•  

  Mircy, poczytałem o wszystkich wadach klimatyzatorów przenośnych i mam dylemat. Potrzebuje schłodzić pokój wyeksponowany cały dzień na słońce. Temperatura nie musi być niska - 23/24 stopnie byłoby fajnie. Pokój jest o powierzchni 12m3, a jego kubatura to 26m3. Mam możliwość wystawienia rury na zewnątrz w szczelnym połączeniu wiec tutaj strat nie będzie. Potrzebuje schłodzenia, bo przebywam w tym pokoju z 20h na dobę
  Na jaką cenę przygotować się ? #klimatyzacja #budownictwo #polskiedomy
  pokaż całość

  +: Fidelis
  •  

   @xspeditor: Zastanów się także jak doprowadzisz ciepłe powietrze do lokalu. Niestety szczelna rura odprowadzająca wywoła dosyć znaczne podciśnienie w lokalu i będziesz miał zasysane ciepłe powietrze każdą dostępną dziurą - najprawdopodobniej ciągami kominowymi (nie wiem co masz na dachu i jak wyglądają twoje kominy, ale sprawdź czy nie będziesz zasysał do lokalu jakiegoś syfu).

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Mirki z #budownictwo mam #pytanie. Wykonawca robi dupny szalunek podpiwniczenia i malując szalunki separatorem (płynem adhezyjnym) był tak subtelny, że upier... część zbrojenia tym płynem.
  Masakra. Najlepsze, że kierownik budowy mówi, że kłopotu nie ma.
  Moim zdaniem karcher, ciepła woda i mocna chemia, bo jakoś nie wyobrażam sobie, żeby beton związał do prętów wymazanych substancją, która ma za zadanie dystansować beton od podłoża.

  Waszym zdaniem ?
  pokaż całość

  •  

   @Xargo1: Tylko dlaczego w Specyfikacji Technicznej Wykonania nakazuje się czyścić stal w przypadku jej zatłuszczenia?
   Przykładowo:
   link 1
   link 2

   "Pręty zbrojenia zanieczyszczone tłuszczem (smary,
   oliwa) lub farbą olejną, należy opalać aż do całkowitego usunięcia zanieczyszczeń"

   @sirlosgardiii Tacy kierownicy budowy którzy chronią inwestora to występują w inwestycjach powyżej ilu milionów? Przypadki kiedy to GW zapewnia kierownika budowy są już całkowicie obce w branży? Zawsze zdawało mi się, że prędzej to inspektor lub inżynier chronią interesy Inwestora niż kierownik budowy.
   pokaż całość

  •  

   @sirlosgardiii u mnie kierownika budowy wybiera sobie GW. Chyba się nie rozumiemy bo dla mnie kierownik nie reprezentuje interesów Inwestora - od tego jest inwestor zastępczy, inżynier kontraktu czy inspektor nadzoru.

  • więcej komentarzy (19)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika jakub131

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi jakub131

Osiągnięcia (3)