Jesteśmy zespołem z kilkunastoletnim doświadczeniem w handlu na rynku walutowym. Znajdziecie u nas analizę techniczną Bitcoina, Golema oraz Dasha

 •  

  Zapraszamy do zapoznania się z analizą techniczną kursu Bitcoina BTC/USD - 15.10.2017

  Za nami ciekawy tydzień jeśli chodzi o Bitcoina. Kiedy jego kurs znajdował się na poziomie historycznych szczytów (4900 USD), pojawiła się fantastyczna prognoza od Michaela Novogratza. Miliarder uważa że cena BTC wzrośnie do 10 000 USD. Ma się to stać w ciągu 6-10 miesięcy. Dodatkowo były dyrektor firmy inwestycyjnej Fortress i były partner w Goldman Sachs, powiedział, że odchodzi na emeryturę, aby założyć fundusz inwestycyjny z kapitałem w wysokości 500 milionów dolarów, który będzie prowadził swoją działalność na rynku kryptowalut.

  Natomiast Putin uważa że cyfrowe waluty mogą być wykorzystane do finansowania terroryzmu, unikania podatków i prania pieniędzy, a Bitcoin nosi znamiona schematu piramidy. Według niego Bitcoin tworzy:

  “Możliwości prania pieniędzy pochodzących z działalności przestępczych, uchylania się od płacenia podatków, a nawet finansowania terroryzmu, jak również rozpowszechniania programów nadużyć finansowych.”

  Dodatkowo Bank Centralny Rosji chce zablokować giełdy kryptowalutowe w tym kraju.

  Ponadto Ken Rogroff, profesor polityki publicznej i ekonomii na Harvard University stwierdził, że upadek Bitcoina jest nieunikniony. Cytując:

  "Czy kryptokowaluta Bitcoin jest dzisiaj największą bańką na świecie, czy też wielką inwestycją w najnowocześniejsze technologie finansowe? Myślę, że w dłuższej perspektywie technologia będzie się rozwijać, ale cena Bitcoina upadnie ".

  Argumenty Ken Rogoffa dotyczące ewentualnego załamania Bitcoina zdają się pogłębiać wszystkim znane już poglądy Jamiego Dimona - że rządy nie pozwolą Bitcoinowi odnieść sukcesu i zmuszać użytkowników Bitcoina do porzucenia tego.Po serii krytycznych uwag szef JP Morgan zobowiązał się przestać mówić o Bitcoinie, poniżej wykres BTC i jego wypowiedzi:

  http://jpktraders.pl/image/1510btc1.png

  Profesor natomiast przewidział, że Bitcoin w końcu się załamie, ale nie dał ramy czasowej kiedy to by nastąpiło.

  Pomimo tych wypowiedzi Bitcoin pokonał opór na poziomie 5000 USD. Obecnie kapitalizacja całego rynku kryptowalut wynosi niespełna 170 mld USD, w tym udział Bitcoina jest na poziomie 54 %. W ciągu ostatnich 24h prawie wszystkie top 10 kryptowaluty odnotowują spadki, wyjątkiem jest Litecoin, który rośnie 4%.

  http://jpktraders.pl/image/1510btc2.png

  Przed nami kolejny fork Bitcoina w wyniku którego ma powstać nowa kryptowaluta - Bitcoin Gold. Odliczanie do tego wydarzenia znajdziecie na http://punktbitcoin.pl . Sytuacja na wykresie jednak nie wygląda tak samo jak przy ostatnim forku. Wtedy kurs BTC był w korekcie spadkowej na kilkanaście dni przed forkiem, a teraz cena BTC podąża zgodnie z nowym impulsem wzrostowym rozpoczętym 15 września. Wygląda na to, że ludzie masowo kupują Bitcoina aby dostać darmowe Bitcoin Gold. Jeżeli również jesteście zainteresowani kupnem BTC, aby w momencie forku dostać darmowe monety BTG.

  http://jpktraders.pl/image/1510btc3.png

  Tymczasem spoglądając na wykres z interwału D1 zauważyć można silną spadkową świecę objęcia. Jeżeli do końca dnia zamknie się w takiej postaci, będzie to mocny sygnał zwiastujący korektę. Może ona nawet sięgnąć poziomów 4900-5000 USD zgodnie z tendencją nowych szczytów i dołków.

  http://jpktraders.pl/image/1510btc4.png

  Docelowym miejscem zakończenia obecnego impulsu wzrostowego jest poziom 161.8% mierzenia zewnętrznego Fibo ostatniej korekty z wykresu dziennego. Zbiega się on z ceną 6200 USD. Możliwe jest też, że korekta z wykresu powyżej nie będzie miała miejsca, lub nie będzie tak głęboka, wtedy należy obserwować potencjalne miejsca zwrotne i reagować. Ważne wsparcia, miejsca potencjalnego końca korekty to 5400 USD i 5200 USD.

  http://jpktraders.pl/image/1510btc5.png

  Poniżej scenariusze na nadchodzące dni.

  http://jpktraders.pl/image/1510btc6.png

  Link do analizy: http://jpktraders.pl/analizy.html#!/posts/Gold-napdza-Bitcoina/115
  Link do analizy na TradingView: https://pl.tradingview.com/chart/BTCUSD/R9yzTfrV/

  #btc
  pokaż całość

  źródło: 1510btc6.png

 •  

  Zapraszamy do zapoznania się z analizą techniczną kursu Bitcoina BTC/USD - 08.10.2017

  Cena BTC wciąż rośnie. W tamtym tygodniu przedstawiliśmy scenariusz równości korekt, który nie został zrealizowany. Notowania spadły jedynie do poziomu 4200 USD, skąd znowu ruszyły w kierunku północnym. Na wykresie dziennym wyrysowała się formacja objęcia hossy co jest silnym potwierdzeniem dalszych wzrostów. Opis tej formacji znajdziecie http://jpktraders.pl/podstawy-analizy-technicznej.html

  http://jpktraders.pl/image/0810btc1.png

  W chwili obecnej jesteśmy świadkami wybicia oporu w okolicach 4400 USD. Jeżeli cena go wytestuje od góry już jako wsparcie, będzie można szukać momentu do zajęcia pozycji długiej. Pierwszy tp znajduje się na poziomie 4700 USD.

  http://jpktraders.pl/image/0810btc2.png

  Warto pamiętać, że 25 października zaplanowany jest kolejny hard fork Bitcoina w związku z którym ma powstać nowa kryptowaluta o nazwie Bitcoin Gold (BTG). Istniejącym prywatnym kluczom posiadającym Bitcoina w tym czasie zostaną przyznane w tej samej ilości BTG, podobnie jak otrzymali oni BCH na początku sierpnia. Jednak portfel BTG nie będzie dostępny natychmiast i może to spowodować opóźnienie na kilka tygodni, a nawet do miesiąca. Może to wiązać się z tym, że inwestorzy będą wycofywać swój kapitał z altcoinów na rzecz BTC, aby uzyskać jak najwięcej Bitcoin Gold.

  Celem BTG jest konkurowanie Ethereum, Zcash i Coinami GPU przeznaczonymi do rozliczania. Największą zmianą w kodzie, która pomaga komplementować się do Bitcoina, jest to, że używa innego algorytmu górnictwa, który jest odporny na chipy ASIC, zwane Equihash. Zcash korzysta z tego samego algorytmu górniczego, podobnie jak Ethereum, te monety wymagają użycia GPU zamiast maszyn górniczych ASIC. ASIC są powszechnie uznawane przez zespół programistów Bitcoina i ich zwolenników jako główne źródło wielu aktualnych problemów Bitcoina, pozostawiając scentralizowanie Bitcoina w rękach niewielkiej liczby górników. Inną zaletą projektu jest użycie algorytmu Equihash zamiast SHA-256. Bitcoin Gold będzie zatem konkurował z Ethereum na sprzęt górniczy, pomimo zbliżenia projektu do Zcash. Bitcoin Gold zmienił również czas dostosowania trudności.

  Mempool
  Przyjrzyjmy co się dzieje na mempoolu Bitcoina. Wszystko wygląda w porządku, wielkość około 3,23MB. Średnia opłata transakcji (fee) jest stosunkowa mała, znajduje się na poziomie 11,68sat/B.

  http://jpktraders.pl/image/0810btc3.png

  Bitcoin oraz Bitcoin Cash
  W tym momencie znowu opłacalność wydobycia przesuwa się w stronę Bitcoin Cash.

  http://jpktraders.pl/image/0810btc4.png

  Proszę jednak zwrócić uwagę jak wygląda opłacalność wydobycia Bitcoin Cash na wykresie. W ostatnim czasie widzimy coraz wyższe szczyty jak i dołki co wskazuje na dużą niestabilność.

  http://jpktraders.pl/image/0810btc5.png

  Link do analizy: https://jpktraders.pl/analizy.html#!/posts/Bitcoin---bez-czasu-na-korekty/112
  Link do analizy na TradingView: https://pl.tradingview.com/chart/GObgB9RX/

  #btc
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika jpktraders

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)