Wpis z mikrobloga

@cristopher: Zanim kupisz Cuba rozważ jeszcze Teclast X98 Air 3G. Dlaczego? Ponieważ istnieje na nim możliwość instalacji Windows 8 i Androida. Zobacz sobie przed zamówieniem filmiki na youtube z działaniem i jednego i drugiego, Windows 8 robi naprawdę fajne wrażenie, no i ma większą funkcjonalność ;)
@muzetas: Da radę mieć Androida i Windowsa wgranego na raz? I sobie odpowiednio je odpalać na zmianę?

Czy są jeszcze takie tablety, na które można wgrać/używać przemiennie dwóch systemów (fajnie jakby były w przedziale 7-9 cali)?
@wojto00: Na raz się nie da. Nie zagłębiałem się dokładnie w temat, ale z tego co czytałem, to można mieć wgrane oba, ale trzeba dogrywać bootloader za każdą zmianą systemu przez PC, odpowiednio dla W8 i Androida. Jeśli zależy Ci na jakieś androidowej aplikacji, to przecież są dość lekkie emulatorki na windowsa ;P. Osobiście uważam, że trzeba się zdecydować na jeden system, ale możliwość wgrania obu zawsze daje nam jakąś furtkę.
@wojto00: To niestety nie pomogę Ci, bo sam szukałem czegoś dla siebie 9.7 cala, dlatego wiem o w/w sprzetach. Z mniejszych, polecanych tabletów to MiPad. Obecnie mam 9.7 i jest super i do pdfow i do filmow. Według mnie jest poręczny, jest trochę mniejszy niz kartka A4
@muzetas: @rowerek0000: A co konkretnie daje mi windows, czego nie ma na androidzie? Tableta potrzebuję głównie do robienia notatek i przeglądania internetu. Czasem może jakaś gierka, pewnie właśnie coś typu tych androidowych, poza tym może jakiś film. Odczuję jakieś braki w takim razie przy androidzie?

Dodatkowo Cube chyba mocniejszy podzespołami niż Teclast
@cristopher: apetyt rośnie w miare jedzenia. Teraz myślisz o notatkach i prostych grach. A mając już tablet będziesz chciał zrobić jeszcze to i tamto, na W8 możesz zrobić wszystko, dobry tablet z W8 zastąpi Ci słabego laptopa :) Najberdziej polecam hybrydy z W8.
@rowerek0000: Tak by było, ale dobrego laptopa już mam, a ten tablet to tak tylko na uczelnię ;)

Ale moje pytanie główne jest inne - to co normalnie stoi ~230, teraz z jakimiś kuponami mam za 180. Brać, czy na 11.11 będą lepsze promo?
@rowerek0000: Nie no, to to wiem, a w pytaniu chodziło mi o to, czy na 11.11 powinny być jakieś duże promocje poza kuponami, może się orientujesz z poprzednich lat, albo coś :D

w standardzie tablet kosztuje 230, po kuponach 210

teraz ktoś wystawił okazyjnie za 180

zastanawiam się, czy brać ten, czy na 11.11 będą jeszcze jakieś lepsze obniżki typu -30%, czy nie czekać i brać to, co teraz jest w