Here goes nothing

 •  

  Polecam serdecznie, sporo retrospekcji ale czyta się przyjemnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  #ksiazki

 •  

  #platformobywatelska wypuściła spot, porównajcie z pisowskim ( ͡º ͜ʖ͡º) ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  #neuropa #wybory #polityka #platformaobywatelska #pis #4konserwy

  źródło: twitter.com

 •  

  Wiem, wiem kolorki nie mają znaczenia. Dla was, ale dla mnie brak bordo jest dokuczliwe z czterech powodów:
  1. Wołać mogę jedynie 50 osób zamiast 150 do których byłem przyzwyczajony.
  2. Jak wiecie plusuje wszystko (dobra, 95%) co piszecie w moich wpisach, dla zasięgów oczywiście, z czym mając bordo nie miałem problemu, a teraz rozdam trochę plusów i już limit. Potem prawaki piszą do mnie: "co już mnie nie plusujesz? heheh, zabolało widocznie" (╯°□°)╯︵ ┻━┻
  3. Siła mojego wykopu/zakopu znaleziska jest tylko 1/3 tego co przed banem.
  4. Limit konwersacji na godzinę tylko 50 co przy aferze jakieś i intensywnym pisaniu starcza na 20minut.

  Jak to jest, że od powrotu z bana na główną weszło jakieś 20 moich znalezisk miałem komentarze po 300 i więcej plusów na głównej, zalogowany jestem non stop praktycznie, a mój ranking spada? Już miewam dziwne pomysły co do powodów tego stanu rzeczy.
  #zalesie #teoriespiskowe #bekazemnie #neuropa
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

 •  

  #polityka

  Ja byłbym za tym, żeby wszystkie debaty polityczne w Polsce był urządzane w basenie z kisielem.
  Byłoby zabawnie, poważnie i tak już nie jest. Oponenci mogliby zamiast obrzucać się metaforycznym gównem, obrzucać sie realnym kisielem, którego sporo pod ręką. Same profity. Korwin by sobie latał z wiaderkiem, jakby jakiś polityk udawał, że jest poważny to Korwin by mu chlups wiadro kiślu na głowę wylał. Jeszcze mógłby co jakiś czas mówić, że kiślu nie ma a basem powinien zostać zlikwidowany.
  Całość miała by system donejtów które by szły na nie wiem, programy socjalne na przykład. Albo utrzymanie TVP żeby nie było państwowe, co też by wspomogło pluralizm polityczny bo te same mordy się znudzą widzom, nawet jak są w kiślu całe.

  A potem by się to sprzedało Japonii bez napisów jako teleturniej. I kolejne zyski do skarbu państwa.
  pokaż całość

 •  

  Mirki, polecicie coś z science fiction (której nie czytam w ogóle, dlatego pytam) na temat #sztucznainteligencja ?

  Mam ochotę coś na ten temat przeczytać

  #ksiazki #ai

 •  

  Poradnik Uzbrojenia [4/4]
  Czyli broń zamożnych zbrojnych i rycerstwa.

  pokaż spoiler #gruparatowaniapoziomu #bronbiala #miecz #ryserstwo #hema #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne


  #naprawiamfantasy <- tag pod którym rozprawiam się z mitami i głupotami średniowiecznego fantasy

  Optymistycznie zakładam, że zbrojny z poprzedniego artykułu przeżył już kilka kampanii. W ich trakcie albo znacznie się dorobił na łupach i jeńcach (angielskie wojska w średniowieczu służyły niemal wyłącznie dla łupów - włócznik dostawał podczas wyprawy zaledwie dwa pensy dziennie, patrz źródła). Być może, choć niekoniecznie przed bitwą został, w ramach rytuału poprawiającego morale wojsk pasowany na rycerza, może otrzymał ten tytuł za zasługi po bitwie, ale najpewniej po prostu jest bogatszy. Wojna jest jego rzemiosłem i pasją, wspiął się na szczyt swoich możliwości. Nie jest już częścią największej siły armii, czyli żołnierzy w jakiejś mierze opancerzonych i wyposażonych w broń drzewcową. Co za tym idzie, najpewniej stać go na najlepszy ekwipunek, kilka warstw opancerzenia - może na kolczugę zakłada pancerz z metalowych płytek nitowanych do skóry, na pewno ma pełen hełm z woalem i jakieś osłony ramion i nóg. Walczy najpewniej, jako elita wojsk, z grzbietu bojowego rumaka (wałacha albo klaczy). A jakie umiejętności musi opanować pan rycerz, towarzysz pancerny czy po prostu konny wojownik:

  10. Miecz lub szabla - to na co czekali wszyscy, wreszcie piszę o mieczach. Tak jak włócznia jest wyspecjalizowanym narzędziem do zwalczania zwierząt tak miecz jest wyspecjalizowany do walki z ludźmi.
  Większość mieczy słabo radzi sobie z pancerzem i właściwie nie jest najlepszą bronią do walki - były używane jako broń poboczna, raczej do obrony, kiedy utracono broń główną, lub z jakiegoś powodu nie można było jej użyć - jak choćby poważne stłuczenia lewego ramienia. Są jednak niezwykle wygodne w noszeniu i świetne w obronie, a o to właśnie chodzi w broni drugorzędnej. A co wypada umieć szermierzowi, czy szabliście?
  - techniki wekiery i ustawienie ostrza jak w toporze - miecz także wymaga dbałości o czystość uderzeń i cięć.
  - posługiwanie się tarczą - w bitewnej zawierusze taka osłona jest niezastąpiona.
  - przeciwuderzenie z technik kija do obrony przed mocniejszymi uderzeniami.
  - parada - zaawansowana technika obrony, koronna technika defensywna mieczem. Może być skomplikowana w zrozumieniu, dlatego opiszę w punktach:
  1. Atakujący wyprowadza cięcie, albo uderzenie. Zwykle paradę wyprowadza się nieco później, niż blok, w tym samym czasie, co przeciwuderzenie.
  2. Obrońca unosi swoją broń do własnego ataku.
  3. BARDZO WAŻNE - nie paruje się płazem broni. Obracanie broni jest zbyt wolne, a konstrukcja biomechaniczna nadgarstka sprawia, że w tej płaszczyźnie generowanie siły jest zbyt małe, żeby skontrować moment siły broni - po ludzku: taka parada wyrwie miecz z dłoni.
  4. Ruch którym obrońca unosi swoją broń zamyka linie ataku łapiąc broń przeciwnika na własną gardę tak, żeby pęd uderzenia zniósł ją po ostrzu ku sztychowi - ostrze służy za prowadnicę wyrzucającą broń przeciwnika na bok, tam, gdzie już nie zagraża.
  5. Obrońca kończy własne uderzenie zanim atakujący uniesie własną broń kontratakując niezdolnego do obrony przeciwnika.
  6. Wszystko musi odbyć się w jednym tempie. To nie jest uderzenie - blok - uderzenie. Parada trwa tyle, co zwykły atak, dlatego jest tak trudna do wykonania a jednocześnie tak skuteczna.
  Dodatkowo do takiej parady można dołożyć równoległe uderzenie tarczą blokujące tarczę przeciwnika.
  - cięcie z pociągnięciem, lub nacisk - ta technika pozwala natychmiast zranić przeciwnika który ma kontakt z ostrzem bez potrzeby zamachu - ostrą klingę wystarczy przeciągnąć do siebie, lub nacisnąć i popchnąć, żeby przeciąć skórę, mięśnie i naczynia krwionośne. Ale to nie jedyne zastosowanie tej techniki; wiele walk w filmach pokazuje cios głowicą miecza. Można to zrobić, ale o ile skuteczniej jest po prostu gwałtownie skręcić tors przywodząc łokieć do boku - wzorem techniki którą opanowali do mistrzostwa Indusi z tulwarami - aby z bardzo bliska wywinąć się przeciwnikowi jednocześnie tnąc go w szczękę, szyję i tors.
  - młyneczek. Pod tą jakże uroczą nazwą kryje się śmiercionośna technika. Polega na takim obrocie nadgarstkiem -stąd francuska nazwa le moulinet, mały młyn - aby wykorzystać pęd broni do zadania potężniejszego uderzenia, niż pozwalałaby na to siła wojownika. Niestety w filmach zamiast tego pokazywany jest ogromny zamach z - to moja ulubiona część - używaniem jeszcze tarczy jako przeciwwagi a nie obrony.
  - finta. To dyskusyjna technika - niektóre traktaty ją podają, inne kwestionują. W ogólnym ujęciu polega na takim wyprowadzeniu ataku, aby pozornie szykować się do zadania ciosu w innej linii, niż ta, którą faktycznie zamierza się zaatakować.

  11. Miecz długi i wielki.Te spore, mierzące odpowiednio między cztery a pięć oraz między pięć a sześć stóp miecze stosowane były raczej w późnym średniowieczu. Te mutacje miecza powstały, by radzić sobie z coraz popularniejszymi pancerzami i bronią drzewcową, która dominowała pola bitew. Łączy zasięg, siłę uderzenia i nieprawdopodobną wręcz wszechstronność. A co trzeba potrafić, żeby dobrze się nią posługiwać:
  - wszystkie techniki miecza. Jego większy i przerośnięty kuzyn to inna broń, ale na tych samych pryncypiach.
  - wszystkie techniki broni drzewcowej - to może być zaskakujące, ale o tym później
  - zapasy - w kontakcie ostrzy czasem najlepszym sposobem na neutralizację przeciwnika z długim mieczem albo bronią drzewcową przy pomocy własnego miecza są zapasy. Miecz pomaga stosować dźwignie, rozbrojenia i rzuty.
  - półmiecz. Ta technika polega na ujęciu miecza dłonią za ostrze - można to zrobić umiejętnie tak, żeby nie zrobić sobie krzywdy nawet gołą dłonią przy ostrym mieczu - żeby używać broni nieco jak włóczni. W wypadku miecza wielkiego specjalny, tępy odcinek głowni - podkrzyże - pozwala zastosować ten chwyt jeszcze wygodniej do precyzyjnych pchnięć na krótkim dystansie.
  - mordhau. Po polsku - mordercze uderzenie. Polega na zastosowaniu miecza jak broni drzewcowej. Wojownik chwyta ją za ostrze i uderza jelcem lub głowicą jak młotem korzystając z tego, że cały ciężar jest teraz bardzo oddalony od punktu chwytu i koniec broni ma ogromny pęd i energię.
  - walka w kontakcie mieczy - zespół technik pozwalający rozbroić przeciwnika który atakuje, lub jest atakowany. Szczególnie przydatne dla straży przybocznej.
  - walka z tłumem. Miecz długi i wielki pozwalają zagrażać wielu przeciwnikom ze względu na swój zasięg. Bardzo trudno byłoby zaatakować skutecznie więcej, niż jedną osobę, ale czasem tłum wystarczy tylko rozgonić. Dodatkowo miecza i zapasów można użyć jako tonfy i technik przymusu bezpośredniego do pacyfikacji tłumu.
  - walka z bronią drzewcową - oddział zbrojny w długi, lub wielki miecz jest ponad wszelką wątpliwość oddziałem szturmowych. Szerokie cięcia pozwalają zepchnąć nastawione groty, a duży zasięg uderzyć, zanim znów powrócą na miejsce. Biegnący z okrzykiem na ustach wojownicy z długim mieczem muszą umieć przełamać szeregi pik i gizarm.

  12. Walka z konia.Tu jestem w kropce, bo o ile wszystkimi poprzednimi egzemplarzami broni walczyłem, to nigdy nie siedziałem na koniu, a najbliższy kontakt z kawalerią miałem jedząc bitki z koniny. Na pewno trzeba opanować tzw. szyk w płot, jazdę konną wymianę wierzchowców, współpracę z pocztem. Oczywiście mówimy o pełnoprawnej kawalerii ze strzemionami i ostrogami, a nie o brudnych barbarzyńcach na okrakiem na samobieżnym jedzeniu. Czytałem jednak literaturę traktującą o szkoleniu brytyjskiej kawalerii chyba z 1808 roku, więc stąd wywiodę parę szczegółów:
  - pchnięcie. Zadajemy je zawsze po przeciwnej stronie końskiej szyi. Dlaczego? W ten sposób przejeżdżając na rumaku obok celu w którym zatopimy ostrze pęd galopu wygnie rękę w łokciu i ostrze zostanie wyciągnięte z rany. W przeciwnym wypadku ręka wykręciłaby się i w najlepszym przypadku konny traci miecz, w najgorszym - rękę.
  - inaczej używa się kopii a inaczej lancy, czy sulicy. Kopia trzymana jest pod pachą, a lance czy sulice w dłoni i można nimi aktywnie atakować.
  - koń zasadniczo nie powinien się zatrzymywać w formacji piechoty. Włócznia pozwala włócznikowi atakować konnego z poza jego zasięgu oraz godzić w trudne do opancerzenia nogi i uda, lub po prostu w koński brzuch, żeby zabić pod jeźdźcem rumaka, a potem najpewniej go zjeść.
  - w walce z innym konnym staje się w strzemionach i wychyla lub odchyla odpowiednio przy ciosie i bloku.
  Mimo tych małych złośliwości głęboko podziwiam ludzi, którzy opanowali trudną sztukę jazdy, czy woltyżerki.

  To już koniec cyklu o uzbrojeniu. Towarzyszyliśmy wszyscy naszemu brańczemu wojownikowi od społecznych nizin pola bitwy po pańskie stoły i lśniące zbroje. Następne będą wpisy o zmęczeniu, oraz nowa gałąź wpisów w których przedstawie praktyki innych MG które bardzo mi imponowały.

  Źródła:
  Road to Crecy M.LIVINGSTONE, M.WITZEL
  Rules and regulations for Drill, Sabre, Exercise, Equitatiom, Formation and Field Movements of Cavalry illustrated with plates being a second edition of cavalry discipline E. HOYT

  pokaż spoiler @push3k-pro - chciałeś o mieczach.
  pokaż całość

 •  

  Czwarty LL: Cylostra Direfin

  Legend has it that the sea witch Cylostra Direfin was once the favourite court singer of the Bretonnian king. Sent on a voyage across the ocean to sing for the Phoenix King, they were hit by a fierce storm. The madame’s notes turned to screams of fury as the ship sank, and all onboard drowned. Decades later, a Bretonnian galleon of rotten wood and tattered sails can be seen navigating the seas even in the most savage of storms. It is The Lamprey, the ship of the vengeful spirit Madame Cylostra and her crew, the Drowned.

  https://academy.totalwar.com/vampire-coast/
  stworzony przez CA :D
  #totalwar
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika yeron

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)