Wpis z mikrobloga

Mireczky,

Jak to jest, wyciagam 6 klockow brutto, umowa na nieokreslony, zero zobowiazan, czysta karta kredytowa, kilka poprzednich kredytow splaconych przed czasem.

Biore sprzet na raty, radosnie wypelniam wniosek, mysle sobie - maja szczescie ze odsetki bede placil wlasnie u nich !

A tu po e-weryfikacji - JEB - nie ma zdolnosci kredytowej - sprzet za 5 klockow.

W takim razie KTO moze dostac taki kredyt, jak to jest liczone itd ?

Rece opadaja, wzialbym we wlasnym banku ale mZlodziej kroi 29% RRSO, dziekuje postoje.

Co robie nie tak, gdzie popelnilem blad ?

#bank
  • 16
  • Odpowiedz
@golomb13: moze czegos zapomniales zaplacic, albo jakis bank omylkowo zglosil Cie do biku jako dluznika. Kilka lat temu pracowalem w sprzedazy takiego sprzetu - sprobuj dac z 500 zl zaliczki i powinno przejsc. Kiedys umowy na takie sumy przechodzily na babcie z 1200 zl emerytury na 36 miesiecy.
  • Odpowiedz
@golomb13: Ewentualnie sprzedawca moze chcial Ci sprzedac dodatkowa gwarancje, nie zgodziles sie wiec udal ze jest odmowa sugerujac druga probe wlasnie z gwarancja. Tak samo moglo byc z ubezpieczeniem kredytu ;) mogl tez byc na krawedzi stosunku umow z gwarancja/ubezpieczeniem ktora mu gwarantowala premie ;)
  • Odpowiedz
zialbym we wlasnym banku ale mZlodziej kroi 29% RRSO, dziekuje postoje.


Co robie nie tak, gdzie popelnilem blad ?


@golomb13: Z tego co wiem nie wystarczą same zarobki. Musisz budować historię kredytową zwiększając swoja wiarygodność. Robi się to przez np. używanie kart kredytowych. Przynajmniej dostałem taką informacje w moim banku.
  • Odpowiedz
@michaeel: No to nie mam pojecia czym oni sie kieruja - ale wlasnie dzwonilem do swojego mZlodzieja - zeszli do 480zl za kredyt 5 Tysi - i tak #!$%@? drogo ale z 611 stow.
  • Odpowiedz
@golomb13: OK, wystarczy troche ponegcjowac i nawet mZlodziej mieknie - z 611 zl domyslnie jeszcze dzisiaj ugralem 340zl - wiec to juz taka kwtoa jak w aliorze.

Wiec warto sie targowac.
  • Odpowiedz