się.

  A co mamy w rozporządzeniu? Tutaj link do niego: http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000052201.pdf

  „W okresie od dnia 25marca 2020r. do dnia 11 kwietnia 2020r. zakazuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze, z wyjątkiem przemieszczania się danej osoby w celu: (i tu wyjątki)”

  Mamy czasowe ograniczenie, ale nie mamy określonych sposobów przemieszczania się!
  Mamy za to generalny zakaz przemieszczania się, do czego nie ma upoważnienia w ustawie.
  Rozporządzenie o takiej treści mogłoby zostać wydane, gdyby art. 46 ust. 4 pkt 1) ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych brzmiał:
  „ 1) czasowe ograniczenie sposobu przemieszczania się lub zakaz przemieszczania z uwzględnieniem potrzeb życiowych, zawodowych i duchowych”

  Ale tak nie brzmi. Zatem Minister nie miał prawa wydać takiego Rozporządzenia jakie wydał.
  Przy okazji, z żadnego przepisu prawa nie wynika kara 30 tys. zł za naruszenie tych zakazów. No, chyba że teraz slajdy z ministerstwa są źródłem prawa.

  I jeszcze raz – tu nie chodzi o słuszność, ale o legalność działania. #polityka
  pokaż całość

 •  

  #tklive #neuropa #4konserwy #bekazpisu #prawo #polityka

  Skoro Kancelaria Sejmu ujawniła listy poparcia, a pisowskie bezmózgie dzbany złożyły wniosek o uznanie za niekonstytucyjne wymogu upubliczniania takich list, to czy w przypadku gdy pseudo Trybunał Konstytucyjny orzeknie, że to faktycznie niezgodne, to będziemy mogli pociągnąć do odpowiedzialności osoby, które te listy ujawniły?

  xD
  pokaż całość

  +: Kjedne, N.....t +15 innych
 •  

  Obejrzałem Rise of Skywalker i jestem w miarę zadowolony.

  A po komentarzach pod tym tagiem mam wrażenie, że ludzie nie mają pojęcia o filmach z serii SW.
  To wyglada jakby opierali swoją wiedzę o uniwersum z gier, a nie filmów które mają momentami skrajnie odmienny od gier charakter.
  #starwars

 •  

  Jakby się komuś chciało to może Michalkiewiczowi dowalić pisząc skargę do UODO i do UKE.

  Na jego stronie nie ma informacji o cookies, a ponadto nie informuje o przetwarzaniu danych zgodnie z RODO. xDDDD

  #polska #pis #sadowehistorie #takbylo #bekazprawakow #neuropa #4konserwy #kosciol #bekazkatoli #michalkiewicz pokaż całość

 •  

  No i dobrze. Niech te patałachy dalej rządzą. I jeszcze niech kryzys przyjdzie. Zrobią nam Grecję czy Wenezuelę to może ten naród się obudzi.
  Bez tego naród się nie obudzi.

  Ten naród jest na tyle głupi, że za hajs przehandluje wolność swoją i cudzą i jeszcze będzie powtarzała tępą propagandę. 40 lat PRL odcisnęło swoje piętno, ludzie tęsknią mimowolnie do tego systemu z jedną partią. Konieczność kształcenia się, rozwijania i zdobywania wiedzy ich przeraża.

  Lepiej obrać jeden kierunek, jedną telewizję, jedną partię. Tak jest prościej.

  #wybory #polityka #4konserwy #neuropa
  pokaż całość

 •  

  Jako, że @tellet mnie zablokował, żebym nie mógł odpowiedzieć na jego głupie "abozapeło", to wklejam tutaj:

  Chodzi o ten wpis:
  https://www.wykop.pl/wpis/44005739/poddaje-sie-mirki-nie-mam-na-to-sily-gadam-z-rodzi/

  Ale jaka dyktatura, chyba odlatujesz już. Ustawa o mediach nie przejdzie, tak samo jak zakusy na ozusowanie studentów czy inne smieszne pomysły.

  @tellet: Nie, nie odlatuję.

  Nie przejdzie? To czemu o niej mówią? Ja w 2015 roku w pewnym momencie powiedziałem "nie, oni nie będą niszczyli sędziów". I co? Robili to.
  To nie jest dyktatura senu stricto. Ale ograniczenie informacji medialnych o krytykę rządu spowoduje, że wybory nie będą wolne i demokratyczne - tak jak w PRL.

  Mówisz o wybielanym przez opozycję krzysiu brejzie, którego stary zrobił sobie folwark w Inowrocławiu?

  @tellet: Nie. Mówię o kaście kierowanej przez wiceministra sprawiedliwości, która wykorzystywała dane z minsiterstwa to oczerniania sędziów, którzy nie zgadzali się z PiS.

  Teksty o Brejzie to fejk. Szkoda, że nie masz wiedzy na ten temat.

  Tak jak tymczasowy VAT 23%

  @tellet: Tak, podnieśli bo był koniecnzy. Dlaczego PiS nie obniżył? Ba, dlaczego pIS go podwyższył? Otóż "tymczasowy VAT" wygasał z końcem 2015 lub 2016 roku. PiS musiał podjąć ustawę o podwyższeniu VAT na następne lata. A mogli nic nie robić i tym samym VAT byłby obniżony.

  eraz widzę drugi wpis - no tak, przecież dowody nigdzie nie giną. Spotykanie się na cmentarzu 3 panów to też nic nadzwyczajnego. Zmielenie 4xTAK to już pomijalna historia, czy jeszcze tabu?

  @tellet: Ale giną w sprawie PISowców. Pod nadzorem pisowskiego prokuratora generalnego. Nie widzisz w tym nic dziwinego?
  I nie masz nic lepszego niż to tępe "abozapeło"? Wyżej na to narzekałeś, a teraz robisz to samo.

  No i ta konstytucja - dokument, do obrony ktorego wyciąga się jakiegoś podrzędnego informatyka z niewiadowem, żeby wraz z totolotkowym farciarzem OTUA stali pod łazienkami...

  @tellet: Nie wiem o czym piszesz. Jestem prawnikiem i jestem w stanie ocenić konstytucję. I przede wszystko to jest dokument, którego pewnie nigdy nie czytałeś i nie rozumiesz jego wagi.

  Jeśli chcesz tutaj się promować z nieudacznikami z PO, którzy jadą tylko na tym, że są "antyPiS, a potem zobaczymy", mimo że co i rusz się sami pogrążają, to niespecjalnie ci to wyjdzie.

  @tellet: Jeśli chciałęś udawać, że krytykujesz PiS to idzie ci fatalnie.

  I jeszcze jedno: gdybyś miał choćby odrobinę rozumu i godności człowieka to byś mnie nie blokował. Tym sposobem łatwo pokazałeś, że jesteś kolejny pisowskim trollem.

  Twoja postawa jest żałosna. Wstyd mi za takich jak ty.

  P.S. nie jesteś na czarnej. Możesz swobodnie tutaj pisać.

  #neuropa #bekazpisu #4konserwy #polityka #bekazprawakow #dobrazmiana
  pokaż całość

  +: J...r, G.....y +41 innych
 •  

  #bekazpisu #neuropa #4konserwy #polskafundacjanarodowa #polityka #dobrazmiana

  Trochę statystyk dotyczących konta YT PFN:

  Ilość filmów ogółem: 56
  Suma wyswietleń filmów: 7647124
  Średnia liczba wyswietleń: 136556
  Mediana wyświetleń: 1493

  Budżet PFN na 04.2018 : 220 000 000 zł
  Średnia cena za 1 wyświetlenie 29 zł

  Źródło: opracowanie własna na podstawie konta YT według stnau na 19.09.2018 na godzinę 14.00

  ZŁODZIEJE.
  pokaż całość

  +: ZuyKefrus, i......._ +22 innych
 •  

  #bekazpisu #polityka #neuropa #4konserwy

  Pan poseł nie chce prac domowych, a przydałoby się poćwiczyć ortografię :)

  Z fb Waldemara Andzela.

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: A4C17A4D-98B8-414D-9862-CEE0A26391B8.jpeg

  +: Herubin, i......._ +14 innych
 •  

  @Thorkill

  Wczoraj łgałeś, że nie masz twittera:

  źródło: indeks213123.png

 •  

  #neuropa #4konserwy #polityka #bekazpisu #bekazprawakow #afera #aferapiebiaka

  To jeszcze raz, żeby możliwie dużo osób zobaczyło.
  Pojawia się narracja, że to co zrobili Piebiak i Iwaniec to "nic takiego", a potem pytanie o to jakich "niby" przestępstw dokonali. Nie każdy potrafi odpowiedziać na to pytanie, więc postaram się pomóc.

  Moim zdaniem Iwaniec i Piebiak wraz z Emilią mogli dopuścić się następujących przestępstw:

  190a kk - stalking - uporczywe nękanie sędziego Markiewicza
  212 kk - zniesławienie - opublikowanie nieprawdziwych, oszczerczych informacji w celu dyskredytacji sędziego Markiewicza i Gąciarka
  231 kk - nadużycie uprawnień przez 2 funkcjonariuszy MInisterstwa Sprawiedliwości - wykorzystywanie służbowych danych do popełnienia powyższych przestępstw
  107 ustawy o ochronie danych osobowych - udostępnienie danych osobowych (numery telefonów, adresy, szczegóły dotyczące dzieci i rodziny) przez funkcjonariuszy, którzy mieli służbowy dostęp do tych danych (Piebiak i Iwaniec)

  Czy to co zrobili będzie sprawstwem kierowniczym, pomocnictwem czy podżeganiem to sprawa drugorzędna.
  pokaż całość

 •  

  #bekazpisu #dobrazmiana #4konserwy #neuropa #aferapiebiaka #polityka #afera #tangodown

  Sędzia Jakub Iwaniec wyrzucony z Ministerstwa Sprawiedliwości w trybie natychmiastowym.

  Oznacza to, że wraca do "sądzenia". Tyle, że on nie nadaje się do sądzenia - powinien zostać wydalony z zawodu. Zobaczymy jak rzecznik dyscyplinarny na to zareaguje i co zrobi pisowska KRS z tym nienawistnikiem.
  pokaż całość

 •  

  #fpl

  Na chwilę obecną tak. Ale nie wykluczam zmian. :)

  źródło: Live.png

 •  

  Tak tylko informacyjnie wrzucam że kol. @Thorkill mnie zablokował. Wrzucam to info bo znając jego załganie (już tak kiedyś zresztą zrobił) będzie miał ból dupy o to, że ktoś blokuje go za pisanie bredni, a sam robi dokładnie to samo.

  O, już nawet to zrobił:
  https://www.wykop.pl/wpis/43123319/tak-tylko-informacyjnie-wrzucam-ze-kol-kempes-mnie/

  W załączeniu obrazek z potwierdzeniem. I proponuję nowy tag #cocpathorkill

  #4konserwy #neuropa #polityka #cocpathorkill
  pokaż całość

  źródło: thorkill.png

  +: i......._, chanelzeg +11 innych
 •  

  Umiar, pokora, skromność i oszczędność w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:

  A Wy co? Dalej wierzycie, że PO kradło więcej?

  #neuropa #4konserwy #polityka #bekazpisu #bekazprawakow #dojnazmiana #dobrazmiana

  @4tek @Edek_Niemiec @Thorkill @krzychol66
  Jak to wytłumaczycie, że Wasz banksterski idol wydaje niemal 3 razy więcej niż Tusk?
  pokaż całość

  źródło: i.wpimg.pl

  •  

   I tyle. PiS jest według Polaków prawicą. Czegoś jeszcze nie rozumiesz?

   Sa obiektywne kryteria oceny czy parita jest lewicowa, czy prawicowa.
   Duzy rzad, rozpasanie wydatki, czego pochodna beda zawsze wydtki i KPRM i poszczegolnych ministerstw to domena lewicy. A do tego pijesz.

   Bez wzgledu na to za kogo uwaza sie sam PiS, czy wyborcy.

   Innymi slowy krytykujesz PiS lewicowe aspekty ich dzialalnosci i tagujesz #bekazprawakow.

   Siejesz ferment.

   Po co?

   Jest prawica w Polsce z poparciem 5%, glownie dzieki igonorantom Twojego pokroju ktorzy nie zadaja sobie trudu aby odroznic prawice gospodarcza od lewicy.
   pokaż całość

  •  

   Sa obiektywne kryteria oceny czy parita jest lewicowa, czy prawicowa.

   @matcheek: Mhm. I dominującym w Polsce kryterium jest światopogląd.

   Jest prawica w Polsce z poparciem 5%, glownie dzieki igonorantom Twojego pokroju ktorzy nie zadaja sobie trudu aby odroznic prawice gospodarcza od lewicy.

   @matcheek: Prawica mająca w Polsce 5% to idioci. Korwin i Konfederacja to debile.
   Dlatego mają takie małe poparcie, a teraz zmykaj stąd i czytaj dalej brednie od tych debilów.

   Innymi slowy krytykujesz PiS lewicowe aspekty ich dzialalnosci i tagujesz #bekazprawakow.

   @matcheek: Krytykuję prawicową partię Prawo i Sprawiedliwość wraz z przystawkami, czyli blok Zjednoczonej Prawicy.

   To co piszesz to są kucowskie bzdury i wyjatkowo tępe utrzymywanie, że w Polsce prawica to tylko Korwin. Lecisz na czarną, bo szkoda mi czasu na twoje wysrywy.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (20)

 •  

  Czym jest naruszenie dóbr osobistych?

  pokaż spoiler #prawo #euroweekgate #neuropa #aferazbozowa #afermadonnowa #4konserwy #gordonwyjasnia #gownowpis


  Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia na wykopie, chciałbym pokrótce wyjaśnić zainteresowanym wykopowiczom jaka jest geneza afer i dlaczego moderacja ostro reaguje.
  Na pewno każdy z Was kiedyś słyszał o „naruszeniu dóbr osobistych”, pewnie niektórzy z Was nawet posługiwali się tym pojęciem intuicyjnie.
  Wyjdziemy najpierw od przepisu, art. 23 Kodeksu Cywilnego:
  „Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.

  I od razu art. 24, który wskazuje jakimi środkami można zwalczać naruszenie dóbr osobistych:

  „§ 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.
  § 2. Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych.
  § 3. Przepisy powyższe nie uchybiają uprawnieniom przewidzianym w innych przepisach, w szczególności w prawie autorskim oraz w prawie wynalazczym.”

  Było trochę nudnych, ale w miarę zrozumiałych przepisów, więc czym są dobra osobiste?
  Prawnicy określają dobra osobiste jako „wartości o charakterze niemajątkowym, wiążące się z osobowością człowieka, uznane powszechnie w społeczeństwie”. Art. 23 zawiera wprawdzie podstawowy katalog dóbr osobistych, ale nie jest to katalog wyczerpujący i mogą poza tymi wymienionymi w przepisie istnieć inne.
  Można więc stwierdzić, że „dobra osobiste” to przyrodzone każdemu człowiekowi (nieważne czy z #neuropa czy #4konserwy) wartości, które w świetle prawa nie mogą być naruszane. Taką wartością lub dobrem osobistym jest dobre imię, wizerunek, godność osobista.

  Okej, wiemy czym są dobra osobiste. Ale czemu @Moderacja tak ostro zareagowała?
  W obu przypadkach poszło m. in. o rozpowszechnianie wizerunku. Jak już wiemy z powyższego tekstu jednym z dóbr osobistych każdego człowieka jest jego wizerunek. Niektórzy z was na pewno zwrócili uwagę na to, że przytoczone przeze mnie przepisy wskazują, że są niezależne od „ochrony przewidzianej w innych przepisach”. W przypadku wizerunku mamy do czynienia z ochroną przewidzianą w 3 różnych ustawach:
  - kodeksie cywilnym jako naruszenie dóbr osobistych,
  - ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych,
  - RODO (wizerunek jest też daną osobową),
  - prawie prasowym.
  Tą ostatnią ustawą nie będziemy się zajmować.

  Regulacja z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych brzmi następująco:
  „Art. 81 1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
  2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
  1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych;
  2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.”

  Jak widać, aby rozpowszechniać wizerunek (zarówno w internecie, jak i poza nim) konieczna jest zgoda osoby przedstawionej na tym wizerunku (zdjęciu, obrazie, karykaturze, filmie).
  Zgody nie trzeba uzyskać wyłącznie jeśli:
  - osoba otrzymała zapłatę za pozowanie,
  - osoba jest powszechnie znana,
  - osoba stanowi wyłącznie szczegół większej całości.

  Jak widzicie, ochrona wizerunku jest dość daleko posunięta. Prawo wskazuje, że każda osoba ma prawo decydować o tym kiedy i jak jej wizerunek jest rozpowszechniany.

  Odnieśmy to do znanych przypadków lokalnych naruszeń, czyli afer zbożowej i madonnowej oraz euroweek.

  Przy aferze zbożowej i madonnowej mieliśmy do czynienia z udostępnianiem zdjęć pewnej osoby, która nie wyraziła na to zgody. Może i zdjęcia zostały wykonane za opłatą, ale zezwolenie na rozpowszechnianie miał fotograf, a nie wykopki. Użytkownicy mogą co najwyżej oglądać – nie mogą tych zdjęć rozpowszechniać i przerabiać. Wiele z przeróbek nosiło też znamiona naruszenia innych dóbr osobistych – np. dobrego imienia, czci, etc.
  W przypadku Euroweek podobnie. To, że zdjęcia były dostępne w jednym miejscu w internecie nie daje pozwolenia na ich masowe rozpowszechnianie i dopisywanie dzikich teorii spiskowych. Każde z takich udostępnień może być uznane za naruszenie dóbr osobistych i rozpowszechnianie wizerunku bez zezwolenia osoby na nim uwidocznionej.

  I jeszcze jedno - tag #dupeczkizprzypadku jest w zasadzie całkowicie do usunięcia. Gdyby któraś z tych dziewczyn by się zorientowała to moglibyście mieć ciepło.

  Żadna z osób na tych zdjęciach nie jest osobą publicznie znaną, a wizerunki na zdjęciach nie były elementem większej całości.
  Dlaczego Moderacja tak ostro reaguje?
  Dlatego, że w chwili obecnej w zakresie odpowiedzialności operatora serwisu internetowego funkcjonuje model „Notice & takedown”. Po uzyskaniu wiadomości o tym że jakiś materiał potencjalnie narusza dobra osobiste albo inne dobra chronione prawem i braku reakcji, serwis mógłby być współodpowiedzialny za naruszenie.

  Takie działanie moderacji jest nawet w Waszym interesie, bo często po usunięciu materiału, osoba, której dobra osobiste zostały naruszone nie ma motywacji, aby kierować sprawę do sądu.

  Na koniec wspomnę jeszcze parę słów o RODO. Na pewno każdy z Was kojarzy tzw. prawo do bycia zapomnianym czy też prawo do usunięcia danych. Pokrótce polega ono na tym, że po upływie pewnego czasu każda osoba może od administratorów danych (serwisów internetowych) żądać usunięcia danych jej dotyczących. Administrator danych takie dane musi usunąć – w tym np. zdjęcia, artykuł, komentarze.

  Jeśli macie pytania to zapraszam do zadawania w komentarzach.

  I pamiętajcie - zastanówcie się zanim udostępnicie czyjeś zdjęcie w internecie wbrew jego woli.

  G.
  pokaż całość

  +: Jade, P..........n +120 innych
 •  

  #ockham

  Oczywiście wrzuciłeś na czarną. Typowe.

  Odpowiadam na twój durny wpis:

  @Brzytwa_Ockhama: Bo tego się nie da komentować.

  Patrzysz na jeden film o superbohaterce, a wiec film w którym z założęnia ona ma być NADZWYCZAJ SILNA, a nie widzisz podobnych filmów "z drugiej strony".

  Thor Ragnarock - film o mężczyźnie, którego największą przeciwniczką jest kobieta - jego siostra.

  Twój post jest bezmyślny. Jest dowodem tego, że nie masz pojęcia o analizie naukowej.

  I udowadnia jeszcze jedno: według Ciebei harmonia to patriarchat. I każdy film, który nie powiela schematu patriarchalnego jest problemem.

  Jest mi wstyd, że jesteś Polakiem. Ale z drugiej strony - jesteś niewykształconym wsiurem, ledwo oderwanym od pługa. Więc czego byśmy się mieli spodziewać? Niczego madrego. Idealnie się wpisujesz w schemat swojego pochodzenia.
  pokaż całość

  +: dlugi_
 •  

  #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #czarnyprotest #aborcja #wrealu24

  Sklepowicz się wystraszył konsekwencji swoich słów o kobietach na Czarnym Proteście i łże, że nagranie zostało zmanipulowane, a on sam nie powiedział tego co słyszymy na nagraniu.

  No, dzban jakich mało.

  https://www.wykop.pl/link/5022641/sklepowicz-twierdzi-ze-nagranie-z-jego-wywiadem-na-zywo-zostalo-zmanipulowane/
  pokaż całość

 •  

  #bekazprawakow #4konserwy #shitwykopsays #neuropa #urojeniaprawakoidalne

  W Polsce konflikt społeczny między konserwami a nowoczesnymi europejczykami może wywołać kiedyś wojnę domową. Nie muszę chyba mówić, kto zostałby wycięty w pień ( ͡° ͜ʖ ͡°) Cieszcie się pokojem i manifestujcie pokojowo, bo drogą wojny takie środowiska mogą jedynie same sobie zaszkodzić

  https://www.wykop.pl/wpis/41957461/w-polsce-konflikt-spoleczny-miedzy-konserwami-a-no/

  Czy można napisać coś głupszego? Czy tacy ludzie mają RIGCZ?
  Straszą wojną domową i wycięciem w pień ludzi, którzy chcą wolności.

  Czy naprawdę Polska i Polacy upadli tak nisko? A może to tylko wykop i losowy wykopek, który po prostu ma bardzo niewielki rozumek?
  pokaż całość

  źródło: wilczek03.png

 •  

  #lgbt #neuropa #4konserwy #ostrzezenie #achtung

  Czy jeśli będę grał w Farming Simulator wystarczająco długo to stanę się rolnikiem i będę mógł nabyć ziemię rolną w tym dzikim kraju?

  +: r.....p, saakaszi +15 innych
 •  

  #neuropa #4konserwy #tylkoniemownikomu #pedofilia #pedofilewiary #polska

  https://www.wykop.pl/link/4964295/pedofil-z-tylawy-odmawia-rozaniec-na-antenie-radia-maryja-rydzyk-go-broni/

  Pedofil z Tylawy, mimo że nie powinien być księdzem do dzis odprawia publicznie msze oraz odmawia różaniec w Radiu Maryja.
  Oburzające.
  pokaż całość

  +: J.......2
 •  

  #konserwy #neuropa #polityka #konfederacja

  Wiecie jak Mentzenowi idzie pisanie ustaw, o których mowa w tej obietnicy?
  https://www.wykop.pl/link/3553337/mentzen-jezeli-do-wyborow-w-2019-roku-nie-przygotuje-100-projektow-ustaw-to/

  W sumie chciałbym go zobaczyć jak żre swojego mokasyna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  pokaż całość

 •  

  #shitwykopsays #neuropa #4konserwy #polityka

  w katyniu zginęły osoby które żyły z wyzysku polskich chłopów i robotników, poza tym którzy podpisali lojalkę że nie będą walczyć z władzą radziecką nic się nie stało. 17 Września ZSRR zajęło tereny które były w większości zamieszkane przez Białorusinów i Ukraińców by chronić lokalną ludność, mieszkańcy kresów wschodnich witali Armię Czerwoną jak wyzwolicieli, tak kochali II RP.

  WTF?!
  Skąd się biorą dzbany z takimi kłamliwymi teoriami? Czy to są opłacane przez Rosję trolle?

  Tekst stąd:
  https://www.wykop.pl/link/4914731/domaganie-sie-reparacji-od-niemiec-jest-naszym-obowiazkiem/
  pokaż całość

  źródło: pootas.png

 •  

  Typowa konserwa jest typowa.

  Odnoszę się do tego wpisu, gdzie autor usuwa komentarze i wrzuca na czarną:
  https://www.wykop.pl/wpis/40501405/prawie-500-osob-wykopalo-tekst-po-wskiego-niczego-/142384497/#comment-142384497

  I konserwy niby walczą o wolność. Nie.

  Odpowiadam tutaj, bo jestem zablokowany, a myślę, że więcej osób powinno usłyszeć, że autor łże i manipuluje.

  @ZeromNesse:
  Co innego obecna wielkość gospodarki narodowej, a co innego konkurencyjność na tle gospodarek się rozwijających i wreszcie deficyt w handlu zagranicznym.

  Porównujesz zupełnie inne wskaźniki. Tak, mamy całkiem dużą gospodarkę, ale napchaną przez konsumpcję. Przez tą konsumpcję (sztucznie napompowaną 500+) znacznie wzrósł deficyt (który w ostatnich latach raczej malał) w handlu zagranicznym. Prościej: dużo hajsu z 500+ powędrowało za granicę.

  To dość proste do zrozumienia. Manipulujesz tutaj i kłamiesz.
  Jakoś wcale mnie nie dziwi, że naczelny pisowski troll @wigilius plusuje Twój wpis, bo on pewnie też nie odróżnia wielkości PKB od deficytu w handlu zagranicznym, a zagadnienie konkurencyjności gospodarki to pewnie dla niego zdecydowanie za dużo.

  #4konserwy #neuropa #pkb #polityka #urojeniaprawakoidalne #bekazpisu #prawactwopowinnosieuczyc
  pokaż całość

  źródło: Prawie 500 osób wykopało tekst PO wskiego... ZeromNesse Wykop.pl.png

 •  

  #8values #polityka #neuropa #4konserwy

  Zgadza się z tym co o sobie myślę :)
  Klasyczna #neuropa

  źródło: 8values Results.png

  +: M......k, Wotto +4 innych
 •  

  #rodo #prawo

  Jutro ma być opublikowana informacja o pierwszej karze administracyjnej z tytułu naruszenia RODO w Polsce:

  źródło: Centrum Prasowe Polska Agencja Prasowa.png

  +: IgorK, N.........s +4 innych

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika GordonL

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (6)